Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Matura a seminarium 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:24
Posty: 3
Post Matura a seminarium
Witam,

chciałbym spytać, czy wiecie może z jakich przedmiotów matura jest wymagana do wstąpienia do seminarium duchownego?

I drugie pytanie: na ile punktów trzeba zdać maturę, by zostać przyjętym do seminarium?

pozdrawiam gorąco i z góry dziękuję za odpowiedzi :razz:


Wt sie 25, 2009 12:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
To zależy od seminarium. Wpisz w google seminarium jakie Cię interesuje i na ich stronie z pewnością będą takie informacje.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt sie 25, 2009 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
W WSD tarnowskim wymagane jest zdanie matury niezależnie z jakiego przedmiotu :) O przyjęciu decyduje bowiem rozmowa wstępna (są aż dwie - jedna przy zgłaszaniu się do WSD a druga podczas egzaminu) i egzamin pisemny z zadanego wcześniej materiału. W tym roku egzamin był oparty na "Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego".

Nie wiem, jak jest w innych Seminariach - najlepiej zapytać samemu:)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Wt sie 25, 2009 17:47
Zobacz profil
Post 
Generalnie we wszystkich jest tak, jak napisałeś.


Wt sie 25, 2009 19:07

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:24
Posty: 3
Post 
Ok. Dziękuję Wam bardzo. :)


Śr sie 26, 2009 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Ludzie chcący iść na studia nie potrafią sami znaleźć informacji które są im potrzebne, w dobie internetu, gdzie każda jednostka naukowa ma stronę i tam zamieszcza potrzebne informacji jest to niepokojące. A może to zwykłe lenistwo?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sie 26, 2009 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:24
Posty: 3
Post 
w takim razie po co setki tematów i pytań na forum- skoro jest google??
a swoją drogą, WIST, twoja uprzejmość mnie przeraża ;)


Cz sie 27, 2009 9:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Mój drogi, kwestia jest taka, że są konkretne strony, z konkretnymi informacjami zamieszczonymi przez kompetentnych ludzi więc po co stwarzać dodatkowe problemy zadając takie pytania na forum. Forum zasadniczo nie jest od udzielania informacji, ale jest stworzone dla dyskusji, dla konfrontacji poglądów. Zapewniam Cię, że nikt nie będzie tego wiedział lepiej niż strony internetowe poszczególnych seminariów, czy wydziałów teologicznych.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz sie 27, 2009 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Psemek szkoda że nie odniosłeś się do tego co napisałem. Pytać można dosłownie o wszystko, ale z zasady zazwyczaj zadaje się pytanie o kwestię co do której nie dało się znaleźć informacji w innym miejscu, albo chce się poznać opinię ludzi, podyskutować (to jest podstawowy cel forum) niezależnie od tego na ile jest bliska prawdy. Zakładam że jest to dość oczywiste że uczelnia ma stronę internetową i tam są informacje. Wyszukanie uczelnie nie jest problemem, informacji już gorzej, zajmie to kilka minut. Po taki informacje odsyłam do wyszukiwarki, bo to naprawdę nie jest problem nie do rozwiązania.

Jeśli napisałem nieprawdę to mnie popraw, a jeśli nie umiesz podważyć moich słów to czemu do mnie pijesz? Czy studia nie uczą samodzielnego szukania informacji? bo według mnie tak. Jeśli ktoś ma problem z wejściem na strony uczelni, co jest niebotycznym wręcz wysiłkiem, to co dopiero jak będzie musiał na podstawie literatury napisać prace...

Moźliwe że okazałem się niemiły, za co przepraszam. Ale słowa wciąż są aktualne, przyznać mi rację to nie jest dyshonor, nie trzeba przy tym samemu być jakkolwiek niemiłym.

Podejdź do tego obiektywnie, nie jak człowiek który został urażony i teraz musiał uświadomić mi że byłem okropnie niemiły i złośliwy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 27, 2009 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Panowie- spokojnie :)

Nie prościej po prostu tak? http://www.google.pl/#hl=pl&q=Wy%C5%BCs ... f04f9fdac3

Google życzą dobrej nocki :)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Cz sie 27, 2009 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL