Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Czy to powołanie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 28, 2014 20:35
Posty: 1
Post Czy to powołanie?
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałbym z wami poruszyć temat powołania do bycia księdzem a nakłoniła mnie do tego moja choroba i myśl, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie będę opisywał wszystkiego od początku; powiem prosto z mostu, że jestem bezpłodny, życie seksualne też już nie będzie takie samo jak kiedyś. Będąc małym dzieckiem utraciłem jądro w wyniku choroby ale nie przeszkadzało mi to w niczym, żyłem normalnie. W niedalekiej przeszłości utraciłem drugie. Nie chce opisywać wszystkiego ponieważ jest to długa i trudna dla mnie historia ale siedząc i rozmyślając zastanawiam się: czy to nie jest znak aby zmienić swoje życie i pójść w stronę duchowieństwa? Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest odpowiedzieć na takie pytanie ponieważ nie wiecie co ja tak naprawdę czuję ale chciałbym poznać się z waszymi opiniami. Dodam, że mam dopiero 21 lat. Pozdrawiam i liczę na poważne odpowiedzi.


Pn lip 28, 2014 20:54
Zobacz profil
Post Re: Czy to powołanie?
To nie jest wystaczający powód aby zostać księdzem. To powinno być prawdziwe powołanie a nie w ten sposób że skoro życie seksualne nie będzie dobre a i dzieci też nie będzie to trzeba na księdza iść. Nie tędy droga. To nie jest konkretnie zawód, a przynajmniej nie powinien być w taki sposób traktowany.


Pn lip 28, 2014 21:07

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Czy to powołanie?
Proponowałbym ci jednak spróbować najpierw normalnego życia. Skończ studia, znajdź pracę, pozwiedzaj świat. Wydaje mi się, że lepiej by było dla ciebie gdybyś nie zmieniał swojego życia pod wpływem emocji. Za kilka lat możesz żałować, że działałeś pod wpływem chwili zastanawiając się czy to aby na pewno to.
Kiedy już nabierzesz trochę doświadczenia i będziesz nadal czuł potrzebę wstąpienia do zakonu, to droga wolna, na to nigdy nie jest za późno. Lepiej kapłanem zostać później i być dobrym, niż zadręczać się myślami co by było gdyby ... Mając bagaż doświadczeń będziesz mógł porównać jak się czułeś będąc wolny do życia w "zakonie".


Pn lip 28, 2014 21:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy to powołanie?
KK przyjmuje na księży tylko zdrowych mężczyzn. Nie sprawdzałem teraz konkretnie omawianej tu kwestii ale na pewno nie przyjmuje mężczyzn z impotencją, więc mężczyzn bezpłodnych pewnie też nie.

Może to właśnie dlatego, aby kapłaństwo nie było drogą wybraną z braku laku.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lip 28, 2014 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 27, 2014 17:49
Posty: 1
Post Re: Czy to powołanie?
Nie może zostać księdzem kastrat...


Wt lip 29, 2014 18:33
Zobacz profil
Post Re: Czy to powołanie?
Cavu napisał(a):
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałbym z wami poruszyć temat powołania do bycia księdzem a nakłoniła mnie do tego moja choroba i myśl, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie będę opisywał wszystkiego od początku; powiem prosto z mostu, że jestem bezpłodny, życie seksualne też już nie będzie takie samo jak kiedyś. Będąc małym dzieckiem utraciłem jądro w wyniku choroby ale nie przeszkadzało mi to w niczym, żyłem normalnie. W niedalekiej przeszłości utraciłem drugie. Nie chce opisywać wszystkiego ponieważ jest to długa i trudna dla mnie historia ale siedząc i rozmyślając zastanawiam się: czy to nie jest znak aby zmienić swoje życie i pójść w stronę duchowieństwa? Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest odpowiedzieć na takie pytanie ponieważ nie wiecie co ja tak naprawdę czuję ale chciałbym poznać się z waszymi opiniami. Dodam, że mam dopiero 21 lat. Pozdrawiam i liczę na poważne odpowiedzi.


Pomyśl, czy nie lepiej byłoby porozmawiać o powołaniu z ojcem duchownym seminarium?


Wt lip 29, 2014 18:45

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 15:11
Posty: 5
Post Re: Czy to powołanie?
Poznaj najpierw świat, zachowuj się jak normalny chłopak w Twoim wieku, a jeśli masz powołanie, to samo się o Ciebie upomni. Wówczas będziesz wiedział jaką drogę dokładnie wybrac.

_________________
Kredyty hipoteczne http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl odgrywają niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu każdego banku – to dzięki nim instytucja finansowa może się rozwijać, ponieważ uzyskuje dochód z tytułu oprocentowania udzielonych kredytów.


Pn sty 05, 2015 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 15:45
Posty: 10
Post Re: Czy to powołanie?
Cavu napisał(a):
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałbym z wami poruszyć temat powołania do bycia księdzem a nakłoniła mnie do tego moja choroba i myśl, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie będę opisywał wszystkiego od początku; powiem prosto z mostu, że jestem bezpłodny, życie seksualne też już nie będzie takie samo jak kiedyś. Będąc małym dzieckiem utraciłem jądro w wyniku choroby ale nie przeszkadzało mi to w niczym, żyłem normalnie. W niedalekiej przeszłości utraciłem drugie. Nie chce opisywać wszystkiego ponieważ jest to długa i trudna dla mnie historia ale siedząc i rozmyślając zastanawiam się: czy to nie jest znak aby zmienić swoje życie i pójść w stronę duchowieństwa? Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest odpowiedzieć na takie pytanie ponieważ nie wiecie co ja tak naprawdę czuję ale chciałbym poznać się z waszymi opiniami. Dodam, że mam dopiero 21 lat. Pozdrawiam i liczę na poważne odpowiedzi.


To może być znak.Porozmawiaj z proboszczem,on był przecież w seminarium.Spytaj się jak to jest być księdzem.A jak nie masz tych jąder to lepiej.Zachowasz celibat :-D .Nie będzie cię kusiło.Jeśli nie będziesz mógł zostać księdzem to zostań zakonnikiem. :)

_________________
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje."


Pn lut 23, 2015 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy to powołanie?
No właśnie wyżej o tym pisano ze wcale nie lepiej ze nie będzie kusić.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lut 23, 2015 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy to powołanie?
Ustalmy fakty medyczne: po obustronnym usunięciu jąder niezbędna jest substytucja hormonalna (nadnercza produkują zbyt mało testosteronu, więc podaje się raz na jakiś czas zastrzyk - chyba co 2 tyg). Popęd płciowy zostanie zachowany, podobnie jak zdolność do erekcji i ejakulacji (ilość ejakulatu będzie nieco zmniejszona, podobnie jak po wazektomii, gdyż większość objętości ejakulatu pochodzi z prostaty) Ale to na pewno urolog wyjaśnił. Często przed planowanym usunięciem drugiego lub jedynego jądra pobiera się nasienie na poczet przyszłego zapłodnienia partnerki własnym nasieniem. Jeśli z jakichś powodów tego nie zrobiono - pozostaje bank spermy lub adopcja. Jesteś młody, wszystko co najlepsze jeszcze przed Tobą, tylko kontynuuj leczenie hormonalne. Nadal jesteś 100% facetem, tylko tyle, że nie możesz mieć własnych dzieci (jak wielu innych mężczyzn z jądrami, kobiet z jajnikami na miejscu itp)
No i nie traktuj choroby jako przeznaczenia, choroby się po prostu przytrafiają:(( Nawet dobrym ludziom.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Pt lut 27, 2015 2:37
Zobacz profil
Post Re: Czy to powołanie?
Święceń raczej nie otrzymasz, ale zakonnikiem możesz chyba zostać. W ostateczności tercjarzem.


Pt lut 27, 2015 12:02
Post Re: Czy to powołanie?
Jeżeli jest ktoś bezpłodny, to według przepisów Prawa Kanonicznego nie może zostać na pewno zakonnikiem. Czy księdzem diecezjalnym? Raczej też nie, bo obowiązują tu te same przepisy. NIe słyszałem i nie spotkałem się, żeby dla kogoś zrobiono w tej drodze wyjątek. Bycie bezpłodnym jest przeszkodą kanoniczną.


Pn lut 29, 2016 19:54

Dołączył(a): N lut 07, 2016 8:18
Posty: 51
Post Re: Czy to powołanie?
zakonnik94 napisał(a):
Jeżeli jest ktoś bezpłodny, to według przepisów Prawa Kanonicznego nie może zostać na pewno zakonnikiem. Czy księdzem diecezjalnym? Raczej też nie, bo obowiązują tu te same przepisy. NIe słyszałem i nie spotkałem się, żeby dla kogoś zrobiono w tej drodze wyjątek. Bycie bezpłodnym jest przeszkodą kanoniczną.


Dlaczego bycie bezpłodnym jest przeszkodą kanoniczną do bycia zakonnikiem czy księdzem? Słyszałam o przeszkodzie impotencji, ale nie przeszkodzie bezpłodności. Przecież ksiądz czy zakonnik i tak nie będą mieć dzieci, bo żyją w celibacie.


Wt mar 01, 2016 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czy to powołanie?
Są jeszcze inne formy duchowości dla osób samotnych nawet jeśli, także głowa do góry bracie.
maddie: im pottence - nie możność do bycia 'w możności' posiadania dzieci, jak nie masz jąder -> nie możesz mieć dzieci, tak na logikę, ale ogólnie niech doczyta w KPK.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz mar 03, 2016 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 27, 2016 8:57
Posty: 3
Post Re: Czy to powołanie?
Moim zdaniem na księdza się idzie z powołania. To że w życiu przydarzyły Ci się trudne sytuacje nie oznacza że musisz się zwrócić do Boga jako znak... Ten znak powinieneś zauważyć dużo wcześniej a nie dopiero teraz co stwierdziłeś że nie możesz mieć dzieci to musi być inne wyjście.


Pn cze 27, 2016 9:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL