Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Praca na czarno 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Praca na czarno
Czy mam grzech, jak nie powiadomię urząd skarbowy o tym, że mój brat pracuje w naszej parafii u księdza proboszcza jako palacz i konserwator na czarno (dostaje 1200 zł do ręki)?


N lis 09, 2014 8:57
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
A rozmawiales o tym z proboszczem?


N lis 09, 2014 9:01

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Praca na czarno
Jak porozmawiam to dostane szybciej rozgrzeszenie ?


N lis 09, 2014 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Praca na czarno
leon999 napisał(a):
Czy mam grzech, jak nie powiadomię urząd skarbowy o tym, że mój brat pracuje w naszej parafii u księdza proboszcza jako palacz i konserwator na czarno (dostaje 1200 zł do ręki)?


A w czym Ci to przeszkadza, że ktoś pracując (nie wykonując tą pracą nikomu krzywdy) nie jest zarejestrowany w urzędzie skarbowym? Znasz sytuację, wiesz dlaczego ktoś tak pracuje?
Nie wiedziałem, że chrześcijanie mają takie problemy... Zastanów się jeszcze czy donoszenie na kogoś (pozbawiając go w ten sposób być może jedynego źródła dochodu) też jest ok.


N lis 09, 2014 9:16
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
To ja powiem tak: jezeli doniesiesz na brata, ktory jak przypuszczam potrzebuje tych pieniedzy, bez porozmawiania z proboszczem i zapytania dlaczego nie placi za brata skladek itp tp zgrzeszysz i pokuta powinno byc .... placenie bratu co miesiac 1200 zl.

A zgrzeszysz bo zdradzisz zaufanie brata ( nie sadze ze probosz albo brat oglaszali to publicznie) i dlatego, ze nie upomniales proboszcza w cztery oczy. Choc i tak dotyczyloby to grzechu przeciw tobie.

Ale oczywiscie formalnie umyjesz rece i wydasz sprawe, proboszcza i wlasnego brata urzedom. Nikomu naprawde nie pomozesz ale moze urzad ci podziekuje?
Rob jak ci sumienie nakazuje


N lis 09, 2014 9:36

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Praca na czarno
Kael napisał(a):
Nikomu naprawde nie pomozesz ...

Ale co na to przed Bogiem ?


N lis 09, 2014 9:55
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
No wiesz, to ty znasz swoje motywy. Twoja sytuacja troche przypomina mi Judasza, ktory przeciez chcial dobrze i Jezus naprawde byl wichrzycielem i jakos tak nie pasowal ani do religii zydowskiej ani tak stuprocentowo do rzymskiego porzadku i jakies powstanie moglo byc. A te 30 srebrnikow to bylo takie drobne podziekowanie urzedow za wspolprace.

Pan Bog niewatpliwie byl po jego stronie...

Ale mam inna propozycje. Idz do tego proboszcza do spowiedzi i jemu zadaj to pytanie.
viewtopic.php?p=197711#p197711
viewtopic.php?p=570318#p570318


N lis 09, 2014 10:02
Post Re: Praca na czarno
remek116 napisał(a):
leon999 napisał(a):
Czy mam grzech, jak nie powiadomię urząd skarbowy o tym, że mój brat pracuje w naszej parafii u księdza proboszcza jako palacz i konserwator na czarno (dostaje 1200 zł do ręki)?


A w czym Ci to przeszkadza, że ktoś pracując (nie wykonując tą pracą nikomu krzywdy) nie jest zarejestrowany w urzędzie skarbowym? Znasz sytuację, wiesz dlaczego ktoś tak pracuje?
Nie wiedziałem, że chrześcijanie mają takie problemy... Zastanów się jeszcze czy donoszenie na kogoś (pozbawiając go w ten sposób być może jedynego źródła dochodu) też jest ok.

To chrześcijan i księdza, nie obowiązuje Jezusowy nakaz co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu. :o
I jaką wartość ma nakazywanie przez rzeczonego księdza do uczciwego życia wiernych?


N lis 09, 2014 10:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Praca na czarno
leon999 napisał(a):
Ale co na to przed Bogiem ?


W takim razie idź donieś i na tego faceta i na proboszcza do urzędu skarbowego. Mężczyznę być może pozbawisz czegoś co pozwalało mu jakoś przeżyć (być może utrzymać rodzinę). Proboszczowi narobisz problemów tylko dlatego, że płacił komuś za dobrze wykonaną pracę m.in. dla parafii. Grunt, że po wszystkim będziesz miał "czyste sumienie", a później idź z nimi na Mszę, nazwij ich braćmi i przekażcie sobie znak pokoju :D.


N lis 09, 2014 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Praca na czarno
Brata bardzo kocham i szanuję


N lis 09, 2014 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Praca na czarno
Alus napisał(a):
I jaką wartość ma nakazywanie przez rzeczonego księdza do uczciwego życia wiernych?


A jeśli proboszcz robi to np. ze względu na: Łk 16,9? Czasami się zastanawiam co chrześcijanin musi mieć w głowie, żeby z jednej strony myśleć o donoszeniu na kogoś kogo nazywa później swoim "bratem". Zapytam inaczej, czy rodzonego brata/siostrę leon999 poszedłby podkablować do urzędu skarbowego?


N lis 09, 2014 10:23
Zobacz profil
Post Re: Praca na czarno
remek116 napisał(a):
leon999 napisał(a):
Ale co na to przed Bogiem ?


W takim razie idź donieś i na tego faceta i na proboszcza do urzędu skarbowego. Mężczyznę być może pozbawisz czegoś co pozwalało mu jakoś przeżyć (być może utrzymać rodzinę). Proboszczowi narobisz problemów tylko dlatego, że płacił komuś za dobrze wykonaną pracę m.in. dla parafii. Grunt, że po wszystkim będziesz miał "czyste sumienie", a później idź z nimi na Mszę, nazwij ich braćmi i przekażcie sobie znak pokoju :D.

Nie donosić, ale wskazać księdzu naganne jego postępowanie i nie żałować gdyby miał problemy.
Pytanie czy zatrudniony palacz jest już emerytem lub rencistą, bo jeśli nie, to oszustwo tyczy przyszłej emerytury i zabezpieczenia na starość.
Akceptując tego rodzaju praktyki propaguje się zasadę "róbta co chceta".
Skoro chceta oszukiwać, oszukujcie ludzi - jak zawsze do czasu....ale Boga nigdy nie oszukacie.
On nie rychliwy ale zawsze i w każdym przypadku sprawiedliwy.


N lis 09, 2014 10:31
Post Re: Praca na czarno
remek116 napisał(a):
Alus napisał(a):
I jaką wartość ma nakazywanie przez rzeczonego księdza do uczciwego życia wiernych?


A jeśli proboszcz robi to np. ze względu na: Łk 16,9? Czasami się zastanawiam co chrześcijanin musi mieć w głowie, żeby z jednej strony myśleć o donoszeniu na kogoś kogo nazywa później swoim "bratem". Zapytam inaczej, czy rodzonego brata/siostrę leon999 poszedłby podkablować do urzędu skarbowego?

Pozyskujcie niegodziwie mamoną - to odniesienie do bogatych, zamożnych ludzi, którzy często zdobyli majątek w niegodziwy sposób i których Jezus zachęca do dzielenia się z ubogimi.
Nie ma to żadnego odniesienia do pieniędzy, którymi dysponuje ksiądz, a które zostały ofiarowane/przekazane przez wiernych.
W tym konkretnym przypadku palacza to nie pieniądze sa niegodziwe, ale postępowanie księdza.

Ten nie zapłacony podatek mógłby iść na opłatę wyprawy do Madrytu, albo sute kolacyjki , ale równie dobrze na dotowanie drogich lekarstw niezbędnych dla ratowania życia.


Ostatnio edytowano N lis 09, 2014 10:42 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



N lis 09, 2014 10:37
Post Re: Praca na czarno
@remek116 przeciez leon999 chce doniesc na rodzonego brata. Tak ja to rozumiem.

@Alus ja nie pochwalam proboszcza ale nie uwazam donosu do skarbowki za jedynie mozliwe dzialanie dla chrzescijanina. Jezeli leona999 sumienie gryzie to niech porozmwaia o tym wlasnie z tym proboszczem na spowiedzi. Po to proboszcz jest. Tylko tchorz donosi za czyimis plecami i wmawia jeszcze sobie i innym, ze mu tak "sumienie nakazuje". Pilat i Judasz tez w tak prosty spodob ulzyli swojemu sumieniu.


N lis 09, 2014 10:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Praca na czarno
Alus napisał(a):
On nie rychliwy ale zawsze i w każdym przypadku sprawiedliwy.


Yhy... i jak się ta sprawiedliwość objawi, Pan Bóg porazi go i padnie trupem za to, że zarabia na chleb?

Alus napisał(a):
W tym konkretnym przypadku palacza to nie pieniądze sa niegodziwe, ale postępowanie księdza.

W tym wątku mamy wypowiedź zatroskanego o swojego brata/siebie/proboszcza leona999, nie wiemy co na to inni ludzie/parafianie, którzy swoją ofiarą wspierają kościół.

Alus napisał(a):
Pytanie czy zatrudniony palacz jest już emerytem lub rencistą, bo jeśli nie, to oszustwo tyczy przyszłej emerytury i zabezpieczenia na starość.

Noooo i zaraz powiemy, że leon chce po prostu, żeby owy palacz miał w przyszłości emeryturę dlatego ma perspektywę pod"solenia" brata. Wszystko dla dobra... Od zawsze wiedziałem, że teologia moralna w Kościele powinna się zatrzymać w starożytności i byłoby dobrze. Wszyscy by na tym skorzystali i nie byłoby dziś takich hybryd moralnych wśród chrześcijan. :D Jak będę chciał to sobie Pismem Świętym będę tłumaczył nawet to, że podczas II wojny światowej to Pan Bóg pokarał m.in. Żydów obozami koncentracyjnymi.


N lis 09, 2014 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL