Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 20:40
Posty: 3
Post Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Szczęść Boże, witam wszystkich. Tak się okazało że trafiłem na to forum, więc postanowiłem też zapytać was o wasze zdanie, radę na następujący temat. Dwukrotnie już składałem dokumenty do jednego z seminariów duchownych, niestety na złożeniu dokumentów się kończyło bo z pewnych powodów nie rozpocząłem ani razu roku formacyjnego i studiów. Teraz że tak powiem wziąłem się za siebie, staram się zmienić swoje życie, chodzę na regularne spotkania z psychologiem i nadal czuję, że głos Powołania jest w moim sercu bardzo głośny i nie chciałbym tego zmarnować a przede wszystkim zmarnować i przejść obojętnie wobec odczuwalnego przeze mnie głosu Boga. Jak uważacie, czy mam szansę aby po raz kolejny starać się o przyjęcie do tego seminarium, jestem w 100% pewien i czuję że ta decyzja jest dojrzała. Będę wdzięczny za każdą waszą odpowiedź. czy radę.


Pt sty 10, 2014 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Panie MATI na czym ta rada by miała polegać?Jak mógł by ci ktoś tu pomóc ,jeśli nikt cie nie zna.Twoja mentalność i to wszystko co się wiąże z tobą samym jest tylko w twojej wiedzy.Nie licz na to że ktoś ci powie tak czy tak bo to TY MASZ TO WIEDZIEĆ ,TY MASZ CZUĆ BOŻE POWOŁANIE.Ktoś kto by ci powiedział tak czy tak prędzej by ci zaszkodził niechcący niż by ci pomógł.Bo nikt CIĘ NIE ZNA TAK JAK TY SAM SIEBIE.A i w życiu sam się człowiek nie raz zaskoczy.A swoją drogą zawsze mnie zastanawiało co to znaczy ''czuć powołanie''jest to dla mnie nie pojęte.Mugłbyś się do tego ustosunkować?

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


Pt sty 10, 2014 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
@MATI24
my tutaj raczej prorokami nie jestesmy. trudno cokolwiek powiedziec bo nie wiemy z jakich powodow nie rozpoczales roku formacyjnego. Nie przyjeli Cie? czy sam sie rozmysliles? Moze masz jakies problemy psychiczne skoro chodzisz do psychologa.
Ty wiesz najlepiej o co tu chodzi.

Pomijajac to wszystko. Nawet gdyby bylo wszystko ok. to nie oznacza to, ze dane seminarium lub zakon musi Cie przyjac.

_________________
ksiądz


Pt sty 10, 2014 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 20:40
Posty: 3
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Panie MK na tym właśnie polega świętość każdego powołania, czy to do życia kapłańskiego, rodzinnego, samotności czy też innego. Głos powołania jeśli człowiek ufa Chrystusowi to takowy odczuwa ale właśnie po to jest formacja (w przypadku seminarium) by rozeznać czy to powołanie do kapłaństwa faktycznie w danym człowieku jest czy też nie. Bo jeśli człowiek nie będzie miał powołania do małżeństwa itp to nigdy w tej roli nie będzie spełniony.


So sty 11, 2014 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Piękne słowa MATI ,co ci bracie mogę powiedzieć od siebie ,ŻYCZĘ CI DOBREGO ROZEZNANIA.Aby tą drogę jaką obierzesz BÓG CI JĄ PROSTOWAŁ , A TRUDNOŚCI JAKIE NA NIEJ NAPOTKASZ ABY BYŁY ZAWSZE BŁAHE I Z BOŻĄ POMOCĄ ABYŚ SPEŁNIŁ SWOJE MARZENIA.Nic więcej to tak mało a jednakowoż TAK WIELE .

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


N sty 12, 2014 7:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 20:40
Posty: 3
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Dzięki serdeczne za Twoje słowa PanMK. Proszę o modlitwę w mojej intencji, a ja również zapewniam o swojej pamięci modlitewnej w waszej intencji. Pozdrawiam


N sty 12, 2014 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 06, 2014 20:15
Posty: 5
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Witaj MATI dam ci radę módl się do Ducha Świętego, żeby on wskazał ci drogę i na modlitwie nie przestawaj pisałeś dość dawno ale będę się modlił w twojej intencji, żeby Dobry Bóg wystawił ci bardziej widoczne znaki na twojej drodze Szczęść Boże


Pn lip 07, 2014 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Ponowne wstąpienie do Seminarium Duchownego
Najlepiej w tej kwestii pomoże spowiednik stały lub kierownik duchowy. Trudności niestety błahe nie będą, zaś zdrowie ciała i ducha do tej posługi trzeba mieć. Rzecz w tym żeby Wolę Bożą odczytać w decyzji ludzi. Pozdrawiam


Wt lip 08, 2014 9:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL