Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
kilka dni temu zamachy terrorystyczne we Francji , wczoraj w Niemczech . Horror przesuwa się z dnia na dzień bliżej granic Polski . wczoraj podczas Apelu Jasnogórskiego , Ojciec Szostak powiedział - ' im mniej Chrystusa w Europie , tym więcej niepokoju " . miał racje ?

nie zgadzam się z Lilką że nazwa BARKA JP2 to mistyfikacja .

miłej niedzieli wszystkim i smacznego obiadku .


N sty 11, 2015 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Eiquuleuss i Lilka, będę pamiętać w modlitwie o tych osobach.

W ramach rubryki "różane pogaduszki" :) :
Darek. Zapewne mniej byłoby zamieszania, gdyby wszyscy wyznali, że tylko Jezus jest Drogą, Prawdą, i Życiem, uznając nie tylko Jego za Boga Wcielonego, ale także to wszystko, o czym nauczał. Wiemy jednak, ze na dzień dzisiejszy jest to trudne, lub nawet niemożliwe. Trwamy nadal na polu walki.
Nie chodzi jedynie o reewangelizację i odwrót od nihilizmu samych Europejczyków, ale także nawrócenie do Chrystusa wszystkich innych, także muzułmanów. Dlatego nie uznaję, że w dialogach międzyreligijnych można poprzestać jedynie na "trwaniu" wszystkich religii/wyznań w jakichś pokojowych stosunkach, kiedy wszyscy będą się jedynie "tolerować" i nie wchodzić sobie w drogę, ale "dialog" ma być też świadectwem o Chrystusie i prowadzić wszystkich do Niego, Jedynego Zbawcy. Amen.

Chcę tu ze swej strony powiedzieć, że muzułmanie (nie wiem na ile tu był islam religijny, a na ile jedynie kulturowy) z którymi miałam w Mediolanie styczność, nie sprawiali wrażenia jakoś szczególnie agresywnych i walczących z Chrystusem. Akurat ja noszę zawsze na szyi dość spory krzyż, jako znak mojej wiary, i wszyscy z którymi się spotykałam mogli ten krzyż u mnie widzieć. Nigdy się nie zdarzyło, aby komukolwiek, także spośród muzułmanów ten krzyż, czy różaniec w mojej dłoni, jakoś szczególnie przeszkadzał, i aby próbował mnie od niego odwieść. To moje doświadczenie. Więc myślę, że większość ludzi wywodzących się z kultury islamu, chce najzwyczajniej spokojnie żyć. Owszem różnią się swa kultura, są bardziej pretensjonalni, ale nie sądzę, aby wszyscy oni jak leci, byli gotowi do tak odrażających czynów jak np. członkowie boko haram.

A tej nocy przyśnił mi się śp. J. Oleksy. Taki jakby uśmiechnięty był. Możecie to różnie oceniać, dla mnie to jest taki mój dowód na to, że nasze życie trwa nadal, także "po tamtej stornie", oraz, że mam się za niego modlić. Komunista, nie komunista, jak dla mnie - człowiek.

Miłej niedzieli. Z Bogiem.


N sty 11, 2015 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
w ramach rubryki - "różane pogaduszki " . Magdo , nie jestem pewny czy o zagorzałym komuniście można pisać "świętej pamięci" .


N sty 11, 2015 12:41
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Gdyby był tak "zagorzałym komunistą", jak Ty przyjmujesz, nie przystąpiłby do sakramentu pokuty i komunii św, oraz nie wydałby dyspozycji by jego pogrzeb był kościelny.
Wyznawca Chrystusa nie przesądza o kim wolno mówić: "świętej pamięci".
"Świętej pamięci" nie ma miana beatyfikacji, czy kanonizacji osoby zmarłej.


N sty 11, 2015 12:53

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
idąc za powyższym , osoba , o której mowa to "święty komunista" . dobrze zrozumiałem ?


N sty 11, 2015 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 9:31
Posty: 304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
W ramach "różanych pogaduszek" (może coś nam moderacja założy? Hę?)

Nie każdy muzułmanin jest mordercą, a tylko nieliczni potrafią z zimna krwią dobijać rannych lub odcinać głowy jeńcom.
Trzeba jednak jasno stwierdzić, że podstawowym celem islamu jest zawładnięcie tym światem i zdobycie wszystkich ludzi jako wyznawców. Taki sam cel jest wyznaczony nam chrześcijanom w Ewangelii.
Wychodząc z prostego założenia, ze tylko Jezus jest Droga, prawda i Życiem pod żadnym pozorem nie możemy stwierdzić, ze Islam jest prawdziwą religią...bo NIE JEST.
To herezja, która wyrosła na bazie pomieszania chrześcijaństwa i judaizmu. Sztuczny twór, który chce zapanować nad światem i zlikwidować wiarę w Prawdziwego Boga w Trójcy Jedynego.

Wystarczy sobie tylko uświadomić, ze nie ma żadnego historycznego dowodu na istnienie Mahometa, kompletnie żadnego. Pomijając już fakt, że ostatnim prawdziwym prorokiem był Jan Chrzciciel, a po Chrystusie żadnego proroka być już nie może, poza fałszywymi.

Współistnienie tych dwóch religii, prawdziwej chrześcijańskiej i fałszywej islamu nie jest możliwe z założenia. Dialogi międzyreligijne polegające na wzajemnej tolerancji to jak gaszenie wielkiego pożaru łyżeczka do herbaty. Tyle już trwa ten dialog, a owoców nie ma żadnych...wręcz przeciwnie jest coraz gorzej i będzie jeszcze gorzej.

Zresztą mieliśmy przykład wspólnej i wyjątkowo żenującej modlitwy na Watykanie w dzień Zesłania Ducha Świętego. Kiedy to imam w obecności Franciszka i Bartłomieja modlił się (bluźnierczo) o zwycięstwo Islamu nad niewiernymi („Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!”).


N sty 11, 2015 13:10
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Alus napisał(a):
Gdyby był tak "zagorzałym komunistą", jak Ty przyjmujesz, nie przystąpiłby do sakramentu pokuty i komunii św, oraz nie wydałby dyspozycji by jego pogrzeb był kościelny.
Wyznawca Chrystusa nie przesądza o kim wolno mówić: "świętej pamięci".
"Świętej pamięci" nie ma miana beatyfikacji, czy kanonizacji osoby zmarłej.

Nic nie rozumiesz.
Święta jest pamięć o zmarłym: dla jego rodziny, dla znajomych, dla obcych, którzy nie potępiają.

Historyczny Mahomet:
http://religie.wiara.pl/doc/472210.Maho ... tki-islamu


Ostatnio edytowano N sty 11, 2015 13:18 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 11, 2015 13:12

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 9:31
Posty: 304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Dariusz

Zapomniałeś chyba, ze łotr (Dyzma), który słuszną karę odbywał na krzyżu, w ostatniej chwili się nawrócił i został pierwszym świętym, co do którego zbawienia nie możemy mieć żadnej wątpliwości.
Wszystkie grzechy zostały mu odpuszczone bo wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa.....ś.p. Oleksy też te wiarę wyznał i zrobił to publicznie.

Nie twierdze, ze czyściec go ominie, ale.....zbawienia na pewno dostąpi bo zmarł pojednany z Bogiem.

Natomiast mówienie o zmarłym "świętej pamięci" nie czyni go z automatu świętym, ale tym za kogo powinno się modlić.


N sty 11, 2015 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Muzułmanie , Islam , Koran - na ten temat zapodał kiedyś kapitalne kazanie Ojciec James Manjackal .
pisałem na ten temat .

Zenek , z Twojego wpisu wynika że całe życie można grzeszyć , na 5 minut przed śmiercią żałować za grzechy , i . . . spoko-euro-koko , Alleluja i do Nieba . dobrze Ciebie zrozumiałem ?


N sty 11, 2015 14:11
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
O zmarłych mówi się dobrze albo się milczy. Kim my jesteśmy aby oceniać ludzi ? Ś.p. Oleksy stoi teraz przed Bogiem i zdaje relacje ze swojego życia. I naszym zadaniem jest modlitwa za niego. Nieważne kim był za życia i kiedy zdał sobie sprawę że Bóg istnieje. Ale każdy nawet najgorszy grzesznik zasługuje aby się za niego modlić a nie tylko oceniać. Sami nie jesteśmy od niego lepsi to jakim prawem oceniamy innych ? Sami nieźle grzeszymy ale innym grzechy wypominamy.Nieźle. Dariusz nie wiem czy wiesz ale Bóg jest miłosierny.


N sty 11, 2015 14:45

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Piotrze , w którym wpisie wypominam grzechy Oleksego ?


N sty 11, 2015 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Ot w ramach "różanych pogaduszek" rozgorzała debata nad "zagorzałym komunistą" :) .
Darek, tez nie jestem pewna czy wypada mówić śp. Oleksy czy inaczej. Napisałam jak napisałam, na fronda.pl też był tytułowany śp.
Nie wchodząc w szczegóły argumentacji, powiem tylko tyle, że w moim sumieniu, gdybym odebrała mu "tytuł" "śp." to tak, jakbym go "skazywała" na ..... piekło. Tak, "oskarżała go" i potwierdzała, że nie zasługuje na Niebo. Bo przecież w Niebie nie ma nieświętych. Także ci, którzy do Nieba przechodzą przez czyściec, mają zadatek tej niebiańskiej świętości. Dla "nieświętych" jest tylko - drogą eliminacji - jedno miejsce.

Uniknięcie piekła - to o czym przypomniał Zenek - nie oznacza natychmiastowego wejścia do Nieba, ale pobyt w czyśćcu. Jednak nie my decydujemy, kto i na ile tam ma być. Więc....

My, którzy przyszliśmy do winnicy o świcie, lub w południe, musimy umieć uznać także tych, którzy do pracy w winnicy przyszli z wieczora i .... dostali taką samą zapłatę, bo Właściciel winnicy Pan Bóg, jest dobry. Nie pamiętam parametrów biblijnych ten przypowieści. Wiemy o jaką chodzi.

Więc nie będę udzielać lekcji sprawiedliwości Panu Bogu, Źródle sprawiedliwości, bo.... pewnie bym mogła przyczynić się do wywołania trzęsienia ziemi, w skutek trzęsienia Niebios ..od śmiechu Pana Boga :) ON JEST PANEM życia i śmierci- dosłownie.


N sty 11, 2015 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
ależ Magdo , przecież to Ty zapodałaś temat o świętej pamięci uśmiechniętym komuniście . ja tylko byłem uprzejmy rozwinąć temat .
niepokoi mnie że przy tej okazji niektórzy uważają to za dobre przykłady , czyli całe życie w grzechu , a pod koniec życia " Boże wybacz , zmiłuj się bo ja chce do Nieba " .


N sty 11, 2015 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Przepraszam za błąd nie "w skutek" ale "wskutek".

Darek. Wyraziłeś swoją opinię. Podobnie jak my wszyscy. Ale i tak jedynym tu Sędzią jest nasz Pan.


N sty 11, 2015 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 9:31
Posty: 304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Cytuj:
Zenek , z Twojego wpisu wynika że całe życie można grzeszyć , na 5 minut przed śmiercią żałować za grzechy , i . . . spoko-euro-koko , Alleluja i do Nieba . dobrze Ciebie zrozumiałem ?


Darku,skoro nie rozumiesz mojego wpisu to wczytaj sie w Ewangelię (Łk 23, 40-43), gdzie Dobry Łotr na "pięć minut przed śmiercią" uznał swoje grzechy ( a z cała pewnością były ciężkie), wyznał wiarę w Chrystusa i....momentalnie dostał obietnice wiecznego zbawienia.

Mnie więc rozumieć nie musisz, ale skoro nie rozumiesz samego Chrystusa to masz problem :D

P.S.
No i nie jest to przykład do naśladowania, gdyż nie każdy ma to szczęście by przed śmiercią się nawrócić.
Nowotwór jest straszna chorobą, ale daje czas do nawrócenia. Czego nie możemy powiedzieć o zgonie w wyniku zawału serca lub nieszczęśliwego wypadku. Wtedy czasu nie ma...

P.S. II
Oleksy w młodości był w niższym seminarium duchownym. Może wtedy (lub wcześniej) praktykował regułę 9 pierwszych piątków miesiąca i dzięki temu "nie umarł bez Jego łaski". Kto wie? Kto wie?


N sty 11, 2015 16:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL