Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Moje powołanie-historia i pytania. 
Autor Wiadomość
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Cytuj:
Dobra, sam sobie poradzę. Narazie.


Powołany, to jest Forum. I tutaj są różne poglądy i różne wypowiedzi, nie można tylko wybierać sobie tego co Tobie się podoba a na inne strzelać focha. Ale po to własnie zaczynasz dyskusję aby nie tworzyć kołka wzajemnej adoracji ale aby zmierzyć się czasem z kimś kto może mieć zupełnie inne zdanie w danym temacie. Nikt nie chciał tutaj obrażać cię, a skoro chcesz być osobą duchowną to musisz ćwiczyć się w doskonałości, szczególnie wobec innych.

Jeśli przyjdzie ci zmierzyć się z poglądami różnych ludzi jako ksiądz, w tym zagorzałych antyklerykałów to też będziesz ucinał dyskusję?

Cytuj:
Mama mówiła:"zamiast pomagania nam ciągle się tylko modlisz".Kiedyś w szkole ksiądz zrobił test z listów św. Pawła i nie chcę się chwalić,byłem najlepszy.Pomyślałem,że może na księdza się nadam


To że ktoś dużo się modli to nie oznacza tego że ma powołanie do stanu duchownego. Powołanie to jednak coś innego niż tylko to że powiedziałeś sam do siebie że może nadasz się na księdza bo byłeś dobry w jakimś teście.


Cytuj:
Proszę codziennie Boga o pomoc,o odwagę żeby powiedzieć rodzicom że chcę być księdzem.


Chcesz być czy masz prawdziwe powołanie? Czasem przyjęcie powołania nie jest łatwe, to czasem oznacza zmagania samego ze sobą, próbę rozpoznania tego co Bóg naprawdę chciałby w stosunku do tej osoby, jaką obrać drogę w życiu. To wiele myśli, zastanawiania się, nawet czasem wenętrznej walki. A Ty sobie powiedziałeś że chcesz zostać księdzem. To nie jest zawód który można sobie wybrać tak jak to że chcesz być strażakiem bo to takie fajne i jesteś jak hero.

Poczekaj jak testosteron zacznie buzować w żyłach za kilka lat, to wtedy możesz wrócić na Forum do tego tematu i powiedzieć co tam u Ciebie słychać.

Cytuj:
Żebym miał odwagę powiedzieć księdzu i rodzicom że chcę służyć Bogu i ludziom.



A czy naprawdę jesteś świadomy tego co to oznacza? Ile poważnych wyrzeczeń? Księża zmagają się z różnymi sprawami, z wlasną seksualnością, także z poczuciem samotności a może nawet pewnego rodzaju pustki, czasem mogą nawet mieć wtpliwości co do słuszności wybranego stanu, to nie jest takie proste jak teraz ci się wydaje.

Dlatego powiedziałem ci że trzeba nieco dorosnąć do podjęcia takiej decyzji.


Wt lut 24, 2015 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Cytuj:
"Jestem w 5 klasie"


Nie wiem czy Wam umknęło, ale rozmawiacie z 11-latkiem! :-)
Właśnie odkrył, że w wielki czwartek jest fajna msza...
:-)

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Śr lut 25, 2015 0:17
Zobacz profil
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Francesca, właśnie dlatego piszę żeby wrócił tutaj za kilka lat i wtedy może powiedzieć czy nadal czuje to powołanie. Ja też kiedyś chciałem zostać astronautą, hm, nadal chciałbym. :)


Śr lut 25, 2015 3:35
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
powołanyprzezBoga napisał(a):
[color=#0000BF]Od najmłodszych lat interesowałem się rolnictwem.Mój tata jest rolnikiem,więc chciał abym przejął gospodarstwo.Mama pracuje w urzędzie miejsko-gminnym.Rodzice są moim zdaniem mniej wierzący.Raz tata idzie w niedzielę do kościoła,raz mama z siostrą.Niekiedy w ogóle nikt nie idzie tylko ja(chodzę co niedzielę do kościoła)a raz wszyscy.Mam tylko jedną siostrę.Mama nazywa mnie wikarym :-) .Po pierwszej Komunii Św. 25 października 2012 r. zostałem ministrantem.Nie bardzo pomagałem rodzicom,więc mówili że jeśli ja chcę mieć czyste ręce to najlepiej zostać księdzem.Ale kiedyś zastanawiałem się jak to jest być księdzem.No i się wszystko zaczęło.


Wszystko w tym temacie.


Śr lut 25, 2015 5:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 26, 2015 0:25
Posty: 1
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Zostaw to Bogu :-). Ale się módl o łaskę zrozumienia. Bóg jeżeli Ciebie wybrał będzie do Ciebie <mówił> On powoluje nie zapominaj. Kapłaństwo to przywilej ale też wielka odpowiedzialność. Być kapłanem to być wyłącznie dla Boga i ludzi. On wyprostuje wszystkie sprawy.


Cz lut 26, 2015 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 8:13
Posty: 4
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Po pierwsze. Nie musisz zostać księdzem, by służyć Bogu. Sam nie mam ukończonych studiów teologicznych, a jestem ewangelistą w jednym z kościołów protestanckich. O ile wiem podobne funkcje, są też w KK. Poza tym radził bym ci poczekać trochę. Kapłaństwo w jakimkolwiek kościele nie kończy się na samej posłudze Bogu. To bardzo wyidealizowana wizja kapłaństwa. Niesie ono z sobą bardzo wielką odpowiedzialność. Więc zastanów się, czy potrafisz tę odpowiedzialność unieść. Pozdrawiam.

_________________
www.rozważaniateologiczne@blogspot.com


N mar 01, 2015 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 15:45
Posty: 10
Post Re: Moje powołanie-historia i pytania.
Ciągle się zastanawiam... ale podjąłem decyzję-chcę służyć Bogu. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza zrozumiałem, że ludzie potrzebują kapłanów. Ks. proboszcz na kazaniu mówił, że jak był wikarym prowadził spotkanie w niedzielę Dobrego Pasterza rozmowę z rodzicami i młodymi. Mówili, że ludzie potrzebują kapłanów i zakonników (zakonnic)w więzieniach, szpitalach, nawet aby byli dostępni w firmach. A ksiądz zadał im pytanie: " A jakby wasz syn lub córka powiedzieli że chcą iść drogą powołania? Jakbyście zareagowali? Czy zgodzilibyście się?" Nikt nie odpowiedział.

_________________
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje."


Ostatnio przesunięty w górę Cz kwi 28, 2016 13:44 przez: powołanyprzezBoga.


Cz kwi 28, 2016 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL