Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 19:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Wiecie, jeżeli dzięki objawieniom Bł. A.K. Emmerich udało się odnaleźć dom Maryi no to znaczy, że choć ziarno ale jest tam prawda której nikt nie może zaprzeczyć.
Mam książkę "Żywot i bolesna męka pana naszego Jezusa Chrystusa i najświętszej matki jego Maryi" i jakoś nie znalazłem tam ani słowa które byłoby sprzeczne z dogmatami naszej wiary. A jako, że były to objawienia prywatne to oczywiście możemy w nie wierzyć albo nie. Ja czytam tę książkę z ciekawością, uznaję to za prawdę i uważam, że pomaga mi ona w lepszym poznaniu Jezusa.
Objawienia te można porównać sobie np. z objawieniami św. Brygidy i oczywiście pomimo pewnych różnić i jedne i drugie opisy mówią praktycznie o tym samym. Przypadek? Nie sądzę.

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz lip 23, 2015 15:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu

Prędzej zasnę niż wysłucham do końca. W skrócie - czy jest jakiś dogmat, który określa, kiedy dokładnie można mieć pewność, że właśnie przemawia Szatan i że mówi on prawdę?

patryk84 napisał(a):
Wiecie, jeżeli dzięki objawieniom Bł. A.K. Emmerich udało się odnaleźć dom Maryi no to znaczy, że choć ziarno ale jest tam prawda której nikt nie może zaprzeczyć.

Kościół nie orzekł, że to faktycznie był dom Maryi. Ale nawet jeśli, to potwierdza tylko jeden krótki fragment. O reszcie nadal nic nie wiadomo.

patryk84 napisał(a):
nie znalazłem tam ani słowa które byłoby sprzeczne z dogmatami naszej wiary.

Niesprzeczność z dogmatami nie oznacza jeszcze prawdy.

patryk84 napisał(a):
Przypadek? Nie sądzę.

Ja też nie sądzę. Pamiętaj, że gość przepisywał notatki przez bite 10 lat. Czyżby rył je w kamieniu?
Bo ja tam podejrzewam, że przynajmniej wszystko to, co sam wymyślił, zdążył w tym czasie sprawdzić po dwa razy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 23, 2015 16:59
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
A warto by było to przesłuchać ze względu na to co druga strona chce przez to przekazać. Aby również w dyskusji móc wykazać błędy tej konferencji.


Cz lip 23, 2015 17:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Soul33 - może tak, może nie, nikt Go za rękę nie złapał i nie udowodnił, że sam sobie pisał co chciał (w jednej z książek jest wyjaśnione dlaczego zajęło mu to aż 10 lat).
Co do samej Bł. A.K. Emmerich po przeczytaniu Jej życiorysu chyba nikt nie ma wątpliwości, że dostała szczególne łaski od Boga. A Jej wizje? Cóż, Kościół w swej mądrości nie nakazuje nam wierzyć w prywatne objawienia, ale i nie zakazuje w nie wierzyć. I to jest super :)

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz lip 23, 2015 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Terezjusz pisze że najczęściej brak mi argumentów . jak ja coś pisze to najczęściej podpieram się czymś konkretnym np. załącznikiem czyli nie pisze " z kapelusza " .

widze że Piotr podkręcił obroty jeżeli idzie o temat walki z kudłatym . egzorcysta ksiądz Ernst Alt wymuszał od szatana odpowiedzi na pewne pytania . szczegóły w książce " prawdziwa historia egzorcyzmów Anneliese Michel " . w ubiegłym roku odwiedziłem jej grób , zapodałem tu relacje o ile ktoś pamięta .


Cz lip 23, 2015 22:50
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Myślę że w tym momencie Polska i świat potrzebują więcej modlitwy.


http://skrobek.blogspot.com/2015/09/islamizacja-potop-max-kolonko-mowi-jak.html


Wt wrz 15, 2015 20:20
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cokolwiek robicie obudźcie się !! !! !!

Co to tak cicho ?? ?? ??

:mrgreen:

:biggrin:

:D

https://www.youtube.com/watch?v=pe42MNDjxTk

Cytuj:
W przypowieści o pannach roztropnych i głupich.
Panną głupim zabrakło oliwy.
Przyszło mi właśnie na myśl że brak oliwy to brak miłości.
A oblubieniec kryje się w drugim człowieku.
Więc przyjmujmy ludzi takimi jaki mi oni są.
Z miłością do Boga i do siebie, aby nie zabrakło nam oliwy.

Maryjo Matko Miłości naucz ludzi kochać.


http://zirke.blogspot.com/2015/09/wtedy-podobne-bedzie-krolestwo.html


Śr wrz 23, 2015 20:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
św.Jan od Krzyża
Cytuj:
110. Wszystko dla Ciebie i nic dla mnie.
111. Pozwól, by cię inni nauczali, rozkazywali ci, gardzili tobą i poddawali cię swej władzy, a będziesz doskonała.
112. Pięcioraką szkodę wyrządza duszy jakakolwiek namiętność: niepokoi ją, zamącą, brudzi, osłabia i zaślepia

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt gru 01, 2015 8:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Ignorancja blokuje Prawdę.
Pokora - paszport do Nieba.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt gru 01, 2015 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 11:56
Posty: 206
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
"Pozwól, by cię inni nauczali, rozkazywali ci, gardzili tobą i poddawali cię swej władzy, a będziesz doskonała."

może mi ktoś wytłumaczyć, o co tutaj chodzi w tym cytacie?
Bo rozumiem, ze rozkazywanie komuś, pogardzanie kimś , czynieie sobie ludzi poddanymi jest czymś złym, więc dlaczego mam niby pozwalać, by ktoś się tak zachowywał?


Śr gru 02, 2015 15:23
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
poszukujaca81 napisał(a):
"Pozwól, by cię inni nauczali, rozkazywali ci, gardzili tobą i poddawali cię swej władzy, a będziesz doskonała."

może mi ktoś wytłumaczyć, o co tutaj chodzi w tym cytacie?
Bo rozumiem, ze rozkazywanie komuś, pogardzanie kimś , czynieie sobie ludzi poddanymi jest czymś złym, więc dlaczego mam niby pozwalać, by ktoś się tak zachowywał?

Św Jan od Krzyża "Słowa światła i miłości", zapewne rozważanie Błogosławieni ubodzy w duchu...... którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości., chodzi głównie o to aby z miłości do Boga pokornie przyjmować naukę mądrych, ale i ciosy od głupich.
Tak to rozumiem.


Śr gru 02, 2015 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 19, 2013 11:32
Posty: 537
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Jest to bowiem zasługą, jeżeli ktoś z myślą o Bogu znosi przykrości, cierpiąc niesłusznie. Jakaż to bowiem chwała, jeżeli znosicie policzkowanie za grzechy? Ale jest to zasługą u Boga, jeżeli znosicie cierpienia, czyniąc dobrze. Do tego bowiem jesteście powołani, gdyż i Chrystus cierpiał za was, pozostawiając wam wzór, abyście postępowali Jego śladami! (1 P 2, 19-21)
Pozdrawiam :)

_________________
Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!
(1 Kor 16, 14)


Śr gru 02, 2015 22:01
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Bezwzględnie należy się przeciwstawić trwającej inwazji islamu na chrześcijańską Europę. Przyjmowanie islamistów do katolickiej Polski to nie żadna "miłość bliźniego", lecz nikczemna zdrada i bezdenna głupota!

Kazanie ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii NSPJ w Bydgoszczy wygłoszone w Bydgoskim Sacre-Coeur w XXVI niedzielę zwykłą - 27 września A.D. 2015.

https://www.youtube.com/watch?v=o_PX7D1K04w


Cz gru 03, 2015 19:03
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Piotr_Cristeros_Żarski napisał(a):
Bezwzględnie należy się przeciwstawić trwającej inwazji islamu na chrześcijańską Europę. Przyjmowanie islamistów do katolickiej Polski to nie żadna "miłość bliźniego", lecz nikczemna zdrada i bezdenna głupota!

Kazanie ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii NSPJ w Bydgoszczy wygłoszone w Bydgoskim Sacre-Coeur w XXVI niedzielę zwykłą - 27 września A.D. 2015.

https://www.youtube.com/watch?v=o_PX7D1K04w

To wpierw zdetronizujmy papieża Franciszka - Bóg w swej mądrości wysłał do nas, do bogatej Europy głodnego, abyśmy mu dali jeść, spragnionego, abyśmy mu dali pić, cudzoziemca, abyśmy go przyjęli, nagiego, abyśmy go odziali , usuńmy także Episkopat Polski.


Cz gru 03, 2015 19:32
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Tak. A ten spragniony islamista odwdzięczy się zgwałceniem naszych kobiet, zniszczeniem naszych świątyń i kulką w łeb. Chyba nie masz zielonego pojęcia Alus co się dzieje w krajach gdzie ich przyjęli. Zresztą dla mnie Papieżem jest nadal Benedykt XVI a nie Franciszek

Prymas Tysiąclecia o Ojczyźnie. Teraz szczególnie aktualne.

"...Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny. Przypomina mi się tak wspaniale przedstawiony w powieści Gołubiewa „Bolesław Chrobry” i Parnickiego „Srebrne orły” fragment. Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj. Naprzód umocnić musi swoją ojczyznę, a gdy to zrobi, pomyśli o innych, o sąsiadach. Niestety, u nas dzieje się trochę inaczej – „zbawia” się cały świat, kosztem Polski. To jest zakłócenie ładu społecznego, które musi być co tchu naprawione, jeżeli nasza Ojczyzna ma przetrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągać upragniony ład gospodarczy.

Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny..."

Fragment pochodzi z przemówienia do kapłanów, 24 grudnia 1976 r.


Pt gru 04, 2015 0:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL