Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 podzial czasu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post podzial czasu
Jak rozsądnie dzielić czas pomiędzy dziewczyną a rodzicami? Jeżeli się spotykami z dziewczyną i z nią jestem to jednocześnie mam wyrzuty sumienia że rodzicą go nie poświęcam wtedy i mam dyskomfort psychiczny. Dodam tlyko że nie mam 15 lat i to nie jest przypadkowa dziewczyna a raczej stała bo jesteśmy w kilku letnim związku i myślę o ślubie.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Pn gru 05, 2016 8:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Re: podzial czasu
Najważniejsze jest to aby nie zaniedbywać obowiązków zarówno wobec dziewczyny jak i rodziców. Kiedy nie jesteś potrzebny rodzicom w danej chwili to nie widzę przeszkód aby spotkać się z dziewczyną. Co innego kiedy zaniedbywałbyś obowiązki w domu i rodziców przez dziewczynę. Ale wydaje mi się że rodzice powinni zrozumieć że masz swoje życie i nie będą mieli Ci za złe że się z nią spotykasz. Zawsze możesz też porozmawiać o tym szczerze z rodzicami lub przed spotkaniem z dziewczyną poinformować o tym rodziców i zapytać czy nie będziesz im w tym czasie potrzebny. Dziewczyna również powinna zrozumieć kiedy nie możesz się z nią spotkać bo np. musisz pomóc w czymś rodzicom :)


Wt gru 06, 2016 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: podzial czasu
nawrocony98 napisał(a):
Najważniejsze jest to aby nie zaniedbywać obowiązków zarówno wobec dziewczyny jak i rodziców. Kiedy nie jesteś potrzebny rodzicom w danej chwili to nie widzę przeszkód aby spotkać się z dziewczyną. Co innego kiedy zaniedbywałbyś obowiązki w domu i rodziców przez dziewczynę. Ale wydaje mi się że rodzice powinni zrozumieć że masz swoje życie i nie będą mieli Ci za złe że się z nią spotykasz. Zawsze możesz też porozmawiać o tym szczerze z rodzicami lub przed spotkaniem z dziewczyną poinformować o tym rodziców i zapytać czy nie będziesz im w tym czasie potrzebny. Dziewczyna również powinna zrozumieć kiedy nie możesz się z nią spotkać bo np. musisz pomóc w czymś rodzicom :)

Mam juz troche wiecej lat i tak naprawde nie musze rodzicow pytac ani informowac. Chodzi bardziej o moje neurotczne wyrzuty sumienia. Ktore chyba sa bledne bo wszak z zona ma sie tworzyc malzenstwo i byc tym " jedym cialem" a rodzickw nalezy i powinno sie odsunac

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 07, 2016 7:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 02, 2016 20:16
Posty: 1
Post Re: podzial czasu
Zasada złotego środka najlepsza we wszystkim. Po prostu musisz wprowadzić podział, który nikogo nie skrzywdzi.


Śr gru 07, 2016 10:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: podzial czasu
kornelia25 napisał(a):
Zasada złotego środka najlepsza we wszystkim. Po prostu musisz wprowadzić podział, który nikogo nie skrzywdzi.

Jesli widuje sie z dziewczyna raz w tygodniu to chyba nie popelniam zla jesli ten czas wtedy tylko z nia

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 07, 2016 12:12
Zobacz profil
Post Re: podzial czasu
Nie masz 15 lat?
A kiedy je bedziesz mial?


Śr gru 07, 2016 12:24

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: podzial czasu
sapper napisał(a):
Nie masz 15 lat?
A kiedy je bedziesz mial?

Moze wypowiedz sie merytorycznie a nie bezsensownie

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 07, 2016 13:11
Zobacz profil
Post Re: podzial czasu
Miec, a nie miec 15 lat, to w temacie spora roznica, by udzielic rzeczowej i adekwatnej odpowiedzi.

Twoja odpowiedz sugeruje ze nie pomylilem sie pytajac.


Śr gru 07, 2016 14:26

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Re: podzial czasu
sapper napisał(a):
Nie masz 15 lat?
A kiedy je bedziesz mial?

Myślę że chodziło mu o to że ma już więcej niż 15, że nie jest już dzieckiem :)


Śr gru 07, 2016 15:51
Zobacz profil
Post Re: podzial czasu
Tym bardziej powinien juz wyrosnac z takich pytan.

A jesli sie ozenisz, nokia, to tez bedziesz wiecej u rodzicow niz z zona i wlasna rodzina?
Bo oczywiscie wiesz,co Pan Jezus powiedzial o malzenstwie ( Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.)


Śr gru 07, 2016 15:54

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: podzial czasu
Dobrze to troche z innej beczki. Powiedzcie mi czy przed ślubem konieczna jest spowiedź generalna? Jesli sie w miare regularnie do spowiedzi przystepuje. Jaki jest zatem sens spowiadania sie drugi raz z tych samych grzechow skoro juz raz zostaly odpuszczone

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 07, 2016 16:06
Zobacz profil
Post Re: podzial czasu
Moze zapytaj raczej ksiedza?
Jedyny sens dla mnie, to byloby takie zamkniecie pewnego etapu zycia i rozpoczecie z “czysta kartka“ nowego.
Czy to musi byc spowiedz generalna?
Nie wiem.


Śr gru 07, 2016 21:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL