Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 22:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co jest 'bogactwem'? 
Autor Wiadomość
Post Co jest 'bogactwem'?
Bogactwo kojarzy mi się z pieniędzmi, drogimi przedmiotami, biżuterią, specjalistycznym sprzętem itp. Jednym słowem - materia. Ale czy bogactwem nie może być też umysł? Wysoka sprawność intelektualna, która umożliwia wejście w posiadanie bogactw materialnych?

PS.

Przecież bogacz, z przypowieści o 'bogaczu i Łazarzu', musiał się jakoś dorobić swojego bogactwa.


N paź 11, 2015 19:48
Post Co jest 'bogactwem'?
Ponawiam pytanie, gdyż być może zadałem je w złym dziale:

Bogactwo kojarzy mi się z pieniędzmi, drogimi przedmiotami, biżuterią, specjalistycznym sprzętem itp. Jednym słowem - materia. Ale czy bogactwem nie może być też umysł? Wysoka sprawność intelektualna, która umożliwia wejście w posiadanie bogactw materialnych?

PS.

Przecież bogacz, z przypowieści o 'bogaczu i Łazarzu', musiał się jakoś dorobić swojego bogactwa.


Pn paź 12, 2015 19:37
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
MichałPawłowski napisał(a):
Ponawiam pytanie, gdyż być może zadałem je w złym dziale:

Bogactwo kojarzy mi się z pieniędzmi, drogimi przedmiotami, biżuterią, specjalistycznym sprzętem itp. Jednym słowem - materia. Ale czy bogactwem nie może być też umysł? Wysoka sprawność intelektualna, która umożliwia wejście w posiadanie bogactw materialnych?

PS.

Przecież bogacz, z przypowieści o 'bogaczu i Łazarzu', musiał się jakoś dorobić swojego bogactwa.


Pieniadze nie sa miara bogactwa.
Zostaly wymyslone tylko i wylacznie w celach podatkowych i gromadzenia zasobow, przez ludzi zachlannych.
Wyobraz sobie np. poborce podatkowego pobierajacego dziesiecine, ktora ma starczyc na kolejny rok. Czyli swinie, krowy, chleb, mleko maslo. :-)
To samo z zachlannymi ludzmi, nie bada w stanie nagromadzic zbyt wiele bo im to po prostu zepsuje sie i zgnije.
Taki system bez pieniedzy jest jakby bariera powstrzymujaca nadmierne gromadzenie bogactw, oraz bariera ekologiczna, aby nie zniszczyc i nie wyeksploatowac ziemi.
No ale diabelskie nasienie nie moglo siedziec bezczynnie i wymyslilo kase, i teraz kazdy zamiast modlic sie o zdrowie, najblizszych i pozostalych mieszkancow ziemi, modli sie o kase i jej najbardziej pozada.
Np. Zydzi, zwlaszcza ortodoksi nawet sobie nie zdaja sprawy z tego ze te 30 srebrnikow (kasa, kasa i jeszcze raz kasa) to jest to ich przeklenstwo na ktorego zakonczenie od wiekow czekaja, jednoczesnie brnac w nie glebiej, pociagajac za soba reszte Swiata.
Mysleli juz ze 1915, czy 18 klatwa sie skonczyla, a Hitler pokazal im ze jednak jeszcze nie.


Wt paź 13, 2015 8:48

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Żenujące bzdury.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 10:00
Zobacz profil
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
JedenPost napisał(a):
Żenujące bzdury.


Masz prawo do wlasnego zdania.


Wt paź 13, 2015 10:43

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Doprecyzowując: budzi moją odrazę Twoje uzasadnianie tragedii Żydów "klątwą".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 11:13
Zobacz profil
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
JedenPost napisał(a):
Doprecyzowując: budzi moją odrazę Twoje uzasadnianie tragedii Żydów "klątwą".


Kolego, jesli nie rozumiesz tematu to nie pisz. Poczytaj pierw o wierzeniach i interpretacji Biblii przez Zydow ortodoksow.
Napisalem o faktach, historycznych, a ze nie umiem owijac w kolorowa bawelne pisze takimi slowami jakimi pisze.
Jestem przeciw ludobojstwu, ale np. wyolbrzymianie holokaustu Zydow tez nie jest na miejscu, bo wiele innych narodow spotkalo i ciagle spotyka to samo.
Dlaczego holokaust ma byc kojazony jedynie z Zydami? Czyzby inni sie nie liczyli?
Juz nawet dochodzi do tego ze Zydzi nie mowia o niemieckich obozach koncentracyjnych, a o polskich obozach koncentracyjnych.


Wt paź 13, 2015 11:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Nie sądzę, żeby miał podstawy pouczać mnie w temacie holocaustu ktoś, kto wiąże go z 30 srebrnikami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 11:48
Zobacz profil
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
JedenPost napisał(a):
Nie sądzę, żeby miał podstawy pouczać mnie w temacie holocaustu ktoś, kto wiąże go z 30 srebrnikami.


Takie powiazanie Ty zrobiles nie ja. Wiec nie przeginaj, bo takich manipulatorow to ja dobrze znam i wiem jak i po co to robia.
Tak dla zobrazowania tego co robisz to swietny jest humor o gosciu u psychologa;

Lekarz pokazuje mu kartke z narysowanym kolkiem i pyta co pan widzi>
Gola babe odpowiada, na kolejne rysunki trojkata, kwadratu i innych, odpowiada "gola baba".
Na to lekarz; apnie to pan jest zboczony.
Co! ja zboczony! -odpowiada pacjent- a kto mi te swinstwa pokazuje!


Wt paź 13, 2015 12:07

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
sapper napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Nie sądzę, żeby miał podstawy pouczać mnie w temacie holocaustu ktoś, kto wiąże go z 30 srebrnikami.


Takie powiazanie Ty zrobiles nie ja.


Tia...



sapper napisał(a):
Np. Zydzi, zwlaszcza ortodoksi nawet sobie nie zdaja sprawy z tego ze te 30 srebrnikow (kasa, kasa i jeszcze raz kasa) to jest to ich przeklenstwo na ktorego zakonczenie od wiekow czekaja, jednoczesnie brnac w nie glebiej, pociagajac za soba reszte Swiata.
Mysleli juz ze 1915, czy 18 klatwa sie skonczyla, a Hitler pokazal im ze jednak jeszcze nie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:30
Posty: 273
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Bogactwo świecie materialnym jest materią, w świecie duchowym duchowością. Trzeba potrafić oddzielić te dwa skrajne światy.
Jak ktoś jest wierzący to pewnie będzie myślał: że "Bóg mi błogosławi, bo żyje według prawa" - mowa o materializmie.
A w duchowości, bogactwo to stan ducha, umysłu. Jest wiele idiotów bogatych - materialnie, a umysłowo są "kalekami".

Umiejętność dojścia do bogactwa to talent. "Spadek" to fart. Dlatego jest taki przysłowie: "głupi ma zawsze szczęście".

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU, PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM. G.Orwell.


Wt paź 13, 2015 12:40
Zobacz profil
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Fajnie, napisaliście 8 postów, ale nikt z Was nie odpowiedział na moje pytanie:

1. Czy wysoka sprawność intelektualna, która umożliwia wejście w posiadanie dóbr materialnych, też jest bogactwem?
2. Jeżeli tak, to czy samo posiadanie takiej sprawności sprawia, że łatwiej będzie wejść wielbłądowi przez ucho igielne do nieba, niż osobom posiadającym takie sprawności?


Wt paź 13, 2015 18:34

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Ciekawa kwestia, teoretycznie jest to całkiem możliwe. W końcu - "Błogosławieni ubodzy duchem..."

Wyższy stopień rozwoju intelektualnego często wiąże się z kwestionowaniem autorytetów, wątpliwościami, ktoś mógłby wręcz rzec, że przysłowiowym szukaniem dziury w całym...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 13, 2015 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
Jedenpost - poproś pana sappera, żeby podał jakieś konkretne przykłady na potwierdzenie słów:
sapper napisał(a):
Poczytaj pierw o wierzeniach i interpretacji Biblii przez Zydow ortodoksow.
. Ten użytkownik dał się poznać na forum jako ten "oczytany", ale na szczęście to tylko jego własne zdanie :)

P.S.
(moja rada, szkoda czasu na rozmowę z tym panem, wiem co mówię - potwierdzone info)


Wt paź 13, 2015 21:21
Zobacz profil
Post Re: Co jest 'bogactwem'?
remek116 napisał(a):
Jedenpost - poproś pana sappera, żeby podał jakieś konkretne przykłady na potwierdzenie słów:
sapper napisał(a):
Poczytaj pierw o wierzeniach i interpretacji Biblii przez Zydow ortodoksow.
. Ten użytkownik dał się poznać na forum jako ten "oczytany", ale na szczęście to tylko jego własne zdanie :)

P.S.
(moja rada, szkoda czasu na rozmowę z tym panem, wiem co mówię - potwierdzone info)


A ktoz to taki potwierdzil?
Czy nie zauwazyles ze kazdy ma swoj rozum i potrafi decydowac sam, bez twojej pomocy i ponizania innych.
Z drugiej strony, to jak zwykle nie piszesz na temat watku, tylko osob w nim sie wypowiadajacych.
Bede sie za Ciebie modlil bo widze ze niewiele Milosci zaznales w zyciu i wylewasz swe zale na innych.


Śr paź 14, 2015 14:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL