Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona
 "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
PiotrŻarski napisał(a):
A w jakim celu istnieje dział Różane pogaduszki

Wątek "Różane pogaduszki" istnieje po to, byście tam sobie dyskutowali we własnym gronie. Tam też interwencje osób spoza Róży, a zwłaszcza niewierzących, czy inaczej wierzących nie są mile widziane.
Moim zdaniem moderacja stara się wam jak najbardziej iść na rękę. Sygnalizowaliśmy też: jeśli pojawią się jacyś "mieszacze" dajcie znać zamiast powadzić z nimi bezużyteczne spory.
Utworzenie całego działu nie leży w gestii moderatorów, lecz administratorów forum. Tak więc, jak napisałem wyżej moderacja robi wszystko, żeby nikt wam pracy Róży na tym forum nie zakłócał.

Rozumiem, że to za mało.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 20, 2017 14:44
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Chyba źle zrozumiałam intencje księdza Stanisława i jetem winna przeprosiny. Jak się okazało, ktoś poddał w wątpliwość, to kim ksiądz jest a moderacja wycięła kilka postów. Pozostał post, gdzie ksiądz zapewnił o swojej autentyczności, a ja zrozumiałam to jako domaganie się specjalnych względów (zresztą nie tylko ja, ale tylko ja się wypowiedziałam).

Księże Stanisławie, przepraszam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt cze 20, 2017 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO na Czerwiec ... + dodatek wyjaśniający.
patryk84 napisał(a):
No tak, tak gdzie trzeba zadziałać to nie widzicie i trzeba Wam pokazywać palcem a tam gdzie nie trzeba to z wielką gorliwością robicie "porządki".


Rozumiem, ale to jest subiektywne odczucie, z którym się zupełnie nie zgadzam. Jedno jest uzupełnieniem drugiego (działania moderatorów i zgłaszanie przez użytkowników).

patryk84 napisał(a):
Tylko może warto czasem przyznać się do błędu i go naprawić. Przez naprawę rozumiem tu ponowne umieszczenie wykasowanych postów w nowym wątku w odpowiednim dziale oraz rozmowę z Ks. Stanisławem i dokładne wytłumaczeniu Mu wszystkiego (nawet w formie prywatnej wiadomości). Ksiądz poświęca swój cenny czas aby opiekować się naszą Różą a w zamian spotykają Go nieprzyjemności.


1. Dalej nie wiem jaka nieprzyjemność spotkała księdza i nie rozumiem do końca skąd usunięcie konta. Jest mowa o poddawaniu w wątpliwość bycia księdzem, ale kto? Bo dalej tego nie wiem. I o usunięciu postów. Czy usunięcie offtopu jest powodem odejścia z forum? Dopóki wątek jest w tym dziale, to obowiązują go także jego zasady. A różnica w podejściu do rozwiązania jakiegoś problemu nie może być powodem od razu odejścia.

2. Ksiądz usunął konto, nie mam do niego kontaktu. Prośba więc do kogoś kto ma o ewentualne napisanie. Ja jestem za powrotem księdza. Natomiast zasady działu Żyć wiarą pozostają niezmienione.

patryk84 napisał(a):
jumik napisał(a):
Jeśli będzie wola kontynuowania dyskusji, to mogę przenieść usunięte posty gdzie indziej (do innego działu).


Ech... Czemu od razu tego nie zrobiłeś? Dyskusja raczej nie była zamknięta i było oczywistym, że będzie kontynuowana. Wtedy nie byłoby całej tej sprawy.


Usunięcie postów jest jedną z form rozwiązania problemu offtopu. Uznałem, że taka wtedy była najlepsza. Jednocześnie sądzę, że prawdopodobnie nie byłaby kontynuowana przez członków wspólnoty gdzie indziej po przeniesieniu, bo - jak to terezjusz napisał: <mało kto z naszej Róży udziela się w innych watkach, bardzo sporadycznie,z naciskiem na "bardzo" widzę nicki członków naszej Róży w innych tematach. >. W szczególności przez księdza prowadzącego grupę.

patryk84 napisał(a):
ale może powinno zostać to inaczej rozwiązane. Osoba która rejestruje się na forum i podaje się za księdza powinna podczas rejestracji udowodnić to i dostać odpowiednią rangę. Wtedy byłoby wiadomo i nie byłoby podobnych akcji.


Jasne, to jedna z możliwości. Nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale jest to jakaś opcja. Nie mam natomiast wpływu na techniczną stronę weryfikacji, wymagałoby to zmian w sposobie działania forum (w sensie technicznym).

terezjusz napisał(a):
Podkreślam jednak, że Piotr nie napisał o Mszy Trydenckiej w formie zagajenia rozmowy, ale podał swoją intencję do intencji naszej grupy modlitewnej


Gdyby było tak jak piszesz - intencja o powrót do mszy trydenckiej, to nie sądzę, żeby była cała ta afera. Ale dalsza część postu nieuchronnie prowadziła do dyskusji i offtopu poprzez sformułowanie bardzo kontrowersyjnej tezy sprzecznej dodatkowo z zasadami działu. Zaczęło się to od sformułowania "Bo jedynie Msza Św. przedsoborowa jest ważna w oczach Boga. Novus Ordo Missae, pot. Msza, msza protestancka posoborowa nigdy tej ważności nie otrzyma."

terezjusz napisał(a):
ale dlaczego dwie pierwsze zostały usunięte i dlaczego moderacja wszystko usunęła, zamiast poprzenosić i oczekuje specjalnego zapewnienia o woli kontynuowania , co jak napisał jumik, nie jest żadnym problem? Chyba logiczne, że skoro toczy się dyskusja, to jest wola jej kontynuowania.dyskusji


Tak jak odpowiedziałem wyżej:
Cytuj:
Usunięcie postów jest jedną z form rozwiązania problemu offtopu. Uznałem, że taka wtedy była najlepsza. Jednocześnie sądzę, że prawdopodobnie nie byłaby kontynuowana przez członków wspólnoty gdzie indziej po przeniesieniu, bo - jak to terezjusz napisał: <mało kto z naszej Róży udziela się w innych watkach, bardzo sporadycznie,z naciskiem na "bardzo" widzę nicki członków naszej Róży w innych tematach. >. W szczególności przez księdza prowadzącego grupę.


magda68 napisał(a):
Jesli macie mu zle ze sklania sie w kierunku tradycjonalistycznym


Nie, nie to jest problemem. Intencja "O powrót Mszy Trydenckiej w Kościołach całego świata" sama w sobie prawdopodobnie nie doprowadziłaby do całej afery.

_________________
Piotr Milewski


Wt cze 20, 2017 20:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Piękne słowa kapłana. Bardzo mało jest dzisiaj takich słów prawdy . O taką intencje mi chodziło. Ale cóż Nowa Eucharystia jest tak zniszczona i okrojona z tego całego Bożego piękna że tylko płaczę nad tym wszystkich i nad ludźmi którzy tego piękna nie dostrzegają. :( Wiem że znowu będę źle zrozumiany i podejrzewam że ten post będzie potraktowany jako atak i usunięty z każdego działu w którym go udostępnię. Tak był potraktowany ten poprzedni post po którym jest zamieszanie. Usuwany wszędzie. A mnie nie interesuje zresztą dyskusja na innych działach bo zaglądałem tylko tu. Tu gdzie większość was znałem i lubiłem Ale cóż jako tradycjonalista nie mam czego tu szukać chyba ?

Msza Trydencka kształtuje kapłana - żertwę.
Dlaczego odprawia Ksiądz Mszę trydencką?
Najpierw urzekło mnie jej piękno i precyzja teologiczna. Kto chociaż raz był na Mszy Trydenckiej łatwo zauważy, że cechuje ją niezwykła staranność wykonania liturgii przez kapłana jak i usługujących. Widać pozytywną wartość gestu, znaku, muzyki sakralnej, znaczenie paramentów, słowem: przez piękno liturgii można dojść do wspaniałości Boga. Kiedy miałem 18 lat pierwszy raz przeczytałem Ordo Missae, czyli cały tekst Mszy świętej w starym rzymskim rycie to od razu zachwyciłem się jego doskonałością, głębią teologiczną i odniesieniami do Pisma świętego. Mimo iż jej wtedy jeszcze nie widziałem starej Mszy „na żywo”, ale już samo bogactwo modlitw mnie urzekło. Ze smutkiem jednak zobaczyłem jak ubogi jest nowy porządek Mszy, w której przecież wtedy uczestniczyłem niemalże każdego dnia. http://wieden1683.pl/news/msza-trydenck ... na-zertwe/


Wt cze 20, 2017 20:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Małgosiaa napisał(a):
Chyba źle zrozumiałam intencje księdza Stanisława
Zrozumiałaś dobrze.
Cytuj:
Jak się okazało, ktoś poddał w wątpliwość, to kim ksiądz
Nikt tego nie dokonał - co potwierdził wyżej jumik
jumik napisał(a):
Dalej nie wiem jaka nieprzyjemność spotkała księdza.
Mylące sformułowanie:
STANLEYjr napisał(a):
Trochę dziwię się, że nie znasz swojego opiekuna duchowego. Sprawdzaliście mnie już na samym początku.
wynika najpewniej stąd, iż w jego błędnym przekonaniu moderator może bez pytania o zgodę usuwać posty tylko tym, którzy nie są księżmi, więc, w jego mylnej ocenie, jumik, przez sam fakt wycięcia offtopa, w tym kilku postów STANLEYAjr, "zignorował" status ww. księdza, co oczywiście nie jest prawdą.
Cytuj:
moderacja wycięła kilka postów.
rutynowe działanie.
Cytuj:
Pozostał post, gdzie ksiądz zapewnił o swojej autentyczności,
nie było żadnego postu kwestionującego autentyczność statusu duchownego STANLEYAjr.
Cytuj:
a ja zrozumiałam to jako domaganie się specjalnych względów (zresztą nie tylko ja, ale tylko ja się wypowiedziałam).
Dobrze zrozumiałaś.

Już stąd znikam.


Wt cze 20, 2017 21:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Tomek44 napisał(a):
Zrozumiałaś dobrze.
Tomek44 napisał(a):
rutynowe działanie.
Tomek44 napisał(a):
Dobrze zrozumiałaś.

Twoja opinia jest tu zbędna, zwłaszcza, że jak sądzę, też nie czytałeś tych wyciętych postów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt cze 20, 2017 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Małgosiaa napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Zrozumiałaś dobrze.
Tomek44 napisał(a):
rutynowe działanie.
Tomek44 napisał(a):
Dobrze zrozumiałaś.

Twoja opinia jest tu zbędna, zwłaszcza, że jak sądzę, też nie czytałeś tych wyciętych postów.

Pech chciał, że po wielu miesiącach akurat z ciekawości zajrzałem tutaj i przeczytałem.
Nie prowokuj mnie więcej do odpisywania.


Wt cze 20, 2017 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
medieval_man napisał(a):
PiotrŻarski napisał(a):
A w jakim celu istnieje dział Różane pogaduszki

Wątek "Różane pogaduszki" istnieje po to, byście tam sobie dyskutowali we własnym gronie. Tam też interwencje osób spoza Róży, a zwłaszcza niewierzących, czy inaczej wierzących nie są mile widziane.
Moim zdaniem moderacja stara się wam jak najbardziej iść na rękę. Sygnalizowaliśmy też: jeśli pojawią się jacyś "mieszacze" dajcie znać zamiast powadzić z nimi bezużyteczne spory.
Utworzenie całego działu nie leży w gestii moderatorów, lecz administratorów forum. Tak więc, jak napisałem wyżej moderacja robi wszystko, żeby nikt wam pracy Róży na tym forum nie zakłócał.
Rozumiem, że to za mało.


Przejrzyj proszę wątek Różane pogaduszki i policz wypowiedzi osób niebędących w Róży. Z założenia ten watek miał taki być, ale nie jest. Chciałem załączyć pewien screen, ale mimo zmniejszenia rozmiaru zdjęcia i dostosowaniu wymiarów, nie mogę dodać, więc odsyłam Cię do Twojego własnego postu, odpowiedzi do @patryk84, w którym stwierdzasz, że nie widzisz potrzeby usunięcia postów Tomka44, który oczywiście nie jest członkiem Róży, tylko dlatego, że w tych konkretnych postach nie podważa nauczania KK. Więc odpowiadając na Twoje pytanie i powyższy post - nie, to nie byłoby za mało, pod warunkiem, że moderacja by tego przestrzegała.
Że nie wspomnę o wypowiedziach innych użytkowników forum, których nie ma i nie było w Róży, np. Chwat, JedenPost...

Piotrek już to napisał, ale powtórzę, mimo idei forum ogólno-dyskusyjnego, prosiliśmy o jeden watek tylko na potrzeby rozmów w grupie różańcowej. Jeśli utworzenie nowego działu nie leży w gestii moderatorów, a taka prośba była do Was zgłoszona, to mogliście pogadać z administracją - czy ktoś to zrobił? nie, na szybko został oddzielony od wątku Grupy watek Różanych pogaduszek, bez pierwszego postu z jakimś wyjaśnieniem moderatora co i jak, np. w jakim charakterze ma służyć, z postem otwierającym bodajże Darka-555, który był częścią toczącej się dyskusji.


Śr cze 21, 2017 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Tomek44 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Zrozumiałaś dobrze.
Tomek44 napisał(a):
rutynowe działanie.
Tomek44 napisał(a):
Dobrze zrozumiałaś.

Twoja opinia jest tu zbędna, zwłaszcza, że jak sądzę, też nie czytałeś tych wyciętych postów.

Pech chciał, że po wielu miesiącach akurat z ciekawości zajrzałem tutaj i przeczytałem.
Nie prowokuj mnie więcej do odpisywania.


Tomek, nieustannie zadziwia mnie Twoja troska o tą Grupę Różańcową. Mam wprawdzie wątpliwości co do Twoich intencji, ale z drugiej strony może lepiej, że zajmujesz się sprawami różańcowej wspólnoty modlitewnej, a nie organizowaniem/odwoływaniem kolejnego końca świata.

Nie wiem, z jakiej racji czujesz się uprawniony do autorytatywnej oceny intencji księdza. Zastanów się nad swoimi intencjami, od początku robisz wszystko, aby wprowadzić tu zamęt. Żebyś miał taki zapał do dyskusji o herezjach i niewłaściwych zachowaniach ŚJ, ale jakoś oceniać Kościół i księży, to jesteś pierwszy, ale jak tylko rozmowa schodzi na temat Twojej sekty, to znikasz...


Śr cze 21, 2017 12:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
terezjusz napisał(a):
Przejrzyj proszę wątek Różane pogaduszki i policz wypowiedzi osób niebędących w Róży. Z założenia ten watek miał taki być, ale nie jest. Chciałem załączyć pewien screen, ale mimo zmniejszenia rozmiaru zdjęcia i dostosowaniu wymiarów, nie mogę dodać, więc odsyłam Cię do Twojego własnego postu, odpowiedzi do @patryk84, w którym stwierdzasz, że nie widzisz potrzeby usunięcia postów Tomka44, który oczywiście nie jest członkiem Róży, tylko dlatego, że w tych konkretnych postach nie podważa nauczania KK. Więc odpowiadając na Twoje pytanie i powyższy post - nie, to nie byłoby za mało, pod warunkiem, że moderacja by tego przestrzegała.
Że nie wspomnę o wypowiedziach innych użytkowników forum, których nie ma i nie było w Róży, np. Chwat, JedenPost...

Piotrek już to napisał, ale powtórzę, mimo idei forum ogólno-dyskusyjnego, prosiliśmy o jeden watek tylko na potrzeby rozmów w grupie różańcowej. Jeśli utworzenie nowego działu nie leży w gestii moderatorów, a taka prośba była do Was zgłoszona, to mogliście pogadać z administracją - czy ktoś to zrobił? nie, na szybko został oddzielony od wątku Grupy watek Różanych pogaduszek, bez pierwszego postu z jakimś wyjaśnieniem moderatora co i jak, np. w jakim charakterze ma służyć, z postem otwierającym bodajże Darka-555, który był częścią toczącej się dyskusji.

Sorry, ale dopuszczamy interwencje osób wierzących w tym wątku. Dlatego jeśli ktoś z wierzących ma ochotę podzielić się z wami swoimi przemyśleniami, uznajemy to za ubogacenie wątku. Natomiast z reguły reagujemy, kiedy ktoś niewierzący atakuje was, czy zasady wiary.

Rozumiem, że wolicie być zamkniętą w sobie grupą, zamknięta na to, co inni katolicy chcą wam przy okazji waszych rozmów powiedzieć.
No więc, póki co tego tu mieć nie będziecie.
Gwarantujemy wam zdecydowaną reakcję w przypadku wpisów mających na celu dezorganizację waszej modlitwy i rozmowy, ale nie zabronimy żadnemu katolikowi kulturalnej rozmowy na różne tematy w temacie "Różane pogaduszki".

Pytaliśmy administrację o możliwość oddzielnego działu dla was, bez rezultatu.
Jeśli chcecie czegoś więcej, sami zwróćcie się do administracji.
Póki co jestem głęboko rozczarowany waszą postawą i waszymi atakami na moderację, która stara się chronić dwa wasze wątki, a spotyka się za to z krytyką i roszczeniami.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr cze 21, 2017 12:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
medieval_man napisał(a):
terezjusz napisał(a):
Przejrzyj proszę wątek Różane pogaduszki i policz wypowiedzi osób niebędących w Róży. Z założenia ten watek miał taki być, ale nie jest. Chciałem załączyć pewien screen, ale mimo zmniejszenia rozmiaru zdjęcia i dostosowaniu wymiarów, nie mogę dodać, więc odsyłam Cię do Twojego własnego postu, odpowiedzi do @patryk84, w którym stwierdzasz, że nie widzisz potrzeby usunięcia postów Tomka44, który oczywiście nie jest członkiem Róży, tylko dlatego, że w tych konkretnych postach nie podważa nauczania KK. Więc odpowiadając na Twoje pytanie i powyższy post - nie, to nie byłoby za mało, pod warunkiem, że moderacja by tego przestrzegała.
Że nie wspomnę o wypowiedziach innych użytkowników forum, których nie ma i nie było w Róży, np. Chwat, JedenPost...

Piotrek już to napisał, ale powtórzę, mimo idei forum ogólno-dyskusyjnego, prosiliśmy o jeden watek tylko na potrzeby rozmów w grupie różańcowej. Jeśli utworzenie nowego działu nie leży w gestii moderatorów, a taka prośba była do Was zgłoszona, to mogliście pogadać z administracją - czy ktoś to zrobił? nie, na szybko został oddzielony od wątku Grupy watek Różanych pogaduszek, bez pierwszego postu z jakimś wyjaśnieniem moderatora co i jak, np. w jakim charakterze ma służyć, z postem otwierającym bodajże Darka-555, który był częścią toczącej się dyskusji.

Sorry, ale dopuszczamy interwencje osób wierzących w tym wątku. Dlatego jeśli ktoś z wierzących ma ochotę podzielić się z wami swoimi przemyśleniami, uznajemy to za ubogacenie wątku. Natomiast z reguły reagujemy, kiedy ktoś niewierzący atakuje was, czy zasady wiary.

Rozumiem, że wolicie być zamkniętą w sobie grupą, zamknięta na to, co inni katolicy chcą wam przy okazji waszych rozmów powiedzieć.
No więc, póki co tego tu mieć nie będziecie.
Gwarantujemy wam zdecydowaną reakcję w przypadku wpisów mających na celu dezorganizację waszej modlitwy i rozmowy, ale nie zabronimy żadnemu katolikowi kulturalnej rozmowy na różne tematy w temacie "Różane pogaduszki".

Pytaliśmy administrację o możliwość oddzielnego działu dla was, bez rezultatu.
Jeśli chcecie czegoś więcej, sami zwróćcie się do administracji.
Póki co jestem głęboko rozczarowany waszą postawą i waszymi atakami na moderację, która stara się chronić dwa wasze wątki, a spotyka się za to z krytyką i roszczeniami.


Wybacz, ale teraz przeczysz sam sobie. Napisałeś w zacytowanym przeze mnie poście, że "niemile widziane są wypowiedzi osób z poza grupy, a zwłaszcza..." ("a zwłaszcza" rozumiem jako uściślenie czyje wypowiedzi przede wszystkim - jednak brak reakcji na posty Tomka, który katolikiem nie jest, a nawet chrześcijaninem, pokazuje, że wszystko to, co piszesz, jest tylko w teorii) i że watek został utworzony na potrzeby "rozmów we własnym gronie".

Nie wiedziałem, że pytaliście administracje o możliwość utworzenia działu, nigdzie nie zostało to powiedziane, a jeśli zostało, i przeoczyłem, to mój błąd i przepraszam za ten zarzut.

Co do otwartości czy zamkniętego charakteru grupy, nie mamy nic przeciwko nowym osobom - tym, które chcą tę wspólnotę współtworzyć, a nie tylko wpadać, gdy temat rozmowy jest z leksza kontrowersyjny. Nadto jedna z "najbardziej otwartych osób tego forum" zaproszona do wspólnej modlitwy, stwierdziła że nie ma ochoty modlić się z takimi jak my... co nie przeszkadzało tej osobie wpadać tu, wygłaszać swoje opinie itd. i bardzo ciężko było namówić moderację do interwencji.

Powtórzę więc, że moim zdaniem problem leży w tym, że moderacja traktuje wątki Grupy różańcowej jak pozostałe wątki dyskusyjne, a nie jako wątki formacyjne wspólnoty. I jeśli stwierdzasz stanowczo, że nie możemy liczyć na to, abyście nas jako wspólnotę traktowali i interweniowali gdy osoby z zewnątrz w grupę ingerują, to umacniasz argument za tym, żeby Różę przenieść na inne forum. I jak na razie - choć nadal nie wszyscy się wypowiedzieli - nie dostałem ani jednego stanowczego sprzeciwu wobec pomysłu przeniesienia.


Śr cze 21, 2017 12:47
Zobacz profil
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Jestescie grupa na forum dyskusyjnym. Moze gdzies w necie sa fora dla kolek wzajemnej adoracji. Bedziecie tam sami ze soba i nikt wam nie bedzie przeszkadzal bo nikt was nie znajdzie.
Chrzescijanstwo zamkniete.

Te wasze formacyjne rozmowy, to niby o czym byly?


Śr cze 21, 2017 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
Kael napisał(a):
Jestescie grupa na forum dyskusyjnym. Moze gdzies w necie sa fora dla kolek wzajemnej adoracji. Bedziecie tam sami ze soba i nikt wam nie bedzie przeszkadzal bo nikt was nie znajdzie.
Chrzescijanstwo zamkniete.

Te wasze formacyjne rozmowy, to niby o czym byly?


Pani Moderator, dziękujemy za cenne pouczenie. :)
Oczywiście jedyne wartościowe dyskusje w naszym wątku formacyjnym to były te, w których brałaś udział. :D
A jeśli już musisz wiedzieć, choć raczej Ci się tłumaczyć nie muszę, to większość formacyjnych rozmów dotyczących grupy i duchowości, toczyła się poza forum, np. na Fb, skype, właśnie z racji tego, że tu jest to nie możliwe, co potwierdzasz kolejnym wtrąceniem się w sprawy grupy, które Cię nie dotyczą. ;)


Śr cze 21, 2017 14:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
terezjusz napisał(a):
Wybacz, ale teraz przeczysz sam sobie. Napisałeś w zacytowanym przeze mnie poście, że "niemile widziane są wypowiedzi osób z poza grupy, a zwłaszcza..." ("a zwłaszcza" rozumiem jako uściślenie czyje wypowiedzi przede wszystkim - jednak brak reakcji na posty Tomka, który katolikiem nie jest, a nawet chrześcijaninem, pokazuje, że wszystko to, co piszesz, jest tylko w teorii) i że watek został utworzony na potrzeby "rozmów we własnym gronie".

A czy ktoś z was ten wpis Tomka zgłosił?
Myślicie, że moderatorzy są tu tylko po to, żeby 24 godziny na dobę pilnować waszych wątków?
terezjusz napisał(a):
Nie wiedziałem, że pytaliście administracje o możliwość utworzenia działu, nigdzie nie zostało to powiedziane, a jeśli zostało, i przeoczyłem, to mój błąd i przepraszam za ten zarzut.

Co do otwartości czy zamkniętego charakteru grupy, nie mamy nic przeciwko nowym osobom - tym, które chcą tę wspólnotę współtworzyć, a nie tylko wpadać, gdy temat rozmowy jest z leksza kontrowersyjny. Nadto jedna z "najbardziej otwartych osób tego forum" zaproszona do wspólnej modlitwy, stwierdziła że nie ma ochoty modlić się z takimi jak my... co nie przeszkadzało tej osobie wpadać tu, wygłaszać swoje opinie itd. i bardzo ciężko było namówić moderację do interwencji.

Nie dotarły do mnie żadne namowy o interwencję
terezjusz napisał(a):
Powtórzę więc, że moim zdaniem problem leży w tym, że moderacja traktuje wątki Grupy różańcowej jak pozostałe wątki dyskusyjne, a nie jako wątki formacyjne wspólnoty.

Moderacja robi to, co do niej należy. Wasze wątki i tak traktujemy wyjątkowo biorąc je pod szczególną ochronę. Rozumiem, że nie zawsze nam to wychodzi.
terezjusz napisał(a):
I jeśli stwierdzasz stanowczo, że nie możemy liczyć na to, abyście nas jako wspólnotę traktowali i interweniowali gdy osoby z zewnątrz w grupę ingerują, to umacniasz argument za tym, żeby Różę przenieść na inne forum. I jak na razie - choć nadal nie wszyscy się wypowiedzieli - nie dostałem ani jednego stanowczego sprzeciwu wobec pomysłu przeniesienia.

Możemy interweniować tylko wtedy gdy ktoś narusza Regulamin forum.
I robimy to gdy ktoś zakłóca porządek waszych wątków, na przykład dyskredytując modlitwę różańcową w szczególności, modlitwę jako taką, zasady wiary katolickiej w tym dziale jako takie, albo pisząc w temacie Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy nie na temat. Posty nie na temat przenosimy do "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu, posty poza zasadami działu z reguły usuwamy.

Jeśli chcecie się przenieść gdzie indziej to już nie jest sprawa moderacji. Jej rolą nie jest zachęcanie was ani do przenoszenia ani do pozostania.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr cze 21, 2017 14:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Grupa różańcowa - przydział tajemnic oraz zapisy
medieval_man napisał(a):
A czy ktoś z was ten wpis Tomka zgłosił?


Posty Tomka nie raz były zgłaszane. W ostatnim czasie nie wiem, bo ignoruję temat Różanych pogaduszek, jako że nie spełnia on swojej roli, w moim odczuciu oczywiście.

medieval_man napisał(a):
Myślicie, że moderatorzy są tu tylko po to, żeby 24 godziny na dobę pilnować waszych wątków?

Posty nie na temat przenosimy do "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu, posty poza zasadami działu z reguły usuwamy.


Jasne, że nie, macie tysiąc innych wątków i własne prywatne życie. Wszystko stałoby się prostsze, i dla Was, i dla nas, gdyby było jasno określone, w jakim celu Różane pogaduszki powstały i jaki jest charakter tego wątku - odnoszę się do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, o wątku na potrzeby rozmów we własnym gronie. "Rozmowy o życiu" to naprawdę niewiele mówi.

medieval_man napisał(a):
Jeśli chcecie się przenieść gdzie indziej to już nie jest sprawa moderacji. Jej rolą nie jest zachęcanie was ani do przenoszenia ani do pozostania.


Nie oczekuję od moderacji ani zachęcania do pozostania, ani do przenoszenia. Temat ewentualnych przenosin został poruszony w wiadomościach prywatnych, bo chciałem najpierw poznać zdanie członków Grupy. Wspomniał o tym Sonniger w swoim poście, więc zaczęli się, łącznie z osobami z poza Róży, do tego odnosić na forum, stąd dyskusja na ten temat.


Śr cze 21, 2017 15:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1944 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL