Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak wybrać właściwy zakon dla siebie? 
Autor Wiadomość
Post Jak wybrać właściwy zakon dla siebie?
Czym się kierować przy wyborze? Jakieś rady, sugestie od doświadczonych, niedoświadczonych? Bardzo proszę :)


So maja 28, 2005 18:22

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Na tej stronie http://salwatorianie.pl/miba/ znajdziesz informacje o różnych zakonach.
Chyba przy wyborze zakonu należy kierować się tym, jaka duchowość którego zakonu najbardziej ci odpowiada. I pytać Boga o właściwe rozeznanie powołania, jaką drogą chce Cię prowadzić.


So maja 28, 2005 19:02
Zobacz profil
Post 
akacja, dziękuję za adres strony i rady; tak postępuję, szukam, rozmyślam, modlę się, ale nie wiem, w którą stronę Pan mnie pociąga...


So maja 28, 2005 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja zawsze pałałam dużym uczyciem do dominikanek. Więc polece Ci ten właśnie zakon :)


So maja 28, 2005 21:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: Jak wybrać właściwy zakon dla siebie?
mniszka napisał(a):
Czym się kierować przy wyborze? Jakieś rady, sugestie od doświadczonych, niedoświadczonych? Bardzo proszę :)


Droga Mniszko

Godne pochwaly jest to, ze wybierasz zycie wyzsze tj. zakonne, ktore jest rzeczywiscie Taborem w przeciwienstwie do Kalwarii, ktora jest zyciem w stadle rodzinnym.

Co do wyboru...pros Pana Jezusa.ON wskaze ci ten wlasciwy.

Pozdrawiam zapewniajac o modlitwie.

Tess :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N maja 29, 2005 1:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Cytuj:
Godne pochwaly jest to, ze wybierasz zycie wyzsze tj. zakonne, ktore jest rzeczywiscie Taborem w przeciwienstwie do Kalwarii, ktora jest zyciem w stadle rodzinnym.


Doświadczam tego rzeczywiście że życie konsekrowane jest przedsmakiem nieba, a małżeństwo to kalwaria.


N maja 29, 2005 6:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
akacja napisał(a):
Cytuj:
Godne pochwaly jest to, ze wybierasz zycie wyzsze tj. zakonne, ktore jest rzeczywiscie Taborem w przeciwienstwie do Kalwarii, ktora jest zyciem w stadle rodzinnym.


Doświadczam tego rzeczywiście że życie konsekrowane jest przedsmakiem nieba, a małżeństwo to kalwaria.


Doswiadczylem tego rowniez na wlasnej skorze droga Akacjo.Malzenstwo rowniez moze stac sie przedsionkiem nieba jezeli Bog polaczy dwoje bogobojnych ludzi.Wiele malzenstw w dzisiejszym swiecie dotknietych jest nieszczesciem a najczestszym powodem jest to, ze Chrystus nie zostal zaproszony do zycia malzenskiego, mezowie spelniaja role tyranow a malzonki chca przewodzic w samolubny sposob malzenstwem.Ludzie powinni zejsc na dno swojej nedzy i prosic Ducha Swietego o swiatlo.Ile mozna byloby zaosczedzic cierpien w ten sposob.

Pozdr. :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N maja 29, 2005 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Dobrze, Tess, ale to jest temat mniszki i ona pyta o co innego.

Cytuj:
tak postępuję, szukam, rozmyślam, modlę się, ale nie wiem, w którą stronę Pan mnie pociąga...


Mniszko, prawdopodobnie jesteś jeszcze osobą bardzo młodą. Młodość to czas szukania swego powołania. Masz jeszcze wiele czasu aż się zdecydujesz. W wielu zakonach organizowane są dni skupienia i rekolekcje dla dziewcząt. Poszukaj na stronie którą ci podałam terminów takich rekolekcji albo wpisz w google.pl "rekolekcje dla dziewcząt" lub podobne hasło może być z miastem w którym mieszkasz. Będziesz mogła dzień lub parę dni spędzić w klasztorze na modlitwie i poszukiwaniu tego w którą stronę rzeczywiście Pan Ciebie pociąga.


N maja 29, 2005 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 02, 2004 9:43
Posty: 30
Post 
Według mnie trzeba się kierować głosem serca poprostu.
Pozdrawiam, życze zdrowia.

_________________
,,Żebyśmy byli mniej wrażliwi na dźwięk monety a bardziej na łzy"- O. Piotr Ferdin OSCam.


N maja 29, 2005 17:46
Zobacz profil WWW
Post 
Dziękuję za Wasze odpowiedzi! Bardzo dziękuję!
Pozdrawiam Was wszystkich, a szczególnie Meg, bo tak się składa, że ja też mam "słabość" do dominikanek :-D
Na samym wstępie zastanawia mnie, czy zdecydować się na klauzurę - mam do tego skłonności, ale to tak poważna decyzja, że przeraża.


Pn maja 30, 2005 16:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:50
Posty: 180
Post 
Michał z Warszawy-Ursus napisał(a):
Według mnie trzeba się kierować głosem serca poprostu.
Pozdrawiam, życze zdrowia.


:o Jakiego serca? My mamy nieustannie poddawać Woli Bożej, a ty wymyślasz tu jakieś serce. Człowieku! Tu mowa o POWOŁANIU a nie o wyborze bombonierki.

_________________
Logicznych powodów brak, gdy pod chełmem jeno wiatr :-)


Pn maja 30, 2005 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Co do klauzury, to Ci nic nie poradzę, mogę tylko napisać, że moja koleżanka wstąpiła do Dominikanek właśnie i jest bardzo szczęśliwa.

Oczywiście - modlitwa, modlitwa, modlitwa. A oprócz tego otwarte oczy i uszy (że o sercu nie wspomnę). Pan Bóg na pewno Ci powie, gdzie chce Cię mieć - może coś przeczytasz, kogoś spotkasz, trafisz właśnie na jakieś rekolekcje. Co nie oznacza, że nie powinnaś sama zastanowić się nad swoim charyzmatem, spróbować trochę zawęzić możliwości.

Ale ja to z pozycji tej niedoświadczonej :)

Pozdrawiam serdecznie :))

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn maja 30, 2005 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 02, 2004 9:43
Posty: 30
Post 
Chodziło mi o głos serca inaczej mówiąc głos naszego Powołania trzeba wybrać taki Zakon do którego czujemy sympatie i to jest znak od Boga że to właśnie ten...
Pozdrawiam, życze zdrowia.

_________________
,,Żebyśmy byli mniej wrażliwi na dźwięk monety a bardziej na łzy"- O. Piotr Ferdin OSCam.


Pn maja 30, 2005 16:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Ojejj wiele zakonów się dobrze zapisało, np. Kameduli nad Wigrami (dopóki ich nie wuludniono :() Żeńska gałąź Kamedułek również istnieje więc czemu nie? :D

Tak naprawdę to takie wirtualne poradnictow nie ma sensu, takie sprawy trzeba samemu rozeznac i tyle :)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn cze 13, 2005 11:42
Zobacz profil
Post 
Temat: Wkład zakonów w rozwój kultury i nauki został wydzielony:
viewtopic.php?p=81734#81734


Pn cze 13, 2005 23:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL