Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Przyjaźnie z podtekstem 
Autor Wiadomość
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
I pozycje bardzo dobre polecane - jak choćby przytoczona autora protestanta MCDawella "Sprawa zmartwychwstania"
McDowella bardzo znana i polecana jest także książką "Jezus więcej niż cieśla". Obie możesz poczytać on-line. Kolega (katolik) ma chyba jeszcze kilka egzemplarzy obydwóch. Może ci przesłać jedną na poste restante *)


*) Do wysłania wystarczy adres poczty z której chcesz odebrać, oraz twoje inię i nazwisko (w Polsce poczta nie chce wydawać przesyłek na hasło)

Obie mam w domu :)
Brandsteaterra "Jezus z Nazaretu" też.


Pn kwi 18, 2016 8:31
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Alus napisał(a):
Obie mam w domu :)
Brandsteaterra "Jezus z Nazaretu" też.

Ups sorry. to nie miało być tak. Napiszę od początku.


Pn kwi 18, 2016 8:49
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
@rozczarowana30
Alus napisał(a):
I pozycje bardzo dobre polecane - jak choćby przytoczona autora protestanta MCDawella "Sprawa zmartwychwstania"
McDowella bardzo znana i polecana jest także książką "Jezus więcej niż cieśla". Obie możesz poczytać on-line.

@rozczarowana30
Kolega (katolik) ma chyba jeszcze kilka egzemplarzy obydwóch. Może ci przesłać jedną na poste restante *)


*) Do wysłania wystarczy adres poczty z której chcesz odebrać, oraz twoje inię i nazwisko (w Polsce poczta nie chce wydawać przesyłek na hasło)


Pn kwi 18, 2016 8:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
:p Mam tą jedną książkę (pt więcej niż cieśla)dostałam od koleżanki ale tylko ją przejrzałam. Chodzi mi o to czy książki i czasopisma dla protestantów nie mieszają mi w głowie. Samarytanka i punkt zwrotny to nowe które dostałam w prezencie...
co do autorów to co powiecie o jerry bridgers?


Pt kwi 22, 2016 18:44
Zobacz profil
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
rozczarowana30 napisał(a):
:p Mam tą jedną książkę (pt więcej niż cieśla)dostałam od koleżanki ale tylko ją przejrzałam.
Warto przeczytać :)

Samarytanka, to kwartalnik dla kobiet. Podejdź z dystansem, to nic nie namiesza :)
Reszty nie znam.

O, jest artykuł o relacji z tesciową (obejrzałem okładkę). Opowiedz po przeczytaniu, co dobrego radzili.


Pt kwi 22, 2016 19:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Podeszłam z dystansen do czytania tych świadectw. Co się okazuje, że prawie każda wypowiedź atakuje kościół katolicki a tylko szczęście jest w zborze zielonoświątkowców. . Takie właśnie podteksty, aby się zniechęcić do kk.


Ostatnio edytowano Pn kwi 25, 2016 12:29 przez rozczarowana30, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 25, 2016 12:25
Zobacz profil
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
rozczarowana30 napisał(a):
Podeszłam z dystansen do czytania tych świadectw. Co się okazuje, że prawie każda wypowiedź atakuje kościół katolicki a tylko szczęście jest w zborze zielonoświątkowców tak są tu właśnie podteksty.
W "Samarytance" ? :|


Pn kwi 25, 2016 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Punkt zwrotny to namawianie i nic innego.


Pn kwi 25, 2016 12:30
Zobacz profil
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
rozczarowana30 napisał(a):
Punkt zwrotny to namawianie i nic innego.

Przykro mi.
Zapomniałem, że nawrócenie dla ewangelikalnych wiąże się ze chrztem dorosłych i mogą negować wszystko, co do niego nie doprowadziło, a przynajmniej tak to może byc odebrane.

Wiesz na czym stoisz, czego sie spodziewać i możesz powiedzieć delikatnie swojej przyjaciółce jakie masz wrażenia z lektury. Nie będzie niedomówień.


Pn kwi 25, 2016 15:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Ostatnio mniej rozmów, spotkań .... ciekawe dlaczego....


Cz lip 21, 2016 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Czemu koleżanki już mniej do mnie dzwonią odwiedzają?


Cz sie 11, 2016 8:15
Zobacz profil
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
Zadzwon i zapytaj. Moze maja dosyc twojej biernosci?


Cz sie 11, 2016 8:16
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
@rozczarowana30,

Jezus Chrystus ustanowił Kościół - Kościół ludzi ochrzczonych, wierzących w zbawienną moc śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Każdy człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce jest jej Ołtarzem. Każdy człowiek ochrzczony jest częścią Kościoła. O naszej przynależności do Kościoła świadczy nasza wiara i jej przestrzeganie. Przyjęcie nauk Jezusa Chrystusa, który nauczał, że mamy przede wszystkim zachowywać przykazania miłości: by miłować Boga, bliźniego swego jak siebie samego, jest świadectwem wiary. Grzech oddziela nas od Boga i oddalamy się od jedności z Kościołem. To nie przynależność do Wspólnoty Chrześcijańskiej jest miernikiem naszej wiary, ale zachowanie w swoim życiu prawd i nauk wiary ,jakie przekazał nam Jezus Chrystus. Nasza dusza, nasze serce, nasze życie jest miernikiem naszej wiary i świadectwem naszej przynależności.


Cz sie 11, 2016 9:10
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
To na pewno jest na temat watku?


Cz sie 11, 2016 12:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Przyjaźnie z podtekstem
:-( :-( Temat wątku pasuje do moich dzisiejszych odczuć na temat przyjaźni (ogólnie). Czuję się zawiedziona a może zazdrosna, niewiem. Spotykałam się z koleżanką z pracy, fanie się nam rozmawiało o wszystkim, sekrety rodzinne itp trochę o koleżankach z pracy itd. Po mojej nieobecności w pracy wracam i się okazuje że ta koleżanka tAk się zgrała z grupą, że mnie przerzucili na inną zmianę a ona zostaje . Już tak często do mnie nie dzwoni myślę, że nie była szczera a chciała tylko zaskarbić sobie moją dobrą opinię by ją zatrudnić. Dziwnie mi z tym, co sądzicie? Nie lubię przyjaźni. Koleżanki z kz także już do mnie nie dzwonią, bo nie przeszłam do nich (może......)


N sie 28, 2016 16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL