Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Predestynacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
medieval_man napisał(a):
Wysłuchałem to, co zaproponowałeś o modlitwie "Ojcze nasz".
Powtórzę: to żaden prorok ale tuman i mitoman.
Szkoda, że bełta ludziom w głowach. Kiedyś zostanie za to osądzony.

Nawet życie w Duchu i Prawdzie nie sprawia, że łaska Boża staje się zbędna. Prawda?
A skoro sakrament to widzialny znak łaski to tylko głupiec z niego rezygnuje na rzecz urojonego i nieweryfikowalnego życia w Duchu i Prawdzie.

Poddałem to pod dyskusję.. Dla mnie ta sprawa jest też kontrowersyjna.. Jednak pewne prawdy w tych czasach ostatecznych będą nam objawiane... I należy mieć to na uwadze i z tym się liczyć, czyli brać taką "poprawkę". Izajasza też różnie oceniano w jego czasach.
Życie w Duchu i Prawdzie jest wynikiem okazanej nam łaski a nie odwrotnie. Sakrament bez Ducha jest TYLKO cielesny i nic z niego nie wynika.


Pt kwi 28, 2017 16:12
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Nie ma sakramentow bez Ducha.


Pt kwi 28, 2017 16:35
Post Re: Predestynacja
Kael napisał(a):
Nie ma sakramentow bez Ducha.


Na pewno?


Pt kwi 28, 2017 17:10
Post Re: Predestynacja
wybrana napisał(a):
Kael napisał(a):
Nie ma sakramentow bez Ducha.


Na pewno?

Masz wątpliwości w kwestii Trójcy Świętej?....


Pt kwi 28, 2017 17:25
Post Re: Predestynacja
Wybrana: sakrament to jest widzialny znak niewidzialnej laski. Punkt.
Cytuj:
KKK 1084 Chrystus, "siedząc po prawicy Ojca" i rozlewając Ducha Świętego na swoje Ciało, którym jest Kościół, działa obecnie przez sakramenty ustanowione przez Niego w celu przekazywania łaski. Sakramenty są widzialnymi znakami (słowa i czynności), zrozumiałymi dla człowieka. Urzeczywistniają one skutecznie łaskę, którą oznaczają, za pośrednictwem działania Chrystusa i przez moc Ducha Świętego.



To nie sa magiczne czynnosci.


Pt kwi 28, 2017 17:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Jakub "demony też wierzą i drżą".


U demonów to już jest wiedza a nie wiara.
W końcu jeśli to by była kwestia wiary, to przecież mogłyby istnieć demony które są ateistami.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Nic podobnego. Królestwo Boże to coś znacznie lepszego, niż Ogród Eden.


A to jest ciekawe :-D
Co jest takiego fajnego w tym Królestwie Bożym?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 28, 2017 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
@"Marek_Piotrowski"
Trochę dużo tekstu aby odpowiadać od razu, ale przeczytałem cały.. :? . No właśnie.. Co jest antytypem Ogrodu Eden... Nowy Ogród Eden. Królestwo Niebieskie, o którym mówił Jezus to nie jakaś kraina w zaświatach.
Widzę że nie rozumiesz pojęcia "antytyp" skoro uważasz, że istnieje ciąg logiczny, jaki zaproponowałeś. Nie ma pomiędzy typem i antytypem podobnej identyczności.
To mniej-więcej tak, jakbys napisał: "Jezus jest antytypem, Mojżesza, więc nie może być bez grzechu".
Cytuj:
Duchowe Królestwo Niebieskie będzie wtopione w Nowy Ogród.
Sorry, ale to efektowne zdanie nic nie znaczy (polecam http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/belkot.html )
Cytuj:
Z tym, że to Królestwo jest już teraz nam przystępne. Poprzez Nowe Narodzenie.
Owszem, choć w sposób niepełny. To "dostępne" Królestwo nazywa się Kościoł zaś Nowe Narodzenie otrzymujemy w Chrzcie Świętym.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 28, 2017 21:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
. To "dostępne" Królestwo nazywa się Kościoł zaś Nowe Narodzenie otrzymujemy w Chrzcie Świętym.

Marku, z tym antytypem Edenu to był żart... :-( Chyba nie "załapałeś".
To Królestwo Niebieskie nie jest "dostępne" ale dostępne.
I tak jak napisałeś, można to tak ująć, jest to kościół Boży, kościół duchowy.
Nowe Narodzenie ma miejsce podczas chrztu Duchem Świętym. Duch ciemności, który nas trzymał w swej sieci odchodzi, a przychodzi duch Boży, który od tego momentu ma wpływ na nasz umysł i nasze życie. I stajemy się chrześcijanami.


So kwi 29, 2017 8:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Niewątpliwie Servusie tak uważasz - ale nie tak mówi Pismo Święte.
Ponieważ znikam na jakiś czas, więc znów odsyłam CIę do tego, co napisałem tu http://analizy.biz/marek1962/chrzest.pdf

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 29, 2017 9:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 12, 2014 22:13
Posty: 64
Post Re: Predestynacja
Cześć. Pragnę odpowiedzieć na zagadnienie predestynacji postawione przez internautę o pseudo ,,przemekw". Postaram się odpowiedzieć krótko. Ogólnie mówiąc predestynacja to, o ile wiem, pogląd twierdzący, że Bóg z góry(z góry, tzn. o ile wiem zwolennicy predestynacji twierdzili, że jeszcze przed narodzeniem) przeznacza jednych do zbawienia, innych zaś do potępienia. Jest to nieprawdą. Stanowisko Kościoła w kwestii predestynacji jest wyrażone w nr.1037 Katechizmu Kościoła Katolickiego: ,, Bóg nie przeznacza nikogo do piekła; dokonuje się to przez dobrowolne odwrócenie się od Boga (grzech śmiertelny) i trwanie w nim aż do końca życia. W liturgii eucharystycznej i w codziennych modlitwach swoich wiernych Kościół błaga o miłosierdzie Boga, który nie chce <<niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia>>(2 P 3, 9)". Dalej Katechizm w tym numerze cytuje modlitwę ,,Kanon rzymski" z Mszału rzymskiego (fragment dotyczący wspomnianej modlitwy o miłosierdzie Boże).
Z cytowanego fragmentu Katechizmu chciałbym poświęcić uwagę dwóm zagadnieniom. Po pierwsze Katechizm mówi o dobrowolnym odwróceniu się od Boga. Otóż grzech jest zawsze wynikiem wolnej decyzji człowieka (por. Rdz 3, 1-5). Nikt (tym bardziej nie Bóg, który jest samym Dobrem) nie zmusza człowieka do popełnienia zła. Św. Jan Paweł II ujął tą prawdę bardzo ładnie w książce ,,Przekroczyć próg nadziei". Pisał ,,To nie tyle Bóg odrzuca człowieka, ile człowiek odrzuca Boga" (Przekroczyć próg nadziei. Jan Paweł II odpowiada na pytania Vittoria Messoriego, Lublin 1994, str.70).
Prawda o piekle jest wezwaniem do odpowiedzialności, z jaką człowiek powinien wykorzystywać dany przez Boga dar wolności (por. KKK, 1036). Św. Jan Paweł II naucza, że wolność jest nam równocześnie dana i zadana. Temu służą upomnienia Pisma świętego. Pan Jezus mówi o wchodzeniu przez ciasną bramę prowadzącą do raju (tzn. do życia wiecznego z Bogiem), a nie przez szeroką bramę (która prowadzi do wiecznego potępienia-por. Mt 7, 13n). Św. Paweł II Apostoł pisze, że ,,Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy" (1 Tm 2, 4).
Druga myśl to miłosierdzie Boże. Jest to największy przymiot Boga. Stąd człowiek nie może lekceważyć tego przymiotu. W Piśmie świętym, zarówno na kartach Starego i Nowego Testamentu jest mnóstwo fragmentów opisujących Boże miłosierdzie. Warto przeczytać np. piętnasty rozdział Ewangelii wg. św. Łukasza, szczególnie przypowieść o synu marnotrawnym. Jest w tej przypowieści wszystko, co się składa na odpowiednie traktowanie Bożego miłosierdzia. Jest tam mowa o rachunku sumienia, postawie prawdy wobec siebie, wyznanie swoich win, postanowienie poprawy i zadośćuczynienie. Nie wiem czy pamiętasz, że to są warunki szczerej spowiedzi. Dla nas bowiem sakramenty są największym ,,narzędziem" Bożego miłosierdzia (a szczególnie Eucharystia oraz sakrament pokuty i pojednania). Podsumowanie mojej odpowiedzi jest takie. Kościół odrzuca pogląd, według którego Bóg z góry przeznacza jednych do zbawienia, a innych do potępienia. Gdyby tak było to Bóg zaprzeczałby samemu Sobie. To człowiek przez swoje życie na ziemi, dobre lub złe, decyduje jaki los czeka go po śmierci. Przy czym ci, którzy popełnili grzechy śmiertelne przez sakrament pokuty i szczerą poprawę życia mogą wrócić na drogę zbawienia. Tyle mojej odpowiedzi. Była ona krótka i może dlatego mogło w niej czegoś zabraknąć. Wydaje m i się jednak, że z grubsza przedstawiłem stanowisko Kościoła wobec predestynacji. Z Bogiem.


So maja 20, 2017 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
radoslaw_kowalczyk72 napisał(a):
Ogólnie mówiąc predestynacja to, o ile wiem, pogląd twierdzący, że Bóg z góry(z góry, tzn. o ile wiem zwolennicy predestynacji twierdzili, że jeszcze przed narodzeniem) przeznacza jednych do zbawienia, innych zaś do potępienia. Jest to nieprawdą.

Co to jest to całe przeznaczenie, według Wikipedii:

Przeznaczenie – los, dola, fatum, fortuna; predestynacja; to co powiedziane, przepowiedziane, zarządzone przez bogów; nieuchronna przyszłość

Skoro Bóg jest wszechwiedzący, to zdaje sobie sprawę z tego co się stanie po śmierci z człowiekiem który dopiero co się urodził, w końcu Bóg jest wszechwiedzący i od razu już wie jak to całe życie(czasem nawet ponad 100 lat)jakiegoś człowieka będzie wyglądać.
Oczywiście żaden człowiek nie ma takie wiedzy, bo nie zna przyszłości, ale jeśli by była taka możliwość, i ktoś by się spytał Boga, co się stanie po śmierci z tym małym dzieckiem które dopiero co się urodziło, to wtedy Bóg by odpowiedział jaki los to dziecko spotka po śmierci.
Więc tutaj przeznaczenie na niebo czy piekło jest faktem, bo Bóg od razu wie co się z każdym człowiekiem stanie, więc jedni są przeznaczeni przez Boga do nieba inni do piekła.

radoslaw_kowalczyk72 napisał(a):

,, Bóg nie przeznacza nikogo do piekła; dokonuje się to przez dobrowolne odwrócenie się od Boga (grzech śmiertelny) i trwanie w nim aż do końca życia.


Jak już mówiłem wcześniej, wszechwiedzący Bóg wiedział o tym że ten człowiek się od niego odwróci, więc dla Boga już od razu było wiadome co się z tym człowiekiem po jego śmierci stanie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 21, 2017 7:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL