Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Grzeszę chęcią zemsty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Grzeszę chęcią zemsty
Co zrobić kiedy grzeszę chęcią zemsty na kimś kto nie zaszkodził mi jakoś bardzo,ale zrobił coś bardzo wkurzającego,bezczelnego,chamskiego oraz niezgodnego z zasadami współżycia społecznego i nie chce przeprosić.Nie mogę się pogodzić z niesprawiedliwością ,że uszło to mu bezkarnie w trakcie sprawy w sądzie .Co jakiś czas rozmyślam jak fajnie byłoby gdyby został wyrzucony z pracy a nawet pobity tak,że zostałby inwalidą.Miewam czasami nawet takie wizje,że zarówno ten sędzia ( jestem prawnikiem i wiem,że albo tak głupi albo skorumpowany)jak i on powinni zostać nabici na pal lub spaleni na stosie.


Pn lip 11, 2016 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
wiem,że każdy kto przegrał w sądzie żali się,ale ja jestem wykształcony w tym kierunku i wiem,że to albo tak głupich mamy sędziów,albo tu był jakiś przekręt,boli mnie niesprawiedliwość,że ten ktoś nie dostał nauczki w sądzie


Pn lip 11, 2016 17:18
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
A w efekcie, to nie cierpi osoba, która Ci zawiniła, ale właśnie Ty.....takie są "uroki" chęci odwetu.


Pn lip 11, 2016 17:21

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
ale jak się tego pozbyć


Pn lip 11, 2016 17:40
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
jaaaaaa napisał(a):
ale jak się tego pozbyć

Łatwo nie jest :( .....jeśli jesteś chrześcijaninem to mogę Ci doradzić poczytać/przemyśleć modlitwę Pańską, konkretnie: i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom..
W tym dziale "żyć wiarą" znajduje sie wątek "zrozumieć Ojcze Nasz" - możesz zerknąć.


Pn lip 11, 2016 18:16

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
będę się starał ,ale ten mój winowajca nie prosił o przebaczenie,ale każdy człowiek kulturalny,a nawet cwany co nie chciałby afery robić by poprosił


Pn lip 11, 2016 18:18
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
jaaaaaa napisał(a):
będę się starał ,ale ten mój winowajca nie prosił o przebaczenie,ale każdy człowiek kulturalny,a nawet cwany co nie chciałby afery robić by poprosił

Wybaczenie nie jest gestem wobec winowajcy, ale dla uwolnienia siebie z wyniszczącego uczucia krzywdy, pragnienia zemsty.
Wybaczenie nie jest warunkowane zapomnieniem, ani potrzebą przeprosin ze strony winowajcy.


Pn lip 11, 2016 18:42

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
a co ze sprawiedliwością,której zabrakło


Pn lip 11, 2016 18:46
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
jaaaaaa napisał(a):
a co ze sprawiedliwością,której zabrakło

Zabrakło tylko ludzkiej sprawiedliwości.
Jak głoszą słowa piosenki za wszystko przyjdzie kiedyś nam zapłacić sprawiedliwości stanie się zadość w wymiarze fizycznym/materialnym w życiu doczesny, a jeśli nie za życia doczesnego, to przed Bożą sprawiedliwością nikt sie nie wywinie.


Pn lip 11, 2016 19:10
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
jaaaaaa napisał(a):
a co ze sprawiedliwością,której zabrakło

Przebacz. Sprawiedliwość zostaw Bogu. Nie wyręczaj Pana Boga.


Pn lip 11, 2016 19:14

Dołączył(a): Pn lip 11, 2016 17:02
Posty: 28
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
a ja jest jeszcze taka piosenka ze Zmienników Zanim Bóg powoła go na sąd tyś tylko pomógł by i tu zrozumieć mógł swój błąd


Pn lip 11, 2016 19:17
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
Jest. Znam. Gintrowski śpiewał. To tylko piosenka.
Jest ,,jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Skoro jesteś prawnikiem to wiesz ,że jest hierarchia aktów prawnych. Przez analogię Ojcze nasz jest wyższe w hierarchii niż jakaś piosenka.
Chęć zemsty powoduje ,że do szkody którą wyrządził krzywdziciel dokłada się szkodę , którą pokrzywdzony dokłada sobie przez nieprzebaczenie i chęć odwetu. Wydzielają się aminy katecholowe itd.


Pn lip 11, 2016 19:24

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
jaaaaaa napisał(a):
Co zrobić kiedy grzeszę chęcią zemsty na kimś kto nie zaszkodził mi jakoś bardzo,ale zrobił coś bardzo wkurzającego,bezczelnego,chamskiego oraz niezgodnego z zasadami współżycia społecznego i nie chce przeprosić.Nie mogę się pogodzić z niesprawiedliwością ,że uszło to mu bezkarnie w trakcie sprawy w sądzie .Co jakiś czas rozmyślam jak fajnie byłoby gdyby został wyrzucony z pracy a nawet pobity tak,że zostałby inwalidą.Miewam czasami nawet takie wizje,że zarówno ten sędzia ( jestem prawnikiem i wiem,że albo tak głupi albo skorumpowany)jak i on powinni zostać nabici na pal lub spaleni na stosie.


jaaaaaa napisał(a):
ale jak się tego pozbyć


A ja myślę że temat jest skompilikowany i bardzo związany konkretnie z Twoją psychiką i sprawami osobistymi i mało prawdopodobne, by ktoś na forum Ci na to w pełni odpowiedział.

Już prędzej poleciłbym dobre książki jeśli chcesz zgłębić temat. Przykład: Monika i Marcin Gajdowie, "Rozwój. Jak współpracować z łaską?" Książka nie tylko o tym traktuje, ale o tym również. Twierdzisz, że jesteś agnostykiem, jednak piszesz na forum.wiara.pl, a więc przypuszczam że nie przeszkadza Ci, że książka jest napisana raczej z katolickiego punktu widzenia, a jest napisana w sposób taki, że wiele jej treści jest strawnych dla niewierzących.

Ode mnie tylko jedna b. krótka uwaga: uczucie - emocja gniewu nie są moralnie złe. Wydawałoby mi się, że brak przebaczenia nie jest tożsamy z brakiem uczucia gniewu.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 11, 2016 19:55
Zobacz profil
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
gaazkamm napisał(a):
brak przebaczenia nie jest tożsamy z brakiem uczucia gniewu.

Poproszę z polskiego na nasze. Nie jestem kumaty tego zdania. :D


Pn lip 11, 2016 20:05

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Grzeszę chęcią zemsty
Bzdurę napisałem, sorry. Miało być: "odczuwanie gniewu nie jest toższame z brakiem przebaczenia." Teraz lepiej? :)

Skutek pisania "na szybko".

EDIT: Albo, przebaczenie nie jest toższame z brakiem uczucia gniewu. W sumie znaczy to samo.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 11, 2016 20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL