Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:14



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 Wyciszenie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 18, 2009 17:33
Posty: 2
Post Wyciszenie
Mam taki problem. Nie umie sie wyciszyc uspokoic. Caly czas jak z kims gadam, modle sie lub cos robie nie umie sie nigdy skupic na jednej rzeczy tylko zawsze mysle o duzo rzeczach. Najbardziej to odczowam na modlitwie w kosciele kiedy nie umie sie skupic na slowach ksiedza na swojej modlitwie myslac zupelnie o czyms innym i nie umie nad tym zapanowac. Co ja mam robic ?? jak sobie z tym poradzic


N sty 18, 2009 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 18, 2009 7:43
Posty: 52
Post 
morze spróbuj modlić się o wyciszenie


Pt lip 24, 2009 11:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Proponuję dłuższą modlitwę różańcem (różaniec lub koronka), może taka modlitwa nauczy skupienia. Dłuższą, żeby mieć czas się skupić (bo może nie od razu to przyjdzie), a różaniec lub koronkę ze wzgledu na specyficzną jej formę.

Może spróbuj też dłuższej adoracji. W niektórych kościołach są całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu.

I nie zrażaj się jeśli odpłyniesz myślami, po prostu powróć do tego, co potrzeba i kontynuuj.

_________________
Piotr Milewski


Pt lip 24, 2009 13:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2009 15:49
Posty: 83
Post 
Jeżeli masz możliwość to polecam rekolekcje ignacjańskie :) bardzo wyciszają ;)


Pt lip 24, 2009 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
A tu dowiesz się o tych rekolekcjach więcej:
http://www.rekolekcje.vel.pl/index.php? ... 2&Itemid=5

_________________
Piotr Milewski


Pt lip 24, 2009 14:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 28, 2009 8:45
Posty: 31
Post 
Chyba nie ma jednej uniwersalnej metody na to. Jednak musisz szukać i probować , jesli chcesz. Mnie np. różaniec wręcz przeciwnie zamiast wyciszac, pozwala myślom dryfować...a rymowany tekst modlitwy zaczynam niepostrzeżenie klepać. Modlitwa do Ducha Św. pomaga się skupić. Spróbuj modląc sie mieć przed sobą obrazek Jezusa, patrz mu w oczy, tak jakbyś z żywym człowiekiem rozmawiał.
Rekolekcje, super pomysł :-D
Hmmm można tez spróbować, najpierw tak na sucho, bez modlitwy takiej techniki, że stawiasz przed sobą np. szklankę i patrzysz na nią przez minutę nie myśląc dosłownie o niczym, odganiasz wszelkie myśli. Może potem uda Ci się taki stan skupienia przenieść na modlitwę. Nie musisz wtedy nigdzie sie patrzeć, tylko przenieść ten wyuczony stan skupienia na modlitwę. To jest jedna z metod skupienia sie naszych braci z Dalekiego Wschodu, uważam że można zaczerpnąć techniki nie dorabiając ideologii ;)
Na każdego działa co innego, probuj, nie ustawaj , proś ;)


Pt lip 24, 2009 16:37
Zobacz profil
Post 
Modlitwa Jezusowa. Nie zrażaj się tylko bo prawdopodobnie przez dość długi czas będziesz się łapać na tym, że odpływasz ;) ale to chyba nie do uniknięcia. Zresztą, jakiś czas temu był w gościu tekst na ten temat. Ktoś skarżył się na rozproszenia w czasie modlitwy. Odpowiedź była taka, że jeśli w ciągu minuty rozproszysz się dwadzieścia razy i uświadomisz to sobie, wrócisz do modlitwy to dwadzieścia razy Pan Bóg okazał się dla Ciebie ważniejszy od wszystkiego innego. I to jest bardzo cenne.


Pt lip 24, 2009 18:37

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Też tak mam w czasie Eucharystii że nie potrafię się skupić, lecz myślę o różnych rzeczach.

Może warto przyjrzeć się tym myślom, może to są jakieś sprawy,które zajmują umysł, a które należałoby rozwiązać. I w czasie Eucharystii modlić się tymi rozproszeniami, powierzać te sprawy, które nurtują.
Może też pomogłoby próba wyciszenia się w grocie solnej czy podczas muzyki relaksacyjnej.


N sie 02, 2009 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 23, 2007 19:14
Posty: 72
Post 
Czasem jak jestem wcześnie rano juz o 6 w kościele na godzinie przed mszą św, gdzie w kościele jest jedna lub dwie osoby plus ksiadz w konfesjonale potrafię się skupić, wyciszyć. Taki ciemny kościół, taka intymna atmosfera. JEdnak kiedys zaczynają ludzie się schodzić i kościelny włącza coraz wiecej lamp jakoś czar pryska. Ktoś przechodzi, spowiada się, szeleści siatką, przesuwa ławke. Podczas niedzielnej Eucharystii też mam problem żeby powiedzieć JEzusowi wszystko na spokojnie.


N sie 02, 2009 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Słuchać. Księdza. Lektora.

Gdy inni przeszkadzają, usiąść osobno lub przyjść na inną godzinę.

Postawić, że w domu zajrzy się do Biblii i odszuka czytany fragment. Potem zrobić to i przestudiować także odnośniki. Czytać spokojnie, bez pośpiechu.
Jak to by było być na miejscu osób, o których mowa w czytaniu.
Może powiedziałoby się coś więcej?

Modlitwy też są nawiązaniem do fragmentów Biblii albo Tradycji Kościoła. Nie wzięły się tak znikąd. Spróbować odnaleźć ich źródła samodzielnie. Także w internecie.
Np. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.
Poczytać.

Przed samą Komunią, mówimy: "Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja". To jest ten moment właśnie, w którym przepraszamy Pana Jezusa, za wszystkie rozproszenia, jakie były naszym udziałem podczas Mszy św. Teraz można przystąpić do Komunii z czystym sumieniem. Pieśń, śpiewana w trakcie, też pomaga.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N sie 02, 2009 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 12, 2008 13:05
Posty: 45
Post 
Od siebie mogę tylko poradzić i mi to pomaga.

"Jezu cichy pokornego serca uczyń serce moje wg serca Twego"

Ps.Tak się modlę gdy jestem niespokojna:))


Pn sie 10, 2009 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wyciszenie
spróbuj znaleźć ciche miejsce i po prostu się pomódl

_________________
MODERATOR


Śr cze 29, 2011 15:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL