Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Najwyraźniej Piotr ma inne zdanie.


So lut 06, 2016 19:54
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Tomek44 napisał(a):
Najwyraźniej Piotr ma inne zdanie.

To ze szczerego serca radzę mu przeczytać Konstytucję dogmatyczną o Kościele, zwłaszcza rozdział "Lud Boży".....Kto bowiem nie jest przeciw nam, jest z nami (Mk 9) - i te słowa Jezusa są drogowskazem dla Jego wyznawców.


So lut 06, 2016 19:56

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
http://de.swoopshare.com/file/83ddebfe2 ... 1.jpg.html


N lut 21, 2016 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
terezjusz napisał(a):
- intencja błagalna: (...) o opamiętanie dla opozycji, aby przestała siać zamęt, manipulować ludźmi, szerzyć kłamstwa i działać na szkodę Polski zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Czy jesteś terezjusz pewien, że wszyscy w waszej grupie podzielają twój polityczny pogląd?
Czy myślisz, że wciągniesz Boga w politykę PIS-u????


N maja 01, 2016 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Tomku niezależnie od poglądów innych osób z grupy myślę że mam prawo dać intencje zgodną z moimi przekonaniami, jeśli ktoś ma odmienne zdanie w kwestiach politycznych i chce to omadlać w grupie to może dać intencję zgodną ze swoimi. Jestem pewny że Bóg niezależnie od naszych politycznych preferencji zadziała tak jak On uważa za słuszne. :-)

A tak w ogóle to Bóg kocha prawo i sprawiedliwość które są podstawą Jego tronu :D


N maja 01, 2016 17:57
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
terezjusz napisał(a):

A tak w ogóle to Bóg kocha prawo i sprawiedliwość które są podstawą Jego tronu :D


A tak w ogóle to Bóg kocha bardziej miłość i Miłosierdzie , które są Jego głównymi przymiotami.


Pn maja 02, 2016 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Piotr_Cristeros_Żarski, przypominam, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia. Dyskusję nad mszą obecną / trydencką można prowadzić w innym dziale.

_________________
Piotr Milewski


Pn maja 02, 2016 10:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Hominibus napisał(a):
terezjusz napisał(a):

A tak w ogóle to Bóg kocha prawo i sprawiedliwość które są podstawą Jego tronu :D


A tak w ogóle to Bóg kocha bardziej miłość i Miłosierdzie , które są Jego głównymi przymiotami.


Czyli wiesz lepiej niż autor natchniony który mówi o tym w Psalmie 33,5, i Ps.97,2 o tym co kocha Bóg? :) Pisałem to do Tomka z przymrużeniem oka i nie ma to nic wspólnego z partia rządzącą.


Pn maja 02, 2016 10:44
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Nie szkodzi. To jest forum publiczne. Każdy się może wypowiedzieć.
No cóż. Z przymrużeniem oka czy bez . Nie każdy musi odnaleźć ukryte przesłanie.
A skąd wnioskujesz ,że odnosiłem się do partii rządzącej?
Psalmy psalmami. Oczywiście ,że są dobre i oczywiście ,że nie wiem lepiej niż Autor natchniony( to jest Twoje daleko idące wnioskowanie przechodzące trochę w formę oskarżenia). Jednakże my żyjemy podług Nowego Testamentu. A w Nowym Testamencie Jezus jako widzialny obraz Ojca ukazuje : Miłość i Miłosierdzie.


Pn maja 02, 2016 14:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Anna Wasiukiewicz: Psychologia jak religia. Religia jak psychologia. Wykład autorki książki o tym tytule.
https://www.youtube.com/watch?v=R0m0wjM7pwE


N maja 15, 2016 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
jumik napisał(a):
Piotr_Cristeros_Żarski, przypominam, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia. Dyskusję nad mszą obecną / trydencką można prowadzić w innym dziale.

Przecież zarówno Msza św. rytu zwyczajnego ("obecna") jak i Nadzwyczajnego (Trydencka) jest Mszą katolicką. Ta druga nigdy nie została anulowana.


N maja 15, 2016 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
jumik skoro już tak bardzo starasz się wprowadzać tutaj porządek i mówisz, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia to czemu nie usuniesz postów sekciarza Tomka44???

_________________
http://www.pompejanka.info


N maja 15, 2016 11:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Może dlatego, że nie napisał niczego przeciwnego wierze katolickiej?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N maja 15, 2016 20:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
magda68 napisał(a):
jumik napisał(a):
Piotr_Cristeros_Żarski, przypominam, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia. Dyskusję nad mszą obecną / trydencką można prowadzić w innym dziale.

Przecież zarówno Msza św. rytu zwyczajnego ("obecna") jak i Nadzwyczajnego (Trydencka) jest Mszą katolicką. Ta druga nigdy nie została anulowana.


Dokładnie! To właśnie negowanie tego i dyskutowanie czy tak jest nie pasuje do tego działu.

patryk84 napisał(a):
jumik skoro już tak bardzo starasz się wprowadzać tutaj porządek i mówisz, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia to czemu nie usuniesz postów sekciarza Tomka44???
medieval_man napisał(a):
Może dlatego, że nie napisał niczego przeciwnego wierze katolickiej?


Tak jak napisał medieval_man... Jeśli jest inaczej, to zawsze wskazuj nieodpowiednie dla działu treści (zawsze mogę przecież coś przeoczyć) i będę robił porządek :)

_________________
Piotr Milewski


Cz maja 19, 2016 20:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
jumik napisał(a):
magda68 napisał(a):
jumik napisał(a):
Piotr_Cristeros_Żarski, przypominam, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia. Dyskusję nad mszą obecną / trydencką można prowadzić w innym dziale.

Przecież zarówno Msza św. rytu zwyczajnego ("obecna") jak i Nadzwyczajnego (Trydencka) jest Mszą katolicką. Ta druga nigdy nie została anulowana.


Dokładnie! To właśnie negowanie tego i dyskutowanie czy tak jest nie pasuje do tego działu.

patryk84 napisał(a):
jumik skoro już tak bardzo starasz się wprowadzać tutaj porządek i mówisz, że w tym dziale dyskutujemy z katolickiego punktu widzenia to czemu nie usuniesz postów sekciarza Tomka44???
medieval_man napisał(a):
Może dlatego, że nie napisał niczego przeciwnego wierze katolickiej?


Tak jak napisał medieval_man... Jeśli jest inaczej, to zawsze wskazuj nieodpowiednie dla działu treści (zawsze mogę przecież coś przeoczyć) i będę robił porządek :)

W którym poście Piotrka (Piotr_Cristeros_Żarski) w tym wątku zawiera się negacja czy poddawanie pod dyskusję ważności "Nowej Mszy", Mszy rytu zwyczajnego. Ja takiego nie znalazłam, chyba że przeoczyłam. Jedyny który spotkałam, to ten: Film obrazujący piękno Mszy świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (Mszy trydenckiej) w Kościele rzymsko-katolickim. Film jest również podziękowaniem za dzieło Ojca Świętego Benedykta XVI, który przywracał do łask katolicką tradycję, co najbardziej znalazło wyraz w papieskim dokumencie Summorum Pontificum, "uwalniającym" tak zwaną starą Mszę. Deo Gratias za papieża Benedykta. https://www.youtube.com/watch?v=2Z8-QIj7eUk
Tu jest ukazanie piękna Mszy Trydenckiej, a nie zaprzeczanie ważności nowej. Nawet film jest ze źródeł katolickich jeśli w filmie sprawującym liturgię jest kard Burke, który sam mówi że oba ryty są ważne. Sorry Jumnik, ale nie rozumiem meritum Twoich wątpliwości wobec postów Piotrka.
Może jedynie posty odnośnie obecnego papieża.
Ale i tu Piotrek mimo swojej krytyki, wciąż modli się za niego, nazywając go PAPIEŻEM FRANCISZKIEM, por. nasz wątek "Grupa różańcowa...". Nie ma więc u niego żadnych skłonności sedewakantystycznych.


Pt maja 20, 2016 14:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL