Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 13:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pismo Święte o powołaniu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:30
Posty: 6
Post Pismo Święte o powołaniu
Witam
Niedawno ukończyłem pierwszą klasę technikum. Raczej nie wybrałem kierunku zgodnego z moim powołaniem, dlatego waham się z wyborem zmiany szkoły na liceum, gdzie chyba łatwiej będzie znaleźć ,,to coś".
Przyszło mi do głowy, że kluczem do rozwiązania tego problemu może być Pismo Święte. Z tego co wiem, Pan Bóg zobowiązuje nas do spełnienia naszego powołania - ,,Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał." (Mt 25, 26). Człowiek przy wyborze życiowej drogi nie powinien myśleć jedynie o tym, ile zyska dóbr materialnych - ,,Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?" (Mt 6, 25).
W świetle powyższych słów myślę, że chyba powinienem zmienić szkołę.
Co jeszcze możecie cennego dodać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


Śr lip 10, 2013 15:35
Zobacz profil
Post Re: Pismo Święte o powołaniu
Podstawowa rada : porozmawiaj o twoich rozterkach przede wszystkim z rodzicami i nie traktuj Słowa jak sennika, czy księgi wróżebnej. W Biblii znajdziesz bardzo dużo na temat posłuszeństwa i szacunku do rodziców, a nic na temat zmiany szkoły. Wybrany fragment także nic o tym nie mówi.

Jeżeli faktycznie źle wybrałeś szkołę, to najwyższy czas aby ją zmienić, bo później różnica w programach będzie jeszcze większa. Najpierw jednak dowiedz się na jakich warunkach możesz to zrobić i porozmawiaj z rodzicami.


Śr lip 10, 2013 17:12

Dołączył(a): N paź 30, 2011 11:30
Posty: 6
Post Re: Pismo Święte o powołaniu
Dziękuję za odpowiedź.
Na pewno z rodzicami warto rozmawiać, a ja już ich zdania - podzielone - znam.
Cytuj:
[...]nie traktuj Słowa jak sennika, czy księgi wróżebnej. [...]Wybrany fragment także nic o tym nie mówi.

Ja z przytoczonych zdań rozumiem, że przy wyborze życiowej drogi należy kierować się powołaniem, nie bacząc na względy finansowe. Być może błędnie.
Pozdrawiam


Cz lip 11, 2013 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post Re: Pismo Święte o powołaniu
A co Ty w ogóle rozumiesz pod pojęciem powołanie? Pytam bo zastanowiło mnie bardzo stwierdzenie, że przy wyborze drogi życiowej należy kierować się powołaniem. Co rozumiesz pod pojęciem "powołanie", a co pod zwrotem "życiowa droga" i jej wybór?

Kozioł zwrócił Ci uwagę byś nie traktował Słowa jako księgi wróżebnej, bo Twoja pierwsza wypowiedź rzeczywiście wygląda trochę jako udowadnianie Pismem Świętym Twoich przemyśleń. Wyrywasz zdania z kontekstu i chcesz w nich widzieć prostą odpowiedź. Nie mówię, że to źle... może w Twoim przypadku rzeczywiście tak Słowo przemawia, natomiast ja z Mt 25,26 nie wyczytałabym Bożego zobowiązania co do mojego powołania. Zachęcam Cię byś jeszcze raz przemedytował przypowieść o talentach na podstawie tego tekstu > Medytacje biblijne. Odkryty skarb > Twardy Bóg. Zwróć szczególną uwagę na ostatni fragment zatytułowany "Bój się Boga!" (który dotyczy m.in. słów, które Cię skłaniają do decyzji o zmianie szkoły) i w jego kontekście zastanów się daczego chcesz podjąć taką a nie inną decyzję.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt lip 12, 2013 13:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL