Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Predestynacja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
A to jeszcze trzeba do łaski wiary cos dodać od siebie aby zapracować sobie na zbawienie? No albo, albo. Albo z łaski przez wiarę, albo przez uczynki/zakon.


Powtórze po raz kolejny, że przez uczyni czy cokolwiek innego, zbawienia sobie nikt nie zapewni.

List do Efezjan.
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.


Alus napisał(a):
Skąd masz takie przekonanie, że gdy coś osiągasz, w swoim mniemaniu samodzielnie, ta pomoc z góry nie jest Ci dana?.....


Bo żeby cokolwiek osiągnąć to trzeba samemu to zrobić, a ludzie czy ktokolwiek inny, to najwyżej przeszkadzają, nigdy w drugą strone.


Alus napisał(a):
tą pomoc ludzie lubią zwać "zbieg okoliczności, dobry dzień", a u Boga nie ma przypadków.


Nikt mi jeszcze niczego nie zwracał, więc nie wiem o czym ty mówisz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 24, 2017 12:27
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Robek napisał(a):
Zend napisał(a):
A to jeszcze trzeba do łaski wiary cos dodać od siebie aby zapracować sobie na zbawienie? No albo, albo. Albo z łaski przez wiarę, albo przez uczynki/zakon.


Powtórze po raz kolejny, że przez uczyni czy cokolwiek innego, zbawienia sobie nikt nie zapewni.

List do Efezjan.
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.


Skoro wiesz, to nie rozumiem twojego czepialstwa....

Cytuj:
Alus napisał(a):
Skąd masz takie przekonanie, że gdy coś osiągasz, w swoim mniemaniu samodzielnie, ta pomoc z góry nie jest Ci dana?.....


Bo żeby cokolwiek osiągnąć to trzeba samemu to zrobić, a ludzie czy ktokolwiek inny, to najwyżej przeszkadzają, nigdy w drugą strone.
Ależ masz doświadczenia :( A mnie wiele osób pomogło w wielu sprawach. Także w sprawie wiary.


Pn kwi 24, 2017 13:07
Post Re: Predestynacja
Cytuj:
Powtórze po raz kolejny, że przez uczyni czy cokolwiek innego, zbawienia sobie nikt nie zapewni.

List do Efezjan.
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Tłumaczę jak krowie na granicy, a Ty swoje....z uczynków skalkulowanych jedynie jako łapanie punktów do zbawienia, nie wynika nic.
Jezus wskazuje - tylko uczynki wynikające z wiary, z miłości i miłosierdzia idą za człowiekiem i świadczą o jego wierze.

Alus napisał(a):
tą pomoc ludzie lubią zwać "zbieg okoliczności, dobry dzień", a u Boga nie ma przypadków.


Cytuj:
Nikt mi jeszcze niczego nie zwracał, więc nie wiem o czym ty mówisz.

Mówię o pomocy Boga, której to nie możesz zanegować za pomocą dowodów.


Pn kwi 24, 2017 13:30

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Należy odróżnić to, co jest powodem zbawienia, od tego, na podstawie czego jesteśmy zbawieni.
Odpowiedzi na te dwa pytania Pismo podaje skrajnie różne.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 14:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Należy odróżnić to, co jest powodem zbawienia, od tego, na podstawie czego jesteśmy zbawieni.
Odpowiedzi na te dwa pytania Pismo podaje skrajnie różne.

To prosze bardzo o te skrajnie rózne odpowiedzi z Biblii. Chętnie poczytam.


Pn kwi 24, 2017 15:37

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Należy odróżnić to, co jest powodem zbawienia, od tego, na podstawie czego jesteśmy zbawieni.
Odpowiedzi na te dwa pytania Pismo podaje skrajnie różne.

To prosze bardzo o te skrajnie rózne odpowiedzi z Biblii. Chętnie poczytam.

Weźmy choćby tylko jeden list Pawła - do Rzymian.

O tym, co jest przyczyną naszego zbawienia, Paweł pisze:
„W niej [wierze] bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: a sprawiedliwy z wiary żyć będzie.”[/color]/Rz 1,17/

O tym, na podstawie czego następuje sąd i zbawienie, Paweł zaraz w następnym rozdziale tego samego listu pisze:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/

Na podobnej zasadzie możesz porównać Hbr 10,38; Ga 2,16;3,11 oraz Ef 2,8-10 z choćby Listem Jakuba.
Dużo szerzej opisałem ten temat tu http://analizy.biz/marek1962/sf.pdf

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 15:51
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Ja tu sprzeczności nie widzę żadnej. Wiara zmienia człowieka i wpływa na jego czyny. Tak samo w "opozycji" można wskazac list Jakuba (co byłoby bzdurą). Tu przeciez zadnej opozycji nie ma. Jest ponad setka miejsc (ponoć nawet 150) mówiących o zbawieniu z wiary i wystarczy czytać w tym kontekście aby sprzeczności nie znaleźć.


Pn kwi 24, 2017 17:26

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
A kto mówi o sprzecznościach?!!
Przecież wyraźnie napisałem - pytanie o to co jest przyczyną naszego zbawienia i pytanie o to, na podstawie czego będziemy sądzeni to dwa różne pytania - i Biblia daje na nie dwie różne odpowiedzi.
Całkiem zwyczajnie, biblia nie uznaje wiary, która nie skutkuje uczynkami - dlatego sąd nad wiarą może się odbywać na podstawie uczynków.

Z przyjemnością stwierdzam, że dochodzą do tego już także potomkowie duchowi tych, którzy poszli za Lutrem (on widział to zupełnie inaczej).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 17:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Całkiem zwyczajnie, biblia nie uznaje wiary, która nie skutkuje uczynkami.
Biblia cokolwiek uznaje? Irytuje mnie taki skrót myślowy.
Marek_Piotrowski napisał(a):
- dlatego sąd nad wiarą może się odbywać na podstawie uczynków.
Aby to nie był początek kolekcjonowania "dobrych uczynków".
Marek_Piotrowski napisał(a):
Z przyjemnością stwierdzam, że dochodzą do tego już także potomkowie duchowi tych, którzy poszli za Lutrem (on widział to zupełnie inaczej).
O ile ciebie zrozumiałem, to tutaj chyba przesadziłeś. Luter nauczał zbawienie z wiary i tak nadal nauczaja ewangelicy. Nawet kalwiniści staraja się "dobrze czynić" aby sobie samym udowodnić, ze sa wybrani i sa zbawieni z wiary. Ale zaden ewangelik nie powie, ze bedzie sądzony na podstawie "dobrych uczynków".


Pn kwi 24, 2017 18:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Predestynacja
A List Jakuba?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Cytuj:
Ale zaden ewangelik nie powie, ze bedzie sądzony na podstawie "dobrych uczynków".

Biorąc pod uwagę cytowany tu fragment z Listu do Rzymian:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/
...z Twojego oświadczenia wynika tylko tyle, że ewangelicy - werbalnie twierdząc że wierzą "tylko Biblii" tak naprawdę Biblii nie wierzą.
Przykre to, ale chyba masz rację - faktycznie spotkałem się u nich wielokrotnie z postawą "jak w Biblii inaczej niż wierzymy, to tym gorzej dla tekstu biblijnego".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 19:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Andy72 napisał(a):
A List Jakuba?

O owocach wiary. Nie o sposobie na zbawienie.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Biorąc pod uwagę cytowany tu fragment z Listu do Rzymian...
Powtórzony argument nie uczyni go silniejszym. Odpowiedź taka sama jak dla Andy: owoce wiary, nie sposób na zbawienie. Zobrazuje to tak: wiara - choroba, owoc/objaw wiary - gorączka, kaszel.


Pn kwi 24, 2017 19:24

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Cytuj:
Powtórzony argument nie uczyni go silniejszym.Odpowiedź taka sama jak dla Andy: owoce wiary, nie sposób na zbawienie. Zobrazuje to tak: wiara - choroba, owoc/objaw wiary - gorączka, kaszel.
Powtórzenie błędnej odpowiedzi, nie czyni jej sensowną :) ; nie rozmawiamy teraz o przyczynie zbawienia (tu się wszyscy zgadzają, że jest nią wiara) tylko o tym, na podstawie czego jesteśmy sądzeni - fragment Pawła nie pozostawia żadnych wątpliwości:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/

Nie brnij przeciw Słowu. Nie godzi się.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Skoro wiesz, to nie rozumiem twojego czepialstwa....


Co niby wiem? :-D
Wcześniej pisałeś że można zapracować na zbawienie własnymi uczynkami, na to ja wkleiłem cytat z Biblii który mówi zupełnie co innego.
Tyle że to do ciebie nie dociera i musze w kółko powtarzać to wszystko, w nieskończoność.

Alus napisał(a):
Tłumaczę jak krowie na granicy, a Ty swoje....z uczynków skalkulowanych jedynie jako łapanie punktów do zbawienia, nie wynika nic.
Jezus wskazuje - tylko uczynki wynikające z wiary, z miłości i miłosierdzia idą za człowiekiem i świadczą o jego wierze.


To w końcu za sprawą co niektórych swoich uczynków, można zapewnić sobie zbawienie, a ten cytat co tutaj wkleiłem kłamie?

Alus napisał(a):
Mówię o pomocy Boga, której to nie możesz zanegować za pomocą dowodów.


A w jaki to niby sposób, Bóg mógłby mi pomóc?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 24, 2017 20:36
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Marek
Nie polemizuje ze Słowem Bozym. Polemizuję z twoja interpretacją. Schowaj sobie takie zagrania do ... kieszeni.

Czy wg ciebie Marek najpierw uwierzymy w Boga, a potem będziemy zbierac dobre uczynki, a gdy uzbieramy dosyć, to bedziemy zbawieni?
Z tego wynika, ze sami sie zbawimy uzbierawszy dosyc punktów :lol:
Nie rozumiem jak sie tobie taka interpretacja nie kłóci z całym NT. A czytałes List do Hebrajczyków? Na pewno czytałeś. Chętnie bym przeczytał jak z twą teoria godzisz przykłady jakie dał Paweł w rozdziale 4 .


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 21:02 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 24, 2017 21:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL