Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 25, 2017 21:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Jak poradzić sobie z samotnością 
Autor Wiadomość

Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
ja jakoś żyję w samotności tyle lat i jakoś mi jest dobrze. Przede wszystkim mi samotność pomaga, robię dużo twórczych rzeczy i nie mam czasu na nudy

Cz lis 17, 2016 19:46

Ja póki co nie narzekam na samotność. Wokół jest zbyt dużo życzliwych ludzi,żebym czuła się samotna. Mam nadzieję, że i na starość tak zostanie.

Wt lis 29, 2016 17:52

zenon52 , monikowa26 Radzicie sobie z samotnością puki jesteście sprawni , posługujecie się internetem i w ogóle samowystarczalni . Ale co mają zrobić starsi? , nie dowidzą słuch pod psem mało kto odwiedza, Radio Maryja już męczy. Zostaje czekanie na śmierć .

Wt lis 29, 2016 20:25

kalip napisał(a):
zenon52 , monikowa26 Radzicie sobie z samotnością puki jesteście sprawni , posługujecie się internetem i w ogóle samowystarczalni . Ale co mają zrobić starsi? , nie dowidzą słuch pod psem mało kto odwiedza, Radio Maryja już męczy. Zostaje czekanie na śmierć .

Małżeństwo i rodzina też nie gwarantuje opieki na starość, bo dzieci mogą wyjechać do pracy za granicę albo na drugi koniec Polski, wstąpić do zakonu, itp. Znam ludzi, którzy są sami, nie mają rodziny, dzieci i ktoś się nimi zaopiekował na starość, nie wylądowali w domu starców. Znam też ludzi, którzy mają dzieci i wylądowali w domu starców, bo dzieci nie miały czasu się nimi zajmować. W dzisiejszych czasach posiadanie rodziny i dzieci wcale nie gwarantuje opieki na starość.

Śr lis 30, 2016 9:01

kalip napisał(a):

w zasadzie to ja nie do końca żyje w samotności bo w pracy dużo wszędzie jeżdzę i spotykam ludzi. Ostatnio odwiedziłem taką starszą panią, 88 lat. Była bardzo zadowolona, twierdząc, że jej znakomi juz dawno umarli a mlodzi nie chcą z nią rozmawiać.

Śr lis 30, 2016 19:11

Nauczono nas egoizmu, liczy się tylko sukces mojego "ja".
Żeby nie być samotnym, trzeba dawać siebie innym z miłości. Chcieć być dla kogoś, a nie z kimś.

Cz gru 01, 2016 10:38

Ja też jestem sam, nie czuje się samotny bo mam rodzine, kota i wiare. Ale czasem wiadomo że chciałbym kogoś znaleździ zwłaszcza że mam już 26 lat, a czas strasznie szybko ucieka. Mój problem to nerwica którą mam od dziecka, całą szkołę miałem nauczanie indywidualne przez to cholerstwo. Na dzień dzisiejszy dalej mam z tym problem, nie będe tutaj wchodził w szczegóły na czym dokładnie polega problem. Drugim sprawą jest to że chciałbym poznać dziewczynę które ma podobne doświadczenie co ja, czyli zerowe w sprawach seksu, pettingu(bo też nie chciałbym spotkać dziewczyny która jest dziewicą a seks oralny czy analny uprawiała) itp tak jak ja. Myślałem wiele na ten temat i nie jestem w stanie tego przeskoczyć. Nigdy nie miałem jakiś wysokich wymagań co do partnerki ale co z tego skoro te chyba z 95 % skreśla. Więc prawdopodobnie muszę się przyzwyczajać do samotności, ale wiem że nawet za miliard lat się z tym nie pogodzę.

Śr sty 11, 2017 0:08

Nie wiem, czy mogę powiedzieć coś na ten temat, bo mam niewiele ponad 20 lat.
Jestem sama. Nie mam nikogo z kim planowałabym założyć rodzinę. Czasami było mi przykro z tego powodu. Wielu moich znajomych jest po ślubie i ma jedno, a czasami nawet i dwójkę dzieci. Z każdej strony spada na mnie lawina pytań typu "kiedy Ty w końcu znajdziesz sobie faceta?" albo "co Ty, do końca życia chcesz zostać starą panną?" Bywały dni, że było mi bardzo smutno po usłyszeniu takich słów. Zastanawiałam się co jest ze mną nie tak. Czy problem tkwi w moim wyglądzie? A może mój charakter jest nie taki, jaki powinien?
Z czasem zaczęłam uodparniać się na takie uwagi. Teraz? Niemal wcale się tym nie przejmuję. Powiem coś, co było już poruszane w tym temacie. (niektórym się to nie spodobało) Może naprawdę, Bóg powołał mnie do życia w samotności? A może sprawdza moją cierpliwość? ;) Wierzę, że On najlepiej wie, co dla mnie najlepsze i przyjmę wszystko, co mi ofiaruje. Czy to będzie życie w pojedynkę (nie samotne, mam rodziców, dziadków i bardzo dobrą koleżankę, mogę powiedzieć, że przyjaciółkę) czy też dzielenie go z kimś. :)

Wt lut 14, 2017 20:21
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9