Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Nie ma się czym chwalić
Masz dziwne pojmowanie tego, co może być chwaleniem się


Pn sty 01, 2018 14:16

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
A może już najwyższy czas skończyć lub chociaż ograniczać masturbację?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 01, 2018 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Pawel_89 napisał(a):
Witam,

Mam 19 lat i postanowiłem wybrać życie w czystości. W związku z tym pytam - jak obniżyć, a najlepiej całkowicie wyłączyć swój popęd?


Obciąć ptaszka...


Pn sty 01, 2018 17:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Marek144 napisał(a):
Pawel_89 napisał(a):
Witam,

Mam 19 lat i postanowiłem wybrać życie w czystości. W związku z tym pytam - jak obniżyć, a najlepiej całkowicie wyłączyć swój popęd?


Obciąć ptaszka...

Radzę uprzejmie - przed wypowiadaniem się publicznie - trzy razy się zastanowić, spytać mądrzejszych i trzeźwiejszych o zdanie, ponownie się zastanowić.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn sty 01, 2018 17:20
Zobacz profil WWW
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
A może już najwyższy czas skończyć lub chociaż ograniczać masturbację?
Do mnie pijesz?


Pn sty 01, 2018 17:58
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Pawel_89 napisał(a):
Mam 19 lat i postanowiłem wybrać życie w czystości. W związku z tym pytam - jak obniżyć, a najlepiej całkowicie wyłączyć swój popęd?
Św. Paweł z Tarsu napisał:

"Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć." (1Kor 7,7-9)

Rozumiem to tak:

Po pierwsze
W tym kontekście "dar od Boga" oznacza konkretne powołanie - do życia w małżeństwie lub do pozostawania bezżennym, tak jak św. Paweł.

Po drugie
Jeżeli ktoś nie potrafi zapanować nad sobą i płonie oznacza to, że jego powołaniem jest małżeństwo, a nie życie w czystości.


Pn sty 01, 2018 18:05

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 12:04
Posty: 114
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
a co ma do tego masturbacja? Blaszaku?


Pn sty 01, 2018 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
medieval_man napisał(a):
Radzę uprzejmie - przed wypowiadaniem się publicznie - trzy razy się zastanowić, spytać mądrzejszych i trzeźwiejszych o zdanie, ponownie się zastanowić.


Jestem trzeźwy, o 16 lat starszy od tego chłopaka i tak, przemyślałem odpowiedź.

Po pierwsze sprawy "czystości" to szóste przykazanie, nie pierwsze. Po drugie można tak się zafiksować na punkcie tego grzechu, że ignorować pozostałe niedociągnięcia. Po trzecie, czasem sprawy onanizmu mogą leżeć głęboko w ludzkiej psyche i są jak te pawłowe "że czyni zło, pragnąc dobra". Naprawdę czasem mimo wielu starań możemy nie mieć pełnej kontroli nad swoim zachowaniem i paradoksalnie odczuwać największe pokusy, tuż po spowiedzi.

Ponadto w Biblii, bohaterowie tacy jak Abraham czy Jakub to nie nieskazitelne duchy ale ludzie z krwi i kości.


Pn sty 01, 2018 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jest świetne studium o. Dariusza Piórkowskiego o onaniźmie na mateusz.pl. Proponuję to wrzucić w Google.


Pn sty 01, 2018 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Blaszak napisał(a):
Na podstawie moich własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że popęd znacznie mi się obniża po każdym akcie masturbacji

Nie tyle się obniża, co zostaje zaspokojony, a to dwie różne rzeczy. Gdyby popęd Blaszaka był niski, Blaszak nie musiałby się masturbować, a to że się masturbuje oznacza, że popęd ma wysoki.
Podobnie nie można mówić o zmniejszeniu łaknienia wskutek spożycia posiłku. O zmniejszeniu łaknienia świadczyłby brak potrzeby (lub zmniejszenie) ich spożywania. Spożycie posiłku jest chwilowym zaspokojeniem łaknienia, a nie zmniejszeniem jego poziomu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 01, 2018 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zapewne nie popatrzyliście na daty. Pawel_89 zapewne już sobie poradził. A najpewniej dziewięć lat temu założył konto żeby zrobić was w ...


Pn sty 01, 2018 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
cupido1 napisał(a):
Zapewne nie popatrzyliście na daty. Pawel_89 zapewne już sobie poradził. A najpewniej dziewięć lat temu założył konto żeby zrobić was w ...


Może i sobie poradził. Z doświadczenia wiem, że problem jest dość powszechny. Czy robił ludzi w jajo? To jego sprawa.


Pn sty 01, 2018 22:00
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
brickgame napisał(a):
a co ma do tego masturbacja? Blaszaku?
Definicję i omówienie orgazmu, który jest skutkiem masturbacji, znajdziesz w Wikipedii. Omawianie znajdujących się tam informacji nie należy do tematyki poruszanej w tym dziale.


Pn sty 01, 2018 22:59
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Blaszak napisał(a):
Po drugie
Jeżeli ktoś nie potrafi zapanować nad sobą i płonie oznacza to, że jego powołaniem jest małżeństwo, a nie życie w czystości.
Znaczy: jeśli ktoś jest uzależniony od onanizmu, powinien wziąć z kimś ślub?


Wt sty 02, 2018 0:15
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
MIXer napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Po drugie
Jeżeli ktoś nie potrafi zapanować nad sobą i płonie oznacza to, że jego powołaniem jest małżeństwo, a nie życie w czystości.
Znaczy: jeśli ktoś jest uzależniony od onanizmu, powinien wziąć z kimś ślub?
Co tu ma do rzeczy onanizm?


Wt sty 02, 2018 3:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL