Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:59



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 9:31
Posty: 304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Darku

Jeszcze jedno....

Kosciół wyraźnie ostrzega, ze jednym z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu ( a więc najcięższych z możliwych) jest:

Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej

Uważaj więc co piszesz....bo w takim wypadku nie pomoże ci nawet ten Twój opiewany wciąż Manjackal...


N sty 11, 2015 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Zenku, co do tego, że był w niższym seminarium, pamiętam jak jego środowisko było oburzone, gdy klęcząc modlił się na Jasnej Górze. Może to wtedy wyjednał sobie łaskę pojednania przed śmiercią? A Kościół, modląc się za zmarłych, zwraca się do Boga mówiąc miedzy innymi: "Których wiara i oddanie Tobie są znane", więc nie nam stawiać się na miejscu Boga i oceniać czy zasłużył na Niebo.


N sty 11, 2015 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Stalin w młodości też był w seminarium duchownym .


N sty 11, 2015 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Ale o Stalinie też nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że jest w piekle, może jeszcze pokutuje w czyśćcu za swoje grzechy.


N sty 11, 2015 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
szczegóły Terezjuszu ( o Stalinie ) - w książkach księdza Gabriela Amortha .


N sty 11, 2015 17:29
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
terezjusz napisał(a):
Zenku, co do tego, że był w niższym seminarium, pamiętam jak jego środowisko było oburzone, gdy klęcząc modlił się na Jasnej Górze. Może to wtedy wyjednał sobie łaskę pojednania przed śmiercią? A Kościół, modląc się za zmarłych, zwraca się do Boga mówiąc miedzy innymi: "Których wiara i oddanie Tobie są znane", więc nie nam stawiać się na miejscu Boga i oceniać czy zasłużył na Niebo.

Bardziej od komunistów, zbulwersowanymi modlitwą Oleksego na Jasnej Górze, byli "prawi katolicy"....czego komunista szuka na Jasnej Górze głosiły tytuły prawicowej prasy.
Niektórzy katolicy, niestety, uwielbiają wpychać bliźnich do piekła :( :(


N sty 11, 2015 17:38

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
widze Alicjo że w momencie odejścia pana J. O. z tego świata , nagle polubiłaś przedstawicieli minionej epoki . trafiłem ?


N sty 11, 2015 18:10
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Dariusz-555 napisał(a):
widze Alicjo że w momencie odejścia pana J. O. z tego świata , nagle polubiłaś przedstawicieli minionej epoki . trafiłem ?

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni - a lubienie nie ma tu nic do rzeczy.
Jeśli nawet kogoś nie lubię, nie uprawnia mnie to wydawania wyroków o jego zbawieniu czy potępieniu.


N sty 11, 2015 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Alus możliwe, wiem, że było trochę szumu wtedy. "Prawi katolicy", tylko oni mają prawo do Nieba, wystarczy otworzyć Ewangelię, aby ujrzeć tam podobnie myślących. Ale Jezus otaczał się nie tymi "prawymi" lecz celnikami, grzesznikami itp. I nie nam jest osądzanie Boga, bo na krzyżu oddał swoje życie również za śp.J.O.


N sty 11, 2015 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
odnośnie J. O. - ANI RAZU nie wydałem wyroku , potępienia czy osądu . jedno jest pewne , to co wyprawiała miniona epoka w Polsce , to mały pikuś w porównaniu z tym co się dzieje obecnie .
Meczet na terenie Reduty Ordona , miejscu polskiej pamięci narodowej - to granda . oglądałem na TVP historia .
tydzień temu Francja , wczoraj Niemcy . jutro Polska ? oby nie .


N sty 11, 2015 19:26
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Cytuj:
. jedno jest pewne , to co wyprawiała miniona epoka w Polsce , to mały pikuś w porównaniu z tym co się dzieje obecnie .

No cóż głupi Polacy zrezygnowali z tego raju na ziemi.
Choć w jednym przyznam ci rację - 160 związków zawodowych w górnictwie, oczywiście z wysokim uposażeniem...tamte zatem zawiązki w PRL i koszty ich utrzymania to pikuś.


N sty 11, 2015 19:33

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Alicjo , chcesz o polityce ? to na priv . dla mnie ważne jest że od 2 i pół roku nie jest utrzymywany z moich podatków morderca księdza Popiełuszki ( 5000 zł miesięcznie ) . z Twoich - owszem .


N sty 11, 2015 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 11:56
Posty: 206
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
A z twoich Dariuszu podatkow utrzymywane sa kliniki aborcyjne w De, nie przeszkadza Ci to?


N sty 11, 2015 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 9:31
Posty: 304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Dariusz-555 napisał(a):
szczegóły Terezjuszu ( o Stalinie ) - w książkach księdza Gabriela Amortha .


Nie interesują i mało obchodzą mnie wspomnienia medialnego egzorcysty.
Ważniejsza jest dla mnie Nauka Kościoła, która nigdy i nikomu nie zamykała drogi do zbawienia.

Lepiej byś Darku zrobił, gdybyś bardziej skupił się na tej zdrowej nauce wypływającej bezpośrednio od Ducha Świętego, a nie na prywatnych objawieniowcach i medialnych niby-charyzmatykach.


N sty 11, 2015 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
ks . Gabriel Amorth nie jest medialnym egzorcystą a papieskim .
lepiej byś zrobił Zenku gdybyś zauważył różnice .


N sty 11, 2015 21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL