Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Moja droga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 04, 2016 22:35
Posty: 1
Post Moja droga
Witam serdecznie. Mam na imię Marcin i mam 22 lata. Chciałbym porozmawiać o pewnej sprawie o której wstydzę się rozmawiać. Chodzi o moje powołanie. Pierwszy raz poczułem to uczucie w gimnazjum, uczucie które trudno jest opisać, nie wiem czy to jakiś głos czy impuls ale poczułem, że chce wstąpić do zakonu, jednak to uczucie osłabło po bierzmowaniu. Oddaliłem się od kościoła, przestałem się modlić i uczęszczać na Mszę Świętą. Skończyłem, szkołę jednak z problemami(musiałem )przenieść się do wieczorowej. Potem szukałem pracy,zaliczyłem jeden kurs i staż. Niestety ostatni rok był koszmarem miałem zaburzenia lękowe lecz po terapii ustały
Po tych wydarzeniach pracowałem dorywczo itp. Jednak któregoś dnia znowu poczułem, uczucie którego nie miałem od lat ale tym razem było silniejsze i trwa do dzisiejszego dnia, poczułem nie w głowie, w myślach tylko w sercu, że chcę wstąpić do zakonu. Wiem, że wydaje się to śmieszne, sam się w tym zagubiłem, przecież od lat nie chodziłem do kościoła i nie miałem kontaktu z wiarą. Ale czułem to i nadal czuje jak by ktoś mnie popychał w tą stronę. Nie mam z kim o tym porozmawiać dlatego napisałem tutaj. Nie wiem co z tym zrobić, wiem jedno to uczucie jest prosto z serca, nie myślę o tym jak zawodzie czy karierze, po prostu chciałbym to zrobić.


Pt mar 04, 2016 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2016 8:18
Posty: 51
Post Re: Moja droga
Przede wszystkim módl o rozeznanie swojego powołania. Jeśli to pochodzi od Boga, to tak szybko nie minie. Jeśli uznasz, że to jest twoja droga, wstąp do zakonu. Tam będziesz miał okazję zobaczyć czy to jest właśnie twoje miejsce. Śluby wieczyste składa się dopiero po kilku latach, więc będziesz miał sporo czasu, żeby to rozeznać. Z Bogiem!


So mar 05, 2016 7:30
Zobacz profil
Post Re: Moja droga
Jeżeli czujesz w głębi serca, że chciałbyś wstąpić do zakonu i to Ci nie mija przez długi czas, to faktycznie to może być znak Boży. To może być właśnie ten głos, który mówi "Pójdz za Mną". To może być fantastyczna sprawa. Wiem, bo sam już to kiedyś przeżyłem. Najpierw był pomysł (miałem ok.12-13 lat, który spadł jak z nieba, byłem ministrantem, ale z czasem ten pomysł odchodził na plan boczny. Jednak im bliżej byłem okresu zdecydowania o tym, co będę robił w przyszłości, powracałem do tego. Miałem też to szczęście, że pomagali mi w tym kapłani - salezjanie, oraz moja rodzina. Miałem nie małe wątpliwości czy się nadaję, a i z nauki nigdy nie byłem orłem. Jednak w tym wszystkim zaufałem Bogu, i powiedziałem: Panie, niech będzie tak, jak chcesz Ty. Dziś jestem już od ponad pół roku zakonnikiem i czuję, że dobrze wybrałem. Jako radę, chciałbym Ci polecić na początek, byś znalazł sobie stałego spowiednika i często przystępował do Komunii św. Warto też, jeżeli masz możliwość złapać kontakt z jakąś wspólnotą, jakimiś księżmi, zakonnikami, czy też świecką wspólnotą, by mieć przynajmniej poczucie, że jesteś formowany przez kogoś. W razie, gdybyś miał jeszcze jakieś pytania - wal. Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. :-D .


N mar 13, 2016 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Moja droga
Są dwie opcje, tak czy siak znajdź mądrego kapłana aby o tym pomówić, ale naprawdę mądrego.
są też świeckie osoby, które znają zagadnienia związane z takimi rzeczami, ale zawsze bezpieczniej z jakimś dobrym mądrym kapłanem, najlepiej jeszcze świętym . nie ma co ciebie straszyć do przodu.
z Panem Bogiem i błogosławionego czasu przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz mar 17, 2016 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2016 22:20
Posty: 1
Post Re: Moja droga
Każdy podąża swoją indywidualną drogą...


Śr lis 02, 2016 12:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL