Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Dzięki za namiar!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 26, 2012 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 25, 2012 14:05
Posty: 7
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
To nic nie da. Ja z powodu choroby psychicznej jestem faszerowany lekami które znacznie obniżyły mi libido. Zabrały całą przyjemność z nieczystości ale nie zabrały chęci nieczystości. nadal popełniam grzechy a wyobrażenia stały się bardziej zboczone.
Jedyny dobry sposób to uniknąć pierwszego w życiu samogwałtu który zabija duszę i oddaje w niewolę grzechu.


Spróbuj postu 3 x w tygodniu o chlebie i wodzie, albo o samej wodzie (zakładając że masz zdrowy żołądek) i co najmniej 10h modlitwy tygodniowo, najlepiej przed Najświętszym Sakramentem.


N lut 26, 2012 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Najpierw musiałbym iść do spowiedzi z czym mam kłopot, potem w maju mógłbym chodzić codziennie do kościoła.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 26, 2012 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy, pomysł z Jezuitami jest bardzo dobry. Czarlsa nie słuchaj, bo najpierw musisz z kimś o tym porozmawiać. Jedyne co Ci da post o samej wodzie, to dodatkowe myślenie o jedzeniu ( i zgaga:P).


N lut 26, 2012 16:20
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Aditu ma rację. Gdy bierze się stale leki i jest się pod kontrolą lekarza to NIE WOLNO podejmować się jakiejś diety bez konsultacji z lekarzem.
Taka dieta może narobić więcej szkód niż pożytku. Chociażby dlatego, że skąpa dieta może zaszkodzić wątrobie i żołądkowi przy lekarstwach. A do tego leki mogą zaburzać pracę organizmu ( może pojawić się zwiększona potrzeba organizmu na różne składniki odżywcze w pożywieniu i dlatego ważne jest aby była urozmaicona)
Czarls pomyśl czasem zanim coś napiszesz, bo możesz mieć kiedyś kogoś na sumieniu.


N lut 26, 2012 17:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
To nic nie da. Ja z powodu choroby psychicznej jestem faszerowany lekami które znacznie obniżyły mi libido. Zabrały całą przyjemność z nieczystości ale nie zabrały chęci nieczystości. nadal popełniam grzechy a wyobrażenia stały się bardziej zboczone.
Jedyny dobry sposób to uniknąć pierwszego w życiu samogwałtu który zabija duszę i oddaje w niewolę grzechu.


Jeśli ma się tak nietypowe problemy, to na pewno warto pomyśleć o stałym spowiednictwie. Wtedy stały spowiednik będzie Cię znał, a dzięki temu Ty będziesz czuł się swobodniej i on będzie w stanie lepiej Ci pomóc (bo by znał Twoją sytuację).

_________________
Piotr Milewski


N lut 26, 2012 21:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jest stały. Proboszcz mojej parafii, tylko że spowiedzi rzadkie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 26, 2012 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72, życzę ci przede wszystkim łaski zbawienia wiecznego... podobnie jak i każdemu innemu.

W zaprzestaniu grzechów nieczystych skuteczne może będą:
- nienawiść do wszelkiego zła, uznanie, że nie powinno ono istnieć, jego zaistnienie nie było zgodne z Wolą Bożą

- akty strzeliste, na przykład:
* Jezusie Chrystusie, synu Dawida, ulituj się nadem mną, grzesznikiem
* Trójca Przenajświętsza jest najważniejsza
* Krzyżem wszystko zwyciężysz
* Z Maryją zwyciężymy
* Jezus, Maryja, Józef
* Od piekła wiekuistego wybaw nas, Jezu
* Trójco Przenajświętsza, uczyń mnie swoim narzędziem
* Wolałbym być najmniejszą spośród stworzonych osób, ale w świecie, w którym ani jeden grzech nie zaistniał
* Idź precz, szatanie! Zabraniam ci wracać w Imię Pana Naszego, Jezusa Chrystusa (krótki egzorcyzm prywatny)
* Krzyż Święty niechaj mi zawsze przyświeca, zaś szatan złych myśli niech nigdy nie wznieca!

- Modlitwa i całkowite zawierzenie Maryi, myślenie o Niej, patrzenie na Nią, czyste przytulanie się, całowanie, głaskanie Jej wizerunków, figur jak mamusi, uznanie Jej za bardziej kobiecą niż wszystkie inne niewiasty razem wzięte

- posiadanie bezgrzesznego, przyjemnego, pożytecznego zajęcia, które będziesz dobrze wykonywał

- klękanie podczas przyjmowania Komunii Świętej, na błogosławieństwo, "Święty, Święty...", "Baranku Boży..."

- nieprzejmowanie się tym, że ktoś uważa cię za dziwaka, głupiego, deb*** czy kogoś jeszcze gorszego

- Modlitwa i życie, by nastąpiło ocalenie wszystkich przed wiecznym potępieniem i wybawienie każdej duszy z czyśćca na jak największą chwałę Bożą

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz mar 01, 2012 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Mam ten problem że od młodości mam problem ze spowiedzią. Ciągle boję się że spowiedź będzie świętokradcza. Od jakiegoś czasu mówiłem grzechy z kartki. To nie jest najlepiej, bo traktuje się Boga jak jakiegoś urzędnika któremu rzuca się ochłap. Ale moje grzechy są trudne do wypowiedzenia i mam pustkę w głowie. Parę lat temu odbyłem spowiedź generalną z kartek aby anulować złe spowiedzi z życia, była to pierwsza z 9 piątków miesiąca. Obecnie mam trudność nawet spisania grzechów. Myślę że w piątek pójdę do księdza i powiem że jestem nie przygotowany, aby coś poradził. Zwykle tylko ksiądz słucha i nic nie mówi.


Witaj braciszku... Moje trudności były (a może i są) bardzo podobne. Spowiedź generalną odbyłem może i kilkanaście razy jako nastolatek, co nie podobało się kapłanom. Ofiaruj swoje cierpienia za biedne dusze, bardzo im pomożesz! Zostań, jak ja to mówię, katolickim amakulacjonistą - osobą uważającą, że wolą bożą nie było, aby jakiekolwiek zło (w tym grzech i cierpienie) pojawiło sie w dziele stworzenia. Ja "ryzykowne" rzeczy robiłem: patrzyłem się na koleżaneczki, oglądałem strony związane z tymi uroczymi stworzeniami i akurat zbyt dużego zagrożenia dla czystości to nie stanowiło... Dziewczyny i kobiety nie są złe, ale libido beszta ich obraz w mężczyznach. Niestety, cierpie na bardzo dziwaczne i niesmaczne skłonności: podniecające mogą być dla mnie wydaliny, wnętrze organizmu, a erotyczne skojarzenia mogą budzić nawet imiona koleżanek. Jednak pomimo tego gardzę libido i chcę żyć w wiecznym celibacie dla zbawienia dusz. Przytulałem się do babci, całowałem ją, głaskałem, co wcale takie groźne nie było - babcia jest kobietą, więc kojarzy mi się z Maryją i dlatego tak ją traktowałem niczym małe dziecko mamusię, mimo że mam 20 lat. Pamiętaj, że żadna kobieta nie jest dla ciebie bardziej mamusią niż Maryja. Ona jest najpiękniejszą i najwspanialszą z kobiet. Nie zgadzaj się na myśli nieczyste. Bóg kocha cię najbardziej, jak to jest możliwe i nie chcę twojego potępienia czy grzechu.

Napiszę coś, co może oburzyć niektórych, ale nie daj sobie wmówić, ze pożądliwość to coś naturalnego. To nędzny skutek grzechu, który nie powinien istnieć.

Nie przesadzaj z umartwieniami! Może się to skończyć znacznym pogłębieniem zaburzeń i grzechami...

/.../

Bardzo wymagająca propozycja: Zrezygnuj nawet z godziwej przyjemności seksualnej (w małżeństwie) i z posiadania żony, narzeczonej, zaręczonej, oblubienicy, ukochanej (zostań absolutnym celibatariuszem) - dla dusz zbawienia, jak największej chwały Pana (bardzo trudne, ale dla mnie łatwiejsze niż znoszenie tortur).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Cz mar 01, 2012 19:35 przez jumik, łącznie edytowano 1 raz

Usunąłem fragment łamiący zasady działu



Cz mar 01, 2012 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):


Napiszę coś, co może oburzyć niektórych, ale nie daj sobie wmówić, ze pożądliwość to coś naturalnego. To nędzny skutek grzechu, który nie powinien istnieć.

Bardzo wymagająca propozycja: Zrezygnuj nawet z godziwej przyjemności seksualnej (w małżeństwie) i z posiadania żony, narzeczonej, zaręczonej, oblubienicy, ukochanej (zostań absolutnym celibatariuszem) - dla dusz zbawienia, jak największej chwały Pana (bardzo trudne, ale dla mnie łatwiejsze niż znoszenie tortur).


Andy, przy całym moim szacunku dla Nieważnego - błagam, nie postępuj według tego fragmentu.


Cz mar 01, 2012 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jeżeli chodzi o tą propozycję to na posiadanie żony i tak jest za późno. Kiedyś najważniejsze dla mnie było spotkanie miłości. Bóg miał inne plany. Poza tym nie jestem stworzony do małżeństwa, np. nie chciałbym mieć dzieci.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 01, 2012 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 12:13
Posty: 420
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Napiszę coś, co może oburzyć niektórych, ale nie daj sobie wmówić, ze pożądliwość to coś naturalnego. To nędzny skutek grzechu, który nie powinien istnieć.


mylisz się nieważny, musisz spoglądać na swiat mneij ascezą, a więcej chęcią życia:

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/karol_wojtyla/milosc_i_odpowiedzialnosc/r2_1.php

cyt:
Miłość jako pożądanie
Na tej samej zasadzie, na której określiliśmy uprzednio upodobanie, możemy z kolei mówić o pożądaniu jako o jednym z aspektów miłości. Tłumaczy je znów łaciński wyraz amor concupiscentiae, który wskazuje nie tyIe na to, że pożądanie stanowi jeden z elementów miłości, ile na to, że miłość zawiera się również w pożądaniu. Należy ono do istoty miłości, podobnie jak upodobanie, i czasem ujawnia się w niej najmocniej.

_________________
"The weak shall perish, the strong shall triumph. Prevail over my sword, and I shall grant it to thee. For honor..., let us fight"


Cz mar 01, 2012 12:23
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Cytuj:
chcę żyć w wiecznym celibacie dla zbawienia dusz.

To i inne wypowiedzi- czy Ty chłopie nadal nie czujesz powołania do życia w zakonie??? Ileż dobra dla świata byś mógł zrobić w pełni angażując się w swoją misję.


Cz mar 01, 2012 12:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
"W zbiorku Lema "Próżnia doskonała", będącym w gruncie rzeczy nagromadzeniem recenzji nienapisanych książek, jest opowiastka o facecie fundamentaliście, który rozpylił w atmosferze całego świata związek chemiczny, dzięki któremu czynności wiązane z... ekhm... prokreacją, stały się niemiłe, męczące i nieprzyjemne. (Mam nadzieję, że nie bardzo pokitrasiłem opis). Zaowocowało to oczywiście diabelnym spadkiem urodzin, na co z kolei wszystkie rządy zareagowały wezwaniem obywateli do "wypełnienia obywatelskiego obowiązku".
I tu jedno, genialne "zdańko" Lema.
WEZWAŃ RZĄDOWYCH KARNIE ZACISNĄWSZY ZĘBY POSŁUCHAŁ JEDEN TYLKO NARÓD JAPOŃSKI..."

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 01, 2012 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 12:13
Posty: 420
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Jeżeli chodzi o tą propozycję to na posiadanie żony i tak jest za późno. Kiedyś najważniejsze dla mnie było spotkanie miłości. Bóg miał inne plany. Poza tym nie jestem stworzony do małżeństwa, np. nie chciałbym mieć dzieci.


Dlaczego nie chciałbyś mieć dzieci? Boisz sie odpowiedzialności czy lenistwo? (co kieruje ta decyzją? pomyśl nad tym co tobą kieruje, grzech czy coś wyższego?)
Dlaczego uważasz, ze za późno na małżeństwo? Nigdy na nic nie jest za późno, by coś w życiu zmienić.
Przykład: http://i41.tinypic.com/2njhfg9.jpg
Wiek nie jest problemem, jest wiele samotnych kobiet szukających miłości.

_________________
"The weak shall perish, the strong shall triumph. Prevail over my sword, and I shall grant it to thee. For honor..., let us fight"


Cz mar 01, 2012 12:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL