Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Piotrek myślisz, że jak założyłeś nowe konto to nikt nie wie, że to Ty?

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz cze 29, 2017 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cristero napisał(a):
Czyli jak rozumiem nie mam prawa w tym dziale argumentować swojej racji tak. Wszyscy mogą mówić że kłamię broniąc świętej tradycji Kościoła i mogą mi zarzucać że atakuje Kościół i do tego piszą to w tym dziale a ja co tylko napiszę coś na swoją obronę to jest to kasowane. Świetnie. I ktoś mi na Facebooku zarzucił że z tego forum uciekam jak rozkapryszone dziecko. A po drugie gdzie tu widzicie podważanie nauki Kościoła Św. ? Od kiedy to stawanie w obronie 2000 letniej tradycji Kościoła jest podważaniem prawowierności i nauki KK ?


Piotr, czy Ty jesteś dalej w Róży, czy nie jesteś? Bo się pogubiłem. Ostatnio zrezygnowałeś.

medieval_man napisał(a):
Naprawdę nie widzicie, że to temat "Różane pogaduszki"? Że służy członkom Róży do wymieniania się informacjami czy do zwykłej rozmowy?
Ktoś z was jest członkiem tej Róży?


Jeśli nie wróciłeś do Róży, to przypominam powyższą wypowiedź moderatora.
A jeśli wróciłeś (po swojej ostatniej rezygnacji) to się ze mną skontaktuj na priv, najlepiej na Fb, bo od lipca Róża funkcjonuje na innym forum.

I na litość Boską, weź się w garść, bo robisz z siebie celowo ofiarę. Piszesz prowokująco, płaczesz potem, że ktoś Cię blokuje albo usuwa ze znajomych, a ja zaczynam mieć wrażenie, że robisz to celowo aby potwierdzić "męczeński charakter" swojej krucjaty. Wziąłeś sobie co Ci pasuje od lefebrystów, sedewakantystów i kto wie jeszcze skąd, i tak się nakręciłeś, że nie potrafisz nawet na chwilę zmienić tematu.

Piotrek, nie obraź się, na fb walisz swoją prawdę każdemu prosto w oczy i nie cackasz się, wyzywasz od demonów, opętanych itd., więc dla odmiany posłuchaj, co ktoś mówi do Ciebie. Chcesz ratować Kościół? To się za Kościół i za papieża módl! Zobacz ile czasu poświęconego na kłótnie w necie tracisz, który mógłbyś poświęcić na modlitwę w sprawie, która tak Ci leży na sercu. I uwierz, że Panu Jezusowi sprawy i problemy JEGO Kościoła, leżą na sercu o wiele bardziej niż Tobie i On dobrze wie, jak Kościół poprowadzić, żeby się ostał. Fakt, Bóg działa przez nas ludzi. Tylko że raczej nie będzie ratował Kościoła przez kogoś, kto się z każdym kłóci, każdego obraża i na każdego się obraża.


Cz cze 29, 2017 8:52
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Patryk a ja właśnie chce żeby wszyscy wiedzieli że to ja. Terezjusz posłuchaj sobie Jacka Międlara lub ks.Natanka to zrozumiesz dlaczego jestem przeciwko modernizmowi. Widzę że większość z was ma klapki na oczach i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje w Kościele. Najlepiej jest udawać że nic złego nie dzieje się w katolickim Kościele. Bo tak wygodniej i jest święty spokój wtedy


Cz cze 29, 2017 11:59
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Jeden post przeczytaj i rozważ te słowa.

"Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu! Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu."

Stefan kard. Wyszyński


Cz cze 29, 2017 12:23
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Albo przeczytajcie i zastanówcie się nad słowami Papieża Benedykta XV z Encykliki Ad bestissimi Apostolorum

A życzymy sobie, ażeby katolicy nie tylko stronili od błędów, lecz także od sposobu myślenia, czyli od tak zwanego ducha modernistów. Kto bowiem tym duchem jest przejęty, ten odrzuca ze wstrętem wszystko co trąci starością, a wszędzie we wszystkim chciwie czegoś nowego szuka: w sposobie mówienia o rzeczach Bożych, w wykonywaniu kultu świętego, w urządzeniach katolickich, a nawet w samych praktykach prywatnej pobożności.


Cz cze 29, 2017 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cristero napisał(a):
Terezjusz posłuchaj sobie Jacka Międlara lub ks.Natanka to zrozumiesz dlaczego jestem przeciwko modernizmowi. Widzę że większość z was ma klapki na oczach i nie widzi tego wszystkiego co się dzieje w Kościele. Najlepiej jest udawać że nic złego nie dzieje się w katolickim Kościele. Bo tak wygodniej i jest święty spokój wtedy


Twoja obsesja zaczyna mnie coraz bardziej martwić. Ks. Natanek został suspendowany (było to, jeśli dobrze pamiętam, jeszcze za pontyfikatu Benedykta XVI). O ile nie przeczę, że ma w niektórych sprawach rację, o tyle nie jest dla mnie autorytetem ksiądz który nie pozostał wierny przyrzeczeniu posłuszeństwa złożonemu biskupowi i który nie rozumie, że Kościół jest hierarchiczny, a nie demokratyczny.

Św. Maksymilian Maria Kolbe powiedział kiedyś, że:

Cytuj:
Ani zachwycenia, ani wewnętrzne natchnienia nie zawsze są wolą Bożą, bo to potrafi nieraz i duch ciemności (…). Jedynie głos świętego posłuszeństwa jest pełnieniem ustawicznym woli Bożej. Posłuszeństwo jest więc niejako tajemnicą wiary. Bo jak w Hostii Przenajświętszej chociaż widzę tylko zwyczajny opłatek, jednakowoż silnie wierzę, że pod osłoną jego jest prawdziwy Bóg z duszą i ciałem, tak samo i w posłuszeństwie świętym, choć widzę w przełożonych tylko osobę ludzką, lecz również wierzę, że w osobie ich rozkazuje i działa Chrystus, który rzekł: Kto was słucha, mnie słucha (Łk 10,16).
Posłuszeństwo powinno zawsze być pogodne i wesołe. Choćby się nieraz nam nie powiodła jaka czynność nakazana przez posłuszeństwo (...). Zazwyczaj te zniechęcenia lub niepokoje z niepowodzenia naszej czynności powstają z miłości własnej (...).
[/b]

Widzę, że fakt, iż nikt nie neguje problemów czy kryzsu Kościoła, przekracza możliwość Twojego rozumienia, Piotrek. Sprzeciw budzi jedynie sposób, w jaki Ty sam chcesz ten kryzys pokonać, wszczynając kłótnie, obrażają innych, obrażając się na innych, widząc demony w każdym, kto myśli inaczej niż Ty i obrażając papieża.
Tak, wiem, nie uznajesz pontyfikatu Franciszka - i zanim się tu rozpiszesz na ten temat, sprawdź sobie, gdzie w Kościele, a może poza nim, znajdują się ci, co nie uznają papieża.

I w dalszym ciągu czekam na odpowiedź, czy jesteś nadal w Róży, czy nie?
Bo skoro pozwoliłeś na FB swoim znajomym tradycjonalistom objechać te Grupę jako demoniczną, to po co nas zaczepiasz do rozmowy? Idź się lepiej pomódl za Kościół.


Cz cze 29, 2017 14:19
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Przez kogo ks.Natanek został suspendowany ? Ano przez biskupa masona. A o moją modlitwę za Kościół Terezjuszu to się nie martw. I dlaczego chcesz Terezjuszu wiedzieć czy należę do Róży ? Może dlatego że jeśli nie należę do Róży to łatwiej wam będzie kasować moje posty ? Bo jako Róża zamknęliście się w dyskusji tylko na swoich. A głosy z poza swojego grona ignorujecie ?


Cz cze 29, 2017 14:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cytuj:
Chcesz ratować Kościół? To się za Kościół i za papieża módl! Zobacz ile czasu poświęconego na kłótnie w necie tracisz, który mógłbyś poświęcić na modlitwę w sprawie, która tak Ci leży na sercu.


I to jest sednem calej tej dyskusji.
Piotrek nie to ze nie widzimy problemu, ja go widze, I mysle ze Mariusz takze. Ale wszelkie nasze refleksje, analizy, krytka, konczy sie na jednym wniosku: MODLIWA.


Cz cze 29, 2017 15:00
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cristero napisał(a):
Jakże piękna jest ta deklaracja ONR. ONR: Deklaracja Ideowa Obozu Narodowo-Radykalnego


Faszystowskiego. Zdajesz sobie sprawę w czym tkwisz? Też wyciągasz rękę w faszystowskim geście jak inni z ONR?

Cytuj:
10. Kresy Wschodnie ośrodkiem polskości i dziedzictwem Narodu
'

To uczyńcie sobie państwo Polskie na Kresach.

Cytuj:
12. Federacja państw Europy Środkowo-Wschodniej przyszłością
Cywilizacji Łacińskiej


Cywilizacja Łacińska nie została stworzona ani zapoczątkowana przez Polaków, ani przez państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Kiedy cywilizacja łacińska powstawała, Polacy byli nadal ''na drzewach'' jako barbarzyńcy i dzikusy.


Cz cze 29, 2017 15:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Cristero napisał(a):
Przez kogo ks.Natanek został suspendowany ? Ano przez biskupa masona. A o moją modlitwę za Kościół Terezjuszu to się nie martw. I dlaczego chcesz Terezjuszu wiedzieć czy należę do Róży ? Może dlatego że jeśli nie należę do Róży to łatwiej wam będzie kasować moje posty ? Bo jako Róża zamknęliście się w dyskusji tylko na swoich. A głosy z poza swojego grona ignorujecie ?


Dlatego Cię pytam o Twoje członkostwo w Róży, że Róża przeniosła się na inne forum.
I napisałem już prośbę do moderatora działu o zamknięcie tych wątków, bo Róża już tu de facto nie istnieje.

Tak się składa, że stanąłem w Twojej obronie na tym forum odnośnie usuniętej Twojej intencji, i choć merytorycznie się z Tobą nie zgadzam w kilku punktach, ani ja Cię z grupy nie wywaliłem, ani nikt inny.
Ale skoro stojuesz retorykę "ja" i "wy, grupa", i stwierdzasz, że "jesteś poza naszym gronem", to rozumiem, że się częścią tej grupy nie czujesz a Twoje pisanie tu w tym watku, to tylko chyba z nudy. Albo może na innych forach, stronach, fb, akurat nie masz z kim dyskutować, tzn. kłócić się.

Chcesz dyskutować, to rozmawiaj. Napisz np. co wiesz o posłuszeństwie w Kościele.

Kościół opiera się na posłuszeństwie. Odniosłeś się wcześniej do św. Piotra i św. Pawła.
Tylko że umknęło Ci to, że o ile św. Paweł nie zgadzał się w pewnych kwestiach ze św. Piotrem, to św. Paweł nigdy nie odrzucił roli św. Piotra w Kościele. A Ty kim jesteś, żeby oceniać ważność święceń biskupich? Jaką masz wiedzę teologiczną, żeby orzekać w sprawie ważności czy nieważności Mszy? Uważasz że przeczytanie paru stron, w tym niekatolickich (np. sedevakante.pl) czyni Cię eskpertem? A masz świadomość, że podpierasz swoje tezy argumentami biskupa ekskomunikowanego przez papieża Jana Pawła II? A może Jan Paweł II to też był mason?
Naprawdę nie rozumiesz, że nie zgadzanie się z papieżem a nawet krytyka papieża, to co innego, niż odrzucanie papieża?


Cz cze 29, 2017 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Kresy wschodnie... Fakt, że ludzie na tych terenach nie życzą sobie być w Polsce, i że wielu z nich to nie są Polacy i nigdy nie byli, i że te tereny od dawna były w posiadaniu narodów: litewskiego, białoruskiego, ukraińskiego, już nie ma znaczenia?

Federalizacja... Fakt, że kraje Europy Środkowej i Wschodniej nie chcą żadnej federalizacji, też nie ma znaczenia? Z definicji nie da się przeprowadzić federalizacji bez chęci wszystkich zainteresowanych!

ks. Natanek... Aha, to ten sam, wg którego spodnie koloru khaki stanowią zagrożenie duchowe? Wybacz, ale kto takie (cen.sored) opowiada, ten nie jest dla mnie autorytetem.

Dziwisz... To już Jana Pawła II też nie uznajesz, że jeden z jego najbliższych współpracowników jest dla cb odsądzony od czci i wiary?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Cz cze 29, 2017 15:23
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Gaazkamm to poczytaj sobie co robił Dziwisz z Janem Pawłem II. Jak Karola Wojtyłę oszukiwał w sprawie pedofilli w Kościele Św. Jak tuszował te zboczenia w Kościele. Jak Dziwisz przyjmował łapówki i kupczył stanowiskami.

Equuleuss ks.Kard Wyszyńskiego też nazwiesz faszystą bo był za zdrowym nacjonalizmem ?


Cz cze 29, 2017 16:16
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Magda68 sama modlitwa nie wystarczy. Tu trzeba walczyć z herezją.

„Niestety w naszych czasach staje się coraz bardziej oczywiste, że Sekretariat Stanu w Watykanie obrał kurs politycznej poprawności. (…) W dzisiejszych czasach głos większości biskupów przypomina raczej milczenie baranów w obliczu rozwścieczonych wilków, podczas gdy wierni pozostawieni są samym sobie niczym bezbronne owce” – wzywa Polaków do pobudki abp Jan Paweł Lenga.

Św.O.Pio też oskarżycie o walkę z Kościołem bo bronił tradycji ?

Św. Ojciec Pio – Obrońca Mszy Trydenckiej, antymodernista. Ojciec Pio był antymodernistą, ponieważ był katolikiem. Nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę „przedsoborową”), o co prosił władze Kościelne. Ostro krytykował dostosowywanie życia zakonnego do tak zwanych wymogów współczesnego świata (aggiornamento). Wymagał surowej obyczajowości. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu.

Zwolennik Mszy Trydenckiej

W trakcie trwania obrad Soboru Watykańskiego II, w lutym 1965 roku, poinformowano o. Pio, że będzie odprawiać Mszę Świętą zgodnie z nowym rytem ad experimentum, w języku narodowym, z wytycznymi soborowej komisji liturgicznej mającymi na celu odpowiedzenie na potrzeby współczesnego człowieka. O. Pio nie zapłonął wizją „reformowania” Mszy, która wydała tylu świętych. Nie widział też być może potrzeby „dostrajania” do nowych czasów kanonizowanego przez św. Piusa V rytu mszalnego. Zanim jeszcze zobaczył tekst rytuału nowej Mszy (!!!), napisał do papieża Pawła VI prośbę o dyspensę od tego liturgicznego eksperymentu. Odpowiednią zgodę przywiózł mu osobiście Antoni kardynał Bacci. O. Pio pozwolił sobie wtedy na mocne słowa skierowane w stronę papieskiego wysłannika: „Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!”. Kardynał Bacci doskonale rozumiał słowa zakonnika oraz jego troskę o zachowanie starej Mszy. Ten właśnie purpurant wraz z Alfredo kardynałem Ottavianim (prefektem Świętego Oficjum) napisali szczegółową analizę proponowanej Mszy, która według nich przeciwstawiała się definicji Mszy ustanowionej przez sobór Trydencki oraz cechowała się ewidentnym sprotestantyzowaniem Najświętszej Ofiary. Również duża część ojców soborowych na czele z abp Marcelem Lefebvre myślała podobnie. Mało tego, nowy ryt został odrzucony w tajnym głosowaniu przez większość biskupów. Jednak potem wprowadzono go z kosmetycznymi zmianami nie pytając o zdanie nikogo. Może w tym kontekście warto wziąć pod uwagę zwierzenie o. Pio jednemu ze swoich współbraci: „W tych czasach ciemności, módlmy się. Czyńmy pokutę za naszego elekta”.

Warto dodać, że głównym architektem nowej Mszy był nie kto inny jak abp Annibale Bugnini, którego korespondencja z lożą masońską wyszła na jaw, a sam Bugnini został przez Pawła VI usunięty w cień. Okazało się, że abp Bugnini sam był wolnomularzem, i to bardzo gorliwym. W swoich listach Bugnini opisuje, jak zniszczył Mszę Świętą, wprowadzając nowy ryt. Sprawę tę opisał w Polsce m.in. ks. prof. Michał Poradowski.


Cz cze 29, 2017 16:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Piotrek, jedną z ostatnich Mszy św. Ojciec Pio odprawił przy ołtarzu ustawionym po środku i twarzą do wiernych, co Ty nazywasz "ohydą spustoszenia gdzie składane są ofiary szatanowi i demonom". Jest to zdaje się jeden z powodów do deprecjonowania Mszy NOM, więc co Ty bredzisz o o.Pio? Ojciec Pio jest właśnie przykładem posłuszeństwa w Kościele, nigdy nie sprzeciwił się swoim przełożonym, nawet jeśli pewne rzeczy krytykował i miał słuszność. Ale nigdy o.Pio nie sprzeciwił się papieżowi, nigdy!
Spójrz na św. Jana od Krzyża, reformatora zakonu karmelitów (reformatora w sensie powrotu do korzeni zakonu, który się zliberalizował), który do tego stopnia budził sprzeciw, że go zamknęli - i mimo setki powodów do buntu, pozostał wierny swoim racjom nie buntując się.

Cytuj:
Może dlatego że jeśli nie należę do Róży to łatwiej wam będzie kasować moje posty ?


Człowieku, przyjmij łaskawie do wiadomości, że to nie Grupa Różańcowa skasowała Twoje posty, ale Moderacja! Ja bym Twojego postu i odpowiedzi księdza nie skasował, ale nie mam takich kompetencji na tym forum, więc przestań oskarżać grupę o coś, na co nie ma wpływu.
Bo w emocjach najwyraźniej zdolność logicznego myślenia i przyswajania faktów nie domagają u Ciebie.

Cytuj:
Bo jako Róża zamknęliście się w dyskusji tylko na swoich. A głosy z poza swojego grona ignorujecie ?


Powiedział ktoś, kto na FB blokuje każdego, kto się z Tobą nie zgadza.


Cz cze 29, 2017 17:59
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Bredzisz Terezjuszu. Na FB ciągle się ze mną nie zgadzasz i co zablokowałem ciebie ? Przynajmniej byś był uczciwy i nie kłamał. A na Facebooku blokuję jedynie tych którzy mi grożą a wiadomościach prywatnych przeklinają mnie i moją rodzinę. Czyli rzucają klątwy na mnie i na moich bliskich.


Cz cze 29, 2017 18:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL