Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Praca na czarno 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2014 15:43
Posty: 19
Post Re: Praca na czarno
WIST napisał(a):
To umowa społeczna

Błąd liberałów.
Wszelka władza pochodzi od Boga, a nie od ludu.

_________________
Dylematy moralne załatwia się w konfesjonale, nie w internecie.


N sty 18, 2015 15:31
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
Nie rozumiem tego. Z podatków opłacane jest ubezpieczenie zdrowotne (jakie jest takie jest, nie docenimy dopóki poważnie nie zachorujemy), emerytura, ubezpieczenie socjalne, ochrona państwa (w tym naszego mienia i zycia), edukacja naszych dzieci i wiele "pomniejszych" rzeczy (jak np. drogi).
Gdyby to ktos inny zatrudniał na czarno, to by tu wszyscy grzmieli, że okrada zatrudnionego i nas wszystkich.
a gdy zatrudnia na czarno ksiądz, to nagle "Nie mamy obowiązku popierać złego prawa."

@WIST namawiasz do niepłacenia podatków w imieniu swoim, czy nauki katolickiej?


N sty 18, 2015 15:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
WIST napisał(a):
Uczciwym tak, ale zrozum też że uczciwość nie oznacza bezmyślnego podporządkowania się prawu, które nie pozwala Ci ani przeżyć, ani uczciwie zawsze postępować. Masz prostą sytuację, nie masz możliwości podjąć pracy na normalnych zasadach, tak aby wykarmić rodzinę, więc co robisz - uczciwie pozwalasz umrzeć wszystkim z głodu, czy uczciwie wobec rodziny podejmujesz pracę na czarno? /.../


WIST, ale kto zabrania księdzu zatrudnić tego człowieka LEGALNIE??
To KSIĄDZ korzysta na oszustwie, pracownik traci.
Ponawiam więc pytanie - kto/co powoduje, że KSIĄDZ jest NIEUCZCIWY?

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
JedenPost napisał(a):
Jakich zasad uniewersalnych? "Płać podatki" do takich należy?


Uczciwość to zasada uniwersalna. To chyba nawet jest w dekalogu? "Nie kradnij" itp.
Jeśli robi to ksiądz, to jest OK? To już nie jest przestępstwo?

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Praca na czarno
GruchotGuempia napisał(a):
Błąd liberałów.
Wszelka władza pochodzi od Boga, a nie od ludu.

Nie błąd lecz fakt. Bóg stwórca nie kieruje nami jak marionetkami. Dysponujemy tym co otrzymaliśmy w darze. Wolnością i prawem decydowania o sobie. Czy może uważasz że to Bóg chodzi na wybory i sam siebie wybiera? A że władza nie jest od ludu to i ja wiem, ale przyczyny tego stanu widzę gdzie indziej. Proszę zatem nie mieszanie do tej dyskusji jakichś religijnych przekonań z dawnych czasów, bo zaraz dojdziemy do przekonania że właściwie nie ma problemu bo Bóg też zatrudnia, karmi it więc nie pracujmy, nie kupujmy jedzenia i w ogóle nic nie róbmy.

Koziol napisał(a):
Gdyby to ktos inny zatrudniał na czarno, to by tu wszyscy grzmieli, że okrada zatrudnionego i nas wszystkich.
a gdy zatrudnia na czarno ksiądz, to nagle "Nie mamy obowiązku popierać złego prawa."

Nic takiego tu nie ma. Totalnie nie interesuje mnie czy zatrudnia ksiądz, czy pan magister prowadzący sklepik. Nie wiem skąd taka sugestia, że jak ksiądz, to dla nas już ma inne i lepsze prawa. Kolega może wreszcie przestanie kierować się animozjami do katolików, a zacznie rozumieć co się pisze.
Pominę już te piękne farmazony o służbie zdrowia. Jaka jest, taka jest i mamy się cieszyć i płacić grube pieniądze, a leczyć najlepiej prywatnie. Ja już swoje przygody z takim darmowym leczeniem miałem. Jakby było porządne od początek, to by potem nie było potrzeba rejestrować Wista przez kolejny rok do specjalistów, czyli bezmyślność prowadzi do kolejnych kosztów, których można było uniknąć. Kolejny który nie doznał prawdziwego życia i poucza innych.

francesca77 napisał(a):
@WIST namawiasz do niepłacenia podatków w imieniu swoim, czy nauki katolickiej?

Jak napisałem, nie namawiam. Zwyczajnie w życiu i na tym forum w wielu dyskusjach ciąglepodkreślam że życie to nie jest proces który można wtłoczyć w jedne i te sam zawsze tak samo dobre prawa. Konteksty i sytuacja wiele zmieniają. A zatem jak już pisałem nieraz, nie nawiam, ale zwyczajnie rozumiem że są nie można człowieka potępiać. Ale jeśli ktoś może być zatrudniony na normalną umowę, oraz płaci za to co kupił, kasuje bilety w autobusie itp, a unika tego z chytrości to tacy ludzie mojego uznania nie zdobędą. Jest w tym co pisze coś skomplikowanego? Bo widzę że nikt tego nie zrozumiał nawet w przybliżonej formie tak jak opisywałem. I wszyscy chętnie od razu oceniają i potępiają. Ludzie pomyślcie trochę zanim coś odpiszecie.

francesca77 napisał(a):
WIST, ale kto zabrania księdzu zatrudnić tego człowieka LEGALNIE??

Jeśli ten człowiek dostanie za swoją pracę 800 zł, nie będzie w stanie zatem przeżyć, to samo życie nie pozwala na tego typu działanie. To bardzo proste i każdy człowiek powinien umieć to zrozumieć. A jeśli ksiądz jest w stanie zatrudnić na umowę o pracę, płacić drugie tyle US i ZUS, ale też utrzymać pensje na obecnym poziomie, to tak, jest nieuczciwy. Jak jest faktycznie tego nie wiemy. Ja po prostu nie piszę pięknych tekstów o fikcji, ale biorę pod uwagę wszystkie sytuacje.

francesca77 napisał(a):
Uczciwość to zasada uniwersalna. To chyba nawet jest w dekalogu? "Nie kradnij" itp.
Jeśli robi to ksiądz, to jest OK? To już nie jest przestępstwo?

Uczciwość, a nie ślepota na rozróżnienie co dobre a co złe. Nie każde prawo jest dobre. Jeśli uważasz że sam fakt że coś zostało spisane w książeczce i opisano to mianem prawa, wystarczy jako powód do bezwzględnego przestrzegania, to bardzo się mylisz. Wydaje mi się że słabo znasz życie i za dobrze Ci jest bo akurat Tobie się powodzi. Pobudka zatem, miliony nie miały tego szczęścia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 18, 2015 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
WIST napisał(a):

francesca77 napisał(a):
WIST, ale kto zabrania księdzu zatrudnić tego człowieka LEGALNIE??

Jeśli ten człowiek dostanie za swoją pracę 800 zł, nie będzie w stanie zatem przeżyć, to samo życie nie pozwala na tego typu działanie. To bardzo proste i każdy człowiek powinien umieć to zrozumieć. A jeśli ksiądz jest w stanie zatrudnić na umowę o pracę, płacić drugie tyle US i ZUS, ale też utrzymać pensje na obecnym poziomie, to tak, jest nieuczciwy. Jak jest faktycznie tego nie wiemy. Ja po prostu nie piszę pięknych tekstów o fikcji, ale biorę pod uwagę wszystkie sytuacje.

Uczciwość to zasada uniwersalna. To chyba nawet jest w dekalogu? "Nie kradnij" itp.
Jeśli robi to ksiądz, to jest OK? To już nie jest przestępstwo?
Uczciwość, a nie ślepota na rozróżnienie co dobre a co złe. Nie każde prawo jest dobre. Jeśli uważasz że sam fakt że coś zostało spisane w książeczce i opisano to mianem prawa, wysatrczy jako powó do bezwzględnego przestregania, to bardzo się mylisz. Wydaje mi się że słabo znasz życie i za dobrze Ci jest bo akurat Tobie się powodzi. Pobudka zatem, miliony nie miały tego szczęścia.


1. Ksiądz nie może mu zapłacić 800 zł, gdyż minimalna płaca to 1750 zł brutto (1286 zł dla pracownika). Czyli pracownik miałby więcej pieniędzy, świadczenia socjalne, okres składkowy do emerytury/renty, ubezpieczenie zdrowotne, urlop itp). A ksiądz postępowałby UCZCIWIE. Jeśli księdza proboszcza nie stać na pracownika - pozostaje samemu palić w piecu i konserwować... Zwykła logika. Jeśli nie stać mnie na sprzątaczkę - sprzątam sama, nie stać mnie na opiekunkę do dziecka - wysyłam je do żłobka....
Po prostu uważam, że z księdza proboszcza wyłazi zwykła pazerność, nie przywykł do ponoszenia kosztów szarego obywatela (ZUS, podatki...)

2. Teraz WIST pytanie do Ciebie - Katolika: gdzie przebiega granica takiego relatywizmu moralnego? W imię jakich okoliczności można oszukać? W imię czego można pobić, zabić, okraść? Jeśli ukradnę ze sklepu mleko dla głodnego dziecka, to jestem usprawiedliwiona? A jeśli oszukam sklepikarza? A jeśli ze skrajnej biedy i patologii społecznej wyabortuję bezmózgi płód? Albo użyję prezerwatywy, żeby nie mieć dziesiątego dziecka? Niebezpieczna ścieżka argumentacyjna. Przestępstwo to przestępstwo, nawet jeśli istnieją okoliczności łagodzące... Tak uważam ja - ateistka.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Praca na czarno
Ale ksiądz nie płaci z bezdennej szkatuły. Tyle co płaci pracownikowi na rękę,musi jeszcze dołożyć. I wychodzi potem 1200 z czymś brutto, czyli te 800 zł na rękę. Super że pracownik ma pełny pakiet, jak umrze z głodu... To naprawdę nie jest tak że z tacy można uzbierać a cała armię pracowników itp. A co do reszty logiki to naprawdę ręce mi opadają. Reprezentujesz totalny brak zrozumienia realiów życia. Jakbyśmy wszyscy mieli tak funkcjonować to trzeba byłoby z góry skazać jakiś procent ludzi na śmierć.

Nie lubię teoretycznych pytań. Dasz mi konkretną sytuację, to odpowiem. Kiedyś dyskutowałem z człowiekiem który nie mógł pojąć że oszustwo nie zawsze jest złe. Polacy ukrywający Żydów w czasie wojny musieli oszukiwać wrogich żołnierzy. Ten człowiek wykręcał się że to jakiś fikcyjny przykład (sic!). Inna dyskutująca osoba była bardziej ogarnięta, ale też miała swoją teorię. Oszustwo to dla niej było coś złego, ale oszustwo w dobrym celu nazywała po swojemu. Zwykłe bawienie się słowa. A życia ludzkie zostały ocalone i myślę że inaczej byś pisał gdyby tacy ludzie stanęli przed Tobą i zapytali co jest ważniejsze - bezwzględna prawdomówność, czy właściwe zachowanie.

Ateisto, możesz mieć inne zdanie. Ale jeśli nie rozumiesz tego że czyn zależy od okoliczności i może zmieniać swoją definicję, to przykro mi, nie dogadamy się. Pozbawienie życia jest czynem, ale od okoliczności zależy czy jest to mord,przestępstwo, czy też obrona własna, lub działanie dla dobra ogółu. W hitlerowskich Niemczech też byś tak bronił prawa? Zresztą Twoja filozofia też jest sprzeczna. Czyż prawo i dziś nie dopuszcza nieraz bicia, lub zabicia? Co jest dla Ciebie ważniejsze? Prywatny dekalog, czy prawo państwowe? Ryzykowne myślenie? Tak, bo takie jest życie realne, nie da się go ująć w zawsze słuszne i dobre zasady. Ty obrałeś ścieżkę bezpiecznego trzymania się prawa, to zwalnia od myślenia za siebie. Ja takiej nie chcę. Nie zmienia to jednak faktu że nigdy tego prawa nie złamałem, chyba że nieświadomie o czym do dziś nie wiem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 18, 2015 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
WIST napisał(a):
Ale ksiądz nie płaci z bezdennej szkatuły. Tyle co płaci pracownikowi na rękę,musi jeszcze dołożyć. I wychodzi potem 1200 z czymś brutto, czyli te 800 zł na rękę. Super że pracownik ma pełny pakiet, jak umrze z głodu... To naprawdę nie jest tak że z tacy można uzbierać a cała armię pracowników itp. A co do reszty logiki to naprawdę ręce mi opadają. Reprezentujesz totalny brak zrozumienia realiów życia. Jakbyśmy wszyscy mieli tak funkcjonować to trzeba byłoby z góry skazać jakiś procent ludzi na śmierć.


Powtórzę się:
1. Minimalna płaca to 1750 zł brutto (czyli 1286 zł netto, czyli 1286 zł "na rękę" dla pracownika).
2. Nie zatrudnia się pracowników do obsługi, jeśli nie ma się na to środków finansowych.
3. Jeszcze nie widziałam proboszcza, który umarłby z głodu
4. KSIĄDZ PROBOSZCZ OSZUST = WSTYD I HAŃBA.

Ale w sumie przyszedł mi do głowy pomysł - wiem co zrobić, żeby dostać dotację na żłobek dla synka (jakieś 600 zł na m-c). Wystarczy nieco elastyczniej spojrzeć na przepisy.... przynajmniej na luki w nich. I już. Najwyżej ktoś inny nie dostanie, wielkie mi co.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Praca na czarno
1. Zastępujemy 800 zł 1286 zł netto. Nic się nie zmienia w tym co napisałem. Rozumiem że gdyby ustawowo zmniejszyć tą kwotę do 400 zł też by to nic nie zmieniło dla Ciebie.
2. Ano tak, niech lepiej ludzie marzną, albo zamknijmy małą firmę. Wierność martwej litrze jest ważniejsza niż los ludzi. T jest jakaś skrajność. Jesteś może pracownikiem jakiegoś urzędu, czy żyjesz wśród realnych ludzi i ich problemów?
3. Rozumiem że oboje jesteśmy inteligentni. Rozumiem zatem że to był wypadek przy pisaniu a nie jakiś argument na cokolwiek?
4. Cóż, to co piszesz nie jest lepsze.

Ale dalej nie rozumiesz pewnej rzeczy. To nie wina ludzi że pracują na czarno, więc nie odprowadzają składek. To wina sytuacji ekonomicznej i rządzenia i to powoduje że ktoś nie dostanie. Za moją pracę część pieniędzy odprowadzano m.in. na darmową opiekę i też nie dostałem tego co powinienem. Naprawdę nie rozumiesz tego co się pisze? Co z tych wszystkich składem ja mam? To realny przykład i nie tylko mój. Nie mamy nic poza zapewnieniem. Rzadko potrzebuje skorzystać z jakiejś opieki i to tej standardowej np dentysta i mam problem się dostać, a co dopiero dostać w terminie za 2 tygodnie jak nie miesiąc, żeby nie kolidowało z pracą. Nie mam grafiku na 2 miesiące, ale na jeden i to też nie koniecznie stały. Co o tym mówią Twoje przepisy?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 18, 2015 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
WIST, litości!
Ja nie piszę o biednych ludziach pracujących na czarno!
To nie ich wina, że oszuści nie zatrudniają ich legalnie!!!
Piszę o KSIĘDZU PROBOSZCZU ZATRUDNIAJĄCYM NA CZARNO INNYCH LUDZI.
To takich "pracodawców" należy piętnować, a nie pracowników.

No nie udawaj, że nie rozumiesz różnicy... plisss:-)

OK, z resztą.. skoro Wam Katolikom to nie przeszkadza, że DUCHOWNY jest OSZUSTEM żerującym na biedzie innych ludzi... to nie mam już nic do dodania. Pzdr.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 22:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Praca na czarno
Je śli masz dowody że facet okropnie oszukuje i wykorzystuje człowieka to tak, przyłączam się. Nam katolikom przeszkadza każda niesprawiedliwość, ale odróżniamy prawo państwowe od moralności.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 18, 2015 22:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Praca na czarno
WIST napisał(a):
Je śli masz dowody że facet okropnie oszukuje i wykorzystuje człowieka to tak, przyłączam się. Nam katolikom przeszkadza każda niesprawiedliwość, ale odróżniamy prawo państwowe od moralności.


Wykorzystywanie sytuacji ludzi biednych i słabych jest NIEMORALNE. I NIESPRAWIEDLIWE. Szczególnie przez osobę duchowną:( Chyba się oboje z tym zgadzamy?

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N sty 18, 2015 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Praca na czarno
Udowodnij zatem że ten proboszcz wykorzystuje sytuację i jest w stanie zapłacić więcej i to dając umowę o prace. Z niczm innym nie mam problemu.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 18, 2015 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Praca na czarno
francesca77 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Jakich zasad uniewersalnych? "Płać podatki" do takich należy?


Uczciwość to zasada uniwersalna.


Wobec kogo?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 19, 2015 5:35
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
Wobec drugiego człowieka. Każdy pracujący na czarno jest ofiarą chciwość i wyzysku ze strony swojego pracodawcy.


Śr sty 21, 2015 12:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL