Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
felek_ napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Sądzisz, że bardziej wyszukany posiłek zaspokoiłby łaknienie na dłużej?
Niekoniecznie. Po jakimś czasie apetyt wzrósłby jeszcze bardziej.
Czyli, wracając do naszych baranów, zrytualizowanie masturbacji nie spowoduje, że dany osobnik będzie odkładał swoje zaspokojenie na czas, kiedy sprawi mu to więcej satysfakcji i dzięki temu nauczy się panować nad swoimi zachciankami?


N sty 07, 2018 10:22
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Dopowiadając - mniej więcej na tej samej zasadzie, na jakiej przygotowanie i zjedzenie jednej tych potraw:

Obrazek.Obrazek.Obrazek

...daje więcej satysfakcji niż zeżarcie zwykłej jajecznicy, a także sprawia że - w przyszłości - mielibyśmy ochotę nawet zrezygnować przez pewien czas z natychmiastowego zaspokajania swojego głodu


N sty 07, 2018 10:59

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
felek_ napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Sądzisz, że bardziej wyszukany posiłek zaspokoiłby łaknienie na dłużej?

Niekoniecznie. Po jakimś czasie apetyt wzrósłby jeszcze bardziej.


No tak o ile mnie pamiec nie myli to taka wyszukana kolacja potrafila trwac do obiadu nastepnego dnia :), oczywiscie mowie tu o dniach wolnych od pracy.


N sty 07, 2018 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 14:04
Posty: 13
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Rojza Genendel napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Wyplemienie pożądliwości jest naprawdę możliwe.

Możliwe, ale ani dobre, ani zdrowe. Seksualność to integralna część twojej osobowości.


Na co mi moja seksualność jeśli jestem homo?


Wt kwi 03, 2018 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jeśli piszesz "na co mi", to myślisz kryterium siebie samego, który jedynie chce coś otrzymywać, brać.
Jeśli ktoś nie jest homo, a myśli tą samą kategorią, czyli kategorią brania i otrzymywania korzyści, to niestety również rozmija się z chrześcijaństwem.
Chrześcijanstwo ma zmienić myślenie człowieka z "brać" na "dawać", a nie tak ustawić sobie "branie", żeby korzystać i brać, ale mimo wszystko pozornie pozostawać z sformalizowanych regułach stwarzających pozory chrześcijaństwa. De facto zawarcie małżeństwa osoby nie-homo w celu zaspokajania swoich potrzeb seksualnych, jest niestety drogą w kierunku sprzecznym z zasadą chrześcijaństwa. Jeśli zadrościsz takim hetero "chrześcijanom", to naprawdę nie masz komu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr kwi 04, 2018 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Usunąłem offtop łamiący zasady działu Żyć wiarą. Proszę o trzymanie się tematu.
jumik

_________________
Piotr Milewski


Pt kwi 06, 2018 11:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Ciężka praca fizyczna skutecznie obniża popęd seksualny.


Pt kwi 06, 2018 13:09
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
ZG63 napisał(a):
Ciężka praca fizyczna skutecznie obniża popęd seksualny.
Pobożne bajanie. Chyba że masz na myśli wyniszczające niewolnictwo obozów koncentracyjnych.


Pt kwi 06, 2018 22:02

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2018 14:17
Posty: 5
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
ZG63 napisał(a):
Ciężka praca fizyczna skutecznie obniża popęd seksualny.


Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. Warto jednak wtedy pamiętać o Bogu i wyższych celach


Pt kwi 13, 2018 14:26
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Terapia psychologiczna u doświadczonego psychologa lub terapia u seksuologa skutecznie pomaga w opanowaniu problemu nadmiernego libido. Ewentualnie trzeba wykonać badania poziomu hormonów, a takie zleca lekarz seksuolog. Takie badania poziomu hormonów i inne badania przeprowadzają także lekarze: androlodzy, urolodzy oraz ginekolodzy (u kobiet). Tam trzeba udać się najpierw, bo Ci specjaliści mogą wykryć chorobę, przepisać leki lub zlecić psychoterapię.

Z mojego doświadczenia wiem, że nie ma innego sposobu na obniżenie libido, jak tylko sposoby zaproponowane przez lekarza specjalistę. Działanie na własną rękę może zaszkodzić.

_________________
MODERATOR


Pn maja 28, 2018 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Ja biorę leki psychiatryczne i jed(y?)nym pozytywnym skutkiem ich działania jest względne obniżenie popędu seksualnego. Nie mam już tak silnych pokus nieczystych jak dawniej. Chciałbym, aby psychiatra pozwolił mi nie brać leków. Dawniej ciężej było mi radzić sobie z popędem seksualnym. Myślę, że olanzapina lub sulpiryd (leki teoretycznie na schizofrenię) ograniczają u mnie pożądliwość seksualną.

Uważam pociąg płciowy za skutek grzechu pierworodnego, nie za objaw zdrowia. Dobrze, że od długiego czasu nie podejmuję działania seksualnego. Jeżeli miałbym podejmować jakieś "działania seksualne", to nie dla przyjemności, lecz w celu poczęcia na wieki świętego potomstwa.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn maja 28, 2018 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Popęd płciowy jest czymś normalnym i zdrowym.

Dlaczego przyjemność związana ze stosunkiem płciowym miała być czymś złym, grzesznym i niezdrowym?

_________________
MODERATOR


Wt maja 29, 2018 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Uważam, że przyjemność seksualna w obecnie występującej na świecie formie jest skutkiem grzechu (pierworodnego). Sądzę, że gdyby nie było grzechu w ogóle, to prokreacji nie towarzyszyłyby takie doznania, jak obecnie. Byłby kontakt fizyczny między małżonkami, ale nie byłoby tej "narkotycznej" rozkoszy, a zamiast niej byłaby duchowa ekstaza związana z pewnego rodzaju współudziałem w stworzeniu nowego człowieka.

Wierzę, że Jezus i Maryja byli wolni od popędu seksualnego (i nawet pociągu płciowego) i nigdy nie doznali przyjemności seksualnej (i nawet nie byli i nie są do tego zdolni).

Nie uważam pociągu płciowego za coś zdrowego, lecz za śmiertelnie niebezpieczną pokusę, która może popchnąć człowieka do grzechu takiego, który sprawi, że będzie on zasługiwał na wieczne cierpienie w Piekle. Aseksualność to nie jest coś nienormalnego, to dar związany z nieobecnością części pokus, przez które mnóstwo ludzi zgrzeszyło.

Dla mnie bardziej przykry niż brak przyjemności seksualnej (która bardzo łatwo może stać się grzeszna) jest brak "żywej przytulanki", istoty, którą można (aseksualnie) pieścić, tulić, całować. Jak miałbym żonę, to nie chciałbym jej pożądać seksualnie.

Jeszcze ponad 10 lat temu, gdy byłem nieletni, nurzałem się w nieczystych myślach i przyjemnościach niczym wieprzek w błocie. Grzech wyrządził mi szkody. Gdybym nie zaprzestał nieczystości, mógłbym skończyć np. w więzieniu. Żałuję za grzechy z przeszłości.

Maryja jest najpiękniejszą kobietą, jaka istnieje. Biała figura Matki Bożej Niepokalanej jest piękna, wzbudza słodycz.
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 21, 2018 21:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jeśli Maria nie czuła popędu, to nie ma żadnej zasługi w tym, że była dziewicą. Nic niezwykłego - skoro nie miała takiej potrzeby, ochoty - została dziewicą.

Tak samo Jezus - myślisz, że Stwórca nie wie, czym jest odczuwanie libido?

_________________
MODERATOR


Wt sie 21, 2018 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Stwórca nie czuje libido. Ma wiedzę na jego temat, ale go nie odczuwa. Natura boska nie jest ani kobieca, ani męska, ani w ogóle cielesna. Maryja nie jest kimś, komu należy się latria (cześć boska). Jest tylko stworzeniem. Była wolna od grzechu pierworodnego, wierzę, że także od menstruacji. Jest dla niej zasługą bycie dziewicą mimo braku odczuwania popędu seksualnego, pociągu płciowego i przyjemności libidalnej.

Święty Józef nie czuł pociągu płciowego do Maryi. Mimo tego, że nie był biologicznym ojcem Jezusa, Maryja w Ewangelii Łukasza nazywa Józefa ojcem Jezusa: "oto ojciec twój i ja z bólem serca szukaliśmy ciebie". Uważam, że do Wcielenia doszłoby także wtedy, gdyby nie zaistniał grzech, i co więcej, uważam też, że i wtedy Dziewica-Matka miałaby męża przed poczęciem się Wcielonego.

Gdyby nie było grzechu, prokreacja odbywałaby się inaczej. Nie byłoby mnóstwa komórek płciowych męskich i żeńskich. Uważam, że ciało Chrystusa nie powstało z komórki jajowej (ani tym bardziej z plemnika).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 21, 2018 22:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL