Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
 Grzech pierworodny - niebiblijny? 
Autor Wiadomość
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nadal kłamiesz, że nie ma tam odpowiedzi, chociaż jak wół tam stoi czym jest grzech pierworodny i Niepokalane Poczęcie NMP (przytoczyłem stosowne fragmenty). :(


Skad ci zaraz klamstwa w glowie?
Z fragmentow ktore podales nie ma nic o co pytalem, no chyba ze ty masz najlepsiejsze rozumienie moich pytan.

No to popatrzmy na Twoje pytania:
someone1 w postcie napisał(a):
I oczywiscie jak w temacie powyzej co dokladnie oznacza Niepokalane Poczecie?
someone1 w postcie napisał(a):
Pozostaje tez pytanie w jaki sposob Bogurodzica zostala z tego zwolniona?
Czy moze poczela sie bez grzechu pierworodnego?
A jesli tak to jak to bylo mozliwe?

Odpowiedź, kłamczuszku, jest tutaj:
Najświętsza Maryja Dziewica od pierwszej chwili swego poczęcia, przez łaskę i szczególny przywilej Boga wszechmogącego, na mocy przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego, została zachowana nienaruszona od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego 127 .

someone1 w postcie napisał(a):
Czy ktos moze jakos precyzyjniej wyjasnic czym jest-byl grzech pierworodny?
someone1 w postcie napisał(a):
Czym tak naprawde jest grzech pierworodny?

I znowu odpowiedź jest tu:
417 Adam i Ewa przekazali swojemu potomstwu naturę ludzką zranioną przez ich pierwszy grzech, a wiec pozbawioną pierwotnej świętości i sprawiedliwości. To pozbawienie jest nazywane "grzechem pierworodnym".

Cytuj:
Czy to nie wskazuje nam ze mozliwe jest poczecie bez grzechu pierworodnego?

Hm... Odpowiedź tutaj: "(...)przez łaskę i szczególny przywilej Boga wszechmogącego(...)"


Skończ z udawaniem greka.


Cz lis 23, 2017 9:18
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Skad u ciebie taka agresywna postawa?
To co mi odpisujesz i podawales w linkach to znam i nie kwestionuje Niepokalanego Poczecia.
Pewnie myli cie tytul watku, ale on nie ma tu nic do rzeczy.
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.
Dlatego pytalem o podstawy biblijne, a ty podales mi katechizm i wyjasnienia soborowe.
Wyjasnienie szczegolowe dalo by lepsze rozumienie wiary i w ogole calej Biblii, bo od tego przeciez sie zaczelo.


Cz lis 23, 2017 10:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.

Jakie pytania się nasuwają?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 10:37
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
chwat napisał(a):
someone1 napisał(a):
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.

Jakie pytania się nasuwają?

Chocby takie ,ze zamiast Niepokalane Poczecie, prosciej jest Niepokalana od poczecia i nie potrzebne te wszystkie opisy i wyjasniania.
Po co tyle wyjasnien komplikacji i nieporozumien skoro mozna bylo od razu uzyc odpowiednich slow.


Cz lis 23, 2017 10:44
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Skad u ciebie taka agresywna postawa?
To co mi odpisujesz i podawales w linkach to znam i nie kwestionuje Niepokalanego Poczecia.
Pewnie myli cie tytul watku, ale on nie ma tu nic do rzeczy.
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.
Dlatego pytalem o podstawy biblijne, a ty podales mi katechizm i wyjasnienia soborowe.
Wyjasnienie szczegolowe dalo by lepsze rozumienie wiary i w ogole calej Biblii, bo od tego przeciez sie zaczelo.

Podstawą Biblijną przyjętą przez KK jest Protoewangelia.


Cz lis 23, 2017 10:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
chwat napisał(a):
someone1 napisał(a):
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.

Jakie pytania się nasuwają?

Chocby takie ,ze zamiast Niepokalane Poczecie, prosciej jest Niepokalana od poczecia i nie potrzebne te wszystkie opisy i wyjasniania.
Po co tyle wyjasnien komplikacji i nieporozumien skoro mozna bylo od razu uzyc odpowiednich slow.

No ale nie mówisz teraz o żadnym pytaniu, tylko komentujesz język, czyli de facto wszystko jest zrozumiałe.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 11:04
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
chwat napisał(a):
No ale nie mówisz teraz o żadnym pytaniu, tylko komentujesz język, czyli de facto wszystko jest zrozumiałe.

Przyjecie dogmatow wiary wcale nie oznacza ich rozumienia.

Jesli rozumiesz to wyjasnij mi dlaczego przyjeto okreslenie Niepokalane Poczecie, zamiast Niepokalana od poczecia, bo to nie jest kwestia jezykowa, tylko znaczeniowa.
Niepokalane Poczecie, oznacza sam sposob fakt poczecia, a nie pozniejsze tego skutki.


Cz lis 23, 2017 11:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Jesli rozumiesz to wyjasnij mi dlaczego przyjeto okreslenie Niepokalane Poczecie, zamiast Niepokalana od poczecia.


https://dzieckonmp.wordpress.com/2015/02/10/jestem-niepokalane-poczecie/

Miłej lektury
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 11:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
chwat napisał(a):
No ale nie mówisz teraz o żadnym pytaniu, tylko komentujesz język, czyli de facto wszystko jest zrozumiałe.
Przyjecie dogmatow wiary wcale nie oznacza ich rozumienia.
Jesli rozumiesz to wyjasnij mi dlaczego przyjeto okreslenie Niepokalane Poczecie, zamiast Niepokalana od poczecia, bo to nie jest kwestia jezykowa, tylko znaczeniowa.
Niepokalane Poczecie, oznacza sam sposob fakt poczecia, a nie pozniejsze tego skutki.

Ale Niepokalane Poczęcie NMP nie oznacza przecież, że NMP po poczęciu, była pokalana. Po prostu mamy tu pewien skrót reszty treści, którą trzeba poznać.
Nie wiem dlaczego przyjęto nazwę Niepokalane Poczęcie, ale to że nie wiem dlaczego, nie znaczy, że nie wiem czym jest Niepokalane Pojęcie.

Tego typu problematyka językowa występuje wszędzie. Tytuł, czy skrót, nie opowiada jednocześnie całej reszty, którą skrótowo określa. Jak widać w Twoim przypadku, problem nie występuje, bo wiesz że Maryja była niepokalana od poczęcia, więc problem został rozwiązany. A mówiłeś, że nasuwa się więcej pytań niż wyjaśnień, a na tym przykładzie widać, że jest odwrotnie, bo pytanie jest jednak wyjaśnione.
Jakie jest więc pytanie, które nie jest wyjaśnione?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 11:33
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
medieval_man napisał(a):
someone1 napisał(a):
Jesli rozumiesz to wyjasnij mi dlaczego przyjeto okreslenie Niepokalane Poczecie, zamiast Niepokalana od poczecia.


https://dzieckonmp.wordpress.com/2015/02/10/jestem-niepokalane-poczecie/

Miłej lektury
;-)


To juz sporo konkretow. Dzieki.
Zapisalem sobie strone na stale do wyszukiwarki by w wolniejszym czasie glebiej przestudiowac.

Niemniej wynika z niego ze takie wyjasnienia, nie pochodza z samej Biblii, tylko z rozmyslan i analiz Ojcow Kosciola.
Nie znalazlem tez wzmianki o rodzicach Maryji, a jesli chodzi o poczecie, to albo zostala Stworzona, albo zostala poczeta jak kazdy czlowiek.
Powoli dochodzimy do sedna pytan.


Cz lis 23, 2017 11:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Niemniej wynika z niego ze takie wyjasnienia, nie pochodza z samej Biblii, tylko z rozmyslan i analiz Ojcow Kosciola.

Nie do końca.
W końcu Maryja w objawieniu tak się przedstawiła: "Niepokalane Poczęcie", a nie Niepokalanie Poczęta.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 11:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
chwat napisał(a):
Ale Niepokalane Poczęcie NMP nie oznacza przecież, że NMP po poczęciu, była pokalana. Po prostu mamy tu pewien skrót reszty treści, którą trzeba poznać.
Nie wiem dlaczego przyjęto nazwę Niepokalane Poczęcie, ale to że nie wiem dlaczego, nie znaczy, że nie wiem czym jest Niepokalane Pojęcie.

Tego typu problematyka językowa występuje wszędzie. Tytuł, czy skrót, nie opowiada jednocześnie całej reszty, którą skrótowo określa. Jak widać w Twoim przypadku, problem nie występuje, bo wiesz że Maryja była niepokalana od poczęcia, więc problem został rozwiązany. A mówiłeś, że nasuwa się więcej pytań niż wyjaśnień, a na tym przykładzie widać, że jest odwrotnie, bo pytanie jest jednak wyjaśnione.
Jakie jest więc pytanie, które nie jest wyjaśnione?


Nie pisalem ze po poczeciu byla pokalana, to tylko twoje wyobrazenia tresci moich wpisow.
Ja tez wiem czym jest Niepokalane Poczecie, tylko nie wiadomo czy nasze tego rozumienie jest takie samo, a obawiam sie ze nie jest, wlasnie przez te ogolnikowe wyjasnienia bez zadnych konkretow.
W pismach nie ma miejsca na jakiekolwiek luzne okreslenia i kazde ma scisly zwiazek z wieloma innymi w calej Biblii.
Pytania nadal pozostaja niewyjasnione, bo jak pisalem chodzi o precyzyjne znaczenia, a w Pismach nie ma miejsca na domysly, by zwlaszcza dodatkowe informacje z Objawien nie byly precyzyjnie okreslone.
Pytania ciagle dotycza Niepokalanego pPoczecia, czym ono jest, Ze pochodzi od Boga nie ulega watpliwosci, ale np. jak to sie ma do rodzicow Maryji.


Cz lis 23, 2017 11:47
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
medieval_man napisał(a):
someone1 napisał(a):
Niemniej wynika z niego ze takie wyjasnienia, nie pochodza z samej Biblii, tylko z rozmyslan i analiz Ojcow Kosciola.

Nie do końca.
W końcu Maryja w objawieniu tak się przedstawiła: "Niepokalane Poczęcie", a nie Niepokalanie Poczęta.


No wlasnie, wczesniej bylo Niepokalanie Poczeta, a w objawieniach zostalo to jakby doprecyzowane, co sugeruje korekte tego co bylo, tylko czy ta korekta zostala wlasciwie zrozumiana i zinterpretowana, bo nadal nie ma konkretnego wyjasnienia czym jest Niepokalane Poczecie.
Cos widac umknelo Ojcom Kosciola, jakis drobny szczegol ktory by rozswietlil te niejasnosci.
Jesli bylo by to tajemnica, to ta dodatkowa informacja nie miala by sensu, wiec chodzilo o dokladniejsze wyjasnienie czegos, ale jakos nie wyjasniono praktycznie nic, poza komplikacja tego co wczesniej bylo niezrozumiale.


Cz lis 23, 2017 11:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Nie pisalem ze po poczeciu byla pokalana, to tylko twoje wyobrazenia tresci moich wpisow.
Ale ja wcale nie pisałem, że Ty pisałeś, że była pokalana. Porównaj z poprzednim postem.

A jakie są moje wyobrażenia treści Twoich postów, to tego nie wiesz, bo o moich wyobrażeniach jak na razie nie informowałem.

Cytuj:
Ja tez wiem czym jest Niepokalane Poczecie, tylko nie wiadomo czy nasze tego rozumienie jest takie samo, a obawiam sie ze nie jest, wlasnie przez te ogolnikowe wyjasnienia bez zadnych konkretow.
Ja też nie wiem, czy nasze rozumienie jest takie samo i wcale mi to nie przeszkadza, bo ma się to nijak do obiektywnych niejasności na temat Niepokalanego Poczęcia.

Cytuj:
W pismach nie ma miejsca na jakiekolwiek luzne okreslenia i kazde ma scisly zwiazek z wieloma innymi w calej Biblii.
Pytania nadal pozostaja niewyjasnione, bo jak pisalem chodzi o precyzyjne znaczenia, a w Pismach nie ma miejsca na domysly, by zwlaszcza dodatkowe informacje z Objawien nie byly precyzyjnie okreslone.
To czy pytania pozostają niewyjaśnione, czy są wyjaśnione, jest właśnie tematem niniejszej rozmowy i wymaga udowodnienia. Po raz wtóry powtarzasz tylko to samo, a należy wskazać konkretny przykład.

Cytuj:
Pytania ciagle dotycza Niepokalanego pPoczecia, czym ono jest
Czym jest niepokalane poczęcie? Poczęciem bez zmazy grzechu pierworodnego.

Cytuj:
Ze pochodzi od Boga nie ulega watpliwosci, ale np. jak to sie ma do rodzicow Maryj
[/quote]
Skoro nie ulega wątpliwości, że pochodzi od Boga, to tak ma sie do rodziców Maryi, że nie pochodzi od nich.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 12:05
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
chwat napisał(a):
someone1 napisał(a):
Nie pisalem ze po poczeciu byla pokalana, to tylko twoje wyobrazenia tresci moich wpisow.
Ale ja wcale nie pisałem, że Ty pisałeś, że była pokalana.

A jakie są moje wyobrażenia treści Twoich postów, to tego nie wiesz, bo o moich wyobrażeniach jak na razie nie informowałem.

Cytuj:
Ja tez wiem czym jest Niepokalane Poczecie, tylko nie wiadomo czy nasze tego rozumienie jest takie samo, a obawiam sie ze nie jest, wlasnie przez te ogolnikowe wyjasnienia bez zadnych konkretow.
Ja też nie wiem, czy nasze rozumienie jest takie samo, ale to ma się nijak do obiektywnych niejasności na temat Niepokalanego Poczęcia.

Cytuj:
W pismach nie ma miejsca na jakiekolwiek luzne okreslenia i kazde ma scisly zwiazek z wieloma innymi w calej Biblii.
Pytania nadal pozostaja niewyjasnione, bo jak pisalem chodzi o precyzyjne znaczenia, a w Pismach nie ma miejsca na domysly, by zwlaszcza dodatkowe informacje z Objawien nie byly precyzyjnie okreslone.
To czy pytania pozostają niewyjaśnione, czy są wyjaśnione, jest właśnie tematem niniejszej rozmowy i wymaga udowodnienia. Po raz wtóry powtarzasz tylko to samo, a należy wskazać konkretny przykład.

Cytuj:
Pytania ciagle dotycza Niepokalanego pPoczecia, czym ono jest
Czym jest niepokalane poczęcie? Poczęciem bez zmazy grzechu pierworodnego.

Cytuj:
Ze pochodzi od Boga nie ulega watpliwosci, ale np. jak to sie ma do rodzicow Maryj

Cytuj:
Skoro nie ulega wątpliwości, że pochodzi od Boga, to tak ma sie do rodziców Maryi, że nie pochodzi od nich.

Nasze rozumienie togo bedzie rozne chocby z jednego powodu, czyli niejasnosci szczegolow, brak konkretow i mozna by powiedziec ogolnego zamieszania.
Niepokalane Poczecie jest scisle zwiazane z Grzec hem pierworodnym, a dokladniej to jest jego odwrotnoscia, dlatego wyjasnienie jednego wyjasnia drugie, a te wyjasnienia podane w Katechizmie to wyjasnienie tajemnicy poprzez przerzucanie tajemnicy z jednego na drugie.
Niepokalane Poczecie jest brakiem zmazy grzechu pierworodnego, a grzech pierworodny to brak Niepokalanego Poczecia.


Ostatnio edytowano Cz lis 23, 2017 12:22 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lis 23, 2017 12:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL