Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pójdź za Mną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 17:55
Posty: 3
Post Pójdź za Mną...
Witam,

mam taki mały problem... od jakiegoś (dłuższego czasu) odczuwam coś dziwnego... Pewnie domyśliliście się już z tytułu. Rozważam, czy nie słyszę głosu Boga, który wzywa mnie do Służby w kościele. Co prawda mam jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia studiów (1,5 roku), ale już warto o tym myśleć. Powiedzicie, mi czym objawia się, że to co słyszę w swoim wnętrzu - chęć bycia Księdzem, jest wołaniem, Boga - powołaniem?
Proszę, pomóżcie i doradźcie.


Pn cze 08, 2009 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post 
Jak możemy doradzić? Przecież my nie usłyszymy tego, co Ty słyszysz w swoim wnętrzu. Nie możemy ocenić czy to głos Boga... ;-)
Módl się, by Bóg umocnił w Tobie to, co Jego, to co święte. To właśnie w modlitwie i ciszy rodzą się powołania.


Wt cze 09, 2009 7:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post 
Fajnie by było gdybyś poszukał stałego spowiednika i mówił mu o tych sprawach :) Dla mnie to bardzo ważne w rozeznawaniu.


Wt cze 09, 2009 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 8:20
Posty: 14
Post 
czyżbyś chciał wstąpić do seminarium w Tarnowie???? za 1,5 roku??
Jak tak to witaj w klubie......
Ja ten Głos usłyszałem podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.....
Na szczęście znalazłem już swojego kierownika duchownego który mi daje rady i w ogóle ale ostatecznie odpowiedź należy do mnie .... ja juz zdecydowałem i teraz codziennie modlę się o wytrwaniu w powołaniu :)
Tobie tez to polecam....
Pozdrowienia
Z Bogiem <+>

_________________
krzychu


Wt cze 09, 2009 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:48
Posty: 15
Post 
Witaj :-D
To dobrze,że się nad tym zastanawiasz,Pan puka do Twojego serca.
Pytasz czym się objawia to,co słyszysz- dobrze by było,gdybyś poczytał na stronach katolickich o powołaniu,tam jest to bardzo dobrze wyjaśnione, np. "Jak Bóg powołuje": http://www.mateusz.pl/pow/020509.htm
..."Powołanie jest przede wszystkim obietnicą spełnienia głębokiego pragnienia ludzkiego serca: pragnienia życia spełnionego".... - http://mateusz.pl/mt/10lat/tk-zsp.htm
Musisz wsłuchiwać się we własne serce,tam i tylko tam znajdziesz odpowiedź,dużo rozmawiaj z Panem Bogiem,pytaj jaka jest Jego wola,a On na pewno Ci odpowie,idź za pokojem serca,bądź cierpliwy i trzymaj się Jezusa,z Nim nie przegrasz życia,zaufaj Mu i daj się prowadzić :)

_________________
"Wiedziesz mnie Panie po właściwych ścieżkach"
http://tymoteusz.org.pl/newsletter/

mój blog, zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/


Śr cze 24, 2009 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
od uslyszenia wezwania do swiadomej, dobrowolnej decyzji, dluuuga droga, jest wiele pozycji do poczytania, polecam tez rekolekcje powolaniowe, czuwania powolaniowe no i co najwazniejsze bytnosc zanim sie zdecydujesz w jakiejs malej wspolnocie gdzie bedziesz mogl zobaczyc jak naprawde jestes, samemu nieda rady wszystkiego wyczaic, takze powodzenia niech Cie Duch Swiety prowadzi, a i laske sobie jakas poszukaj na poczatek pzdr.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr cze 24, 2009 20:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL