Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 2:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Endek napisał(a):
My katolicy mamy obowiązek upominać braci i utwierdzać ich w wierze, zatem niekatolikom za dawanie ,,dobrych" rad dziękujemy.


Ależ mój drogi, to nie jest forum tylko dla katolików, nie wiedziałeś o tym?

Endek napisał(a):
Ludzie z problemami zdrowotnymi i tak są pod opieka zdrowych, więc niemoralnym jest aby obarczali ich jeszcze dodatkowymi obciążeniami wynikającymi z posiadania obciążonego genetycznie potomstwa.

Większość z nas ma jakieś problemy zdrowotne. Wyjąwszy oczywiście najcięższe defekty, zwykle nie jest to przeszkodą żeby założyć i utrzymać rodzinę, mieć dzieci własne lub adoptowane i wychować je. Partnerstwo i rodzicielstwo jest naturalnym powołaniem prawie każdego z nas, i nie widzę realnych przyczyn, dlaczego pierwszy lepszy problem ze zdrowiem miałby od niego odcinać.
Nie wiem, uważasz że ludzie cierpiący na epilepsję, po amputacji kończyny, niesłyszący, etc. nie powinni zakładać rodzin?

Endek napisał(a):
Racja częściowa.Nawet lekarz nie przewidzi wszystkiego. Chorzy rodzice nawet jeśli wydadzą zdrowe potomstwo, to nie dają rękojmi, ze podołają obowiązkom rodzicielskim.

Zdrowi tak samo. Najzdrowsza na świecie osoba może okazać się jako rodzic zupełnie nieporadna.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr cze 15, 2011 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1249
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Dla osób z zespołem Aspergera celibat jest najlepszym rozwiązaniem. Można poradzić sobie bez jakiegokolwiek działania seksualnego, co więcej, nawet odrzucając wszystkie pragnienia związane z płciowością. Trzeba tylko wiedzieć jak. Na przykład unikając hiperascezy i zbyt trudnych obowiązków, co bardzo podnosi poziom stresu i skłania do ucieczki. Może umiejętne korzystanie z Internetu jest lekarstwem.

Pewien kapłan powiedział mi, że to bardzo dobrze, iż chcę żyć w całkowitej czystości.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt lip 08, 2011 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Thurs, dziwna_sprawa, przypominam o charakterze tego działu: "Porozmawiajmy o codziennych trudnościach w duchu wiary katolickiej" (podpis pod tytułem działu). Patrz też regulamin wewnęrzny działu w temacie Co to za dział?. Jeśli chcecie dyskutować w szerszym kontekście, to zapraszam do odpowiedniego działu tego forum. Jeśli macie jakieś uwagi (lub chcecie treść swoich postów), proszę na priv.
jumik

_________________
Piotr Milewski


Wt sie 09, 2011 18:51
Zobacz profil WWW
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
nie wiem do końca czy @niewazny12 reprezentujesz większość osób z ZA, ale większość osób autystycznych, z którymi się spotkałem, czy to w literaturze, czy na spotkaniu real, nie przejawiała zainteresowania płcią przeciwną, mają w ogóle trudności w nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem.

choć spotkałem się na forum ZA z postami żon, których zaczęły niepokoić nietypowe zachowania ich mężów, a większość cech pokrywała się z opisami zaburzenia.


Śr sie 10, 2011 7:26

Dołączył(a): So sie 27, 2011 16:19
Posty: 1
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
ANDROCUR (lek na recepte)

Sam go stosuje i jestem zadowolony (nie mam problemu z receptami bo moja sis jest doktorkiem).
Pozdrawiam

dla kobiet z tym samym poroblemem: (rozwiazaniem jest ANDROCUR i DIANE35)

Zbyt wysoki popęd seksualny jest obok impotencji największym problemem mężczyzn, ale nie tylko mężczyzn, ale również i kobiet.


Za popęd seksualny w organizmie człowieka jest odpowiedzialny testosteron-męski hormon płciowy występujący również w organizmie kobiet. Zbyt wysoki poziom testosteronu powoduje owłosienie ciała kobiet i problemy z cerą (wągry). W przypadku obniżenia popędu seksualnego u kobiet seksuolog lub ginekolog może zapisać Diane-35 lek, który jest stosowany również przy zmianach skórnych.
Zmiany te mogą mieć swoje podłoże przez zbyt wysoki poziom testosteronu w organizmie kobiety, a tym samym popęd seksualny jest wyższy niż normalnie. Zbyt wysoki poziom testosteronu trzeba leczyć u seksuologa, bo może być powodem zaburzeń menstruacyjnych.
Seksuolog lub ginekolog może zastosować ten sam lek do obniżenia popędu co u mężczyzn: Androcur. Jednak sam Androcur wywołuje poważne zaburzenia cyklu miesiączkowego, więc zapisuje się go razem z żeńskim hormonem estrogenem. Taka kombinacja może powodować takie same objawy niepożądane jak podczas stosowania środków antykoncepcyjnych tj. mdłości i napięcie gruczołów sutkowych.
Nie wolno przyjmować Androcuru w czasie karmienia dzieci, substancja czynna przedostaje się razem z mlekiem matki do organizmu dziecka powodując szkody w rozwoju.
W obniżeniu popędu pomagają szyszki chmielu, które można nabyć w sklepie zielarskim lub w aptece. Oprócz tego w aptekach są dostępne różne specyfiki na bazie szyszek chmielu np.

[http://www.i-apteka.pl/product(...)0-tabletek.html]

[http://www.nokaut.pl/szukaj/sz(...)mielu-20-g.html]

[http://www.domzdrowia.pl/76443(...)mielu-50-g.html]



[http://www.kalms.pl/]


Te leki na obniżenie popędu dostępne są w każdej aptece bez recepty.

Szyszki chmielu polecane są kobietom w okresie menopauzy, bo mają działanie uspokajające, ułatwiają zasypianie, dlatego nie wolno przekraczać zalecanych w ulotce dawek leku. Stosuje się je w stanach nerwicowych lub jako środek zapobiegający stresowi.

Uwaga !

Przyjęcie zbyt dużej ilości preparatu zawierającego szyszki chmielu może powodować senność i zaburzać obsługę maszyn lub kierowanie pojazdem.

Leki antydepresyjne powodują obniżenie popędu seksualnego, są silnymi wybiórczymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.
Jednocześnie podczas przyjmowaniu leków na obniżenie popędu seksualnego trzeba stosować dietę. Uważając na tak zwane afrodyzjaki. Afrodyzjakiem jest serek, jogurt, gorczyca ciemna. Gorczyca powoduje zwiększone ukrwienie w okolicach bioder co przedkłada się na zwiększenie popędu i sprawności seksualnej. Jogurty w małych ilościach nie powinny zaszkodzić jednak jeśli ktoś lubi jogurty i je regularnie czas żeby je odstawił i jadł je tylko raz na jakiś czas w małych ilościach.


So sie 27, 2011 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 20:57
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Pawel_89 napisał(a):
Witam,

Mam 19 lat i postanowiłem wybrać życie w czystości. W związku z tym pytam - jak obniżyć, a najlepiej całkowicie wyłączyć swój popęd?


Bardzo prosto, brac minimalne dawki Klomipraminy - dziala okolo 36h, dopoki sie bierze jestes impotentem i twoje libodo zanika - gorąco polecam, sam czasem tak robie. To działa tak, że nawet jeśli napadło by cię stado napalonych dziewic to po prostu nie ma szans na erekcję, orgazm jest niemożliwy, a ty jesteś seksualnie obojetny. Poprostu taki Jezus Chrystus w tabletce :)

/.../


Ostatnio edytowano N sie 28, 2011 16:13 przez jumik, łącznie edytowano 1 raz

Skasowałem fragment łamiący zasady działu...



So sie 27, 2011 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:12
Posty: 72
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Na popęd seksualny istnieją oczywiście pewne środki, lecz w naszej wierze cała sprawa polega właśnie na tym, by wybierając życie w czystości nie obniżać swojego popędu seksualnego lecz nie ulegać mu. Moja rada to w chwilach napięcia seksualnego zajmij się jakimś sportem np: zrób 40 pompek lub wyjdź pobiegać. Ja tak robię, mam 18 lat i również zamierzam pozostać prawiczkiem, podjąłem decyzję o życiu w celibacie, nawet jeśli nie pójdę do seminarium lub zakonu to zostaję bezżenny. jestem uzależniony niestety od onanizmu, ale już przez jakiś czas trwam w anstynencji i mam nadzieję że na dobre pozbyłem się tego nałogu. Gratuluję również decyzji, ponieważ jest to piękna choć niełatwa droga


Pn sie 29, 2011 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Stanowczo protestuję zagzax przeciwko faszerowaniu zdrowego lekami bez potrzeby! Twoj post to zachęta do lekomanii. To tak jakby dziewczyna śluboe=waładziewictwo tylko wcześniej poszła sobie podwiązać jajowody i może jeszcze zaszyć to i owo. Wyślesz go potem na odwyk i będziesz leczył z uzależnienia?


Pn sie 29, 2011 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Cytuj:
Mam 19 lat i postanowiłem wybrać życie w czystości. W związku z tym pytam - jak obniżyć, a najlepiej całkowicie wyłączyć swój popęd?


Ostrożne korzystanie z internetu,a nawet zakaz.Zainteresowanie w dziedzinie astronomii,matematyki itp.,unikać nauk biologicznych :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Pn sie 29, 2011 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Szymon1893 napisał(a):
Moja rada to w chwilach napięcia seksualnego zajmij się jakimś sportem np: zrób 40 pompek lub wyjdź pobiegać. Ja tak robię, mam 18 lat i również zamierzam pozostać prawiczkiem, podjąłem decyzję o życiu w celibacie, nawet jeśli nie pójdę do seminarium lub zakonu to zostaję bezżenny. jestem uzależniony niestety od onanizmu, ale już przez jakiś czas trwam w anstynencji i mam nadzieję że na dobre pozbyłem się tego nałogu. Gratuluję również decyzji, ponieważ jest to piękna choć niełatwa droga


Masz dopiero 18 lat. W tak młodym wieku składanie deklaracji typu; "będę żył w całkowitej czystości, nigdy się nie ożenię, wybieram celibat" jest co najmniej niepoważne. Za rok, dwa lata te deklaracje - podejrzewam - legną w gruzach. Myślę, że jeszcze jesteś osoba niedojrzałą emocjonalnie, Twoja osobowość jeszcze nie do końca ukształtowała się. Być może problem tkwi gdzie indziej, może jest coś, czego nie akceptujesz, nie radzisz sobie z problemem, od razu wycofujesz się twierdząc, że najlepszym rozwiązaniem jest celibat, czyli ucieczka od problemu, izolacja. Zrozum jedno: człowiek nie jest stworzony do życia w samotności. A jeśli chodzi o onanizm - dlaczego twierdzisz, że jesteś uzależniony? To normalne, ze onanizujesz się. 95% samotnych mężczyzn ( również osoby duchowne) onanizuje się i w zasadzie nikt nie wykazał niczego chorobliwego w takim zachowaniu. Biegami i pompkami nie uśpisz potrzeb seksualnych, które w tak młodym wieku dają znać o sobie. Raczej byłoby nienormalne, gdybyś takich potrzeb i zainteresowań nie miał.
I jeszcze jedno: dziwię się, że moderator nie reaguje na porady typu; zażyj taki a taki lek, nie będziesz odczuwał podniecenia, może w ogóle wyzbędziesz się swojej seksualności. Tolerowanie i promowanie takich porad jest co najmniej nie na miejscu. Leki tego rodzaju powinno przyjmować się tylko w uzasadnionych przypadkach, np. osoby u których stwierdzono erotomanię, osoby niepanujące nad swoim popędem, u których występuje chęć zaspokojenia swojego popędu za wszelką cenę, nawet, gdyby wiązało się to z popełnieniem przestępstwa (gwałtu). Również pedofile, osoby mające skłonność do ekshibicjonizmu - w takich przypadkach można myśleć o podaniu leku. Leków nie podaje się danemu człowiekowi tylko dlatego, że odczuwa potrzebę onanizowania się, bo jest młody, nie rozpoczął jeszcze życia płciowego, w jakiś sposób musi rozładować napięcie seksualne, które nie jest niczym nienaturalnym. Idąc tropem podawanym przez niektórych forumowiczów można znaleźć jeszcze inne rozwiązanie: odciąć to, co jest przyczyną grzechu. A może jeszcze inne rozwiązanie: usunąć tę część mózgu, która odpowiada za sferę seksualną????? Może zastosować kastrację chemiczną????? Paranoja.


So wrz 03, 2011 8:23
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Też się dziwię, że w dziale "Żyć wiarą", moderacja nie interweniuje odpowiednio energicznie wobec przypadków przekonywania zdrowego człowieka do podejmowania działań kaleczących psychicznie lub używania środków do przejściowej kastracji chemicznej.
Czy dla moderacji takie życie jest w pełni zgodne z wiarą katolicką?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So wrz 03, 2011 11:12
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Polecam codziennie rano modlić się do Św. Archanioła Rafała słowami:

Święty Archaniele Rafale, przybądź z Twoimi pomocnikami. Pomnóż w nas Twoją moc i miłość. Niechaj miłość Boża i Niepokalanej dopomaga nam pokonać nienawiść i nieczystość w naszych sercach, rodzinach i na świecie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...



Św. Archanioł Rafał "Lekarstwo Boga" - zwalcza ducha nieczystości, rozwiązłości i niemoralności. Jako opiekun Sakramentu Ducha Świętego (Bierzmowanie) nosi czerwone jak ogień szaty. Jest Aniołem miłości, pocieszenia i uzdrawiania.


So wrz 03, 2011 12:25

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Dawid60 napisał(a):
..
Św. Archanioł Rafał "Lekarstwo Boga" - zwalcza ducha nieczystości, rozwiązłości i niemoralności. Jako opiekun Sakramentu Ducha Świętego (Bierzmowanie) nosi czerwone jak ogień szaty. Jest Aniołem miłości, pocieszenia i uzdrawiania.


Niczego w ten sposób nie wyleczysz. Możesz tylko uśpić potrzeby seksualne, które i tak powrócą ze zdwojona siłą, wcześniej, niż sobie to wyobrażasz. a może po prostu przestań stwarzać sobie sztuczne problemy, zajmij się czymś praktycznym, np. nauka języków obcych zamiast skupiać się nad czymś, co powinno być tylko jakimś dodatkiem do życia. Nie jest normalne, jeśli podstawowym problemem młodego człowieka jest jego seksualność. Ciała nie oszukasz, nawet jeśli będziesz się o to gorliwie modlił.


So wrz 03, 2011 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1249
Post Out with libido...
Nieprawda... Popęd seksualny nie jest czymś, z czym musisz się (mówiąc kolokwialnie) użerać przez całe życie. Nie trzeba brać leków bez potrzeby, co przynieść może więcej szkód niż pożytku. Jak nie masz zaburzeń, to ich NIE BIERZ! Módl się regularnie o czystość. Ktoś miał powiedzieć, że 80% osób jest powołanych, by żyć tylko dla Zbawiciela. Dawniej czynności seksualne były dozwolone tylko dla prokreacji i jakoś nie było epidemii szaleństw wśród chrześcijan. Osobiście mówię znienawidzonej żądzy nie, nie chcę żyć w małżeństwie przez całą wieczność (stworzenia nie są w stanie zaspokoić człowieka), libido nie będzie dyktować mi, co mam robić, czuć... Bł. A. K. Emmerich napisała, że gdyby nie było grzechu pierworodnego, to ludzie rozmnażaliby się tylko na rozkaz Stwórcy. Przypuszczam, że jakichkolwiek doznań seksualnych poza prokreacją by nie było. I bardzo dobrze, byłby porządek i świętość, marność nie mamiłaby ludzi. Ludzie poatrzeli by na nagie ciała innych bez najmniejszej pożądliwości, jakie to byłoby wspaniałe! Po grzechu prokreacyjność człowieka została rozregulowana, upadła natura teych biednych stworzeń. Dla mnie brak libido to dopiero jest oznaka zdrowia. Można powiedzieć, że pożądliwość seksualna to bezsens do apejreraktu. Seksualność jest święta i piękna, taka ma być w zamiarze Najwyższego. Celibat - caeli bathos - głębia nieba - cela i bat. Dziewictwo, celibat i przekierowanie więzi z małżonki i potomków na Trójcę Świętą - tego bym chciał (nie tylko dla siebie).
Jeżeli jakikolwiek kontakt z dziewczyną czy myślenie o niej wywołuje odczucia związane z płciowością, to chyba nie jestem w pełni zdrowy psychicznie... Ciało "domaga się" takiej głupoty...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz paź 13, 2011 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Out with libido...
niewazny12 napisał(a):
Po grzechu prokreacyjność człowieka została rozregulowana, upadła natura teych biednych stworzeń. Dla mnie brak libido to dopiero jest oznaka zdrowia. Można powiedzieć, że pożądliwość seksualna to bezsens do apejreraktu. Seksualność jest święta i piękna, taka ma być w zamiarze Najwyższego. Celibat - caeli bathos - głębia nieba - cela i bat. Dziewictwo, celibat i przekierowanie więzi z małżonki i potomków na Trójcę Świętą - tego bym chciał (nie tylko dla siebie).
Jeżeli jakikolwiek kontakt z dziewczyną czy myślenie o niej wywołuje odczucia związane z płciowością, to chyba nie jestem w pełni zdrowy psychicznie... Ciało "domaga się" takiej głupoty...

Bujasz w obłokach. Podejrzewam, ze to co opisujesz istnieje i jest w taki sposób uporządkowane tylko w świecie, który sam sobie stworzyłeś w swojej wyobraźni. Masz prawo takiego porządku pragnąć i budować w swoim życiu przynajmniej jego namiastkę. Tylko że niestety, swojego ciała nie oszukasz. Możesz uśpić pewne pragnienia, tylko nie wiem z jakim skutkiem dla struktury swojej psychiki. Uwierz mi, wiem co piszę.


Cz paź 13, 2011 23:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL