Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Jak poradzić sobie z samotnością 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Liza napisał(a):
Z psychiatrii usunięto pojęcie chorób psychicznych i zamieniono na zaburzenia. Nazwanie kogoś psycholem jest formą obraźliwą i dlatego zareagowałam. Określa nas słownictwo jakim się posługujemy. Osoby zrównoważonej, o silnej osobowości i świadomej swej wartości nikt przy zdrowych zmysłach nie określi pogardliwie a tych, którzy się tego dopuszczą w jej obecności potrafi przywołać do porządku. Zapewniam, że skutecznie i niekoniecznie złośliwie.
Kobieta powinna mieć jasno określony cel życia i sferę wartości oraz szacunek do siebie. Sporo kobiet nie ma pojęcia co to oznacza. Ich płytkość odstrasza mężczyzn a one nie narzekają na przedmiotowe traktowanie.
Potrafię zrozumieć samotność osób niosących garb kompleksów, bo popełniono karygodne błędy wychowawcze czy chorych. Samotność osób atrakcyjnych fizycznie jest ich winą. Powodów jest sporo, ale tkwią rzadko na zewnątrz. Lustro służy nie tylko do przeglądania w nim staranności wykonania makijażu.


Och jak ja uwielbiam, gdy ktoś wie jacy powinni być inni, jak się zachowywać, wie kiedy coś jest winą innych .... cudownie być takim w pełni świadomym człowiekiem :o

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Pn kwi 23, 2012 17:37
Zobacz profil
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
zagubiona_21 napisał(a):
Och jak ja uwielbiam, gdy ktoś wie jacy powinni być inni, jak się zachowywać, wie kiedy coś jest winą innych .... cudownie być takim w pełni świadomym człowiekiem :o

Pochlebcy i fałszywie współczujący są szkodnikami naszego rozwoju. Uwagi można przyjąć, można odrzucić. Jeśli piszesz o sobie to musisz liczyć się także z innym spojrzeniem. Zmieniać możemy tylko siebie, nie innych, więc należy mieć wgląd w siebie a inni dostarczają nam materiału do przemyśleń. Święci mawiali: Panie Boże nie będę Ci dyktował przez kogo wskazujesz mi moje wady.
Jeśli ktoś widzi winę swych niepowodzeń w innych to ma sporo do zrobienia ze sobą....chyba, że jest neurotykiem. Wtedy zawsze winni będą inni. Nie można mu jednak pozwolić sobą kierować, należy wyznaczać wyraźne granice, bo wejdzie nam na głowę.


Pn kwi 23, 2012 18:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Nie wiem do czego piszesz. Nie spodobał mi się Twój ton wobec absurdalnej, taki wszystkowszechwiedzący. W tym momencie do prostego zdania dorobiłaś całą teorię wraz z poradą.... ciekawe :)

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Wt kwi 24, 2012 11:15
Zobacz profil
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Zagubiona, ten ton to nie tylko do Absurdalnej. I nie tylko Tobie się on nie podoba.
To nawet ma swoją nazwę - przemądrzałość. Bez względu na to, jaką teorię się do tego nie dorobi ;-)


Wt kwi 24, 2012 11:25

Dołączył(a): Pn lut 24, 2014 2:28
Posty: 1
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Dla mnie największym motywatorem w walce z samotnością był moment, kiedy sobie uświadomiłem, że jest to doskonała okazja do... kształcenia się. Do zainwestowania w samą siebie. Dzisiaj, serio, dziękuje panu, że przez jakiś czas była samotna i mogłem podjąć takie, a nie inne decyzje.

Z drugiej strony wiadomo, każdemu może pomóc coś innego. Opisałam tylko swoje doświadczenia. Może coś z tej listy "sposobów na samotność" komuś pomoże, chociaż wiadomo, że żaden nie zadziała "hop - siup - od razu": http://poradzic-sobie-z-samotnoscia.blogspot.com/2014/02/jak-poradzic-sobie-z-samotnoscia.html


Pn lut 24, 2014 2:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 01, 2014 5:10
Posty: 24
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Rozumiem że można czuć się samotnym będąc sama, ale można też czuć się samotnym będąc żoną i matką.
Myślę że to dobrze że ten wolny czas przeznaczasz na zastanowienie się co jest dla ciebie ważne w życiu, to stwarza pewne fundamenty, które później ułatwiają życie - bo wiemy co jest dla nas istotne i na co przeznaczamy większą część naszej energii. Z jednej strony proponuję zacząć chodzić w jakieś miejsca gdzie można spotkać różnych facetów np. na sekcję sportową, może a nuż uda się się znaleźć tę drugą połowę a do tego czasu można przede wszystkim modlić się o dobrego męża i mimo wszystko znaleźć jakieś pozytywy z obecnej sytuacji. Jeżeli ciągle będziesz rozgoryczona aktualną sytuacją to z czasem rzeczy które sprawiają przyjemność przestaną cieszyć.


So sie 09, 2014 0:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 9:44
Posty: 2
Post wyjść naprzeciw bardziej samotnym? i...znaleźć radość Jezusa
SZUKAJĄCYM SWEJ DROGI
1.Wspólnota ZKS rozpoczęła powakacyjną działalność, czyli spotkania piątkowe!
Bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nami również osoby z doświadczeniem formacji we wspólnotach religijnych (m.in. Ruch Rodzin Nazaretańskich, oaza, duszpasterstwo akademickie itd) oraz innych kochających Jezusa, którzy szukają konkretnego zaangażowania w Kościele.
2.Osoby rozeznające swoje powołanie pod kątem tej szczególnej Przygody jaką jest "życie na wyłączność" dla Pana Jezusa, które chciałyby zapoznać się z duchowością i charyzmatem wspólnoty świeckiego życia konsekrowanego związanej z ZKS i RRN zapraszamy do kontaktu
http://www.zwrocenikuslabosci.org
tel. 508 133 949, annaczerwi@gmail.com
http://www.rrnkatowice.pl


Pn wrz 29, 2014 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 24, 2011 14:37
Posty: 440
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
aby poradzic sobie z samotnością należy żyć w swoim świecie, mieć zainteresowania, pasje. Ja już wiele lat unikam towarzystwa, i jakoś żyję. Obejrzyjcie sobie film Sala Samobójców i tam zobaczycie jak ludzie sobie z tym radzą.


N sty 03, 2016 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
zenon52 napisał(a):
aby poradzic sobie z samotnością należy żyć w swoim świecie, mieć zainteresowania, pasje.

aby poradzić sobie z powietrzem należy 100x szybciej oddychać
aby poradzić sobie z wodą należy pić jej 100 x więcej
;)

świat jest jaki jest, życie jest jakie jest, nie zawsze nam pasuje ale na pewno nie można się nim nudzić jest tak różnorodne.
Problemem jest TEN, który chciałby tym światem, życiem kierować, jakoś je ustawić po swojemu. Na końcu staje się problemem dla samego siebie i to jedyna pozytywna wiadomość :)

Samotność jest jaka jest, zawsze taka była i nie próbujmy jej zmieniać ani zwalczać.


Pn sty 04, 2016 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
goja napisał(a):
Witam. Wiem,że o samotności już trochę było na tym forum. Mnie chodzi głównie o samotność rozumianą jako życie w pojedynkę, bez męża, dzieci. To nie zawsze musi być dobrowolny wybór. Może być tak, że ktoś w swoim dotychczasowym życiu nigdy nie spotkał osoby, którą by pokochał. :-( Ja nie chcę nawet słyszeć o samotności. Chciałabym kochać i być kochaną. Nie wiem czy tą swoją samotność rozumieć jako Bożą wolę.Jak na razie nie potrafię, się z tym pogodzić. Jeżeli na forum są osoby, które podobnie jak ja nie dawały sobie z tym rady, a teraz potrafią z tym żyć, to proszę żeby o tym napisały.

Trzeba iść ostro w używki, ja tak zrobiłem i od tego momentu, czyje sie szczęśliwy jak małe dziecko :-D :-D :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 06, 2016 14:28
Zobacz profil
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Robek napisał(a):
goja napisał(a):
Witam. Wiem,że o samotności już trochę było na tym forum. Mnie chodzi głównie o samotność rozumianą jako życie w pojedynkę, bez męża, dzieci. To nie zawsze musi być dobrowolny wybór. Może być tak, że ktoś w swoim dotychczasowym życiu nigdy nie spotkał osoby, którą by pokochał. :-( Ja nie chcę nawet słyszeć o samotności. Chciałabym kochać i być kochaną. Nie wiem czy tą swoją samotność rozumieć jako Bożą wolę.Jak na razie nie potrafię, się z tym pogodzić. Jeżeli na forum są osoby, które podobnie jak ja nie dawały sobie z tym rady, a teraz potrafią z tym żyć, to proszę żeby o tym napisały.

Trzeba iść ostro w używki, ja tak zrobiłem i od tego momentu, czyje sie szczęśliwy jak małe dziecko :-D :-D :-D


A w momencie gdy zabraknie uzywek, bedzie to samotna samotnosc w samotnosci. :-(


Śr sty 06, 2016 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
sapper napisał(a):
A w momencie gdy zabraknie uzywek, bedzie to samotna samotnosc w samotnosci. :-(

Słodyczy w sklepie zabraknie?
Zlikwidują Lige Mistrzów?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 06, 2016 14:40
Zobacz profil
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
A w momencie gdy zabraknie uzywek, bedzie to samotna samotnosc w samotnosci. :-(

Słodyczy w sklepie zabraknie?
Zlikwidują Lige Mistrzów?


Moze zabraknac sklepow, a mistrzostwem bedzie zdobycie pozywienia.


Śr sty 06, 2016 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
sapper napisał(a):
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
A w momencie gdy zabraknie uzywek, bedzie to samotna samotnosc w samotnosci. :-(

Słodyczy w sklepie zabraknie?
Zlikwidują Lige Mistrzów?


Moze zabraknac sklepow, a mistrzostwem bedzie zdobycie pozywienia.

Taka sytuacji jest możliwa, i to bez względu na to co będe robił, więc nie wiem jak sens jest o tym gadać.
To tak jakbyś nagle wyskoczył z tym, że moge kiedyś umrzeć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 07, 2016 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Jak poradzić sobie z samotnością
sapper napisał(a):
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
A w momencie gdy zabraknie uzywek, bedzie to samotna samotnosc w samotnosci. :-(

Słodyczy w sklepie zabraknie?
Zlikwidują Lige Mistrzów?


Moze zabraknac sklepow, a mistrzostwem bedzie zdobycie pozywienia.

Dokładnie.

Poza tym co z okresami kiedy nie jemy? :badgrin:


Pn paź 31, 2016 8:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL