Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 13:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Byłam zakonnicą 
Autor Wiadomość
Post Re: Byłam zakonnicą
Jednym słowem trzeba realizować swoje chcenie a nie chcenie innych - w tym przypadku rodziców.

Pt kwi 08, 2016 20:14

Hominibus napisał(a):
Jednym słowem trzeba realizować swoje chcenie a nie chcenie innych - w tym przypadku rodziców.

trzeba realizować wolę Bożą, po pierwsze.
Ludzie robią to co chcą, a potem narzekają i płaczą, a potem po życiu doczesnym...
właśnie, Pan Bóg nas kocha bezgranicznie, ale też chce być kochanym, wszak jest
Źródłem Miłości.

So kwi 09, 2016 19:33
Tylko skąd wiadomo że powyższym przypadku wola rodziców była tożsama z wolą Bożą?
Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę wolną wolę człowieka. Skoro ktoś nie chce być kimś to po co go na siłę ,,uszczęśliwiać" i jeszcze zastawiać się wolą Bożą?
Ja mam do Ciebie dominkbartlomiej takie pytanie - co to jest wola Boża i jak poznać ,że to jest wola Boża? I jak rozpoznać ,że wypełnia się wolę Bożą? I czy Ty jesteś pewny,że wypełniasz wolę Bożą?

So kwi 09, 2016 20:28
To wielka sztuka rozpoznawać Wolę Bożą.
Dominikbartlomiej nie odpowiedział, bo to się nie da właściwie komuś wytłumaczyć.
Trzeba wsłuchiwać się w głos Boga, prosić Go o głos, o sygnały o podpowiedzi.
I słuchać, nadsłuchiwać głosu Pana.

Jeśli Pan tak zdecyduje to poznasz Jego wolę.
Najbardziej będzie to widać, gdy twoja wola będzie sprzeczna z Wolą Bożą. Wtedy poczujesz to, że idziesz w niedobrym kierunku. Jeśli to będzie potrzebne, możesz nawet dostać po łapach.
Jeśli twoja wola i działanie będzie się mieścić w nurcie Woli Bożej, będziesz czuć radość przy realizacji swej woli i mimo nadsłuchiwania głosu Boga, nie odczujesz wyrzutów sumienia.

Być zakonnicą - to uzgodniona wspólna wola kobiety i Boga z akceptacją Matki Przełożonej.
Wola rodziców nie jest tu potrzebna.

Śr lip 06, 2016 17:42

a to było aż tak trudne

______________spam usunięty użytkownik też m_m_______

Wt paź 24, 2017 7:44

Ja myślę, że Wola Boża nie ogranicza naszej wolności i jeśli nasze wybory są zgodne z Przykazaniami i Prawdami Wiary, czemu jedne decyzje życiowe miałyby być lepsze, a inne gorsze?

Cz lis 02, 2017 8:31

Muszę się przyznać, że jako kapłan czytam te wątki z pewnym zdziwieniem. Jednak te wszystkie życiowe doświadczenia pokazują mi, że tak naprawdę ważne jest, abyśmy potrafili mimo wszystko skupiać swoją uwagę na Chrystusie! To jemu chciejmy służyć gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek się w naszym życiu wydarzy. Zbawić możemy siebie, a nie moich współbraci czy współsiostry! Oczywiście ich negatywne podejście do rzeczywistości, do ludzi, jest godne /jeśli takie jest/ potępienia. Życzę wam wszystkim odwagi w codziennym naśladowaniu Chrystusa cokolwiek teraz robicie i gdziekolwiek jesteście!+

Cz lis 02, 2017 9:59
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7