Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Mamy slub koscielny mieszany, ja jestem strona wierzaca. Niestety maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka, tzn mowi, ze jak dziecko bedzie chcialo to sie zgodzi, ale np w wieku 7 lat. Co robic w takiej syt?


Wt mar 03, 2015 11:06
Zobacz profil
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Macie juz jedno dziecko. Jest ochrzczone?

A remont skonczyliscie i mieszkacie razem?

A teraz napisze wprost.
Z twoich wypowiedzi na forum wynika, ze probujesz isc po linii najmniejszego oporu: jak by tu zalatwic sprawe, zeby bylo po twojemu a maz siedzial cicho.

Jestes (dopiero) kilka lat po slubie. Nie wiem dlaczego wyszlas za maz za tego czlowieka, moze po prostu chcialas miec rodzine? Jezeli jednak nie zaczniesz pracowac nad soba i nad komunikacja w waszym zwiazku, to niedlugo zostaniesz samotna matka z dwojgiem dzieci.
Nie znamy korzeni waszego zwiazku, z twojego opisu maz jest mrukiem i robi co chce, ale nie wiem czy to do konca prawda. Faktem jest, ze to twoj maz i twoja rodzina i to tylko ty mozesz cos zmienic, zeby nie meczyc siebie, dzieci i meza w toksycznym ukladzie. Moze psycholog ci cos pomoze?


Wt mar 03, 2015 11:59

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Kael napisał(a):
Z twoich wypowiedzi na forum wynika, ze probujesz isc po linii najmniejszego oporu: jak by tu zalatwic sprawe, zeby bylo po twojemu a maz siedzial cicho.



Cóż, skoro mąż najpierw się zobowiązująco zgodził, a teraz wykręca...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 03, 2015 13:00
Zobacz profil
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Widac ma swoje powody.
To jest, moim zdaniem, objaw czego innego a nie glowny problem. Dlatego sigmasigma moze postawic na swoim i ochrzcic dziecko w tajemnicy przed mezem i miec dalej przepychanki w domu po wygranej bitwie, albo sprobowac oczyscic atmosfere i rozwiazac problemy podstawowe.


Wt mar 03, 2015 13:17
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
sigmasigma napisał(a):
Mamy slub koscielny mieszany, ja jestem strona wierzaca. Niestety maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka, tzn mowi, ze jak dziecko bedzie chcialo to sie zgodzi, ale np w wieku 7 lat. Co robic w takiej syt?

Przypomnieć mężowi do czego się zobowiązałaś, kiedy braliście ślub. W ostateczności możesz ochrzcić bez jego zgody, bo Kościół wymaga zgody przynajmniej jednego z rodziców, a nie obojga.


Wt mar 03, 2015 20:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Ciekawe jakie będzie dziecko miało poglądy na ten temat jak dorośnie. Dajmy nato nie będzie mu się podobać fakt, że było chrzczone Jakby oboje rodziców było zgodnych to jeszcze jakoś by jakoś łagodniej pewnie to zniosło. Zaś w wypadku gdy jedno nalegało, drugie było przeciwne, to może być wtedy nieciekawie na tym gruncie.


Śr mar 04, 2015 0:22
Zobacz profil
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
sigmasigma napisał(a):
Co robic w takiej syt?

Rozmawiać, dyskutować, opisywać swoje zobowiązanie i wskazywać skąd takie a nie inne "chcenia". Dziecko ma dwoje rodziców odpowiedzialnych za nie. Dwójkę ludzi, którzy dla dobra dzieci winni umieć się komunikować i podejmować decyzje. A nie pytać forumowiczów i między wierszami szukać aprobaty. Źle to wróży na przyszłość, bo dzieci rosną i decyzji (również światopoglądowych) będzie o wiele, wiele więcej.
Ostatnio planowałaś rozwód... Nawet w przypadku rodziców, którzy się rozstają, opieka nad dzieckiem powinna być odpowiednio solidarnie dzielona i ponoszona. A wychowanie i przygotowanie do życia w świecie takich a nie innych idei powinno być uzgadniane.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
W ostateczności możesz ochrzcić bez jego zgody, bo Kościół wymaga zgody przynajmniej jednego z rodziców, a nie obojga.

Urocze. Rozumiem skąd takie podejście KK, ale w związku ludzie - dla dobra wspólnego i dziecka - powinni inaczej takie sprawy zalatwiać. Zwłaszcza, że na forum można na temat związku autorki znaleźć dość wyraźne info, że mają problemy z wzajemną komunikacją i rozumieniem.


Śr mar 04, 2015 0:31
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Wypowiedzi naruszające zasady działu zostały usunięte. Proszę zwracać uwagę gdzie się pisze.


Śr mar 04, 2015 7:27
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Wiele zależy od tego, po co ten chrzest. Bo ochrzcić to może każdy, nawet niechrześcijanin, byleby tylko wiedział, co robi. I chrzcić można wszystkim, co zawiera wodę, nawet pepsi, byleby nie robić z tego kpin. Potrzebna jest więc woda, formuła trynitarna i człowiek, który ją wypowie, polewając wodą.

Taki chrzest włącza ochrzczonego do Kościoła, ale na ogół NIE włącza go do dyskursu społecznego. Aby to drugie zaszło, potrzebna jest mniej lub bardziej pompatyczna ceremonia.

Podsumowując, jeżeli zależy ci wyłącznie na zbawieniu dziecka, możesz ochrzcić je sama, przy okazji najbliższej kąpieli. Jeżeli jednak bardziej zależy ci na demonstracji, to powinnaś negocjować z mężem. Przydatne będą jego zobowiązania ze ślubu. Zobowiązał się do ochrzczenia dzieci w wierze katolickiej, czy nie?


Śr mar 04, 2015 11:34
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
A sigmasigma zobowiazala sie do "milosci, wiernosci i uczciwosci malzenskiej". I wlasnie z ta uczciwoacia jakby nie bardzo....

Dlatego ja jestem zdania, ze wazniejsze jest rozwiazanie problemow malzenskich niz rada typu "maz sie zobowiazal". Przeciez maz sie zgadza, ale za 7 lat. Bylo cos w tym zobowiazaniu o terminach?


Śr mar 04, 2015 11:42
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Za siedem lat może powiedzieć, że jak dziecko dorośnie, to wtedy samo zdecyduje za siebie.


Śr mar 04, 2015 11:51
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Kael napisał(a):
A sigmasigma zobowiazala sie do "milosci, wiernosci i uczciwosci malzenskiej". I wlasnie z ta uczciwoacia jakby nie bardzo....
No przeca mu uczciwie powiedziała, że chce ochrzcić dziecko. A jak gościu nie chce zrozumieć imperatywów wiary swojej żony, to jego wina.
Cytuj:
Dlatego ja jestem zdania, ze wazniejsze jest rozwiazanie problemow malzenskich niz rada typu "maz sie zobowiazal".
Głównym i nie rozwiązywalnym problemem tego małżeństwa jest to, że w ogóle zaistniało. O czym sama dobrze wiesz, skoro, jak piszesz, zapoznałaś się z dotychczasowymi wypowiedziami wątkotwórczyni.


Śr mar 04, 2015 12:03
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Kael napisał(a):
Dlatego ja jestem zdania, ze wazniejsze jest rozwiazanie problemow malzenskich niz rada typu "maz sie zobowiazal".

Akurat w tym przypadku, to żona się zobowiązała, a mąż został o tym zobowiązaniu poinformowany.


Śr mar 04, 2015 12:06
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Moj musial sie zgodzic, ze nie bedzie przeszkadzal.

Owszem, za 7 lat to dziecko ma moc (wedlug meza) zdecydowac, ale przeciez Kosciol tez uwaza, ze to jest wiek rozeznania i dziecko wie co robi. Jak sigmasigma bedzie wychowywsc dzieci w wierze, to dziecko bedzie chcialo dac sie ochrzcic. Ale jak sigmasigma nie rozwiaze konfliktow z mezem, to zrobia sobie pieklo na ziemi kosztem, oczywiscie, dzieci. A to juz zadnym przykladem zycia wiara nie jest.


Śr mar 04, 2015 12:26
Post Re: maz nie chce sie zgodzic na chrzest dziecka
Tylko dlaczego to sigmasigma ma ustąpić, skoro mąż był świadom tego, jakie ona ma zobowiązania?


Śr mar 04, 2015 12:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL