Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Grzech pierworodny - niebiblijny? 
Autor Wiadomość
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.

Przeciwnie. Jest bardzo dokładnie napisane czym jest grzech pierworodny. To, że tego nie przyjmujesz do wiadomości, to już wyłącznie Twoja sprawa.

Cytuj:
Dlatego pytalem o podstawy biblijne, a ty podales mi katechizm i wyjasnienia soborowe.
Wyjasnienie szczegolowe dalo by lepsze rozumienie wiary i w ogole calej Biblii, bo od tego przeciez sie zaczelo.

Zapraszam do przeczytania dekretu soboru, tam masz wszystko bardzo szeroko opisane.

Cytuj:
Niepokalane Poczecie jest brakiem zmazy grzechu pierworodnego, a grzech pierworodny to brak Niepokalanego Poczecia.

To Twój wymysł.


Cz lis 23, 2017 12:19
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
someone1 napisał(a):
Pytania dotycza precyzyjnego okreslenia czym dokladnie to jest a takze czym jest grzech pierworodny, bo to co jest napisane, jest napisane w zbyt ogolnikowy sposob nasuwajacy wiecej pytan niz wyjasnien.

Przeciwnie. Jest bardzo dokładnie napisane czym jest grzech pierworodny. To, że tego nie przyjmujesz do wiadomości, to już wyłącznie Twoja sprawa.

Cytuj:
Dlatego pytalem o podstawy biblijne, a ty podales mi katechizm i wyjasnienia soborowe.
Wyjasnienie szczegolowe dalo by lepsze rozumienie wiary i w ogole calej Biblii, bo od tego przeciez sie zaczelo.

Zapraszam do przeczytania dekretu soboru, tam masz wszystko bardzo szeroko opisane.

Cytuj:
Niepokalane Poczecie jest brakiem zmazy grzechu pierworodnego, a grzech pierworodny to brak Niepokalanego Poczecia.

To Twój wymysł.


To nie moj wymysl tylko tak wlasnie wyglada to wyjasnienie ktore jest podawane, bo jedno jest odwrotnoscia drugiego, ale czym konkretnie jest chocby jedno, to ani slowa konkretow, tylko szerokie obchodzenie tematu zawiklanymi wyjasnieniami, ktore i tak nic nie wyjasniaja.

Przyjmujac dogmat przyjmuje go do wiadomosci, ale to wcale nie oznacza ani rozumienia go, ani nawet obowiazku rozumienia, wiec daruj sobie sugestie odrzucania dogmatow, bo jest to jedynie bezpodstawna proba oskarzania, co nie przystoi Katolikowi.


Cz lis 23, 2017 12:29
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
I mamy trzy kłamstwa
someone1 napisał(a):
To nie moj wymysl tylko tak wlasnie wyglada to wyjasnienie ktore jest podawane

Nie ma takiego wyjaśnienia Niepokalanego Poczęcia, że jest to "brak grzechu pierworodnego".

Cytuj:
bo jedno jest odwrotnoscia drugiego,

Nie ma w Kościele katolickim takiego nauczania.

Cytuj:
ale czym konkretnie jest chocby jedno, to ani slowa konkretow,

Jest konkretnie napisane w KKK zarówno czym jest grzech pierworodny, a czym niepokalane poczęcie. Jak pisałem: To, że nie przyjmujesz ich do wiadomości, to Twoja sprawa. Nie daje Ci to jednak prawa do pisania kłamstw, że nie ma precyzyjnych definicji.


Cz lis 23, 2017 12:35
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Cytuj:
Skoro nie ulega wątpliwości, że pochodzi od Boga, to tak ma sie do rodziców Maryi, że nie pochodzi od nich.


Tak, ale jesli nie pochodzi od nich to znaczylo by ze zostala stworzona a nie poczeta.
A skoro zostala poczeta, to rodzice mieli z tym cos wspolnego.
Stworzenie bez udzialu rodzicow kwestionowalo by czlowieczenstwo Jezusa, wiec nie bylo to stworzenie, czyli rodzice jak najbardziej byli w to "zamieszani". :-)
Dlatego wlasnie to co napisano w wyjasnieniach, nie wyjasnia nic.


Cz lis 23, 2017 12:36
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I mamy trzy kłamstwa
someone1 napisał(a):
To nie moj wymysl tylko tak wlasnie wyglada to wyjasnienie ktore jest podawane

Nie ma takiego wyjaśnienia Niepokalanego Poczęcia, że jest to "brak grzechu pierworodnego".

Cytuj:
bo jedno jest odwrotnoscia drugiego,

Nie ma w Kościele katolickim takiego nauczania.

Cytuj:
ale czym konkretnie jest chocby jedno, to ani slowa konkretow,

Jest konkretnie napisane w KKK zarówno czym jest grzech pierworodny, a czym niepokalane poczęcie. Jak pisałem: To, że nie przyjmujesz ich do wiadomości, to Twoja sprawa. Nie daje Ci to jednak prawa do pisania kłamstw, że nie ma precyzyjnych definicji.

Oj, widze ze wyciagasz armaty na mala myszke. :-(
Znow twierdzisz ze to klamstwa, czyli kolejne oskarzenie bez zastanowienia, nie wspominajac o daniu pierw mozliwosci wyjasnienia, bo nawet teraz jak wyjasnie, to i tak oskarzenie jest wysuniete wczesniej, czyli rodzaj samosadu.

Wiec wyjasnij mi co oznacza to ze Niepokalane Poczecie to brak zmazy grzechu pierworodnego?

Jedno oznacza wygnanie, a drugie powrot do Boga.


Cz lis 23, 2017 12:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Nasze rozumienie togo bedzie rozne chocby z jednego powodu, czyli niejasnosci szczegolow, brak konkretow i mozna by powiedziec ogolnego zamieszania

Powtarzam, nasze rozumienie, różne czy nie różne, nie ma związku z Niepokalanym Poczęciem.

Cytuj:
Niepokalane Poczecie jest scisle zwiazane z Grzec hem pierworodnym, a dokladniej to jest jego odwrotnoscia, dlatego wyjasnienie jednego wyjasnia drugie, a te wyjasnienia podane w Katechizmie to wyjasnienie tajemnicy poprzez przerzucanie tajemnicy z jednego na drugie.
To że katechizm przerzuca, to teza, teraz czas ją udowodnić.

Cytuj:
Niepokalane Poczecie jest brakiem zmazy grzechu pierworodnego, a grzech pierworodny to brak Niepokalanego Poczecia
A jak ma się to do tego o czym mówiłeś, że są pytania, które nie są wyjaśnione?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 12:50
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Teraz w ostatnim zdanie pytasz mnie o tresc twojej wlasnej wypowiedzi.

Co do wyjasnien z Katechizmu to nie ma tu zadnej tezy do udowadniania, bo to sa fakty ze nic nie jest wyjasnione, tylko ogolnikowo jedna tajemnica wyjasniana druga tajemnica, co daje potegowanie domyslow, a nie wyjasnienie.


Cz lis 23, 2017 12:53
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Widze ze pojawil sie Marek i licze na to ze postara sie to wyjasnic bez niepotrzebnych oskarzen i zbednego zamieszania.


Cz lis 23, 2017 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Teraz w ostatnim zdanie pytasz mnie o tresc twojej wlasnej wypowiedzi.

W ostatnim zdaniu:
chwat napisał(a):
someone1 napisał(a):
Niepokalane Poczecie jest brakiem zmazy grzechu pierworodnego, a grzech pierworodny to brak Niepokalanego Poczecia

A jak ma się to do tego o czym mówiłeś, że są pytania, które nie są wyjaśnione?


pytam o Twoją wypowiedź, bo to ona znajduje się powyżej.
Twierdzisz, że Twoja wypowiedź o którą pytam, jest "moją własną"?


Cytuj:
Co do wyjasnien z Katechizmu to nie ma tu zadnej tezy do udowadniania, bo to sa fakty ze nic nie jest wyjasnione, tylko ogolnikowo jedna tajemnica wyjasniana druga tajemnica, co daje potegowanie domyslow, a nie wyjasnienie

Po raz kolejny podajesz swoje opinie.
Podaj przykład faktu, który nie jest wyjaśniony.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 13:14
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Tu masz ta swoja wypowiedz, a ja jedynie ja zacytowalem z pamieci , bez "".
viewtopic.php?p=975638#p975638

Niewyjasnione jest Niepokalane Poczecie i grzech pierworodny.
To co jest napisane, to tylko ogolnikowy twierdzenia, bez konkretow, pozostawiajacy zbyt wiele miejsca na domysly.


Cz lis 23, 2017 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
Tu masz ta swoja wypowiedz, a ja jedynie ja zacytowalem z pamieci , bez "".
viewtopic.php?p=975638#p975638

Ależ ja nie prosiłem o swoją wypowiedź, ja ją doskonale znam. Przecież zacytowałem ją w poście powyżej (mała czcionka)

Cytuj:
Niewyjasnione jest Niepokalane Poczecie i grzech pierworodny.
Po raz dziesiąty powtarzam, że rzekome niewyjaśnienie to teza, którą trzeba wykazać.

Cytuj:
To co jest napisane, to tylko ogolnikowy twierdzenia, bez konkretow, pozostawiajacy zbyt wiele miejsca na domysly.
Po raz dziesiąty powtarzam, że rzekoma ogólnikowość to teza, którą trzeba wykazać.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 13:30
Zobacz profil
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
No dobrze, skoro nieposluszenstwo Bogu bylo tym grzechem, to w czym konkretnie czlowiek byl nieposluszny,
Zlamanie zakazu, tak?
Ale czego dokladnie dotyczyl zakaz? Chyba nie powiesz ze doslownie zjedzenia jablka?
Jesli nie jablka, to czego? Czym dokladnie bylo to jablko?
Mozna tak wymieniac pytania praktycznie w nieskonczonosc.
To samo z Nieppokalanym Poczeciem. Jesli podajesz ze to poczecie bez zmazy grzechu pierworodnego, to w takim razie czym jest grzech pierworodny i ta zmaza? itp. itd.
Potrafisz to zlaczyc w jakas sensowna calosc i odpowiedziec na kazde kolejne nasuwajace sie pytanie? Czy bedzie to tylko mnozenie bytow w nieskonczonosc, a pytania nadal pozostana bez odpowiedzi?


Cz lis 23, 2017 13:43
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
No dobrze, skoro nieposluszenstwo Bogu bylo tym grzechem, to w czym konkretnie czlowiek byl nieposluszny,

Ustalmy jedną ważną rzecz: Chcesz rozmawiać o grzechu pierwszych ludzi, który poskutkował wygnaniem z raju, czy o grzechu pierworodnym?

someone1 napisał(a):
Jesli podajesz ze to poczecie bez zmazy grzechu pierworodnego, to w takim razie czym jest grzech pierworodny i ta zmaza? itp. itd.

Masz to dokładnie i jednoznacznie napisane w KKK. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.


Cz lis 23, 2017 13:45
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
someone1 napisał(a):
No dobrze, skoro nieposluszenstwo Bogu bylo tym grzechem, to w czym konkretnie czlowiek byl nieposluszny,

Ustalmy jedną ważną rzecz: Chcesz rozmawiać o grzechu pierwszych ludzi, który poskutkował wygnaniem z raju, czy o grzechu pierworodnym?

someone1 napisał(a):
Jesli podajesz ze to poczecie bez zmazy grzechu pierworodnego, to w takim razie czym jest grzech pierworodny i ta zmaza? itp. itd.

Masz to dokładnie i jednoznacznie napisane w KKK. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.


A... to nie wiedzialem ze grzech piierworodny to nie to samo co grzech pierwszych rodzicow. :(
To ile w koncu tych grzechow bylo?

Chyba jakis nierozgarniety jestem, bo ciagle nie moge zrozumiec tych wyjasnien.
Moze ty sprobujesz wlasnymi slowami mi to wytlumaczyc, lopatologicznie, bo nie dociera do mnie to wyjasnienie z Katechizmu?


Cz lis 23, 2017 13:51
Post Re: Grzech pierworodny - niebiblijny?
someone1 napisał(a):
A... to nie wiedzialem ze grzech piierworodny to nie to samo co grzech pierwszych rodzicow. :(
To ile w koncu tych grzechow bylo?


Szkopuł w tym, że grzech pierworodny niefortunnie został nazwany grzechem. To może prowadzić do nieporozumień.


Cz lis 23, 2017 14:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL