Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 20:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Bezwarunkowa miłość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Bezwarunkowa miłość
MIXer napisał(a):
Niby czemu? Gdyby miłość nie przynosiła korzyści, to nie warto byłoby kochać.

Z kontaktach z innymi ludźmi zazwyczaj odnosimy sporo korzyści, dlatego też, na ogół pojawia się ich wiele jako skutek uboczny miłości. Nie są one jednak konieczne. Człowiek odnosi z miłości dwie zasadnicze korzyści. Po pierwsze jest kochany, a będę tutaj stał na stanowisku, że dojrzała miłość, w przeciwieństwie do zakochania, istnieje tylko w formie odwzajemnionej. Drugą korzyścią jest sam fakt, że się kocha. Jak człowiek kocha, to mu się parę rzeczy zmienia, i ta zmiana jest być może najlepszą rzeczą jaką może dostać. Myślę też, że obie te korzyści można spokojnie wciągnąć w obszar bezinteresowności.


Śr lip 11, 2012 22:05
Zobacz profil
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Val napisał(a):
Mam jedno pytanie do Ciebie Hasesis: Czy należysz do jakiejś subkultury bądź stowarzyszenia bądź jesteś wyznawcą jakiejś innej ideologii??


tym właśnie to pachnie..


Cz lip 12, 2012 1:30

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Bezwarunkowa miłość
silgar - a ja wręcz przeciwnie - uważam, że to miłość prawdziwa, dojrzała - nie musi być odwzajemniona nic a nic. Jeśli zdobędziesz się na miłość swojego nieprzyjaciela bez wybaczenia z jego strony - nie łudź się, że odwzajemnia twoje uczucie.
Nie zamykajmy miłości tylko do relacji damsko-męskiej.


Cz lip 12, 2012 5:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Cytuj:
Nie zamykajmy miłości tylko do relacji damsko-męskiej.

Tak, tak, przyznaję się, zamknąłem. Wzajemność jest elementem charakterystycznym dla miłości damsko-męskiej.


Cz lip 12, 2012 10:09
Zobacz profil
Post Re: Bezwarunkowa miłość
szuba napisał(a):
Miłość ma być ofiarą.
I powinna być bezinteresowna, inaczej łatwo zatracić się w egoizmie i szukać bardziej swojego dobra, niż dobra osoby kochanej.
To prawda. Pismo Święte mówi: "miłuj bliźniego swego jak siebie samego", a więc należy w równym stopniu szukać dobra i dla innych, i dla siebie.


Cz lip 12, 2012 14:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Val napisał(a):
Mam jedno pytanie do Ciebie Hasesis: Czy należysz do jakiejś subkultury bądź stowarzyszenia bądź jesteś wyznawcą jakiejś innej ideologii??


Pytanie z ciekawosci? :D czy z zainteresowania ideologia?

_________________
Obrazek


Cz lip 19, 2012 19:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Pytam z ciekawości, ponieważ piszesz w dość specyficzny sposób, jak ktoś zafascynowany jakąś ideologią.
Przejrzałam Twoje posty i są one... bez wyrazu, nijakie.
Weźmy taki wątek: "Wierzysz? Kim jesteś??" gdzie unikasz jasnego wyrażenia stanowiska, tylko puste frazesy.
I odnoszę wrażenie, że walczysz z swoim "ja", ego-> byleby być jak najbardziej nijakim. Szczerze pisząc- nieco mnie dziwi ta bezbarwność.


Pt lip 20, 2012 22:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Bezbarwnosc... coz... w pewnym sensie do tego zmierzam, by zmniejszyc ta warstwe ego do jak najcienszej, wyeliminowac je calkowicie, jak nienawisc pokryta miloscia...

Ja i rzeczywistość wokół mnie:
Polecam http://kabbala.com.pl/kursy/kurs_percepcji.php <- moze cos z tego co staram sie przekazac stanie sie jasniesze ;)

_________________
Obrazek


So lip 21, 2012 13:49
Zobacz profil WWW
Post Re: Bezwarunkowa miłość
@ Hasesis

Nie da się być nijakim. Dążysz do celu, który jest bezsensowny, bo nieosiągalny.


So lip 21, 2012 18:34
Post Re: Bezwarunkowa miłość
@Hasesis ale takie dążenie odniesie taki skutek, że będziesz potrzebować pomocy psychologicznej- id, ego i superego muszą być harmonijne względem siebie :|
Może zainteresuj się psychologią zamiast zgłębiać meandry kabały??


N lip 22, 2012 19:47

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Żeby to jeszcze była prawdziwa kabała... To wygląda na bardzo brzydka ezoterykę, która tylko odwołuje się do legendy kabały. Tym sobie można naprawdę poważną krzywdę zrobić.


N lip 22, 2012 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8962
Post Re: Bezwarunkowa miłość
A czym jest prawdziwa kabała?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 22, 2012 23:15
Zobacz profil
Post Re: Bezwarunkowa miłość
silgar napisał(a):
Tym sobie można naprawdę poważną krzywdę zrobić.


tak jest.


Pn lip 23, 2012 1:33

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Andy72 napisał(a):
A czym jest prawdziwa kabała?

Współpraca ze stwórca, poprzez próbę zrozumienia ukrytego przekazu, za pomocą elitarnej lub zaginionej wiedzy.


Pn lip 23, 2012 9:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8962
Post Re: Bezwarunkowa miłość
Należy zrozumieć swoje życie, to niekoniecznie musi być kabała

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 9:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL