Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Każdy, kto dokonuje zamachu na swoje ciało, winien jest grzechu przeciwko piątemu przykazaniu "Nie zabijaj" i przeciwko Przykazaniu Miłości Chrystusa.
Każdy, kto nakłania skutecznie innych do takiego grzechu, winien jest grzechu cudzego.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt paź 14, 2011 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Przypominam charakter działu: "Porozmawiajmy o codziennych trudnościach w duchu wiary katolickiej" oraz jego zasady zawarte w temacie "Co to za dział?":
saxon napisał(a):
Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.

Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.
Jeśli chcecie schodzić na temat "czy masturbacja jest grzechem/normalna", to proszę bardzo, ale zapraszam odpowiedniego działu. Proszę o przestrzeganie tych zasad. Jeśli chcecie, żebym przeniósł/zwrócił usunięte posty, dajcie znać.
jumik


So paź 15, 2011 11:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Potrzeba świętych małżeństw
Usunięcie libido nie jest niemożliwe. Nie chcę nikogo zgorszyć. Ostatnio śpię z nagimi genitaliami i pośladkami i wcale nie jest to coś erotyzującego. Intymne części ciała tak naprawdę są piękne, tylko grzech zniekształcił ich obraz.

Czy św. Józef całował lub przytulał Maryję? Nawet mnie babcia i mama dotykały po pośladkach, i nie miało to charakteru erotycznego.

Czy chodzenie z żoną nago było grzechem przed SW II? Lub dotykanie żony po pośladkach czy piersiach bez chęci doznania uczuć erotycznych? Czy święci mężowie i żony spali w jednym łóżku? Chcę w żonie dostrzec Stwórcę, Maryję, siostrę, matkę, a nie ladacznicę. Zapewne tuliłbym się do niej, głaskał, całował, pieścił bez chęci doznania uczuć seksualnych, mówił miłe słowa. Jak miałbym powołanie do małżeństwa, to przede wszystkim cała rodzina musiałaby być zawsze w łasce uświęcającej. W rodzinie musi być też jedność, nie nieczystość czy agresja i marnotrawstwo. Skoro można czysto spojrzeć na pośladki czy narządy płciowe dzieci czy rodziców, to dlaczego uczucia erotyczne miałyby się pojawiać po ujrzeniu czy dotknięciu tych części ciała osoby, z którą jest się połączonym związkiem sakramentalnym?

O rozstrzygnięciu, jakie mam powołanie, chyba powinny zadecydować badania genetyczne.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N paź 16, 2011 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Cytuj:
O rozstrzygnięciu, jakie mam powołanie, chyba powinny zadecydować badania genetyczne.


I nie tylko :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N paź 16, 2011 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
A i jacyś lekarze, duchowni.

Czy to, że pośladki czy piersi (ich dotykanie lub widzenie) wzbudza uczucia prokreacyjne, nie jest niedorzeczne? Co te części ciała mają wspólnego z rozmnażaniem? Tyle samo co ręce czy głowa. Wspaniale byłoby, gdyby nawet na narządy płciowe i akty małżeńskie ludzie patrzeliby bez pożądliwości. Pożądliwość do niczego nie jest potrzebna. Chciałbym odbyć akt małżeński (jeżeli miałbym takie powołanie) bez jakichkolwiek uczuć erotycznych. Po co mi to? I tak erotyzm przeminie. Światu potrzeba ogromnej liczby czystych ludzi, nie tylko żyjących w celibacie.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr paź 19, 2011 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Twoje posty trącą obsesją, i to taką konkretną.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr paź 19, 2011 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 18:57
Posty: 108
Post Re: Out with libido...
lublin33338 napisał(a):
Bujasz w obłokach. Podejrzewam, ze to co opisujesz istnieje i jest w taki sposób uporządkowane tylko w świecie, który sam sobie stworzyłeś w swojej wyobraźni. Masz prawo takiego porządku pragnąć i budować w swoim życiu przynajmniej jego namiastkę. Tylko że niestety, swojego ciała nie oszukasz. Możesz uśpić pewne pragnienia, tylko nie wiem z jakim skutkiem dla struktury swojej psychiki. Uwierz mi, wiem co piszę.
Dementuję. Do pewnego stopnia zgadzam się tutaj z niewazny12.

Polecam tutaj po prostu dbanie o czystość myśli. Jeśli trudno nam wytyczyć granicę między myślami czystymi a nieczystymi, można postawić sobie za cel unikanie tego, co prowadzi do erekcji (w przypadku mężczyzn). Zauważyć można jak stopniowo nasze spojrzenia także stają się coraz czystsze. Nawet sny po pewnym czasie stają się coraz mniej erotyczne. Albo można w śnie nad sobą coraz bardziej zapanować. A jeśli jesteśmy w stanie zapanować nad sobą nawet we śnie - w którym nasza świadomość i dobrowolność jest bardzo niewielka i mocno ograniczona - to tym łatwiej przyjdzie nam to w rzeczywistości.
Jeśli chodzi o seks - mnie na przykład on nie interesuje.


Śr paź 26, 2011 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Cytuj:
Polecam tutaj po prostu dbanie o czystość myśli.


Polecam gorąco,zaprzestanie korzystania z internetu :D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Śr paź 26, 2011 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Może nie chcieć jakichkolwiek reakcji i doznań seksualnych? Jak się pojawią, to nie bać się, ale unikać hiperascezy, bo to w moim przypadku przypominało dolewanie benzyny do ognia. Może wydać się dziwne, że ktoś narzeka na impotencję. Jak na przykład wolałbym ją mieć, bo takie reakcje, na których brak narzekają posiadający tę cechę, są dla mnie niepożądane i destrukcyjne. Życie bez libido jest lepsze. "Aseksualizm typu D", czyli brak podniecenia i pociągu seksualnego, jest czymś dobrym (brakiem pokus) a nie zaburzeniem. Nie chcę żadnego pociągu seksualnego!

Wielka jest godność małżonków i aktu małżeńskiego. Móc godnie odbyć ten czyn, to wyróżnienie, nie wszyscy mają powołanie do małżeństwa. Bardzo niewielu żyje jako kapłani czy osoby konsekrowane.

Nie chcę sytuacji, w której nawet przypadkowe spojrzenie na kobietę czy myślenie o niej bardzo łatwo prowadzi do wzwodu. Utrudnia to wykonywanie zadań, trzeba wykorzystań energię na pokonanie pokus. źle byłoby, gdybym z tego powodu nawet nie mógł pomyśleć o kobiecie, która jest stworzeniem przeznaczonym do zbawienia. W samej kobiecie nie ma nic złego. Mam teorię, że libido powstało jako skutek grzechu pierworodnego i przed nim nawet do własnej żony mąż nie czułby pożądliwości oraz nie wykonywałby uczynków erotycznych nie w celu stworzenia istoty będącej w Niebie (każdy akt małżeński byłby odbywany z woli Stwórcy). Może się to wydać utopijne, zbyt surowe, zniechęcające, ale ja chciałbym, żeby tak było.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt paź 28, 2011 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Kris65 napisał(a):
Cytuj:
Polecam tutaj po prostu dbanie o czystość myśli.


Polecam gorąco,zaprzestanie korzystania z internetu :D


Kris tytko Ty nie zaprzestań korzystania z internetu. Pozdrawiam


Pt paź 28, 2011 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nic z tych rzeczy.Ja już chyba jestem od internetu uzależniony :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


So paź 29, 2011 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Piękno budowane płciowością
http://www.kbroszko.dominikanie.pl/cialo2.html - na temat seksualności w małżeństwie

Warto i trzeba kontrolować swoją seksualność - to wielki dar

Dlaczego ludzie mają ciało, a aniołowie nie? Wydaje mi się, ze jednym z powodów mógł być dar prokreacji. Aniołowie nie mają biologicznych ojców czy matek oraz dzieci. Ludzie mogą mieć przodków i potomków. Każdy człowiek ma jakichś przodków lub potomków. Każdy jest ze sobą w jakiś sposób spokrewniony (na przykład my z ludźmi żyjącymi na drugim końcu świata dwa tysiące lat temu). W pewnym pokoleniu znajdziemy wspólnego przodka. Czy to nie jest przepiękne?

Także Zbawiciel miał ludzkich przodków, także Ciałem wpisał się w ludzką rodzinę przez przyjęcie Ciała z Maryi. Gdyby Ciało Zbawiciela zostało po prostu ulepione z prochu ziemi, to byłaby sprzeczność, piękno Wcielenia byłoby "pustsze", nie objawiałoby doskonałej Miłości.

Prokreacja jest przepiękna, ale w Niebie już jej nie będzie. Luidzie mogą mieć problem z wyobrażeniem sobie szczęścia bez okazywania seksualności i prokreacji. Ale aniołowie i dziewice tak żyli. Dziewice mają przodków cielesnych, a aniołowie - nie.

Ja będę mieć przodków cielesnych na wieki. To bogactwo, którego nie mają aniołowie. Jestem w tym sensie bogatszy od nich, i to mimo woli. To owoc aktu seksualnego. Jest on więc czymś naprawdę wspaniałym, i to nawet bez żadnych uczuć erotycznych.

Nie ma nic złego w ograniczeniu erotyzmu do prokreacji. Żadnych uczuć seksualnych i czynności erotycznych bez całkowitej woli prokreacji. Szkoda, ze nie każdy akt małżeński kończy się poczęciem. Gwałt, nierząd jest czymś wstrętnym, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi do poczęcia. Ludzie nie powinni rozpoczynać istnienia w takich okolicznościach.

Niechaj Trójca Święta będzie pochwalona na wieki za to, że dała ludziom płodność!

Ilu niepełnosprawnych, zmarłych dzieci nigdy nie dostąpi zaszczytu bycia rodzicem czy małżonkeim! Celibat to skarb, wolna decyzja woli na jak największą chwałę Pana. Nie ma intencji osiągnięcia własnej korzyści, jak uniknięcie cierpienia czy zostanie czyimś ojcem duchowym. Celibat nie czyni ojcem duchowym czy tym bardziej biologicznym (w tym znaczeniu używam słowa "ojciec" jako oznaczającego kogoś, bez którego istnienia nie zaistniałoby inne stworzenie), lecz pomaga ratowac przed piekłem i wybawiać od cierpienia tych, którzy już się poczęli.

Warto obniżać i usuwać libido, bo to czyni świat piękniejszym, uduchawia miłość. Tego typu rozważania mogą w tym pomóc.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N paź 30, 2011 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Cytuj:
Prokreacja jest przepiękna, ale w Niebie już jej nie będzie.


Czy to nie będzie czasami poważne ograniczenie wolnej woli!!! Co na to pobożni erotomani.Może będą zażywać tabletki powodujące przyjemne doznania :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N paź 30, 2011 12:05
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Autokastracja czy to chemiczna, czy psychiczna, czy mechaniczna jest grzechem.
Jest zamachem na święte ciało człowieka, świątynię Boga żywego.

Tego typu zamach na drugą osobę, jest również grzechem, barbarzyństwem, skądinąd uchwalonym niedawno przez Sejm pod przewodnictwem Tuska i PO, jako kara za pedofilię.

Szkoda, że kręgi Kościoła wówczas milczały, gdy Sejm ochoczo uchwalał karę kastracji.
Na szczęście Bóg wszystko widzi.

Celibatariusze, kochający Boga, ofiarowują Mu swoją zdrową płodność, z której nie korzystają, bo poświęcili się Bogu.
Ksiądz, czy zakonnik samookaleczający się czy to fizycznie czy psychicznie jest kierowany do psychiatry, a przynajmniej powinien być.
Na co Bogu uległość kastrata?
Bóg raduje się ze zdrowych, kochających Go ludzi, ofiarowujących Mu swoje pełne, nieokaleczone życie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N paź 30, 2011 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 01, 2011 8:14
Posty: 20
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Moim zdaniem jego wybór to wynik skrajnej niedojrzałości do życia. w piśmie świętym jest napisane" bądźcie płodni, by zaludnić ziemię."A może wynik tego iż obawia się kobiet? Miałeś już dziewczynę?


Wt lis 01, 2011 8:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL