Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zainteresowani życiem kamedulskim? 
Autor Wiadomość
Post Zainteresowani życiem kamedulskim?
Czy są może z Was zainteresowani życiem kamedulskim,może ktoś był juz u kamedułóe macie moze jakies świadectwa doświadczenia??Bo bardzo chcialbym wstapic.


So maja 16, 2009 19:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
wiesz myślę, że najlepiej skontaktowac się ze wspólnotą Kamedułów a nie szukac w necie informacji, moj znajomy jest u nich w nowicjacie i jest szczęsliwy.

_________________
Cieszmy się z małych radości


N maja 17, 2009 8:16
Zobacz profil
Post 
A masz z Nim moze jakis kontakt/ gg jak wroci powiedzmy??


N maja 17, 2009 8:54
Post 
Życie kameduła nie jest chyba takie łaywe. Pobudka o 3.45 dużo samotności, milczenia, ja raczej nie dałbym rady w takiem zgromadzeniu.
http://www.kameduli.info/indexkam.php strona Kamedułów.


N maja 17, 2009 12:40
Post 
Tak bardzo trudne ale Bog daje laske aby wytrwać.


N maja 17, 2009 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
on nie wróci:-) i nie ma gg- w klasztorze go nie mają

_________________
Cieszmy się z małych radości


Pn maja 18, 2009 8:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 12, 2009 20:46
Posty: 1
Post 
Dopiero teraz trafiłam na to forum. Zainteresowało mnie jednak to pytanie. Przepraszam, że wpisuje się po takim okresie czasu, ale może przyda się kilka informacji jak nie Jakub157 to komuś innemu.

Istnieją dwie rodziny kamedulkie, które różnią się w sposób istotny: w Polsce jest kongregacja kamedulska Monte Corona, m.in. w Camaldoli jest kongregacja Kamedulska Zakonu św. Benedykta, należąca do Konfraterni Benedyktyńskiej. Różnią sie po między sobą sposobem życia. Św. Romuald, założyciel kamedułów, w swoim założeniu chciał połączyć rózne formy życia w jedno. Dlatego herbem kamedułów są dwa gołębie pijące z jednego kielicha. Ma to symbolizować życie wspólnotowe i pustelnicze połączone w jedno. Ale nie będę się rozpisywać. Jak najkrócej mówiąc kameduli z kongregacji Monte Corona prowadzą życie bardziej pustelnicze :x . Kameduli z Camaldoli łączą ze sobą wszystkie formy życia - nawet apostolski :o (każdy może więc znaleźć coś dla siebie co jest mu potrzebne w tym momencie).

_________________
ego vobis, vos mihi


Pt lis 13, 2009 8:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Z 10 kandydatów na kamedułę, 9 odpada.
Przynajmniej w Polsce.

_________________
[KMI ...]
------------.


Pn sty 18, 2010 12:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
3.45....juz samo to jest w stanie zniechęcić wielu...


Pn sty 18, 2010 23:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Moim zdaniem to jest właśnie coś pięknego! Bo nie ma siły, jeśli wstaje się tak wcześnie, to i chodzi się wcześniej spać. Organizm się po jakimś czasie przyzwyczai, a sam fakt tego, że czuwa się już od nocy, od świtu rozważa Boże Prawo jest piękny :D Sama chętnie spróbowałabym takiego trybu życia tak po prostu w domu, no ale rok szkolny na to nie pozwala ;) Hehe to takie małe szaleństwa dla Pana :) Życzę dobrego rozeznania powołania i nie obawiaj się życia kamedulskiego, jeśli naprawdę Pan Ciebie tam chce, to także doda Ci siły. A jest to życie trudne, ale bardzo piękne, dlatego też szatan będzie próbował zniechęcić.

Jako ciekawostkę wspomnę, że np. trapistki z Donnenfels w Niemczech wstają o 3.00, a chodzą spać o 19.00. Szkoda, że nie ma jeszcze w Polsce tych sióstr.


Wt sty 19, 2010 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 20:00
Posty: 24
Lokalizacja: Czeski Cieszyn
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Niektórzy studenci szkół średnich też muszą wstawać około 4rano, żeby zdążyć autobus lub pociąg, i też żyją...
Na Zaolziu całkiem częste, zwłaszcza studenci Gimnazjum z Polskin Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie ( http://www.gympol.cz/ lub http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Gi ... 2owackiego )
zwłaczcza z okolic Bogumina (północ od) i Jabłonkowa (południe od), ci z Jabłonkowa wstajł ok. 3rano...
Czyli: Dla chcącego nic trudnego.

_________________
Gdziekolwiek, byle z Bogiem!
Pozdrawiam,
BoRy


Pt maja 14, 2010 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Przysłowia są mądrością narodu, ale dla mnie niektóre z nich świadczą o bezmyślności i tym polskim wymądrzaniu się, a jak ktoś nie sprosta to już jego wina, jego problem. Według mnie ranne wstawanie jest jakimś wyrzeczeniem i jak wnioskuje na tym się nie kończy. Poza tym powstaje pytanie po co? Dla chcącego nie ma nic trudnego, bo jak jest to wystarczy skwitować że się nie postarał. Może tak średnio na temat, ale denerwuje mnie takie myślenie. Po co, nie można po prostu czasem uznać że nie wszystko jest dla wszystkich? Koniecznie trzeba na siłę coś udowadniać niezbyt udanym powiedzeniem?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt maja 14, 2010 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2010 8:26
Posty: 8
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Ja jestem właśnie w trakcie sesji egzaminacyjnej, a jak skończę egzaminy wybieram się na rekolekcje do jakiś zakonów - i właśnie myślałem o Kamedułach. Dzwoniłem już do nich i wiem, że oni prowadzą indywidualne rekolekcje - trzeba się umówić z nimi na konkretny termin i się przyjeżdża. Byłem wcześniej na rekolekcjach u Kamilianów - ale jest to zakon opiekujący się chorymi i ja się w tym tak za bardzo nie odnajduję. Tzn. gdybym musiał to robić to bym to robił, ale ja wole kontemplację i rozważania. A wstawanie o 3.45 jak się kładzie o 21 to wcale nie tak wcześnie. Poza tym jest wspólnota, wszyscy żyją razem, rozmawia się rzadko ale jest czas na przemyślenia, myślę, że taki czas odpoczynku od "rzeczywistości" bardzo dobrze wpływa na psychikę i samopoczucie.

Pozdrawiam :)
Michał


So cze 26, 2010 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Kamilianie a kameduli - niebo a ziemia.

Pierwsi to zakon aktywnie działający w świecie, oddany opiece nad chorymi, działający dla dobra - tego namacalnego, zdrowia - człowieka, w styczności z nim, pośród ludzi.

Drudzy - całkowita prawie izolacja, samotne życie, jedynie wspólna modlitwa, cisza.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr cze 30, 2010 8:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr wrz 22, 2010 20:41
Posty: 1
Post Re: Zainteresowani życiem kamedulskim?
Zainteresowani życiem kamedulskim?
chciałbym pujść do kamedółów na krarowskich bielanach tylko nie wiem jakie dokumęty trzeba wziąć ze sobą i po jakiej szkole przyjmują jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź


Śr wrz 22, 2010 20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL