Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Maryja urodziła się bez grzechu? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Weryfikujesz prawdę, czyli jesteś człowiekiem poszukującym.

Powiedźmy że tak
Leszek, Jan napisał(a):
KRK, lecz w okresie reformacji".

To był tylko żart

Ps. Jestem w KrK

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 11, 2005 4:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszku zachodzę w głowę jak można powoływać się na tradycję nie mając dokumentów na to że Miriam np. jest bez grzechu pierowordnego 8)

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 11, 2005 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Może zechcesz uważnie i z dobrą wolą przeczytać obszerny artykuł ks. Marka Starowieyskiego, patrologa, o Maryi w Kościele starożytnym?

http://www.apologetyka.katolik.pl/index ... &Itemid=50


N wrz 11, 2005 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
A co z tym grzechem pierworodnym? :) Dlaczego nie odpowiedziałeś na zarzuty ks. dr Paprockiego?


PS. ja jestem katolikiem sprzed rozłamu w 1054 r.


N wrz 11, 2005 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Ks. Paprocki opiera się na teologii rozwijanej w prawosławiu tylko do pewnego momentu, dlatego jego wypowiedzi nie są do końca adekwatne.
Katolikami prawosławni byli do 1054 r., ale odkąd odrzucili prymat Piotrowy ze względu na ambicje polityczne i osobiste biskupów Wschodu, stali się schizmatykami.
O tym, jak pojmuje Kościół katolicki zagadnienie grzechu pierworodnego możesz przeczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego, począwszy od numeru 396.


N wrz 11, 2005 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
W pułapce dogmatu czyli krótkie rozważania na temat kultu Marii, matki Jezusa ---> http://www.dlajezusa.pl/dj/content/view/175/60/

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 11, 2005 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Piszesz, że jesteś katolikiem, a posiłkujesz się kłamliwymi tekstami protestanckimi? Dogmaty były w Kościele określane już w starożytności, a że się to nie podoba protestantom, którzy odpadli od prawdziwego Kościoła, to już inna sprawa.


N wrz 11, 2005 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
I jeszcze dopowiedzenie o tym, skąd wywodzą się baptyści, na których twierdzenia się powołujesz.

Cytuj:
Członkowie szeroko rozpowszechnionego Kościoła ewangelickiego, który początkami swymi sięga bezpośrednio do początków wieku XVII, kiedy to nastąpił rozłam w Kościele anglikańskim. Jan Smyth (ok. 1554-1612), zwany „Samochrzcicielem”, ponieważ samego siebie ochrzcił, założył pierwszy Kościół baptystów w Amsterdamie w roku 1609. Baptyści chrztu udzielają wyłącznie tym, którzy świadomie wyrażają żal za grzechy i wyznają wiarę w Chrystusa; utrzymują oni względną samodzielność miejscowych kongregacji.


I jak Ci się podoba facet, który sam siebie ochrzcił po odrzuceniu anglikanizmu?


N wrz 11, 2005 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Piszesz, że jesteś katolikiem

To nie znaczy że wszystko mam przyjmować bez weryfikacji :biggrin:
Leszek, Jan napisał(a):
a posiłkujesz się kłamliwymi tekstami protestanckimi?

Udowodnij proszę 8)
Leszek, Jan napisał(a):
którzy odpadli od prawdziwego Kościoła, to już inna sprawa.

Pytanie dlaczego?

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 11, 2005 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
I jak Ci się podoba facet, który sam siebie ochrzcił po odrzuceniu anglikanizmu?

I jaki z tego wniosek?......., uważasz Leszku że jeśli twój np. pra pra dziadek zgwałcił dziewczynę natomiast jako np. teolog był wybitny to znaczy że także na tobie ciąży jego grzech gwałtu a to wszystko co mówił jest diabłem?

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 11, 2005 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Jeżeli uważasz się za katolika, to obowiązkiem twego sumienia jest rzetelne poznanie nauki Kościoła rzymsko-katolickiego. Wydaje się, że Twoja wiedza na temat katolicyzmu nie wychodzi poza jakieś ogólne informacje z pierwszych lat szkoły podstawowej, dlatego, co wyraźnie widać, jesteś niewiarygodny i niedouczony. Dziwne, że jako katolik, łatwo ulegasz protestanckiej propagandzie, nie doceniasz natomiast nauczania swego Kościoła. A przecież wielokrotnie tłumaczyłem Ci na tym Forum, że teologia protestancka jest okaleczona, i dlaczego jest okaleczona, dałem Ci namiary na teksty przedstawiające katolicką naukę, z którymi się nie zapoznałeś. W tym kontekście uważam, że dalsze ciągnięcie z Tobą dyskusji nie ma sensu.


Pn wrz 12, 2005 4:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Jeżeli uważasz się za katolika, to obowiązkiem twego sumienia jest rzetelne poznanie nauki Kościoła rzymsko-katolickiego. Wydaje się, że Twoja wiedza na temat katolicyzmu nie wychodzi poza jakieś ogólne informacje z pierwszych lat szkoły podstawowej, dlatego, co wyraźnie widać, jesteś niewiarygodny i niedouczony.

Leszku w tym momencie obrażasz mnie ponieważ sam nie odniosłeś do się do tekstu który powyżej umieściłem lecz oceniać potrafiłeś :(
Cytuj:
Dziwne, że jako katolik, łatwo ulegasz protestanckiej propagandzie, nie doceniasz natomiast nauczania swego Kościoła.

Jeśli ulegałbym łatwo to ta rozmowa nie miałaby miejsca 8)
Cytuj:
A przecież wielokrotnie tłumaczyłem Ci na tym Forum, że teologia protestancka jest okaleczona, i dlaczego jest okaleczona, dałem Ci namiary na teksty przedstawiające katolicką naukę, z którymi się nie zapoznałeś.

Tylko dlaczego wydaje mi się że budowla kultu Maryjnego jest zbudowana na piasku? A tak przy okazji jak odniesiesz się Leszku do:

Jezus:

Narodzony z dziewicy
Ucieleśniony Bóg: Syn w ludzkim ciele
Bez grzechu
Cierpiał i umarł na Golgocie
Wstąpił do nieba w chwale
Król nieba
Źródło łaski
Odkupiciel
Pośrednik
Wstawia się za nami

Maria:

Niepokalanie poczęta
Małżonka Ducha; czasami nazywana "ucieleśnieniem Ducha"
Uchowana od grzechu pierworodnego i osobistego
Cierpiała i prawie umarła u stóp krzyża
Cieleśnie wzięta do nieba
Królowa nieba
Kanał łaski
Współodkupicielka
Pośredniczka
Wstawienniczka

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


Pn wrz 12, 2005 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
To zestawienie pochodzi z książki katolickiego mariologa o. Celestyna Napiórkowskiego pt. "Matka mojego Pana". Z tym, że protestanci dokonali w nim zmian, aby ugodzić w Matkę Pana. Jeśli nie stać Cię na zgłębianie nauki katolickiej, do czego Cię zachęcałem, i podawałem odniesienia, to nic dziwnego, że wypisujesz głupoty typu: kult Maryjny budowany na piasku. Nie chce mi się już powtarzać ciągle tych samych argumentów i faktów, na które ty nie zwracasz uwagi. Jeśli chcesz pozostawać przy protestanckich kłamstwach, Twoja sprawa, ja się z tej dyskusji wycofuję i więcej Ci nie odpowiem.


Pn wrz 12, 2005 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
To zestawienie pochodzi z książki katolickiego mariologa o. Celestyna Napiórkowskiego pt. "Matka mojego Pana".

OK Leszku:

1. Podaj mi prawidłowy zestaw według o. Celestyna Napiórkowskiego?
2. Wykaż błędy w artykule napisanego przez baptystę?

O nic więcej nie proszę lecz o konkret a nie słowa niczym nie poparte !!!!

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


Pn wrz 12, 2005 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Nie jestem od tego, żeby się kłócić z baptystami. Przecież już wiele razy Ci pisałem i teraz już naprawdę piszę po raz ostatni, że protestancka teologia jest teologią okaleczałą, ponieważ protestanci zerwali z nauczaniem Kościoła, jakie było od początku istnienia chrześcijaństwa i jakie się w ciągu wieków rozwijało. Odrzucili nawet Księgi Pisma świętego, które im nie odpowiadały. Nie mamy o czym rozmawiać.


Pn wrz 12, 2005 11:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL