Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Jestem w depresji C.D. 
Autor Wiadomość
Post Re: Jestem w depresji C.D.
@rozczarowana30 za wlasne grzechy odpowiadasz zawsze ty. Zaden medalik nie odbierze ci wolnej woli.
Jezeli byl to grzech, to znaczy ze wiesz, ze popelnilas go swiadomie i dobrowolnie. Co mialo sie stac, zebys go nie popelnila?


So lip 23, 2016 12:54
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
Nosiłam medalik i liczyłam że coś się zmieni, że będzie inaczej. Dziś popełniłam duży grzech a medalik i tak nic nie zmienił, gdzie jego moc???? Nie uchronił mnie. Jestem rozczarowana :mad:

Potraktowałaś medalik jak amulet, więc nie dziwne, że nie pomógł. :(
Praca nad sobą nie polega na tym, że zakładasz medalik i czekasz, aż załatwi za ciebie wszystkie problemy.


So lip 23, 2016 14:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
To kiedy będę szczęśliwa? Kiedy będę sobą? Kiedy coś lub ktoś mi pomoże by cieszyć się życiem bez tego ciągłego poczucia winy. Modlitwy medalik nic nie zmieniają :cry:


So lip 30, 2016 11:28
Zobacz profil
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
To kiedy będę szczęśliwa? Kiedy będę sobą? Kiedy coś lub ktoś mi pomoże by cieszyć się życiem bez tego ciągłego poczucia winy. Modlitwy medalik nic nie zmieniają :cry:

Musisz skorelować dwie metody leczenia - modlitwa + leczenie u medyka specjalisty (przy czym dobrego specjalisty, nie konowała).


So lip 30, 2016 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
:-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| Jak sobie radzić z obgadywaniem w pracy, dlaczego obgadują mnie, i jak reagować na plotki, udawać że nic się nie wie na swój temat ?


N lis 20, 2016 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Czy pojście do psychiatry, aby zapisał leki na depresję to zły pomysł. Czy wystarczy się modlić a Bóg i tak uzdrowi?


So lut 11, 2017 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
Czy pojście do psychiatry, aby zapisał leki na depresję to zły pomysł. Czy wystarczy się modlić a Bóg i tak uzdrowi?
Stanowczo dobry pomysł.

Wydaje mi się, że najrozsądniejszej rady udziela Księga Syracha, pokazując że posługa lekarza działanie Boga nie są ze sobą sprzeczne - wręcz przeciwnie:
"Oddaj lekarzowi cześć należną jego posłudze, albowiem i jego stworzył Pan.
Od Najwyższego pochodzi uzdrowienie, i od Króla dar się otrzymuje.
Wiedza lekarza podniesie mu głowę, nawet w obecności możnych będą go podziwiać.
Pan stworzył leki [pochodzące] z ziemi, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.
Czyż to nie przez drewno woda stała się słodka, aby moc Jego poznano?
On dał ludziom wiedzę, aby doznawać sławy dzięki swym przedziwnym dziełom.
Dzięki nim uleczył, a ból ich usunął.
Z nich aptekarz sporządza leki, aby nie było końca Jego dziełom; i pokój od Niego trwa na całej ziemi.
Synu, w chorobie nie odwracaj się od Pana, ale módl się do Niego, a On cię uleczy. Odrzuć przewrotność - wyprostuj ręce i oczyść serce z wszelkiego grzechu! Złóż ofiarę wonną i pamiątkę z najprzedniejszej mąki, i hojną obiatę, na jaką cię tylko stać.
Potem daj miejsce lekarzowi, bo jego też stworzył Pan, nie odsuwaj się od niego, albowiem jest on ci potrzebny.
Bywa taki czas, kiedy w ich rękach jest wyjście z choroby; oni sami będą błagać Pana, aby dał im moc przyniesienia ulgi i uzdrowienia, dla ocalenia życia.”
/ Syr 38,1-14/
 
Myślę, że dlatego Paweł nazywał Łukasza „umiłowanym lekarzem” (Kol 4,14)

Mamy polecenie by "nie kusić Pana Boga" - myślę że zaniedbanie medycyny z powodu modlitwy byłoby właśnie takim grzechem. W końcu Tymoteuszowi Paweł nie doradza poprzestać na modlitwie, tylko radzi:„Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twoje niedomagania."/1 Tm 5,23/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lut 11, 2017 23:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Jak sobie poradzić z plotkami w pracy, wiedząc że o mnie "gadają" inni. Gdy przyjaźń z koleżanką jest denerwująca dla innych.


Cz mar 30, 2017 19:43
Zobacz profil
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Ile ty masz lat? I co ciebie obchodza czyjes plotki? Ludzie plotkuja, niestety, ale chyba nie wierzysz, ze wszystkich zadowolisz?
Zyj i daj zyc innym.


Cz mar 30, 2017 19:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
Jak sobie poradzić z plotkami w pracy, wiedząc że o mnie "gadają" inni. Gdy przyjaźń z koleżanką jest denerwująca dla innych.

A skąd wiesz, że o Tobie gadają i co o Tobie gadają?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 30, 2017 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Powiedziała mi koleżanka w oczy co mówiła inna koleżanka na mój temat :(


Pt mar 31, 2017 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Znowu zaczęłam brać lek antydepresyjny. Czy dobrze robię, czy powinnam ufać Bogu że mnie wyleczy z depresji ???????


Wt cze 13, 2017 8:20
Zobacz profil
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
Znowu zaczęłam brać lek antydepresyjny. Czy dobrze robię, czy powinnam ufać Bogu że mnie wyleczy z depresji ???????

Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług, albowiem i jego stworzył Pan.... przeczytaj sobie dalej (Syr 38,1-15).
Duchowni w chorobie też nie poprzestają jedynie na modlitwie.


Wt cze 13, 2017 8:27
Post Re: Jestem w depresji C.D.
rozczarowana30 napisał(a):
Znowu zaczęłam brać lek antydepresyjny. Czy dobrze robię, czy powinnam ufać Bogu że mnie wyleczy z depresji ???????


Ależ Bóg cię leczy. Robi to rękoma tego lekarza. Wielokrotnie posyła do nas innych ludzi, którzy nam pomagają.


Wt cze 13, 2017 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jestem w depresji C.D.
wybrana napisał(a):
Wielokrotnie posyła do nas innych ludzi, którzy nam pomagają.


Jakoś tego nie zauważyłem :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 13, 2017 9:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL