Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 14:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaki wiek najlepszy na wstąpienie do zakonu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 16:36
Posty: 27
Post Jaki wiek najlepszy na wstąpienie do zakonu?
Ciekawa jestem waszych opinii. Po maturze, po studiach, pare lat po studiach..?


Cz cze 23, 2011 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 17:05
Posty: 23
Post Re: Jaki wiek najlepszy na wstąpienie do zakonu?
Nie da się odpowiedzieć :)
To zależy od człowieka.
Z jednej strony wyższy wiek = większe doświadczenie. Ale również wyższy wiek oznacza mniejszą podatność na formację, i po 40 człowieka jest bardzo ciężko zmienić.

Młodsze osoby na pewno łatwiej przyjmują pewne rzeczy, posłuszeństwo wobec przełożonych, bo nie nauczyli się w pełni być na swoim. Z drugiej strony... no właśnie, brakuje doświadczenia i pewnego wyrobienia.

W sumie nie da sie wyznaczyć "idealnego wieku". Można mówić o pewnej granicy dolnej i górnej (dolna - jak dla mnie - 16 lat, górna - 40)

Troche jak z małżeństwem :) Najważniejsze żeby nie zacząć ze sobą chodzić za wcześnie, ani za późno.

Ogólnie powtórzę to co napisałem na początku - zależy od konkretnej osoby, jej przeżyć itd. Na pewno ważna jest formacja, świadomość gdzie się idzie, w jakim celu, i co się z tym wiąże.


Cz cze 23, 2011 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post Re: Jaki wiek najlepszy na wstąpienie do zakonu?
naogol jst limit przyjmopwania najczesciej to miedzy 18 a maks 35 chyba. mam 2 kumpelki jedna poszla po maturze i juz w zakonie zrobila studia a druga jest starsza ode mnie i tylko czeka teraz kiedy Pan ja wysle do tego zakonu do jakiego ja chce(bo wie gdzie tylko nie wie jeszcze dokladnie kiedy). takze mysle ze to zalezy wiele tak jak juz pisal Eldian od osoby. ale mysle ze tu przede wszystkim i tak zalezy od relacji jaka ma sie z Bogiem. czy slyszy sie i slycha tego co mowi w duszy i to co mowi do danej duszy. gdy umiemy rozpoznac i uslyszec Jego Glos latwiej nam jest rozeznac powolanie i czas kiedy nas wola na dana droge. dlatego trzeba modlitwy przede wszystkim modlitwy najlepiej takiej w ciszy bo Pan mowi w ciszy.


Pt cze 24, 2011 7:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz maja 19, 2011 14:39
Posty: 19
Post Re: Jaki wiek najlepszy na wstąpienie do zakonu?
Wszystko zależy od powołania, a konkretnie od tego kiedy odkryjesz swoje powołanie. Jednym udaje się je odnaleźć wcześniej, innym później. Grunt to umieć dostrzec swoje powołanie i za nim podążać.

_________________
www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości.


So lip 16, 2011 23:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL