Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Powołanie do zakonu kontemplacyjnego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 12:33
Posty: 11
Post Powołanie do zakonu kontemplacyjnego
Szczęść Boże

Piszę ten post bowiem odczuwam takie wewnętrzne wskazanie abym to uczynił. Mam 18 lat. Od kilku lat swojego życia odczuwam potrzebę podążaia ścieżką Chrystusa w zakonie kontemplacyjnym. Moje myśli kierują się w zakonie benedyktynów. Dlaczego właśnie benedyktynów ? Szczerze mówiąc nie wiem poprostu odczuwam taki wewnętrzny drogowskaz. W Polsce istnieją obecnie 3 klasztory benedyktyńskie - w Tyńcu, Lubiniu i Biskupowie. Osobiście chciałbym wstąpić do wspólnoty w Lubiniu. Bardzo podoba mi się to miejsce. Niestety z kilku powodów jak narazie nie mogę do niego przybyć i zamieszkać na pewien okres czasu w Domu Gości. Dlatego napisałem list do tamtejszej wspólnoty zakonnej niestety do dnia dzisiejszego od listopada kiedy to napisałem list nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi.
Dlaczego właśnie o tym pisze ? Ciekawi mnie czy ktoś z was był w klasztorze kontemplacyjnym. Jaki ma po nim wrażenia ? Czy tak długi okres braku odpowiedzi na list jest "normalny" i takiej odpowiedzi można się jeszcze spodziewać ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Bóg zapłać


Cz lut 05, 2009 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A nie możesz zwyczajnie tam zadzwonić i spytać się czy doszedł Twój list bo jest to dla Ciebie ważne i zaczynasz się niepokoić brakiem odpowiedzi?

Nie będziemy zgadywać co wspólnota na Twój list może odpowiedzieć bo jaki w tym cel miałby być? Lepiej bezpośrednio dowiedz się co stało się z Twoim listem i będziesz spokojniejszy niż zastanawiać się nad tym z nami na forum ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz lut 05, 2009 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
Ja myślę, że Twój list po prostu zaginął, lub ojciec który miał odpowiedzie w natłoku spraw mógł po prostu zapomniec, radzę zadzwoni i umówi się na rozmowę w cztery oczy, nie musi to byc proszenie o przyjęcie, ale po prostu takie zprientowanie się z Twojej strony.

_________________
Cieszmy się z małych radości


Cz lut 05, 2009 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 12:33
Posty: 11
Post 
Wiem że moze z jednej strony powieniem w jakiś sposób skontaktować się z braćmi i zapytać o mój list ale z drugiej strony dziwnie czułbym się pytając czemu nie odpisują na moj list .... :cry:


Cz lut 05, 2009 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
błażej ucz się prostoty serca, a prostota wyzbyta jest z kombinactwa: pytac, nie pytac, co pomyślą itp. Zadzwoń po prostu i umów się na spotkanie, na miejscu możesz poruszyc sprawę listu. Z tego co się teraz dowiedziałam, w niektóryxch zakonach nie wysyła się od razu odpowiedzi by dac możliwoś na ruch ze strony starającego się o wstąpienie, by on się postarał, tak jak zdobywa się dziewczynę. Po prostu zadzwoń, powodzenia! Zobaczysz jeszcze będziesz się śmiał z tego lęku.

_________________
Cieszmy się z małych radości


Pt lut 06, 2009 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 12:33
Posty: 11
Post 
Napisałem meila do tamtejszej wspólnoty i już po dwóch godzinach otrzymałem odpowiedź niestety ale mój list nie dotarł. Poprosił więc przeor abym ponownie wysłał mój list.

Dziękuję za wspracie.

Był ktoś z was może w jakimś klasztorze benedyktynów ? Jakie ma wspomnienia ?


N lut 08, 2009 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Najprostsze rozwiązania zawsze są najlepsze :) Gratuluje :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N lut 08, 2009 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:48
Posty: 15
Post 
Ja byłam u Klarysek od Wieczystej Adoracji i u Benedyktynek od nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu :-D.
Zakony klauzurowe,to wielka potęga modlitwy :))

_________________
"Wiedziesz mnie Panie po właściwych ścieżkach"
http://tymoteusz.org.pl/newsletter/

mój blog, zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/


N lut 22, 2009 18:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL