Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Mój kontakt z życiem za klauzurą 
Autor Wiadomość
Post 
Posty przeniesione

Astra napisał(a):
Moja koleżanka ze studiów wstąpiła do Karmelitanek Bosych w Krakowie. Byłam tam trzy razy. Pierwszy raz na pożegnaniu, i dwa razy poszliśmy z grupą z DA w odwiedziny, póki była postulantką. Rozmawialiśmy w rozmównicy, my po jednej stronie, ona po drugiej, między nami krata ze sterczącymi kolcami. Zupełnie jak u ks. Twardowskiego "za zjeżoną kratą Karmelu". Można było tylko podać coś, ale niemożliwy był inny kontakt. np. podanie ręki. Dlaczego wybrała akurat taki zakon nie wiem, nie byłyśmy aż tak blisko, żeby o to pytać. Mam pewne podejrzenia, ale zachowam dla siebie.


angua napisał(a):
Moja bliska koleżanka jest Mniszką Zakonu Kaznodziejskiego - czyli po prostu Dominikanką klauzurową. Za tydzień zresztą do niej jadę, bo złoży profesję wieczystą. Ale nie wiem, o jakie refleksje Ci chodzi, więc nie wiem, co miałabym więcej pisać ;)


przemo napisał(a):
co to znaczy "siostra klauzurowa"? Przyznam, że pierwszy raz się spotykam z takim tworem znaczeniowym ;)


Astra napisał(a):
Siostra klauzurowa to taka, która przebywa w zakonie klauzurowym czyli zamkniętym. Nie może ona opuszczać klasztoru, poza koniecznymi przypadkami np. pobyt w szpitalu. Nie kontaktuje się też zazwyczaj ze światem zewnętrznym. Zakony klauzurowe poświęcaja się przede wszystkim modlitwie.


N lis 19, 2006 18:21

Dołączył(a): Pt lis 24, 2006 18:25
Posty: 14
Post 
ja miałam okazje spotkać się z siostrami z zakonu klauzurowego w Starym Sączu...Muszę przyznać,że bardzo JE wszystkie podziwiam....spędziłam u nich 3 godziny.W tym czasie opowiadały o swoim życiu codziennym itp....Są bardzo ze sobą zżyte-to po prostu widać,widać też,że są tam szczęśliwe...Ale gdy dowiedziałam się,że nie mogą jechać nawet na pogrzeb swoich rodziców,to po prostu zaniemówiłam.. :o Siostry podzieliły się ze mną wrażeniami,których dostarcza im obserwowanie ludzi...przez okna zakonu! Mówiły,że cały czas obserwują młodzież zgromadzoną na PDM-ie (ja akurat w nim uczestniczyłam-zakon znajduje się w sąsiedztwie naszego pola namiotowego).Mówiły,że czasami mają ochotę wyjść i potańczyć z młodzieżą,pośpiewać.... Jak dla mnie siostry klauzurowe godne są WIELKIEGO podziwu....
Pozdrawiam :)

_________________
O Boże,o Boże..Panie mój!!
Nie pamiętaj,że czasem było źle...
Wiesz dobrze,że cały jestem Twój...
Tylko Twoją drogą kroczyć chcę!!!!!


Śr sty 10, 2007 22:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL