Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Predestynacja 
Autor Wiadomość
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Nasze umysły są od dziecka indoktrynowane naukami o grzechu, potępieniu i Bogu, który tylko patrzy jakby nas tu odciąć od Pnia Winnego.
Wasze umysły może są indoktrynowane naukami o takim Bogu. Ale nasze nie.
Cytuj:
JAKI MASZ OBRAZ BOGA - TAKI SAM JESTEŚ !
I znowu krzyki. Niech mi ktoś to wyjaśni.

Poza tym jak to zwykle u servusa - długaśny tekst, który nijak się ma do moich wątpliwości. Zamiast tego - insynuacje, jakobym miał obraz "złego Boga".

Nadal więc nie dowiedzieliśmy się, czy chrześcijanie powinni, czy nie powinni się starać żyć jak najlepiej.


Pt kwi 28, 2017 12:56

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Tia....nie jest nakazem PRZYKAZANIE zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, JAK NAM NAKAZAŁ(1J 3,23)....wedle członków Jezusbezreligii apostoł Chrystusa pomylił oznajmienie z nakazem.

Bożej miłości Agape nie można samemu z siebie "wyprodukować". Co najwyżej będzie to, wymuszona z nas przez Kamienne Tablice, ziemska miłość Fileo. "Trwajcie we mnie a ja w WAS.. abyście owoc MÓJ wydawali".


Pt kwi 28, 2017 12:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Alus napisał(a):
Tia....nie jest nakazem PRZYKAZANIE zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, JAK NAM NAKAZAŁ(1J 3,23)....wedle członków Jezusbezreligii apostoł Chrystusa pomylił oznajmienie z nakazem.

Bożej miłości Agape nie można samemu z siebie "wyprodukować". Co najwyżej będzie to, wymuszona z nas przez Kamienne Tablice, ziemska miłość Fileo. "Trwajcie we mnie a ja w WAS.. abyście owoc MÓJ wydawali".


Skoro uważasz, że człowiek nie jest w stanie kochać miłością "agape" to przeczysz swojemu Bogu, który tę miłość "agape" nakazał.
W 1J3,23 napisano, ἀγαπῶμεν ἀλλήλους καθὼς ἔδωκεν ἐντολὴν ἡμῖν, czyli, żebyśmy wzajemnie miłowali się (użyto słowa agapomen) Bożą miłością.
Twój Bóg wydaje przykazania niemożliwe do spełnienia?
Radzę ci - zostaw takiego Boga

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 28, 2017 13:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Z rzeczami, o których piszę nie zgadzacie się, ponieważ trudno je od razu przyjąć.
Lukasza 8
(17) Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw.
(18) Baczcie więc, jak słuchacie; albowiem temu, który ma, będzie dodane, a temu, który nie ma, i to, co sądzi, że ma, zostanie odebrane.
To kropla w morzu. 99% chrześcijan nie zna jeszcze Prawd, które już zostały ujawnione. Przyjęcie Całej Prawdy na raz byłoby dla każdego zbyt wielkim szokiem.
I tak dla Żydów i nie tylko było i z "kontrowersyjnym" Ap. Pawłem.


Pt kwi 28, 2017 13:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Z rzeczami, o których piszę nie zgadzacie się, ponieważ trudno je od razu przyjąć.

I wzajemnie.
Z tym, że my pokazujemy ci, gdzie popełniasz błędy i wypunktowujemy je.
Co z tą nakazaną Bożą miłością?

(servus teraz nerwowo dzwoni do seba z prośbą o znalezienie jakiegoś wyjścia. Skoro seb wprasował innym jakąś tezę niech ją teraz broni)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 28, 2017 13:26
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Predestynacja
Co to jest Agape?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Medieval...
Doczytajmy cały kontekst....
1 Jana 3
(23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego /odbyli pokutę/, Jezusa Chrystusa, i /wynik narodzenia na nowo/ miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał /ponieważ już jesteśmy do tego uzdolnieni/.
I werset dalej.
(24) A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.


Pt kwi 28, 2017 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Predestynacja
medieval_man napisał(a):
Skoro uważasz, że człowiek nie jest w stanie kochać miłością "agape" to przeczysz swojemu Bogu, który tę miłość "agape" nakazał.

Ale nawet święty Piotr pytany czy kocha, nie powiedział o Agape

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Andy72 napisał(a):
Co to jest Agape?

Andy, grecki język jest bardzo bogaty. Jest w nim kilka określeń miłości. Możesz to sprawdzić nawet w Wikipedii.


Pt kwi 28, 2017 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
zefciu napisał(a):
To ja już nic nie rozumiem. Raz piszesz, że charakter zmienia się samoczynnie i dlatego nie potrzeba pracy. Za chwilę piszesz, że jednak potrzeba. Raz piszesz, że nie można odpaść trwale od wiary. Potem że można. Starożytne herezje to chociaż logicznie spójne były. O tym, co Ty proponujesz, już się nie da tego powiedzieć.


serwus trochę jest taki jak wybrana :mrgreen:
Pytałem się czy mam popełnić samobójstwo żeby się narodzić na nowo, i jakoś mi nie odpowiedział czy mam strzelać tego samobója, czy jednak nie.

Andy72 napisał(a):
Patrząc na nasze życie, czasami może wydawać się że Bóg jest zły i złośliwy, potem po latach, gdy przeanalizujemy te same wydarzenia możemy zobaczyć Jego dobry dla nas plan. A co dopiero po tamtej stronie, gdy wyjaśni się o co chodziło!


Zapewne nie jedno umierające z głodu Afrykańskie dziecko, przyznało by ci tutaj racje.

servus napisał(a):
Tak Andy... To prawda. Tak to zawsze wygląda z perspektywy czasu.


To chyba u ciebie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 28, 2017 13:39
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Co to jest Agape?

Andy, grecki język jest bardzo bogaty. Jest w nim kilka określeń miłości. Możesz to sprawdzić nawet w Wikipedii.

Twój miszczu Seba też wyrzucił i nakazał wam w to nie wierzyć....Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał , stałbym się jak mieź brzęcząca, albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał też dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką władzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym....Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość.


Pt kwi 28, 2017 13:45

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Predestynacja
Czyli można sądzić że opis Agape jest w tym Hymnie o Miłości:
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 13:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Medieval...
Doczytajmy cały kontekst....
1 Jana 3
(23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego /odbyli pokutę/, Jezusa Chrystusa, i /wynik narodzenia na nowo/ miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał /ponieważ już jesteśmy do tego uzdolnieni/.

Dlaczego dorzucasz do tekstu biblijnego coś, czego w nim nie ma?
Tekst brzmi:

Przykazanie zaś Jego jest takie,
abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa,
i miłowali się wzajemnie tak,
jak nam nakazał.


Nie ma tam:
- odbyli pokutę
- wynik narodzenia na nowo
- ponieważ już jesteśmy do tego uzdolnieni

Jesteś fałszerzem Pisma?

To już nie jest kontekst, ale kłamstwo i fałszerstwo.
Nie potrafisz bronić swoich racji nie opierając się na kłamstwie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 28, 2017 13:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Ja dalej nie znalazlam odpowiedzi servusa, coz to jest ta specjalna pokuta, ktora chyba Seba kaze im odprawiac, zeby zalapac sie na ich ducha.


Pt kwi 28, 2017 13:57

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
medieval_man napisał(a):
Dlaczego dorzucasz do tekstu biblijnego coś, czego w nim nie ma?
Tekst brzmi:

Przykazanie zaś Jego jest takie,
abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa,
i miłowali się wzajemnie tak,
jak nam nakazał.


Nie ma tam:
- odbyli pokutę
- wynik narodzenia na nowo
- ponieważ już jesteśmy do tego uzdolnieni

Sam wiara nie wystarcza. "nie każdy kto woła Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebieskiego."
Jakub "demony też wierzą i drżą".
My musimy UWIERZYĆ a nie WIERZYĆ. Co to znaczy uwierzyć? To uwierzyć w skończone dzieło Krzyża. I przyjąć Pana Jezusa jako swego Pana i zbawiciela. A to wszystko robimy w akcie pokuty.
Nowe narodzenie jest pochodną pokuty.
Nowe narodzenie uzdalnia nas do relacji z Bogiem. A relacja z Bogiem to miłość Agape.


Pt kwi 28, 2017 14:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL