Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 15:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków? 
Autor Wiadomość
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
mykitos napisał(a):
Ja też jestem kawaler,samotny,nie mam kochanek ani pokątnych partnerek

A jesteś przystojny, obdarzony poczuciem humoru, inteligentny i zdystansowany do siebie? :-D
Tak z ciekawości pytam... ;)


Pt kwi 20, 2012 18:53
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
Liza napisał(a):
A jesteś przystojny

Nie wiem,nie mi to oceniać
,
Liza napisał(a):
obdarzony poczuciem humoru

Oj tak,aż nadto :)
Liza napisał(a):
inteligentny i zdystansowany do siebie? :-D
Tak z ciekawości pytam... ;)


Zależy co rozumieć przez to.

Pytac zawsze można ;)


Pt kwi 20, 2012 19:15
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
mykitos napisał(a):
Zależy co rozumieć przez to.

To czemu samotny kawaler? Polsce dzieci trzeba! :-D Leniwy, znaczy?


Pt kwi 20, 2012 19:28
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
Liza napisał(a):
To czemu samotny kawaler? Polsce dzieci trzeba! :-D Leniwy, znaczy?



Oooo właśnie
I tu jest hipokryzja Kościoła. Z jednej strony każą mieć dużo dzieci,źle oceniają stan wolny a z drugiej strony kapłani też są kawalerami:)

Nie chodzi o to że potępiam celibat księży,ja potępiam jedynie hipokryzje


Pt kwi 20, 2012 19:38
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
mykitos napisał(a):
I tu jest hipokryzja Kościoła.

Nie chodzi o to że potępiam celibat księży,ja potępiam jedynie hipokryzje

Nie nadajesz się (ankieta zakończona :-D )...o kraju należy myśleć; masz zawężone postrzeganie dzietności do Kościoła.
I jeszcze jedno- ja jestem Liza, nie KK. Proszę nie przenosić niechęci do KK na mnie. :(


Pt kwi 20, 2012 19:43
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
Liza napisał(a):
Nie nadajesz się (ankieta zakończona :-D )

Nie rozumiem Cie,nie wiem co masz na myśli
Liza napisał(a):
masz zawężone postrzeganie dzietności do Kościoła.

Takie są stereotypy
Liza napisał(a):
I jeszcze jedno- ja jestem Liza, nie KK. Proszę nie przenosić niechęci do KK na mnie. :(

Ja do Ciebie nie mam niechęci. Ja jak wspominałem niechęć to mam do zakłamania i hipokryzji


So kwi 21, 2012 17:34
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
mykitos napisał(a):
Ja do Ciebie nie mam niechęci. Ja jak wspominałem niechęć to mam do zakłamania i hipokryzji

Nauczyłam się oddzielać Boga od ludzi. Nigdy też nie traktuję wszystkich wg szablonu. Poamaga mi chyba znajmość ludzi. Oni rzadko mają wgląd w siebie stąd tej hipokryzji nie widzą lub :x . Straciłabym jednak ja patrząc na Boga poprzez pryzmat niektórych Jego pracowników. Czy medal nie ma dwóch stron a Kościół wspaniałych i godnych pożałowania sług? Kto straci w ostatecznym rozrachunku? Czy można winić ślepca za to, że nie widzi? Znajomość etykiety wcale nie oznacza, że będziemy jej przestrzegać w myśleniu o innych. Zachowamy tylko pozory przyzwoitości.
Mądrością jest oddzielać Prawdę objawioną od ludzi. Słuchajcie ich, ale uczynków nie naśladujcie powiedział Jezus do faryzeuszy... komu dużo dano, dużo żądać się będzie.


So kwi 21, 2012 17:53
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
WIST napisał(a):
ikm
Z jednej strony tak po ludzku rozumiem potrzebę spokoju. Ale z drugiej jakoś nie do końca jestem przekonany czy Bóg powołuje nas do ucieczki od życia, czyli owych problemów i niepokojów. Choć życie osoby samotnej wcale nie musi być łatwiejsze, ale pytanie czy Twoja postawa to nie jest zwykły egoizm? A może wynik złych doświadczeń i braku możliwości?


A kto mówi, ze ja pisałam o sobie? :-) Ja jestem mężatką z dwójką dzieci :-) Znam jednak taką osobę samotną z wyboru i tu się z mężem spieramy na temat właśnie tego stanu wolnego - ja uważam tak jak jesienna czy mykitos, że właśnie takie spokojne i uczciwe życie z wyboru wystarczy w oczach Boga i nie trzeba nic koniecznie ponad to robić. Mój mąż uważa natomiast, że to wegetacja, brak rozwoju, utknięcie w jednym punkcie, brak pomnażania jakiegokolwiek talentu. Dlatego założyłam ten wątek, żeby poczytać co myślą inni i jakie jest stanowisko KK.

Ta samotna osoba nigdy nie chciała się żenić (małżeństwo jego rodziców było nieudane, miał zły przykład w domu), ta osoba zawsze uważała, że małżeństwo to same problemy i się dziwiła po co ludzie z własnej woli czynią swoje życie tak problematycznym żeniąc się czy mając dzieci, skoro można wieść spokojne życie w pojedynkę. Osoba ta twierdzi, że postanowiła w wieku 20 lat nigdy się nie zakochać - i faktycznie nigdy się nie interesował żadną dziewczyną bliżej, chociaż sam pozostawał w kręgu zainteresowań wielu kobiet, które chciały bliższej znajomości :-) Osoba ta wiedzie własnie takie spokojne życie, nie też ma żadnych zainteresowań po pracy, nie spotyka się z żadnymi znajomymi, po prostu lubi lubi samotność i mówi, że ponad wszystko ceni sobie święty spokój.


N kwi 22, 2012 16:44
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
Liza napisał(a):
mykitos napisał(a):
Ja też jestem kawaler,samotny,nie mam kochanek ani pokątnych partnerek

A jesteś przystojny, obdarzony poczuciem humoru, inteligentny i zdystansowany do siebie? :-D
Tak z ciekawości pytam... ;)


Jeżeli to mykitos jest na zdjęciu, to moim zdaniem przystojny jak najbardziej! :D


N kwi 22, 2012 16:47
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
ikm napisał(a):
Jeżeli to mykitos jest na zdjęciu, to moim zdaniem przystojny jak najbardziej! :D

Mam nadzieję, że nie dojrzy mojego postu. Widzę to samo. Jak taki przystojny facet mógł się ostać sam? Chyba nie wychodzi z domu. :-D


N kwi 22, 2012 17:28
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
ikm napisał(a):
Jeżeli to mykitos jest na zdjęciu, to moim zdaniem przystojny jak najbardziej! :D

To akurat nie jestem ja. Wiele osób mnie pytało co to za gość w moim avatarze. Zatem wyjaśniam. To Sam Harris
Wielu mi mówi że jestem do niego troche podobny z wyglądu,a także z poglądów


N kwi 22, 2012 18:38
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
ikm napisał(a):
i po co ludzie z własnej woli czynią swoje życie tak problematycznym żeniąc się czy mając dzieci, skoro można wieść spokojne życie w pojedynkę.

Wyznam Wam czemu wolę pozostać sam. Ja jestem po prostu aseksualny. Ale spokój równiez sobie cenię
Życie w pojedynke nie oznacza jednak że izoluję się od ludzi


N kwi 22, 2012 18:48
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
mykitos napisał(a):
Wyznam Wam czemu wolę pozostać sam. Ja jestem po prostu aseksualny. Ale spokój równiez sobie cenię
Życie w pojedynke nie oznacza jednak że izoluję się od ludzi


I ja to rozumiem, każdy ma prawo wyboru.
Ta osoba samotna o której pisałam nie prowadzi żadnego życia poza pracą - po pracy do domu, nie ma żadnych znajomych, na jakiekolwiek propozycje "masz tyle czasu, może zapisz się na coś fajnego, na język obcy" odpowiada "nie chce mi się" "po co?". Mój mąż uważa, że nie można tak żyć, nie rozwijać się, że to jest złe takie tkwienie w jednym miejscu- a ja z kolei uważam, że skoro ta osoba nie czuje potrzeby wyjścia gdziekolwiek, czy nie ma ochoty się rozwijać, to nie jest to nic złego, ma do tego prawo.


N kwi 22, 2012 18:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
ikm napisał(a):
I ja to rozumiem, każdy ma prawo wyboru.
Ta osoba samotna o której pisałam nie prowadzi żadnego życia poza pracą


potem przestaje żyć, czy jak?

ikm napisał(a):
nie ma żadnych znajomych


a ma jakoś obowiązek ich posiadania?
to jakis przymus?

ikm napisał(a):
na jakiekolwiek propozycje "masz tyle czasu, może zapisz się na coś fajnego, na język obcy" odpowiada "nie chce mi się" "po co?".


a może mu się nie chcieć?
może nie widzieć sensu w nauce języka?
wolno mu? jeżeli tak - to o co chodzi?

ikm napisał(a):

Mój mąż uważa, że nie można tak żyć, nie rozwijać się, że to jest złe takie tkwienie w jednym miejscu- a ja z kolei uważam, że skoro ta osoba nie czuje potrzeby wyjścia gdziekolwiek, czy nie ma ochoty się rozwijać, to nie jest to nic złego, ma do tego prawo.


no i masz w zupełności rację

może być też tak, że ta osoba jest nieszczęśliwa z powodu trybu zycia jaki prowadzi
i jak daje sygnały, że potrzebuje pomocy (nie koniecznie mówi o tym)
wtedy trzeba jej pomóc

ale na pewno nie zwróci się o pomoc
do człowieka, który ją tak ocenia
jak Twój mąż
i będzie miała rację

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N kwi 22, 2012 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Stan WOLNY - czy wymaga jakichś obowiązków?
Jest powołanie do ''samotności''. Jeśli ktoś nie czuje małżeństwa czy też zakonu to może właśnie to jest jego droga. Ale zawsze trzeba się pytać Boga o ''rozeznanie''.
Można w takim stanie normalnie pracować czyli spełniać swoje obowiązki. I oczywiście nie zapominać o ''obowiązkach chrześcijańskich''.
Można udzielać się w kościele jak kto chce.


Cz maja 03, 2012 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL