Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wyobrażenia erotyczne a grzech 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
Moim zdaniem jak ktoś jest świadomym i dorosłym człowiekiem to chyba nad seksem i jakby to było powinien się jednak chyba czasami zastanowić, oczywiście nie po to, abo doprowadzić do podniecenia. Poza tym naszym życiem rządzą też często hormony i naturalne zachowania biologiczne, które nie podporządkowują się naszym "moralom" . Kościół posiada jakieś zasady odgórnie ogólnie ustalone prawa, ale one powinny być elastyczne, Jezus w NT nad sztywnymi regułami stawia miłość do Boga, do siebie, do bliźniego. Po owocach poznaje sie czy czyn był dobry;) Nie mówię, że autor nie popełnił grzechu, ale po co od razu tak ostro grzech i to ciężki, duchowni też nie są nieomylni, poza tym moga czegos nie zrozumiec, nie doslyszec, spowiadający moze źle wytlumaczyć... trzeba kształtowac sumienie i w nim wraz z Bogiem rozeznawac. Poza imo błędy grzechy uczą kształtują. Powiedzmy obrazowo z Bogiem łączy nas nić, ktora zostaje zerwana przez grzech. Spowiedź sprawia, że na nitce powstaje supełek, a wiec nić staje sie krótsza jesteśmy bliżej Boga. Moze zostane skrzyczana, ale wydaje mi sie ze zaliczenie czasem dna bardzo dobrze robi;) Moja refleksja po czytaniu tego forum ludzie nad tymi wszystkimi zasadami jest MIŁOŚĆ, Bog chce naszej miłości chce uwielbienia, za nasze grzechy to On juz ponad 2000 lat temu umarł, a spowiedź jest dla naszego dobra. Bóg chce być kochany miłościa uwielbienia pełnej oddania, akceptacji ( wg autorów urzekającej podobnie jak kobieta). to chyba offtop... przepraszam ale tak samo spod palcow mi wyszlo

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Śr gru 30, 2009 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
zagubiona_21 napisał(a):
Kościół posiada jakieś zasady odgórnie ogólnie ustalone prawa, ale one powinny być elastyczne

Nie powinny być elastyczne w znaczeniu umożliwiające czynienie zła, ale powinny być elastyczne w znaczeniu brania różnych okoliczności (np. łagodzących) pod uwagę. I takie są. Dlatego np. w ocenie ciężaru grzechu liczy się stopień świadomości zła, dobrowolność, itd.

zagubiona_21 napisał(a):
trzeba kształtowac sumienie i w nim wraz z Bogiem rozeznawac.

Także w oparciu o nauczanie Kościoła, który jest prowadzony przez Boga, jak nam obiecał.

_________________
Piotr Milewski


Śr gru 30, 2009 21:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
Oczywiście, o to mi chodziło, chyba nie trzeba kazdego słowa tłumaczyć dokładnie w nawiasach;) myśle, ze kazdy umie czytac ze zrozumieniem, no dobra większość;) chodziło mi o to, ze czesto te reguly zasłaniaja Boga, grzech został odkupiony nie może stac wyżej od MIŁOŚCI;)

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Śr gru 30, 2009 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
Przypomina mnie się tu pewna bajka o dwóch mnichach:
"Szli kiedyś sobie przez bród i na drugiej stronie rzeki spotkali piękną niewiastę.
Jeden z nich niewiele się zastanawiając wziął ją i przeniósł przez rzekę, następnie wrócił do swojego towarzysza i poszli dalej.
Po pewnym czasie (dłuższym) jednak ten drugi nie wytrzymał i zapytał:
Czy nie miałeś nieczystych myśli, jak ją przenosiłeś przez tą rzekę?!
Na to ten mu odpowiedział:
Owszem, ale ja zostawiłem tą dziewczynę po drugiej stronie rzeki, a ty nadal ją niesiesz..."

Nie przypominam sobie, by Chrystus dzielił grzechy na ciężkie i lekkie... ale uczył przebaczać wszystkie.
Co nie znaczy, że nie jestem zwolniony z rozeznawania dobrego i złego...

PS: Pragnę by seks w moim życiu był czysty, wtedy naprawdę ma smak...

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


Śr wrz 29, 2010 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
Adamek napisał(a):
Nie przypominam sobie, by Chrystus dzielił grzechy na ciężkie i lekkie...


Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie; mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci.

1 List Św. Jana 5,16-17

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Śr wrz 29, 2010 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: Wyobrażenia erotyczne a grzech
Całe szczęście, że mamy spowiedź...

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


So wrz 01, 2012 19:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL