Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pytanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 31, 2010 0:03
Posty: 5
Post Pytanie
Witam mam taki problem. Ogólnie moje relacje z Bogiem są dobre co prawda nie zawsze jestem wierny Bogu w 100% . Bywają zloty i upadki ale mimo wszystko przez cały czas czuje jego opieke i obecność przy mnie jakby wiem że nic mi sie nie stanie bo Bóg jest przy mnie . Gdy Go o coś prosze zawsze wysłuchuje moich próśb poza jedyną szczęśliwą prawdziwą miłością . Zadaje sobie pytanie dlaczego?? Może dlatego że nie jestem gotowy do Tego by kochać lub Bóg ma dla mnie inny plan. Kiedyś zastanawialem sie czy nie iść na księdza z jednej strony czuje taką potrzebe a z drugiej strone marze o dobrej żonie dzieciach i rodzinie. Teraz przede mną jest czas wyboru ukończyłem szkołe średnią i zamierzam rozpocząć studia. I to mi daje dużo do myślenia bo skoro Bóg nie chce dać mi tej łaski jaką jest miłość to musi mieć jakiś powód którego ja nie rozumie . Biorąc pod uwage że Bóg dla każdego człowieka chce jak najlepiej i to że każdy człowiek musi wybrać jakąś w życiu droge i dzięki wyborze właściwej drogi bedzie szczęśliwy to jeszcze bardziej nie wiem co mam robić. Prosze o pomoc


So lip 31, 2010 0:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post Re: Pytanie
rozpoczac studia a reszte zostawic Jemu lub do pomocy modlic sie do sw Jozefa o dobra zone


So lip 31, 2010 8:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Pytanie
Teraz - 31 lipca - to nieco późno na wybór studiów, skoro już skończyłeś szkołę...

_________________
Dominik Jan Domin


So lip 31, 2010 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Pytanie
Według mnie to nie to że Bóg Ci nie chce dać kogoś bliskiego. Zupełnie nie zgadzam się z Twoim rozumowaniem. To my ludzie, tu na tej ziemi poznajemy się i łączymy, zakochujemy, obdarzamy miłością. Ale dzieje się to naturalnie, poprzez spotykanie, zaprzyjaźnianie, zbliżanie, nie poprzez nagłą wolę Boga, który kogoś teleportuje w naszą okolice tak że wpadamy na siebie na ulicy. W tym wszystkim Ty wiesz najlepiej czemu nie poznałeś jeszcze nikogo, trudno abyś pytał kogokolwiek w internecie na forum dyskusyjnym, skoro nic tak naprawdę nie napisałeś. Ja nie wiem czy to kwestia totalnego braku nowych znajomości, czy żadna z osób nie okazała się tą jedyną, czy może nadmiernych ambicji i oczekiwań. Trzeba po prostu pamiętać że jest działanie które my musimy podjąć, że nie wszystko zależy od ilości modlitw, czy naszego wysiłku, oraz że Bóg współdziała z nami, ale nie koniecznie musi nam określać czas. Wątpię aby ktokolwiek był gotowy na pierwszą relacje, bo jak można być w pełni gotowym na coś czego się jeszcze nie przeżyło? Im gorzej jesteś przygotowany tym bardziej potrzebujesz prawdziwej relacji, aby zobaczyć jak to jest, czego Ci brakuje, oraz jaki Ty jesteś. Zawierzaj to Bogu i patrz dookoła siebie - ale czynnie, a nie jakbyś jechał autobusem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lip 31, 2010 11:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Pytanie
Ela G. napisał(a):
rozpoczac studia a reszte zostawic Jemu lub do pomocy modlic sie do sw Jozefa o dobra zone


Nie należy modlić się o dobrą żonę, dopóki nie podjęło się decyzji o wyborze stanu małżeńskiego w kolejnym etapie życia.

Radziłbym wybrać się na studia. Nabory wrześniowe są wszędzie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So lip 31, 2010 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 31, 2010 0:03
Posty: 5
Post Re: Pytanie
Dziekuje wszystkim za rady. Ja już dawno wybrałem kierunek studiów zapisałem sie zaocznie na logistyke bo to jest związane z moimi zainteresowaniami . Tylko teraz zastanawiam sie czy to dobry wybór . Mam dosyć już bycia sam , mam już 20 lat a odnośnie dziewczyny to wysokich wymagań nie mam zależy mi tylko na tym żeby była pożądna i miała podobne spojrzenie na świat jak ja i żeby kierowała sie podobnymi wartościami w życiu jakimi ja sie kieruje. Tylko tyle oczekuje.


So lip 31, 2010 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Pytanie
BARTUSB5 napisał(a):
Mam dosyć już bycia sam , mam już 20 lat

Ile? 20?

Jakbyś się przeniósł sprzed 40 lat... To nasz zakrystianin opowiadał, że on żenił się jako NAJSTARSZY kawaler - miał AŻ 25 lat. Tylko, że to było 35 lat temu...

Ja mam 33 lata. Jestem sam. I w tym roku podjąłem postanowienie, że sam - bez żony - pozostanę.

Masz czas na myśli o pójściu do seminarium. Skończ te studia na logistyce, i zobacz, co przez te 3 lata będzie się działo. Jeśli masz powołanie, to za 3 lata tym bardziej Pan Bóg przyjmie Cię. A może znajdziesz sobie dziewczynę? Nadal na studiach pełno jest samotnych dziewcząt, które szukają sobie mężów.

_________________
Dominik Jan Domin


N sie 01, 2010 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 06, 2010 21:29
Posty: 31
Post Re: Pytanie
djdomin dlaczego podjąłeś takie postanowienie? Nie czujesz się odrobinę samotny bez drugiego człowieka?


So sie 07, 2010 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post Re: Pytanie
maly_kwiatek napisał(a):

Nie należy modlić się o dobrą żonę, dopóki nie podjęło się decyzji o wyborze stanu małżeńskiego w kolejnym etapie życia.


Dlaczego?!


N sie 08, 2010 21:28
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 12, 2010 15:02
Posty: 55
Post Re: Pytanie
Ja uważam że nie modli się o "żonę"
Czasami też miałem wrażenie że Bóg ode mnie oczekuje żebym coś dla niego zrobił, poszedł na księdza ale powiedziałem sobie " Boże jeżeli chcesz abym został księdzem to przyjdź do mnie we śnie i mi to powiedz bo nie mam zamiaru być księdzem jako zawód i zdradzać Cię z kobietami tak jak inni to robią"


Pn sie 16, 2010 15:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL