Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy to powołanie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Czy to powołanie?
salami napisał(a):
Witam. Mam pytanie. Jak rozeznać powołanie do kapłaństwa? Wiem,że jest to ciężko wytłumaczyć. Skończyłem w tym roku technikum i zapisałem na studia techniczne, ale myślę bardzo intensywnie o zmianie za rok studiów na Seminarium Duchowne. Może opowiem swoje przeżycia. Od 11 lat jestem ministrantem. Od początku byłem bardzo zżyty ze swoją parafią. Zamiast na imprezy wolałem chodzić na Msze Świętą. Kiedy miałem czas to szedłem do kościoła. Do dnia dzisiejszego jestem animatorem LSO. O kapłaństwie nigdy nie myślałem, że ja nim mogę zostać. Ludzie w okolicy mówili- "Ale z Ciebie będzie dobry ksiądz", zawsze śmiałem się z tego i nie dochodziło to do mnie. Od pewnego momentu zacząłem o tym powołaniu myśleć poważnie. Był to moment gdy podczas Mszy ksiądz modlił się o powołania. Przeszły mnie wtedy dreszcze i poczułem dziwne "motylki" w brzuchu. Wydawało mi się, ze wszyscy się na mnie patrzą. Od tamtej Mszy bardzo intensywnie myślę o wstąpieniu do Seminarium. Tyko nie wiem czy dam radę z nauką itp. Ktoś mógłby mi przybliżyć jak wygląda życie w seminarium? Naprawdę nie wiem co w tej sytuacji robić. Sercem czuję, że powinienem zostać kapłanem, tylko co jeśli zostanę wydalony za złe stopnie? Na zawsze bedzie przypięta do mojej osoby karteczka "były ksiądz".


Pamiętaj, że decyzja którą chcesz podjąć będzie "na całe życie".
To ty musisz wiedzieć czego chcesz, a nie inni ludzie.
Nikt nie może zadecydować za Ciebie i nikt nie weómie również odpowiedzialności za ewentualny błąd.

To Twoje życie które dostałeś od Boga, by je dobrze wykorzystać.

Usiądź więc w ciszy i spokoju.
Postaraj się wyłączyć myśli i posłuchaj ciszy.
Wtedy powinieneś usłyszeć ten cichy głos, który każdy z nas ma w sobie.
On pozwoli Tobie zrozumieć siebie samego i pokaże właściwą drogę.
Ten głos to głos Boga i wystarczy tylko nauczyć się go słuchać.

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Cz maja 17, 2012 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 20:10
Posty: 7
Post Re: Czy to powołanie?
Jestem Grzegorz i mam 19 lat. Moje powołanie odczulem w bardzo dziwny sposób miamowicie gdy miałem 18 lat w VI rocznice śmierci Jana Pawła II oglądałem o nim film.Poczułem w tedy że również chcę tak jak on poświecić się Bogu i pomagać ludziom.Przez kilka miesięcy rozmyślałem o tym czy to powołanie czy tylko subiektywne odczucie.Teraz gdy mineło ponad rok jestem przekonany o swojim powolaniu.Chciałbym powiedziec że już od małego byłem pobożny niestety niebyłem ministrantem co bardzo żałuję i pewnie jak nie któży miewałem mały kryzys wiary.Jestem uważany za spokojnego,obecnie postanowiłem że gdy zdam mature wstąpiem do seminarium


Śr lip 04, 2012 18:05
Zobacz profil
Post Re: Czy to powołanie?
góral, a co mysia o tym twoi rodzice?


Cz lip 12, 2012 7:00

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 20:10
Posty: 7
Post Re: Czy to powołanie?
Wybacz mkb że nie odpisujem ale jestem ostatnio zabiegany.
Jeśli chodzi o twoje pytanie co myślą o tym moi rodzice to muszę się przyznać że nierozmawiałem z nimi jeszcze na ten temat i nie wiem jak zareagują ale podejrzewam że będzie to dla nich szok,nie wiem jak im o tym powiedzieć może ty mi coś poradzisz?


Cz lip 19, 2012 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: Czy to powołanie?
Jesli cos ma sluzyc twojemu rozwojowi duchowemu wszystko pouklada sie na twojej drodze tak, bys poszedl wlasnie ta droga.
Niektorzy nazywaja to:

WAŻNOŚCIĄ CELU

_________________
Obrazek


Pt lip 20, 2012 20:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy to powołanie?
..a inni, zgodą na wole Bożą.


Pn lip 23, 2012 5:15

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Czy to powołanie?
salami napisał(a):
Witam. Mam pytanie. Jak rozeznać powołanie do kapłaństwa?.....

Byłem u wróżki i potwierdziła, że będziesz dobrym księdzem. Więć dobrze Ci radzę idz ....


Pn lip 23, 2012 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 20:10
Posty: 7
Post Re: Czy to powołanie?
Jeżeli czujesz w głębi serca że kapłaństwo jest tym co pragnież to dąż do niego


Wt lip 24, 2012 0:05
Zobacz profil
Post Re: Czy to powołanie?
chodzenie do wróżek jest grzechem.


Wt lip 24, 2012 1:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy to powołanie?
mkb napisał(a):
chodzenie do wróżek jest grzechem.

i to grzechem ciężkim....

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt lip 24, 2012 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Czy to powołanie?
Iwona19 napisał(a):
mkb napisał(a):
chodzenie do wróżek jest grzechem.

i to grzechem ciężkim....

Jesli wróżka prawdę mówi i potwierdza, że bedziesz dobrym księdzem to napewno nie jest to grzech.


Wt lip 24, 2012 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Czy to powołanie?
A może byś tak przestał trollować i napisał coś do rzeczy, hm? Rzartownisiu.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt lip 24, 2012 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy to powołanie?
boguśkuszyński napisał(a):
Iwona19 napisał(a):
mkb napisał(a):
chodzenie do wróżek jest grzechem.

i to grzechem ciężkim....

Jesli wróżka prawdę mówi i potwierdza, że bedziesz dobrym księdzem to napewno nie jest to grzech.

To my sami musimy odkryć czy jesteśmy powołani przez Boga do kapłaństwa, życia konsekrowanego czy też świeckiego. Wróżka nic do tego nie ma podobnie jak żaden inny człowiek.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt lip 24, 2012 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Czy to powołanie?
Iwona19 napisał(a):
To my sami musimy odkryć czy jesteśmy powołani przez Boga do kapłaństwa, życia konsekrowanego czy też świeckiego. Wróżka nic do tego nie ma podobnie jak żaden inny człowiek.

Tysiące Polaków korzysta z usług wróżek czyli tzw. doradców życiowych. Czemu nie miałby skorzystać ekskleryk.


Wt lip 24, 2012 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy to powołanie?
boguśkuszyński napisał(a):
Iwona19 napisał(a):
To my sami musimy odkryć czy jesteśmy powołani przez Boga do kapłaństwa, życia konsekrowanego czy też świeckiego. Wróżka nic do tego nie ma podobnie jak żaden inny człowiek.

Tysiące Polaków korzysta z usług wróżek czyli tzw. doradców życiowych. Czemu nie miałby skorzystać ekskleryk.



A ty wierzysz wróżce?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr lip 25, 2012 10:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL