Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
 Jestem w depresji C.D. 
Autor Wiadomość
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Mam starszego brata w pewnym stopniu hipochondryk i kryptofaryzeusz. On jaki wierzący w dochtorów. Przyjdzie od lekarza - z wielką dumą mówi: lekarz powiedział to i tamto. Jakie ma poczucie wyższości wiedzy.
Ja mówię ,że Jezus jest lekarz. A on : ,,do pieca na 3 zdrowaśki". A przyjdzie z Kościoła to nie widzę ,żeby miał wielką dumę jak po powrocie od lekarza. A w Kościele to siedzi z taką posępną miną i udaje poboznego.
I jakie z tego wnioski płyną ? Dzisiaj ludzie bardziej wierzą w lekarza niż w Boga. A chyba trzeba najpierw do Boga iść a później do lekarza. Najpierw uzdrawiać ducha a skutkiem tego będzie uzdrowione ciało.


Pn kwi 18, 2016 13:18
Post Re: Jestem w depresji C.D.
A tak biblijnie depresja to nic innego jak zły duch. W Starym Testamencie mamy Saula , który prawdopodobnie cierpiał na depresję. I jak Mu Dawid grał na cytrze to mu przechodziło.
Także przy całej medycynie i farmakologii to można jedynie depresję w niewielkim stopniu złagodzić a ona i tak pozostanie . A dodatkowo będą skutki uboczne.


Pn kwi 18, 2016 13:26
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Hominibus napisał(a):
A tak biblijnie depresja to nic innego jak zły duch. W Starym Testamencie mamy Saula , który prawdopodobnie cierpiał na depresję. I jak Mu Dawid grał na cytrze to mu przechodziło.
Także przy całej medycynie i farmakologii to można jedynie depresję w niewielkim stopniu złagodzić a ona i tak pozostanie . A dodatkowo będą skutki uboczne.


Ta...a słyszałeś o serotoninie, produkowanej w jarach szwu, szyszynce....zrozumiałe, że tego hormonu nie znali starotestamentowi i przypisywali powodowani niewiedzą (podobnie jak wszystkie inne choroby) demonowi.
Choć w ST występuje mowa o lekarzach, którym Bóg błogosławi w ich pracy.
Ciekawe jak tłumaczysz poddawanie się terapii u lekarzy chorych na depresje duchownych.....


Pn kwi 18, 2016 13:51
Post Re: Jestem w depresji C.D.
No cóż. Powiem tak najpierw ogólnie a później szczegółem.
Oczywiście gwoli ścisłości mówię ogólnie znane wiadomości czy to kościelne czy naukowe. A pozostałe to proszę traktować jako moje osobiste wypowiedzi a zatem również mogą być obarczone błędem. Także to forum nie zwalnia nikogo z samodzielnego myślenia i konsultacji ze specjalistą. To tyle tytułem przydługiego wstępu.
Kościół jak mówi KKK jako Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa jest Święty czyli bezgrzeszny czyli doskonały.
Natomiast ludzie , którzy Go tworzą są grzeszni . To również odnosi się do duchownych. Nie jest żadną tajemnicą ,że osoby duchowne mają również problemy - różne problemy. I oni też są słabi i z tendencją do grzechu.
A teraz tak trochę ogółem i szczegółem. Ponoć za zwykłym człowiekiem to chodzi - kusi - jeden demon. A za osobą duchowną to kilku lub kilkunastu. Jak zwiedzie duchownego to siła rażenia będzie o wiele większa niż w przypadku zwykłego człowieka.
Źródło:
http://jednoczmysie.pl/wp-content/uploa ... %83SKI.pdf
Kazania Proboszcza z Ars 1. O pokusach
,,Święty Franciszek z Asyżu przebywał ze swoimi zakonnikami w małych domkach, pobudowanych z sitowia i trzciny na rozległym polu. Niektórzy jego bracia prowadzili życie pełne wyjątkowych umartwień. Pewnego razu jeden z nich zobaczył oczyma duszy cały legion piekielnych duchów, które naradzały się, jak by tu tych cnotliwych i bogobojnych braci uwieść. I jeden z tych złych duchów odezwał się tak: „Ci zakonnicy są wyposażeni w piękną cnotę pokory. Zaparli się samych siebie i całkowicie oddali się Bogu. Mają roztropnego przełożonego i dlatego nie sposób ich pokonać. Poczekajmy, aż on umrze, a wtedy nasprowadzamy tu ludzi bez powołania, którzy wprowadzą między nich rozluźnienie i w ten sposób ich zwyciężymy". Kiedy natomiast ten sam braciszek poszedł do miasta, znowu zobaczył tam złego ducha, który tym razem, zamiast kusić mieszkańców, samotnie i bezczynnie siedział sobie przy bramie. Spytał więc mniszek swojego Anioła Stróża, dlaczego na zakonników rzuciły się tysiące piekielnych duchów, a na uwiedzenie całego miasta posłano tylko jednego czarta, który i tak siedzi i próżnuje? Anioł odpowiedział mu na to, że ludzie światowi nie potrzebują pokus, bo sami tarzają się w grzechach, a zakonnicy, mimo zasadzek diabła, ciągle spełniają dobre uczynki. ''.


Pn kwi 18, 2016 17:15
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Hominibus napisał(a):
A tak biblijnie depresja to nic innego jak zły duch. W Starym Testamencie mamy Saula , który prawdopodobnie cierpiał na depresję. I jak Mu Dawid grał na cytrze to mu przechodziło.
Także przy całej medycynie i farmakologii to można jedynie depresję w niewielkim stopniu złagodzić a ona i tak pozostanie . A dodatkowo będą skutki uboczne.


Depresje moze wywolac chaos hormonalny. Mozliwe, ze mezczyzn on nie dotyka, wiec go nie zrozumieja.
Po porodzie powoduje depresje poporodowa, ktora moze przejsc w pare dni, a moze trwac miesiacami. W okresie menopauzy, podobnie. Klopoty z tarczyca, tez moga skutkowac depresja.

Jezeli za depresje odpowiada wedlug ciebie zly duch, to kto odpowiada za raka?
I da sie uleczyc nowotwory egzorcyzmami, czy jednak lepiej pojsc do onkologa?


Pn kwi 18, 2016 17:23
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Myślę ,że znasz odpowiedź na swoje pytanie. A poza tym to nie jest temat tego wątku.


Pn kwi 18, 2016 17:30
Post Re: Jestem w depresji C.D.
To moze jednak zrewiduj nieco swoja teorie o zlym duchu i depresji.
Mozesz kogos bardzo skrzywdzic. I tak w depresji kazdy uwaza, ze jest sam sobie jakos tej chorobie winny, a jak bedzie slyszal takie "porady", ze moze go zly duch opetal, to w ogole moze sie zalamac.


Pn kwi 18, 2016 17:33
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Sparafrazuję Piłata,, Com napisał - napisałem". A Ty jak jesteś taki wrażliwy to możesz moich postów nie czytać. A twoje posty też mogą załamywać innych.
Jeszcze coś oskarżycielu?


Pn kwi 18, 2016 17:36
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Hominibus napisał(a):
Także to forum nie zwalnia nikogo z samodzielnego myślenia i konsultacji ze specjalistą.


Także to forum nie zwalnia nikogo z samodzielnego myślenia i konsultacji ze specjalistą.


Pn kwi 18, 2016 17:41
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Ja przestrzegam. Jako osoba dotknieta depresja.
Nawet nie wiesz, jak mozna zdolowac kogos, kto na nia choruje, wlasnie "dobrymi radami".

A co do konsultacji ze specjalista, to my wszyscy tam rozczarowana wysylamy.


Pn kwi 18, 2016 17:42
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Nie wysilaj się z oskarżeniami typu ,,dobra rada". One też się do ciebie odnoszą.


Pn kwi 18, 2016 17:44
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Widzisz u kogo drzazgę a u siebie belki nie widzisz - oskarżycielu.


Pn kwi 18, 2016 17:45
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Tak jest w przypadku twoich postów.


Pn kwi 18, 2016 17:46
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Cytuj:
Nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Tak jest w przypadku twoich postów.

Cytuj:
u kogo drzazgę a u siebie belki nie widzisz - oskarżycielu.


A jaki ty masz problem, ze moje uwagi traktujesz jako oskarzenia?


Pn kwi 18, 2016 18:30
Post Re: Jestem w depresji C.D.
Kael napisał(a):
Hominibus napisał(a):
A tak biblijnie depresja to nic innego jak zły duch. W Starym Testamencie mamy Saula , który prawdopodobnie cierpiał na depresję. I jak Mu Dawid grał na cytrze to mu przechodziło.
Także przy całej medycynie i farmakologii to można jedynie depresję w niewielkim stopniu złagodzić a ona i tak pozostanie . A dodatkowo będą skutki uboczne.


Depresje moze wywolac chaos hormonalny. Mozliwe, ze mezczyzn on nie dotyka, wiec go nie zrozumieja.

Dotykają - kilka lat temu ks Horak piszący w GN i portalu "wiara", pisał o samobójczej śmierci kolegi księdza, który w czasie kilkudniowego zwolnienia ze szpitalnego leczenia depresji, popełnił samobójstwo.
W mojej dawnej parafii też proboszcz leczący sie na depresję, popełnił samobójstwo.
Wedle optyki Hominbusa zabił ich zły duch, któremu zapewne ulegli.


Pn kwi 18, 2016 18:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL