Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Powołanie do Życia duchownego.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 14:54
Posty: 1
Post 
qrczak7 napisał(a):
A ja tam sobie myśle, że to tylko wasza chora imaginacja. Nikt nie został stworzony do zycia duchownego, zycie duchowne to ucieczka przed prawdziwym powołaniem, czyli posiadaniem domu, rodziny i dzieci. Tego przecież oczekuje od was wasz Bóg, czyz nie ?

Nie marnujcie sobie życia !
Zdroofko


Całkowicie się zgadzam z Qrczakiem. Bóg nie jest istotą seksualną, i nie potrzebuje opozycji miłości do Niego do miłości do mężczyzny / kobiety


Pt lip 29, 2005 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 18, 2005 16:32
Posty: 13
Post <><
hmm...o tym to mój brat mógłby rozmawiać godzinami...( jest w Seminarium - i ma sie dobrze :P) Kiedyś opowiadał mi jak to jest...ale mało co z tego zrozumiałam... Teraz wydaję mi się ze tego nie da się opisać, wyjaśnić...to jest sprawa indywidualna...i dość skomplikowana...

P.S. a może zaczerpnac rady jakiegoś księdza...?? ;) --> zapewne nie powie nic innego, bo zawsze mówią to samo...heh

_________________
JEZUS - Droga Prawda Życie !!!


So lip 30, 2005 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 15:44
Posty: 34
Post 
Ksiaze napisał(a):
Rozumiem, ze obie drogi sa rownie dobre. Jednak nie daje mi to spokoju, jakie sa motywy kogos, kto decyduje sie na rezygnacje z zycia w spoleczenstwie, w malzenstwie. Moze to lek, obawa, ucieczka, brak wiary w siebie? Nie wiem. Moze swiadomosc bycia kims lepszym, bo blizej Boga. Mam nadzieje, ze nie urazilem nikogo. Chce tylko zrozumiec motywy.

motyw jest podobny do tego który skłania kogoś do założenia rodziny i wychowywania dzieci ( a te mają w sobie najlepszy obraz Boga ) , tylko odwrotny :lol: , tj. ktoś nie może żyć bez drugiej osoby , więc ją szuka , znajduje i jest szczęśliwy , a ktoś inny takiej potrzeby nie czuje , wobec tego czasem wsłuchując się w siebie?, głos Pana? wie że to właśnie jest jego/jej przeznaczenie i też jest szcześliwy, czasem ktoś nie umie znaleźć swojego przeznaczenia i to jest smutne


Wt sie 02, 2005 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 11:11
Posty: 1
Post 
qrczak7 napisał(a):
A ja tam sobie myśle, że to tylko wasza chora imaginacja. Nikt nie został stworzony do zycia duchownego, zycie duchowne to ucieczka przed prawdziwym powołaniem, czyli posiadaniem domu, rodziny i dzieci. Tego przecież oczekuje od was wasz Bóg, czyz nie ?

Nie marnujcie sobie życia !
Zdroofko


witam!

qrczak7 1000000% racji!! jak najbardziej się z Toba zgadzam!
mój bardzo dobry przyjaciel jest na drugim roku seminarium i nie wiem jak ja mam mu przemówić aby nie marnował sobie życia??!! :-X tyle razem przeżyliśmy. 1000 litrów piwa, wyjazdy na mecze...a tu taki zonk!! :? za każdym razem jak go teraz spotkam widzę jak się zmienia-według mnie na złe. coraz bardziej oddala się od nas i odchodzi do kościelnego świata...codziennie na msze itd.... nawet pogadać z nim się nie da już tak jak wcześniej. co dopiero będzie za parę lat!!!
nawet jego rodzina która jest bardzo wieżąca nie może sie z tym pogodzić!!!
szkoda gadać.....


Śr sie 03, 2005 13:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL