Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pomoc potrzebującym- jak ją realizować? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Pomoc potrzebującym- jak ją realizować?
Jak najlepiej waszym zdaniem pomagać potrzebującym? Tak żeby nasza pomóc trafiła naparwdę do tych którzy jej potrzebują? Jeśli np zdecydujemy przeznaczać co miesiąc jakąś kwotę na pomoc biednym jak najlepiej to realizować? Czy skorzystać z fundacji, organizacji charytatywnych? Jak ocenić czy nie marnują one przekazanych środków? Czy szukać bezpośredniego dojścia do osób którym brakuje podstawowych rzeczy? Jak pomóc dzieciom alkoholika żeby tata nie przepił tego o im przekażemy? Jak pomagać dzieciom z patologicznych rodzin żeby nie dziedziczyły biedy i nałogów? I wreszcie jak pomóc znajomej mamie kilkorga dzieci której mąz stracił pracę a syn jest niepełnosprawny jesli wiem że ona nie przyjmie ode mnie poprostu bezpośrednio nic, będzie chciała oddawać itp a wiem że potrzebuje...
Napiszcie o swoich doświadczeniach :-)

_________________
Ania


Wt sie 31, 2010 16:39
Zobacz profil
Post 
Ja polecam fundację: http://okruszek.org.pl/o_fundacji.php


Wt sie 31, 2010 17:09

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Pomoc potrzebującym- jak ją realizować?
ja ide za sladem liam: polecam takze strony: www.pajacyk.pl i www.polskieserce.pl

i modlitwa.


Śr wrz 01, 2010 16:12
Zobacz profil
Post Re: Pomoc potrzebującym- jak ją realizować?
kropeczka_ns napisał(a):
I wreszcie jak pomóc znajomej mamie kilkorga dzieci której mąz stracił pracę a syn jest niepełnosprawny jesli wiem że ona nie przyjmie ode mnie poprostu bezpośrednio nic, będzie chciała oddawać itp a wiem że potrzebuje...
Napiszcie o swoich doświadczeniach :-)

Może nie usiłuj wręczać jej pieniądze, ale kup dzieciakom np. zeszyty, przybory szkolne.
Dla innych potrzebujacych wystarczy się rozejrzeć - ja np od lat wspieram świetlicę terapeutyczną gromadząca dzieciaki z rodzin patologicznych, dysfunkcyjnych.


Śr wrz 01, 2010 16:36

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 7:26
Posty: 1
Post Re: Pomoc potrzebującym- jak ją realizować?
Z przekazywaniem pieniędzy jest tak, że nigdy nie mamy pewności czy zostały prawidłowo wykorzystane. Dlatego uważam, że lepszą formą pomocy jest przekazywanie rzeczy potrzebującym w postaci żywności, artykułów szkolnych dla dzieci czy ubrań. Ja przekazuję co pewien czas ciuchy, których już nie noszę, w ten sposób pomagam innym i przy okazji swojej szafie. Jeśli ktoś zastanawia się jaki jest najlepszy sposób na oddanie ubrań, to polecam Pomaganie przez ubranie.


Wt kwi 11, 2017 7:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL