Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 12:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Życie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Życie
Witam.
Aby nie przeciągać wstępem, zacznę od konkretów.
Im bardziej poznaję religię katolicką (inne tylko studiuję), w której zostałem wychowany tym bardziej nie podoba mi się moje życie. Dosłownie żałuję, że żyję. Boję się tego, że żyję. Boję się moich słabości i grzechów, z którymi sobie nie radzę. Pomimo wiedzy i tak robię źle i tego się boję. Mam żal do Boga, że stworzył tak słabą jednostkę i na dodatek dał mi tego świadomość. Czasem nie chciałbym w ogóle się narodzić. Nadmienię, że żyje mi się dość dobrze. Stać mnie prawie na wszystko. Mam wspaniałych rodziców, mieszkanie, fajny samochód, duży lcd, żadnych kredytów i pracę jaką lubię. Ale wszystko to niknie w starciu z moją świadomością życia. Nie mam nic przeciwko religiom ale ale żałuję, że nigdy nie wpasuję się w szeregi osób trwających w wierze. Za dużo widzę poza wiarą a nie chcę. Jaki sens ma takie życie wg religii? Skazany na potępienie? Ludzie mordują, gwałcą, terroryzują a ja przez to, że bardzo rzadko się modlę i świadomie postępuję wbrew przykazaniom ze swojej słabości oceniam sam siebie gorzej niż tych złoczyńców.


Śr wrz 29, 2010 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 19:40
Posty: 11
Post Re: Życie
Nie wiem, czy odpowiem konkretnie na temat, ale mimo wszystko odpowiem...
Dziś na wykładzie z historii filozofii starożytnej (studiuję teologię) ks. dr. D. powiedział na początku znamienne słowa. Mianowicie- jeżeli chcecie studiować teologię, musicie się modlić, bowiem dogłębne badanie tejże wiedzy, które nie jest połączone z modlitwą, może naprawdę zaszkodzić, suche fakty oderwane od siebie i niezrozumiałe mogą skrzywić obraz Boga, wiary...

Co do Twojej wiadomości.. Módl się. Nie chodzi o długie litanie. Po prostu módl się, by Bóg rozjaśnił Ci rozum i otworzył serce. A jeżeli- jak piszesz- poznajesz swoją religię- zwróć uwagę na mądre źródła (najmądrzejszym jest oczywiście Pismo Święte), bo nie każdy, kto pisze o Bogu chce, byś drogą ku Bogu kroczył (taki sobie paradoks)...

Nie porównuj siebie z ludźmi. Nie patrz na swoje postępowanie przez pryzmat innych. Bóg nie generalizuje (jak niektórzy ludzie zresztą...), zarówno Ciebie, jak i mnie traktuje indywidualnie, niejako "oko w oko".
A każde życie ma sens, trzeba to tylko odkryć- jedni znajdują sens w ciągu chwili, inni szukają przez całe życie.
Nie chcę pouczać, ja po prostu wierzę, że jeżeli do Niego się zwrócisz, On pomoże. Bóg jest Bogiem Miłości, w każdej chwili Cię wysłucha. Musisz po prostu chcieć.

Życzę powodzenia.

_________________
W Tobie, Panie, zaufałam.
Nie zawstydzę się na wieki!


Wt paź 05, 2010 15:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Życie
lukaszo napisał(a):
Jaki sens ma takie życie wg religii? Skazany na potępienie? Ludzie mordują, gwałcą, terroryzują a ja przez to, że bardzo rzadko się modlę i świadomie postępuję wbrew przykazaniom ze swojej słabości oceniam sam siebie gorzej niż tych złoczyńców.


Masz dobre serce, serce, które pragnie pojednania z Bogiem. Zaufaj mu. Wyobraź sobie obraz Jezusa Miłosiernego, i pomyśl, że to ciepłe, pełne miłosci spojrzenie zachęca cie, abyś Jemu zaufał. Pomyśl, jak bardzo On pragnie przytulić cie do swego serca, poczuj jak bije i daje ukojenie.
I pomyśl, że nie ma przypadków! I bardzo jest prawdopodobnym, że sama św. siostra Faustyna wstawia się za tobą u naszego Zbawiciela. Właśnie dziś, w dniu swojego święta!

Pozdrawiam


Wt paź 05, 2010 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Życie
Joanna_Magdalena napisał(a):
Módl się. Nie chodzi o długie litanie. Po prostu módl się, by Bóg rozjaśnił Ci rozum i otworzył serce. A jeżeli- jak piszesz- poznajesz swoją religię- zwróć uwagę na mądre źródła (najmądrzejszym jest oczywiście Pismo Święte), bo nie każdy, kto pisze o Bogu chce, byś drogą ku Bogu kroczył (taki sobie paradoks)...

Można przyjąć, iż należy modlić się tak w ogóle o powołanie - o powołanie do życia, a wtedy z czasem życie nabierze sensu.

_________________
[KMI ...]
------------.


Śr paź 06, 2010 8:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Życie
Lukaszo,
to o czym piszesz nie jest zgodne z katolicyzmem.
Albo jesteś w dołku, albo bardzo źle pojmujesz wiarę - tak jakby grzech był w jej centrum. Tymczasem tę sprawę "załatwił" Jezus.
Oczywiście, musimy się w to włączyć (i to nie tylko deklaratywnie), ale z pewnością nie w taki sposób jak opisałeś.

Nie wiem czy to akurat Ci podejdzie, ale świetnie wyjaśnia to Jacek Święcki w "rekolekcjach 2004" (ropzoczynają się na stronie http://www.mateusz.pl/rekolekcje/2004/js/index.htm dalej są linki) a moze jeszcze lepiej w tekście o Błogosławieństywach ( http://www.mateusz.pl/mt/js/js-ob.htm )


Śr paź 06, 2010 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Re: Życie
Marek MRB napisał(a):
Lukaszo,
to o czym piszesz nie jest zgodne z katolicyzmem.

I właśnie o tym pisałem, że mam tego świadomość. Wiem co jest złe i brak mi sił by się przeciwstawiać przez co sam siebie potępiam jeszcze bardziej.


Cz paź 07, 2010 10:40
Zobacz profil
Post Re: Życie
Jak masz świadomość to dużo. Teraz tylko trzeba powoli się z tego nawracać (łatwo mi mówić, co ?)
Ale po mojemu skoro to co Cię uwiera nie jest zgodne z katolicyzmem, to lekarstwem jest WEJŚCIE w wiarę, a nie z niej WYJŚCIE.


Cz paź 07, 2010 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 22, 2010 16:09
Posty: 121
Lokalizacja: Polska
Post Re: Życie
Uogólniając jestem nastawiony optymistycznie w dążeniu do, jak to ująłeś wejścia w wiarę, w której notabene jestem od urodzenia. Martwi mnie tylko czy starczy mi na to wszystko czasu.
p.s. Dziękuję za wypowiedzi w temacie.


So paź 09, 2010 14:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL